Вхiд
Головна / Суспільство

Сезонний заробіток: перечинці стараються заробити на яблуках

7-11-2016, 10:25

Сезонний заробіток: перечинці стараються заробити на яблуках


Останнім часом для мешканців району сезонний заробіток є чи не одним із найоптимальніших варіантів, щоб вижити у сьогоднішній кризовій ситуації. І займаються таким заробітком, не лише пенсіонери та малозабезпечені, а кожен другий на селі. Одні господарі сушать горіхи і продають відповідним клієнтам, одні виживають за рахунок грибів… А ще є нагода підзаробити й на яблуках, що і роблять на разі мешканці Перечинщини.

Коли б не яблука та горіхи, за які я можу отримати якусь копійку, адже на пенсію у 1200 гривень сьогодні важко прожити, не враховуючи того, що половина усієї пенсії кожного разу витрачаю на ліки, то мабуть уже б давно була на тому світі. А Бог дав, цього річ і яблук вродило, і горіхів є достатньо. Лиш бирувати б назбирати. Мушу крутитись, як можу - розповідає жінка-пенсіонерка.

У Зарічеві на разі є кілька приймальних пунктів із заготівлі яблук.

–Зараз вигідніше здавати яблука, бо ціна їх зросла. Уже не гривня за кілограм, а 2, 40 грн. Люди геть поспішали здавати, ще коли яблука приймали по 50 і по 80 копійок. Ну а дехто й притримав до цього часу. І я трохи відклав на запас – одні на зиму, а інші, аби здати заготівельникам за більш вигідною ціною - каже Юрій із Зарічева.

–Багато яблук понищили і цигани, – жаліється одна із мешканок Перечинщини. –Позбивали і горіхи і яблука ще зеленими, оббили із листям, за копійки. Ще й дикі яблуні у лісі обтрусили – у міхи та на віз, – обурюється жінка і додає, мовляв, – цигани по циганськи!

Проте жінка радіє, що на зароблені 300 гривень зможе придбати необхідні продукти на зиму, бо від держави, за її словами, допомоги ніякої.

– Не мусай було б отак заробляти, але інакше на селі тут не виживеш і сім'ю не прокормиш із маленькою заробітною платою. А ціни то сьогодні – космічні…

Мирослава ГОЛОВНИЧ


коментарі
Залишити коментар
    Имя
    Почта
    оновити, якщо не видно коду