Вхiд
Суспільство / Відео / Події / Волошина ТБ

Фестиваль-конкурс стрілецької пісні в Хусті

16-03-2017, 09:30


У далекому 1939 році закарпатське місто Хуст стало центром боротьби за українську державність. Тоді тут утворилася і певний час існувало державне утворення під назвою Карпатська Україна.

Вона була потоплена в крові захисників, які вступили в нерівний бій із ворогом на Красному Полі поблизу Хуста. Щоб нагадувати сучасникам про ті події та подвиги захисників Карпатської України, в місті над Тисою проводиться фестиваль-конкурс стрілецької пісні.

Творче змагання цього року проходило вже ввосьме. Учасників було більше, ніж будь-коли: 13 солістів-вокалістів, 3 вокальні дуети, 3 тріо, 1 вокальний квартет, 15 вокальних ансамблів, 13 хорових колективів. Посланці восьми областей України, а також Словацької Республіки.

І членів журі, і глядачів учасники вражали не лише натхненням, із яким вони виходили на сцену, а й виконавською майстерністю. Її демонстрували майже півтисячі учасників, які виступали у різних номінаціях. Це, зокрема, хорові колективи, вокальні ансамблі, солісти-вокалісти, дуети, тріо, квартети.

Переможці фестивалю-конкурсу отримували дипломи лауреатів і грошові винагороди. Гран-прі і 5 тисяч гривень здобув народний аматорський фольклорно-етнографічний ансамбль "Намисто" з Тернопільської області.

Серед лауреатів було і чимало колективів, окремих виконавців із Закарпаття. Серед них — посланці Ужгородського, Мукачівського, Іршавського, Тячівського, а також господарі хустяни.

Фестивальне журі очолював відомий поет-пісняр, заслужений діяч мистецтв України Степан Галібарда.
Відчувається дедалі більша зацікавленість фестивалем у Хусті: він уже переріс рамки «відкритого», а став усеукраїнським. Гостинне місто над Тисою чекатиме виконавців стрілецької пісні через рік. І, без сумнівів, дочекається...
Фестиваль-конкурс стрілецької пісні в Хусті


коментарі
Залишити коментар
    Имя
    Почта
    оновити, якщо не видно коду