Вхiд
Головна / Суспільство

Сепаратизм на Закарпатті? Що робить СБУ

6-11-2016, 12:39

Сепаратизм на Закарпатті? Що робить СБУ


Оскільки останнім часом в області дедалі частіше з’являється інформація про загрозу сепаратизму в регіоні, то ситуацію коментує начальник Управління СБ України в Закарпатській області Олег Воєводін.

«СБУ постійно вживає заходів для нейтралізації спроб російських спецслужб розхитати ситуацію на мирних територіях, в тому числі в Закарпатській області. У 2014 – 2016 роках слідчий відділ управління вніс до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про 25 кримінальних правопорушень проти основ національної безпеки України. 7 із цієї категорії скеровані до суду, у п’яти з них рішення судів набули законної сили.

Окрім того, співробітники управління зруйнували плани російських спецслужб дестабілізувати обстановку в регіоні та втілити антиукраїнський сценарій створення так званої «Республіки Підкарпатська Русь». Упродовж останніх двох років розслідували 18 кримінальних проваджень для з’ясування обставин цієї антиконституційної діяльності. Один із фігурантів, так званий прем’єр-міністр фейкової республіки, тривалий час переховується від правосуддя в РФ. У червні цього року обвинувальний акт стосовно нього був скерований до суду – для заочного засудження. Судовий розгляд триває. В рамках низки кримінальних проваджень співробітники управління викрили й задокументували діяльність агентурної мережі спецслужб Російської Федерації, які вербували закарпатських заробітчан, «нарізаючи» їм завдання – проведення акцій протесту під гаслами автономізації Закарпаття. Наразі двоє громадян України та один Росії оголошені в розшук за вчинення злочинів проти основ національної безпеки.

Управління також працює на випередження можливих загроз. З початку 2016 року понад 20 місцевих мешканців офіційно попередили про кримінальну відповідальність за злочини проти основ національної безпеки України», – підсумував Олег Воєводін.


коментарі
Залишити коментар
    Имя
    Почта
    оновити, якщо не видно коду