Вхiд
Суспільство / Відео / Волошина ТБ

В Ужгороді пройшла виставка визначного митця соцреалізму

Вчора, 15:45

В Ужгороді пройшла виставка визначного митця соцреалізму

П’ять років тому Україна відзначала 100-річчя від дня народження закарпатського художника Гаврила Глюка. Тоді ця дата відзначалася на загальнодержавному рівні. У цьому році в Ужгороді також пройшла виставка художника.

Кореспонденти Voloshyna.org.ua завітали на виставку, яка пройшла за підтримки Закарпатської облдержадміністрації та Ужгородської міської ради.

На ній були представлені роботи різних років з колекції його родини, а також інших приватних збірок.

Про Гаврила Мартиновича говорили як про одного з найяскравіших митців двадцятого століття. Своїми творами він вписав крайове образотворче мистецтво в загальноукраїнський, а також світовий контекст.

Найчастіше в полотнах Глюка зустрічаються люди праці — хлібороби, косарі, тваринники, механізатори, вівчарі. Ця тематика художнику вдавалися найкраще, недарма його картина «Лісоруби» у далекому 1958 році була нагороджена великою срібною медаллю на Всесвітній виставці у Брюсселі.

Гаврило Глюк був великим життєлюбом, всі відзначали його доброту, щирість, шанобливе ставлення до людей. І це — незважаючи на складний життєвий шлях, адже майбутній художник брав участь у другій світовій війні як звичайний солдат, обороняв Сталінград.

На художника не вплинуло пережите лихоліття, навпаки, він щиро захоплювався світом, передавав це захоплення іншим. Його картини випромінюють радість життя, світло і сонце.

На відкритті виступили начальник управління культури Закарпатської облдержадміністрації Вікторія Фролова, директор музею Франциск Ерфан, заступник Ужгородського міського голови Іван Білак.

Внук художника Олександр продемонстрував стрічку, відзняту про Гаврила Глюка тележурналістами. Ця стрічка дозволила ще раз впевнитися в широті натури художника, глибині його таланту.

Звичайно, що ця зустріч із митцем не остання. Його картини залишаються з нами, а отже, і відчуття прекрасного, яке ніс по життю Глюк і вмів його передати в образах, даватиме наснагу багатьом поколінням.


коментарі
Залишити коментар
оновити, якщо не видно коду