Вхiд
Головна / Суспільство / Відео

В одному із замків Закарпаття за часів СРСР була військова казарма! (ВІДЕО)

5-11-2016, 10:13

В одному із замків Закарпаття за часів СРСР була військова казарма! (ВІДЕО)


А в іншому унікальному старовинному палаці сьогодні ночують пацієнти санаторію "Карпати"...

На Закарпатті існує єдиний в Україні замок, який точно відтворює астрономічний календар. А поруч ще один палац, який зберігає дві історії кохання.

Палац графів Шенборнів сховався в закарпатських лісах поблизу Мукачевого. І хоча йому всього 126 років, він заворожує своєю казковістю.

Чарівники не чарівники, але побудували замок казково багаті німецько-австрійські аристократи з династії Шенборнів. А такі важливі персони не могли не здивувати світ. Тому замок наказали побудувати за календарним принципом. Тут 365 вікон, як днів у році, 52 димоходи, стільки тижнів має рік, 12 входів як 12 місяців і нарешті 4 вежі, які відповідають порам року.

Але зараз замість графів тут ночують пацієнти санаторію "Карпати", який влаштувався в замку ще з 1945 року і до сих пір. Старий інтер'єр майже не зберігся.

Разом із замком графи заклали тут сад з рідкісними рослинами. У центрі - озеро у формі карти Австро-Угорщини. Зараз це місце релаксу. Ця вода насправді містить гліцерин, що корисно для шкіри.

У сусідньому селі Чинадієво немає химерних шпилів або скульптур. Тутешній замок аскетичний, тому що в XV столітті було не до пишності, він повинен був добре захищати. І саме ці суворі стіни стали місцем великої любові.

Коли з'явився замок Сент-Міклош, або по-нашому Святого Миколая, ця територія належала Угорщині. Його побудували як фортеця від ворога. Власників було вельми багато. Хтось вів війни, а хтось влаштовував тут бенкети.

Але після Другої світової замок перетворили в казарму і склад для палива. У 2001 році художник Йосип Бартош взявся за здавалося б непідйомну ношу. Замок мав тільки стіни, без вікон, без даху. Але художник таки врятував пам'ятник, відновив її і перетворив на культурно-мистецький центр з концертами і виставками. Інтер'єр відновлював за архівними спогадами. Меблі теж реконструювали з автентичних.

Другий поверх поки не відновлено. Але ці обшарпані стіни дихають особливою атмосферою. Адже тут витає історія шалене кохання. XVII століття, угорці піднімають національний рух за звільнення від Австрійської імперії. Очолює його княгиня Ілона Зріні та її чоловік Ференц І Ракоці. Після смерті Ференца жінка продовжує боротьбу сама. А незабаром зустрічає такого ж повстанця Імре Текелі та віддає йому своє серце. Це любов народилося саме в цих стінах.


коментарі
Залишити коментар
    Имя
    Почта
    оновити, якщо не видно коду