Вхiд
Головна / Суспільство

«Штучна нирка» рятуватиме закарпатців у Хусті

25-03-2017, 09:34

«Штучна нирка» рятуватиме закарпатців у Хусті
Щоб наблизити медичну допомогу до хворих із нирковою недостатністю, у Закарпатті відкрили ще одне сателітне «гемодіалізне» відділення обласної клінічної лікарні ім. А. Новака – цього разу в Хусті. У п’ятницю, 24 березня на офіційному відкритті побували керівники області Геннадій Москаль та Михайло Рівіс, голова райдержадміністрації Назар Павлій, мер Хуста Володимир Кащук, інші поважні гості.

Нове відділення розміщене в реконструйованому приміщенні Хустської стоматполіклініки. Ремонт, оснащення меблями й холодильним обладнанням здійснили за рахунок коштів місцевого бюджету, а от апарати «штучної нирки» (поки що функціонуватимуть 4, але площа будівлі дозволить у майбутньому збільшити їхню кількість до восьми) та систему водозабезпечення надали виробники – як благодійну допомогу.

– Хуст був першим містом, де в 2007 році запрацювала «штучна нирка», однак у 2014-му її роботу припинили через проблеми системи водовідведення, – зазначив на відкритті Г.Москаль. – На сьогодні в Хустському районі потребують замісної терапії 15 хворих із хронічною нирковою недостатністю, які дотепер мусили щотижня по кілька разів їздити на чотиригодинну процедуру в сусідній район. У новому відділенні допомогу зможуть отримувати не тільки вони, а й частина пацієнтів Іршавщини. Там її потребують 11 чоловік, які доїжджають у Виноградівську та Мукачівську лікарні.

Сателітні «гемодіалізні» центри ЗОКЛ уже функціонують у Рахові, Міжгір′ї, Тячеві, Мукачеві, Виноградові. Замісної ниркової терапії в краї потребують 195 осіб. Загалом Закарпатська обласна клінічна лікарня має 43 апарати «штучної нирки» провідних світових виробників.


коментарі
Залишити коментар
    Имя
    Почта
    оновити, якщо не видно коду