Вхiд
Колонка головного редактора

Економічно Україна вже поряд із Анголою. Падіння триває

17-02-2017, 18:52

Економічно Україна вже поряд із Анголою. Падіння триває

Політики нашої дивної держави ніяк не в силі збагнути, що основою процвітання країни є малий і середній бізнес. До останнього наразі застосовано просто драконівські методи фактичного придушення. Недарма вітчизняна економіка тепер визнана одною з найбільш репресивних економік Європи. А в світі ми посіли «аж» 166 місце серед 180 країн у рейтингу економічних свобод, який склав американський дослідницький центр The Heritage Foundation. Поряд із колись такою потенційною, за подачами Народного Руху, Україною стоять нині Ангола і Сурінам.

Народний депутат О.Продан в інтерв’ю радіо «Свобода» називає найбільшими нищителями малого та середнього бізнесу в державі несправедливі суди, монополістів ув економіці. Дуже високі, зазначає, тарифи на оплату в маленьких майстернях, торгових «крапках». Значно більше, ніж просто громадянам. Чому? Це незрозуміло. Неприпустимо заставляти сплачувати підприємця щомісяця 704 гривні без врахування є прибуток чи його немає. Абсурдний і штраф аж 320 000 гривень. Де його, в разі чого, взяти?

Пам’ятаю, з історичних джерел та розповідей, що велике роздратування місцевого українського населення на поляків, які були тоді господарями на Волині (перша половина двадцятого сторіччя), викликали дивні податки — на собаку, комин на хаті. Через останнє, приміром, багато хто топив дім «по-чорному». Кіптява виходила через вікна і двері. Щось подібне зараз хочуть ввести на «Україні милій» (Шевченко). Цебто, заставити представників малого та середнього бізнесу платити в казну «за повітря». Робиш — плати, не робиш — плати. Абсурд!

Всім закарпатцям, як і жителям України, очевидно, що наразі згорнуті та засунуті під товсте сукно позитивні наміри, що декларувалися на початку другої половини 2015 року про реалізацію Стратегії сталого розвитку «Україна-2020». Остання передбачала істотне поліпшення умов ведення бізнесу, що мало б забезпечити входження України до тридцяти кращих країн у рейтингу Світового банку «Ведення бізнесу», а також повний перехід від адміністративного контролю до підтримки бізнесу.
Неув’язка тут явна вийшла.
Почалося середньовічне придушення, справжній морок для підприємців.
В Україні преференції створюються не суб’єктам малого бізнесу, а вертикально та горизонтально інтегрованим підприємницьким структурам, що ще більше монополізує ринки та згортає конкуренцію — запоруку розвитку економіки.

Недолугість політики української влади щодо питання підтримки малого і середнього бізнесу відзначає вітчизняний політик Андрій Павловський:
— До цього часу Кабмін робив і далі продовжує так чинити все можливе для зменшення кількості працюючих в Україні, збільшував фіскальний тиск на малий і середній бізнес.

Уже станом на 10 січня 2017 року на Україні припинили діяльність 130 тисяч приватних підприємців. Далі продовжують закриватися переважно підприємці роздрібної та оптової торгівлі, складських та транспортних послуг.
Приватний підприємець з Ужгорода Михайло Дерей, котрий полишив займатися перевезеннями товарів, що мало в його діяльності через нестабільність замовлень епізодичний характер, сказав щодо існуючої ситуації:

— Урядовці мають зменшити тиск та розробити чітку стратегію розвитку підприємництва. Треба не виливати всім на голову відро крижаної води, а запровадити перехідний період. Неприпустимо, щоб надалі була норма оподаткування того підприємця, котрий сезонно не працює або тимчасово не працює, а зобов’язаний, попри це, вносити платню. І, безперечно, необхідні комплексні заходи для заохочення малого та середнього бізнесу: доступ до кредитних ресурсів, неприпустимість штрафних санкцій, зниження вартості кредитних ресурсів.

Негоже, отже, нашій владі пиляти гілку, на якій вона сидить. Адже в такому разі вона стає для народу просто абсурдом. Нам треба тоді, згідно нормам здорового глузду, найняти для управління державою корейців, а громадян України з «верхів», які привели державу до занепаду, відправити натомість у Корею на виправні чорні роботи.
А потім там і залишити в ранзі представників малого та середнього бізнесу.

Василь ЗУБАЧ.


коментарі
Залишити коментар
    Имя
    Почта
    оновити, якщо не видно коду