Вхiд
Головна / Події / Волошина ТБ

Міжнародний конкурс для юних талантів — «Stankovych fest»

14-02-2017, 16:18


    Мистецький фестиваль «Stankovych fest» — це творче змагання молодих, ще молодших і зовсім маленьких талантів, які з’їхалися з України, сусідніх Словаччини та Угорщини. Змагалися на базі закарпатських санаторіїв «Квітка полонини» та «Поляна». Це — на Свалявщині, на малій батьківщині Євгена Станковича — голови Національної Спілки композиторів, автора сотень музичних творів, які увійшли в скарбницю вітчизняної і світової класики, народного артиста України. Фестиваль-конкурс проводився вперше й отримав ім’я Станковича.
    У четвер на Свалявщині відбулося урочисте відкриття конкурсу. В напруженні пройшли три конкурсні дні. Півтисячі виконавців, чотири вікові категорії — від 5 до 25 років, три номінації — музичне, хореографічне та образотворче мистецтво. А ще і родзинка фесту — окреме змагання юних композиторів.
    А у неділю в атріумі Закарпатської облдержадміністрації відбувається гала-концерт учасників і почесних гостей фестивалю.
    Відомі переможці, володарі Гран-прі і спеціальних призів Євгена Станковича. Члени журі можуть відпочивати — вони своє слово вже сказали. Їм доводилося нелегко, бо в попередні дні працювали, переглядаючи виступи, далеко за північ. До речі, у складі журі були найвідоміші митці із Закарпаття й Києва – Етелла Чуприк, Віктор Теличко, Володимир Микита, Михайло Чембержі, Андрій Показ, Віктор Плоскіна, багато інших відомих імен. Очолював цей елітарний склад сам Євген Станкович.
    Лауреати фестивалю могли розкуто і головне — в усій красі показати свої таланти. Приміщення атріуму сприяє цьому — в ньому чудова акустика, і тут уже не раз проходили концерти класичної музики. Обабіч рядів із кріслами — малюнки юних художників, які налаштовували на сприйняття високого мистецтва.
    Звучала музика різних жанрів і стилів — від фортепіанної до джазової, від інструментальної до акапельного співу. Запам’ятався ансамбль народних інструментів Великобичківської дитячої школи мистецтв, який використав один із символічних для Закарпаття інструментів — трембіту. Хвилю аплодисментів підняв симфонічний оркестр Ужгородського державного музичного училища під керуванням Вікторії Свалявчик-Цанько. До вподоби глядачам були й інші колективи та окремі виконавці. Завершальну крапку поклав своїм виступом Національний камерний ансамбль солістів «Київська камерата».
    Ведучі концерту Наталія Піцур і Мирослав Петій подякували керівництву облдержадміністрації, санаторіїв «Квітка полонини» та «Поляна», а також висловили сподівання, що фестиваль-конкурс з іменем визначного композитора, нашого земляка Євгена Станковича пропишеться у Закарпатті назавжди.

Міжнародний конкурс для юних талантів — «Stankovych fest»


коментарі
Залишити коментар
оновити, якщо не видно коду