Вхiд
Головна / Суспільство

Обласні депутати — за припинення торгівлі з окупованим Донбасом і РФ

16-03-2017, 17:48

Обласні депутати — за припинення торгівлі з окупованим Донбасом і РФ

Сьогодні, 16 березня на позачерговому пленарному засіданні шостої сесії обласної ради VII скликання всі присутні 37 обласних обранців прийняли звернення до Президента України Петра Порошенка, голови Верховної Ради України Андрія Парубія та прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана. У ньому йдеться про необхідність захисту національних інтересів у ситуації, яка склалася на сході України.

Проекті документу завчасно було оприлюднено на сайті облради, про це повідомляє коерспондент Voloshyna.org.ua.

На засіданні текст зачитав голова обласної ради Михайло Рівіс, і наводимо його повністю:

«У стані наростаючого конфлікту на Сході нашої держави, нововиявленим деструктивним чинником для роз’єднання українського народу та джерелом внутрішнього конфлікту в середині країни стає питання «за» або «проти» торгівельних відносин з підприємствами на окупованій території.

З метою подолання назріваючого конфлікту в українському суспільстві, недопущення політичних спекуляцій та усунення причин протистояння між учасниками блокади торгівлі з ОРДЛО та владою, звертаємось до Президента України, Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України з пропозицією організувати відкритий діалог із вироблення шляхів подолання ситуації, що склалась. При цьому, в основу такого діалогу повинні бути поставлені національні інтереси України, а до вироблення спільних кроків розв’язання кризової ситуації повинні бути залучені народні депутати та урядовці, незалежні експерти, представники від організаторів блокади.

Доцільно провести незалежний економічний аудит з метою прийняття рішення щодо діяльності підприємств і установ, зокрема банківських, з російським капіталом.

Підтримуючи рішення, ухвалені 15 березня цього року Радою національної безпеки і оборони України щодо протидії гібридним загрозам національній безпеці України, вимагаємо від усіх органів влади, політичних сил забезпечити виконання рішень РНБО, зокрема забезпечити припинення переміщення товарів, крім гуманітарних, через лінію розмежування та забезпечити надійне функціонування паливно-енергетичного і металургійного комплексу України.

Виступаємо також за мирне та цивілізоване врегулювання суспільно-політичної ситуації в Україні та проти застосування фізичної сили проти учасників мирних акцій, в тому числі пов’язаних з торгівельною блокадою», – зазначено у проекті звернення закарпатських депутатів облради.

Депутати під час голосування продемонстрували повну одностайність. Остаточний варіант звернення буде сформовано виконавчим апаратом облради після внесення редакційних змін. Ці зміни викликані внаслідок виступу у ході засідання голови правління ГО «Спілка учасників бойових дій «Об’єднані війною» Миколи Марчишака та депутата Андрія Шекети. Вони наголосили на необхідності внесення у текст звернення про повне припинення торговельно-економічних відносин з Росією та тимчасово окупованими територіями. А ще - про утворення Тимчасової слідчої комісії ВРУ щодо встановлення законності торгівлі з окупантами та надання правової оцінки силового розгону блокувальників.


Обласні депутати — за припинення торгівлі з окупованим Донбасом і РФ
Обласні депутати — за припинення торгівлі з окупованим Донбасом і РФ
Обласні депутати — за припинення торгівлі з окупованим Донбасом і РФ
Обласні депутати — за припинення торгівлі з окупованим Донбасом і РФ


коментарі
Залишити коментар
    Имя
    Почта
    оновити, якщо не видно коду