Вхiд
Головна / Суспільство

Римо-католицьку спільноту у Рахові заснували німецькі колоністи?

4-11-2016, 11:24

Римо-католицьку спільноту у Рахові заснували німецькі колоністи?


Як свідчать деякі історичні джерела, у рівнинній частині Закарпаття перші німецькі поселення з'явилися вже у XII – ХIII століттях. Гірська місцевість Закарпаття, зокрема і Рахівщина, до ХІV ст. була практично не освоєною і мало заселеною людьми.

Вже з кінця ХVІІ століття, з початком інтенсивної розбудови міст згаданої імперії, виникла гостра потреба у розробці багатих лісових ресурсів гірської частини Закарпаття. Тому, на державному рівні, було прийнято рішення переселяти знавців лісової справи з Верхньої Австрії та Німеччини на гірські території Карпат, у тому числі і у верхів’я річки Тиси та її приток.

Саме тому у 1770-х роках до Рахова переселили багато німецьких колоністів (з Верхньої Австрії), за участі яких відбувалося становлення лісопереробної галузі (вони були римо-католиками), повідомив портал RKC.

У 1782-1787 роках у Рахові сформувалася римо-католицька спільнота, яка послуговувалась переобладнаним з греко-католицької дерев'яної каплиці храмом (греко-католики мали ще дві церкви, тому віддали цю каплицю). 1791 року постала рахівська філія, а у 1810 році - самостійна парафія. 1818 року повідомляється, що каплиця знаходиться у поганому стані.

У 1822 році розпочали будівництво мурованого храму (за часів пароха о. Яноша Лінценболда), що було офіційно завершено 1 листопада 1825 року освяченням храму. У 1872 році підняли дах святині та збудували дзвіницю, 1884 року храм збагатився новим органом. У 1896 році Рахів став центром Тисодолинянського округу Марамороського комітату.

У другій половині 40-х років ХХ століття радянська влада відібрала парафіяльний будинок (священник жив на квартирі). 1968 року помер парох о. Іштван Реслер. Після цього Рахів став ослуговувати священик із Солотвино. У 1970-х роках церкву хотіли знести, щоб перебудувати головну площу міста. Римо-католицька громада Рахова повстала проти такого рішення знести храм.

Після чисельних акцій протесту вірники відстояли храм. 15 жовтня 1989 року парафія отримала свого пароха - о. Бейла Богана, а 30 січня 1991 року їй повернули парафіяльний будинок.


коментарі
Залишити коментар
    Имя
    Почта
    оновити, якщо не видно коду