Вхiд
Головна / Події

Турист на Закарпатті залишає тисячу гривень

9-06-2017, 13:00

Турист на Закарпатті залишає тисячу гривень

У Закарпаття немає альтернативи розвитку туризму. Це наш головний економічний потенціал. Нещодавно влада звітувала про виконання Програми туристичного розвитку за 2016 рік. Як завжди. говорили з пафосом про значний ріст. Насправді, це все дуже мало.

Так от, на сесії облради прозвучали такі цифри: Для реалізації заходів зазначеної Програми у 2016 році з обласного бюджету було виділено 1,6 млн.грн., але фактичне фінансування склало трохи менше - 1,4 млн. грн. Воно зрозуміло, туризм підтримувати потрібно. Було розроблено бренд, десь брали участь у виставках, десь фінансувалися з цих коштів фестивалі, якась поліграфічна рекламна продукція. Цікаво, звичайно, було дізнатися, а скільки ж область заробила з туризму, якщо вклала в його розвиток півтора мільйона. Так, згідно з інформацією, наданою райдержадміністраціями (міськвиконкомами) щодо туристів та відвідувачів, які скористалися послугами закладів розміщення, відпочинку та оздоровлення, їх кількість склала – 418,6 тис.осіб. Півмільйона туристів, тобто. Ну це тих, яких можливо зафіксувати. Виявляється, раді й тому, бо планували, що буде 390,0 тис.осіб.

Йдемо далі. Обсяг наданих послуг - склав 468,7 млн. грн. Це вже цікавіше. Тобто, на одного туриста припадає десь 1000 гривень. Чомусь здається, що це замало. Ну якщо ви їдете кудись на відпочинок, то невже окрім дороги ви витрачаєте всього 30 євро на людину? Ну це ж фактично один день проживання в готелі. А хто їде відпочивати на один день? Тут або райадміністрації надали замалі цифри, або самі туристичні об'єкти не вважають за потрібне звітувати за всі гроші, уникаючи зайвої сплати податків. Ну і, відповідно, влада звітує, що у 2016 році обсяг туристичного збору становив 2,2 млн. грн. Тобто, з кожного туриста в бюджет області перепало...трошки більше 5 гривень. Або ще можна сказати так: витратили на популяризацію туризму півтора мільйона гривень, а отримали в бюджет 2,2 млн. грн.

При цьому можна сказати, що якби не витратили жодної копійки, то дохід бюджету був би не набагато меншим. Навіть за неписаними законами бізнесу витрачати на рекламу потрібно не більше, ніж 10% з чистого прибутку. У нашому випадку це виходить 220 тисяч гривень. Можливо, нашим чиновникам саме так і потрібно вираховувати видатки на Програму розвитку туризму? Адже самі туристичні об'єкти і так витрачають гроші на свою рекламу і якщо вони звітують, що заробили півмільярда на туристах, то 50 млн. на всіх на рекламу це хороша сума. Ну а влада таки має більше контролювати туристичний бізнес, якщо вже така щедра у витратах на розвиток туризму.


коментарі
Залишити коментар
    Имя
    Почта
    оновити, якщо не видно коду