Увійти

ВИП‘ЄМО ДО ДЕНЦЯ ФАЙНОГО ВИНЦЯ

ВИП‘ЄМО ДО ДЕНЦЯ ФАЙНОГО ВИНЦЯ
У місті над Латорицею сонцесяйними напоями п‘ять днів поспіль торгуватимуть закарпатськими винами знані майстри цього прадавнього ремесла з Мукачева та сіл району, Берегівщини, іршавського Доробратова та Ужгорода

У Мукачівській міськраді пройшов аукціон на участь у традиційному – ХХІ фестивалі "Червене вино-2017", який визначив 38 приватних виноробів, що наливатимуть свої сонцесяйні напої жителям міста й численним його гостям (торік було зафіксовано понад 75 тисяч відвідувачів). На цей раз спершу було подано сорок чотири заявки, відтак від участі в аукціоні відмовилися шестеро чоловік. Стартова ціна за місце склала 8000 гривень, а найвища ставка – 13 тисяч 500 грн. Конкурс на кращі вина проходитиме не в центрі міста, як бувало минулими роками, а у фестивальному містечку на набережній Латориці.

Учасниками цього винного фесту 2017 року стануть і берегівчани. У будиночках під номерами 21 і 22 торгуватимуть майстри виноградного ремесла Володимир Урста з Берегова та Іван Урста з Великих Берегів, які завдяки своїм Будинкам вина мають добру славу по всій Україні.

Але не лише вони поїдуть до Мукачева продавати винну продукцію: у парку Перемога, де розбито фестивальне містечко, свої вина реалізовуватимуть Степан Брековскі з В. Берегів і ще один мешканець нашого міста Василь Надь (на аукціоні вони виграли №№ 30 і 31). Торік вони також були учасниками цього масштабного винного дійства, започаткованого у 1996 р. з нагоди Василя – Старого нового року. Винороб Іван Урста виграв друге місце та мотоблок (першим став Василь Анталовський, третій приз здобув ужгородський винороб Олександр Ковач).

Фестиваль "Червене вино" триватиме з 11 по 15 січня. Крім чотирьох берегівчан, у конкурсі візьмуть участь сім мукачівських виноробів, по п‘ять із Бобовища та Завидова, а також їхні колеги з Н. Давидкова, Дерцена, Клячанова, Лавок, Залужжя, Лохова, Доробратова тощо. На жаль, цього разу у мукачівському винному шоу участі не братиме відомий виноградар-винороб із с. Кідьовш (Берегівщина) Карло Шош, який у ці дні перебуватиме на лікуванні в сусідній Угорщині. Не заявлений також винороб-ужгородець Олександр Ковач. Слід сподіватися, що вже у березні 2017 року на винний фестиваль у Берегово фермер із Кідьовша привезе свої найкращі хмільні напої з виноградної лози у дубових бочках.

Михайло СИНЬООКИЙ

Схожі новини

Залишити коментар