Вхiд
Головна / Суспільство

Прокуратура області стверджує, що більшу частину вирубок лісу маскують під санітарну рубку

3-11-2016, 12:42

Прокуратура області стверджує, що більшу частину вирубок лісу маскують під санітарну рубку


Прокуратура Закарпаття встановила, що в області ліс масово вирубують, ніби як санітарні рубки, а необроблену деревину реалізовують за заниженими цінами.

Зокрема, як повідомив начальник відділу організації представництва в суді та при виконанні судових рішень Іван Костів, згідно з інформацією Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства за 12 місяців 2015 року по головному користуванню ліспроектом заплановано проведення рубок в об'ємі 549,6 тис. м3. Згідно з планом, затвердженим Державним аґентством лісових ресурсів України необхідно було провести рубки головного користування в об'ємі 490 тис. м3. По факту, проведено 419,6 тис. м3.
Заготівля деревини складає всього 1403,8 тис. м3 – 100%. З яких, головне користування 419,6 тис. м3 - 29,9 %, сплата податків становить – 20 млн. 380 тис. грн. Водночас, санітарних рубок проведено всього в об'ємі 712,6 тис. м3,, сплата податків, при цьому, становить лише 27074 тис.грн.

Незважаючи на те, що план по головному користуванню недовиконано на 70 тис. м3, посадовцями державних лісогосподарських підприємств та Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства по факту проведено суцільні санітарні рубки та інші рубки догляду. У разі повного виконання плану по рубках головного користування в об'ємі 490 тис. м3, надходження до бюджету по сплаті податків мали становити щонайменше 24 млн. грн.

Вказана різниця недовиконаного плану зрубана під виглядом проведення санітарних рубок, а необроблена деревина реалізована за заниженими цінами зацікавленим суб'єктам господарювання, що зареєстровані на території Закарпатської області та в подальшому експортована даними суб'єктами господарювання вже як лісопродукція вищого сорту та пиломатеріалів.

Таким чином, внаслідок використання даної схеми посадові особи державних лісогосподарських підприємств, Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства та посадові особи суб'єктів господарювання, експортери лісопродукції ухиляються від сплати податків, що лише за 2015 рік становить понад 3.4 млн. грн.

Розслідування у даній категорії справ є надзвичайно складним та об'ємним, тому до його здійснення залучено також органи ДФС, поліції, СБУ, у межах кримінальних проваджень призначено відповідні судові експертизи.

Детальніше - в інфографіці про заготівлю деревини крайовими держлісогоспами.


коментарі
Залишити коментар
    Имя
    Почта
    оновити, якщо не видно коду