Вхiд
Головна / Політика

Не слід виокремлювати процедуру імпічменту у щось дуже окреме і надзвичайне - депутат облради Андрій Шекета

10-06-2017, 14:11

Не слід виокремлювати процедуру імпічменту у щось дуже окреме і надзвичайне - депутат облради Андрій Шекета

На запитання Voloshyna.org.ua відповідає депутат Закарпатської обласної ради, член фракції «Батьківщина» Андрій Шекета.

За 3 роки після революції гідності Україна життя людей в країні значно погіршилося. Чималий особистий «внесок» для цього зробила Валерія Гонтарєва (девальвація гривні, банкрутство сотні банків та ін.). Попри все це, Валерія Олексіївна залишається на посаді, а недавно з високо піднятою головою пішла на літній відпочинок. Як Ви оцінюєте її роботу на посаді голови НБУ і, як Ви вважаєте, хто несе персональну відповідальність за її дії?


- Думаю, що несправедливо оцінювати роботу Гонтарєвої абсолютно окремо від роботи всієї команди президента Порошенка, оскільки її належність до цієї команди є загальновідомим фактом. В її роботі, як і в роботі багатьох інших чиновників, є і позитиви, і негативи. Позитивом можна вважати те, що курс національної валюти плюс-мінус стабілізувався і зміни зараз не є такими різкими, як наприклад у 2015 році. Але якщо подивитись на ігри з курсом взагалі, а особливо на початку її роботи, то є багато сумнівних факторів, зокрема коли за два тижні курс гривні до долара впав майже до позначки 35 грн за долар, а в одну середу, після засідання Кабміну, де Гройсман заявив про необхідність наведення порядку з курсом і нібито «жорсткої» розмови Президента, Прем’єра і голови НБУ, курс упав до 24 грн. Так само дуже сумнівно виглядає рефінансування окремих банків Національним банком, у результаті чого ці кошти просто виводились, банки банкрутіли, а кошти рефінансування десь зникали. Тому я думаю, що якщо б Валерія Олексіївна пішла у відставку зараз так, як це було анонсовано, то жоден громадянин України не сумував би за цим кроком.

- Реформа медицини, вважають багато експертів, може вбити село, знижує ефективність швидкої допомоги (планується вивести зі складу швидкої лікарів і фельдшерів). При цьому і Президент, і Прем'єр вважають Уляну Супрун кращим міністром охорони здоров'я. Як Ви ставитеся до запровадженої нею реформи?


- Українське село вбиває не пропонована реформа медицини, яка може бути, а багато інших факторів, які діють упродовж останніх 25 років, і низької якості медичні послуги на селі зараз - у тому числі. Тому ті спроби реформувати медицину, які є тепер, я підтримую однозначно, бо ситуація з медициною мені категорично не подобається. Не суттєво, яке прізвище чи стать у міністра, але реформи в медицині гостро необхідні, і я важко собі уявляю, що якась реформа може спричинити погіршення, бо, здається, гірше нікуди.

- Група єврооптимістів у Верховній Раді зареєструвала законопроект про імпічмент Президента, щоб усе-таки узаконити цю процедуру. Чи підтримуєте Ви цю ініціативу?


- Процедура імпічменту - нормальна річ, яка існує в багатьох країнах і яка прописана в нашій Конституції, тому вона має бути не задекларованим, а реально діючим інструментом з усіма прописаними механізмами, тому підтримую однозначно.

У разі прийняття законопроекту про імпічмент з'явиться легальний механізм для початку цієї процедури. З огляду на всі минулі скандали і ситуацію в країні, наскільки, на Вашу думку, початок цієї процедури є необхідним?


- Як на мене, трохи дивне запитання, нібито з бажанням виокремити процедуру імпічменту у щось дуже окреме і надзвичайне. Попередні скандали ніяк не мають впливати на необхідність впроваджувати процедуру імпічменту зараз. Адже ситуація в країні, якісь окремі кроки президента і т.д. можуть стати причиною початку цієї процедури. Так, вона дуже складна і потребує неабиякої консолідації парламенту, але такий механізм у парламенту, для збереження системи стримувань і противаг є дуже важливим.


коментарі
Залишити коментар
    Имя
    Почта
    оновити, якщо не видно коду