Вхiд
Головна / Події

На Міжгірщині пройшов гастрономічний фестиваль

11-06-2017, 16:00

На Міжгірщині пройшов гастрономічний фестиваль

10 червня, у високогірній Колочаві на Міжгірщині відбувся V гастрономічний фестиваль «Ріплянка», присвячений унікальній верховинській страві, передає УНН.

У музеї під відкритим небом “Старе село” зібралося кілька сотень гостей, переважно туристів з усієї України, почесні гості та місцеві мешканці.
“Ріплянка — це унікальна страва, народжена тут у Колочаві. Щонеділі за одним столом ріплянка збирає усю рідню. Це вже своєрідний ритуал. Основу страви складає картопляне пюре (ріпа це місцева назва картоплі — ред.) з додаванням кукурудзяного борошна та різних мачанок (підлива, заправка — ред.). У кожної господині своя неповторна рецептура, але у жодному сусідньому селі вам не розкажуть нічого про приготування цієї страви. Ріплянка настільки ситна, що поснідавши нею, голоду не відчуваєш до кінця дня. Вже кілька столичних ресторанів, які спеціалізуються на національній українській кухні, зверталися до нас з пропозицією купити рецепт, однак ми поки на цю пропозицію не пристали”, — розповів УНН організатор фестивалю доктор економічних наук Станіслав Аржевітін.

Ріплянку на фестивалі готували на вогнищі у присутності гостей та відвідувачів фестивалю, однак усіх секретів кухарі не показали — частина “кухні” лишилася за кадром. В цілому ж ріплянка — це місцева страва, яку готують на основі картопляного пюре, у яке ретельно вмішують кукурудзяне борошно та трішки манної крупи. Коли суміш стане однорідною масою та буде відставати від казана, її викладають на велику тарілку та формують порції. А вже добавки до ріплянки можуть бути найрізноматніші — солоні (шкварки, домашні сири, м′ясо, гриби, овочі тощо) та солодкі (мед, родзинки, варення, сир зі сметаною та ін.). На цьогорічному фестивалі ріплянкою, яку приготував місцевий шеф-кухар та голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль, пригостили близько сотні гостей свята. Окрім того, ріплянку за власним рецептом презентували ще десятеро господинь.
Кожного року свято “Ріплянка” має свою родзинку.

П′ятий фестиваль відзначився відкриттям приймальні Г. Москаля просто неба. “Це така собі „скансен-приймальня“. Бо стільки, як Москаль, сюди жоден чиновник не приїздив”, — жартували місцеві. Приймальню розмістили у музеї “Старе село” разом із “чергою до губернатора” у складі чеського письменника Івана Ольбрахта, угорського громадського діяча Едмунда Егана та Володимира Леніна. Усі, за словами місцевих, мають відношення до Колочави, а наразі є експонатами музеїв.

У якості розваги для туристів організатори запропонували своєрідну вікторину — відгадати призначення та назви старожитностей, яким вже виповнилося по 100 р. Окрім того, присутнім презентували концертну програму за участі місцевих музикантів.

Колочава — унікальне закарпатське село. Тут силами ініціативних мешканців створено 10 музеїв, встановлено 20 пам′ятників та відкрито кілька десятків туристичних об′єктів. Щороку Колочаву відвідують до 50 тис. туристів, переважно у весняно-літній період. Фестивалі, такі як “Закарпатська свальба” та “Ріплянка”, стали візитівкою Міжгірського району та Закарпаття в цілому.

Сьогодні на фестиваль завітали туристи, адже місцеві мешканці зайняті городиною та хатніми роботами. А вже в неділю святкуватимуть селяни. У Колочаві мешкає близько 8 тисяч осіб, однак половина з них знаходиться на заробітках за кордоном.


коментарі
Залишити коментар
    Имя
    Почта
    оновити, якщо не видно коду