Вхiд
Головна / Суспільство

Звернення меншин щодо мовних законопроектів Москаль передасть Президенту особисто

17-03-2017, 20:06

Звернення меншин щодо мовних законопроектів Москаль передасть Президенту особисто

Понад 64 тисячі підписів закарпатців зібрало звернення до керівника краю від представників національних меншин області, яке стосується мовних законопроектів, зареєстрованих у Верховній Раді України. Документ у п’ятницю, 17 березня, голові Закарпатської ОДА Геннадію Москалю вручив народний депутат України Василь Брензович. У зустрічі також взяли участь керівники угорських релігійних громад, як одні з ініціаторів збору підписів.

«У Верховний раді України зареєстровано ряд законопроектів щодо мов та освіти національних меншин, які значною мірою обмежують права як місцевої угорської громади, так і прав представників інших національних меншин, які проживають в Україні, на навчання рідною мовою в закладах освіти та на користування рідною мовою у всіх сферах суспільного життя», - ідеться у тексті звернення.

У документі наголошується, прийняття мовних законопроектів призведуть до порушення конституційних прав і свобод громадян України, поставлять під сумнів щирість проголошених євроінтеграційних прагнень, реалізація яких є неможливою в умовах порушення прав і свобод людини, особливо вразливих верств населення до яких належать представники національних меншин.

У зверненні підписанти просять Геннадія Москаля вжити заходів в межах компетенції задля «недопущення реалізації вищезгаданих пропозицій що призведуть до порушення конституційних прав і свобод громадян України».

Голова ОДА висловив цілковиту підтримку представникам національних меншин Закарпаття. Він нагадав, облдержадміністрація направила у Верховну Раду звернення із закликом направити мовні законопроекти на правову експертизу у Венеціанську комісію, провести наукову експертизу законопроектів в Інституті держави і права та Інституті української мови Національної академії наук України, а також організувати у Верховній Раді України громадські слухання щодо порядку застосування української мови та мов національних меншин.

- Ми вже підготували звернення з приводу мовних законопроектів і до Президента України, адже вкрай занепокоєні цим болючим питанням. У найближчий понеділок я зустрічатимусь із Петром Порошенком у Києві. Тож ваше звернення, а також звернення облдержадміністрації я передам йому особисто, - запевнив Геннадій Москаль.
Звернення меншин щодо мовних законопроектів Москаль передасть Президенту особисто
Звернення меншин щодо мовних законопроектів Москаль передасть Президенту особисто
Про це повідомила прес-служба ОДА


коментарі
Залишити коментар
    Имя
    Почта
    оновити, якщо не видно коду