Вхiд
Головна / Політика

Президентові, якщо він діє в інтересах народу, нема чого боятися закону про імпічмент – Олександр Кеменяш

28-06-2017, 13:59

Президентові, якщо він діє в інтересах народу, нема чого боятися закону про імпічмент – Олександр Кеменяш


Сайт Voloshyna.org.ua продовжує задавати запитання про доцільність і своєчасність прийняття Верховною Радою закону про імпічмент Президента.

Цього разу ми звернулися до депутата Закарпатської обласної ради, члена фракції ВО «Батьківщина» Олександра Кеменяша.

- Такий закон не завада тому, щоб Президент розбудовував державу, - відповідав Олександр Михайлович. - Повинен бути якийсь стримуючий фактор, момент відповідальності, або іншими словами важіль, за допомогою якого можна впливати на вищу посадову особу в державі.

- В усіх нормальних країнах є закон про імпічмент Президента, тож чому в Україні не має бути? - продовжував депутат облради. - Якщо Президент правильно поступає, то йому нема чого боятися. Навпаки, в нього є перспектива йти на другий термін. Оскільки процедура імпічменту передбачена в Конституції, то абсолютно логічно, щоб окремим законом детально була прописана ця процедура, - продовжив Кеменяш.

- Щодо доцільності чи своєчасності даного питання, то його потрібно було вирішити ще двадцять років тому, відразу після прийняття Конституції, - вів далі депутат обласної ради. - Гадаю, якщо все-таки дійде до розгляду такого закону, то його все одно не приймуть. Хоч у такому законі я не бачу чогось поганого: бо ж потрібно впорядковувати всі моменти, пов'язані з державною владою. Серед них і ті, що згадуються в Конституції щодо імпічменту Президента.

На наше запитання чи закарпатські депутати наслідувати приклад колег Київщини і приймати звернення до ВРУ щодо прийняття закону про імпічмент, Олександр Кеменяш відповів: «У мене є дуже великий сумнів, що наша рада спроможна прийняти таке рішення, через ту більшість, яка існує в обласній раді і скоріше нагадує Франкінштейна».

Член фракції «Батьківщини» у Закарпатській облраді також зазначив: ««Якщо президент старається для народу, то йому немає чого боятися, і він, а також фракція його імені в Парламенті, повинні б підтримати цю ініціативу».

Закон, який дозволяє достроково відправляти Президента у відставку, у Верховній Раді збираються приймати впродовж останніх двадцяти років, але досі всі спроби завершувалися на рівні розмов.


коментарі
Залишити коментар
    Имя
    Почта
    оновити, якщо не видно коду