Вхiд
Головна / Суспільство / Події

Дикі звірі непросто переносять глибоку осінь і сніжну зиму...

5-11-2016, 17:02

Дикі звірі непросто переносять глибоку осінь і сніжну зиму...


Як і люди.

Диким звірям у Карпатах явно потрібна поміч. Тому працівники Ужгородського дерджлісгоспу, який у межиріччі Ужа, Латориці й Тиси займає понад сімнадцять тисяч гектарів, відповідально готуються сприяти фауні перебути сніги й морози.
- Уже облаштовано дванадцять годівниць і солонців для копитних тварин і десяток для фазанів, - каже директор держпідприємства «Ужгородське лісове господарство» Василь Кий.- Завершуємо заготівлю загалом, адже нинішній жовтень, принаймні, показує, що зима буде тверда. Тож, для підгодівлі звірам буде припасено до трьох тон зерносумішей і стільки ж кукурудзи в качанах, двісті кілограмів коренеплодів, чотириста пучків листяних порід, дві сотні зернових снопиків і більше півтори тонни сіна та триста кілограмів солі. Хоча держпідприємство мисливством не займається, але ми дбаємо про звірів – окрасу лісів і гір Ужгородщини.
За даними таксації мисливської фауни, на території держлісгоспу водиться півтора десятка голів карпатського благородного оленя, більше сотні косуль, понад вісімдесят кабанів, а також лисиці, борсуки, лісові коти, білки, куниці, зайці-русаки, кілька видів пернатих...
Велику увагу звірам приділяють лісники Великодобронського лісництва, на території якого на 1736 гектарах розташовується зоологічний заказник. Ним по-господарськи дбайливо опікується лісничий Іван Помпель. А загалом в угіддях лісгоспу мисливське господарство ведуть більше десятка мисливських товариств.
Василь НИТКА, Ужгород.


коментарі
Залишити коментар
    Имя
    Почта
    оновити, якщо не видно коду