Вхiд
Головна / Суспільство

Закарпаттю загрожує епідемія

10-03-2017, 10:30

Закарпаттю загрожує епідемія

У сусідній з Україною Румунії спалах кору. Тамтешні ЗМІ повідомляють про 3 тисячі хворих, 14 дітей загинули. На Закарпатті жодних гарантій стабільності немає, оскільки від цього захворювання, яке передається повітряно-крапельним шляхом, щеплено менше третини дітей області.

Про це повідомляє «Карпатський об’єктив».

Захворюваність на кір у Румунії турбує закарпатських лікарів. Утім закрити кордон чи вплинути на її поширення вони не можуть.

У зв’язку з цим директор департаменту охорони здоров’я Закарпатської ОДА Володимир Маркович дав брифінг, аби детальніше розповісти журналістам, якою є нині епідемічна ситуація в області.

«Рівень захворюваності на кір в Україні знову починає зростати. Наразі наша країна – серед 14 країн світу, де спостерігається ця сумна тенденція. Причина цьому – катастрофічне зниження вакцинованого населення. Мова йде тільки про 45% населення при реальній потребі – 95%», – наголосив Володимир Маркович.

За словами обласного позаштатного епідеміолога Вікторії Тимчик, єдиним шляхом профілактики кору та запобігання ускладнень від нього є щеплення, внаслідок якого виробляється імунітет до хвороби. Найбільшого ризику захворювань на кір та розвитку ускладнень піддаються не щеплені діти раннього віку.

Медики переконують, що вакцина від кору є абсолютно безпечною і легко переноситься дітьми.


коментарі
Залишити коментар
    Имя
    Почта
    оновити, якщо не видно коду