Вхiд
Головна / Суспільство

Польська мова і література в світлі вступної кампанії на філологію УжНУ

27-07-2017, 00:18

Польська мова і література в світлі вступної кампанії на філологію УжНУ
Приймання заяв вступників до вишів перебуває в завершальній фазі. Кореспондент сайту Voloshyna.org.ua цікавився ситуацією на одній із нових освітніх кваліфікацій в УжНУ – польська мова та література. На запитання відповідала завідувачка кафедри слов'янської філології та світової літератури, доктор філологічних наук, професор Наталія БЕДЗІР.

– В цей непростий для абітурієнтів час, коли вони повинні остаточно визначитися з вибором, для них мають значення усі деталі. Що, Ви вважаєте, важливо знати абітурієнтам, які планують вступити до УжНУ на нову спеціальність?

– Почну з того, що спеціалізацією «польська мова та література» студенти оволодіватимуть поряд із уже існуючою – «російська мова та література». Крым того, у нас глибоко вивчається світова лытература, що дає право викладати її в школах, – відповідає Наталія Прокопівна. – Це накладає і на викладачів, і на студентів особливі вимоги, адже доведеться більше й інтенсивніше працювати. Першим – над вдосконаленням навчального процесу, другим – над засвоєнням більшої сукупності предметів для вивчення. Це слід обов'язково враховувати, але й не лякатися. Адже навчання – то інвестиції у майбутнє – вигідні пропозиції з працевлаштування та цікаву роботу.

– Яким, на Вашу думку, попитом можуть користуватися фахывці з польської мови та літератури нарівні з російською мовою та літературою, а також свытовою на ринку праці?

– Щодо польської, то в цьому сенсі у наших майбутніх випускників не повинно виникати труднощів із роботою. Адже всі ми бачимо, наскільки стосунки з найближчим сусідом і найактивнішим «інтегратором» України в Європу – Польщею – активізувалися за останні кілька років. До того ж, Закарпаття стає одним із центрів туризму в Україні, і можна легко передбачити, що інтерес поляків, які вже вивчили Львів і Галичину, у наступні роки перекинеться до нашого краю. На порядку денному стоїть відкриття пункту переходу між Україною і Польщею «Лубня – Волосате» по обидва боки міждержавного кордону. Відтак ми матимемо значно жвавіші контакти не лише в туристичній сфері, а і в бізнесі, культурі, наукових дослідженнях.
Наші майбутні студенти матимуть можливість проходити стажування, навчальні практиви у Польщі, що дасть змогу закріпити теоретичні знання мовною практикою, розширить кругозір.

– Наталіє Прокопівно, що показали дні, відколи триває приймання заяв на нову спеціалізацію, чи є достатня кількість вступників?

– Слово «достатня» має відносний характер. Але те, що є значна зацікавленість нововведенням – це безсумнівно, маємо вже чимало заяв. Тепер питання полягає в тому, чи залишать абітурієнти свої документи у нашому університеті, чи помандрують кудись інде. Щиро кажучи, я жалкуватиму, якщо зроблять вибір не на користь ужгородського вишу. Бо позбавлять себе можливостей будувати своє майбутнє на надійному грунті знань, які можна отримати тут, причому маючи запис у дипломах за двома спеціалізаціями одночасно. Така можливість надається в дуже рідкісних випадках, а для УжНУ це взагалі – вперше.

– І якими в цьому світлі є Ваші очікування від завершення вступної кампанії?

– Деякі кількісні втрати в процесі самовизначення абітурієнтів є неминучими, без цього не буває. Але… Впевнена, що яскравих особистостей, які рвуться до знань і бажають збагатитися такими визнаними в світі мовами й літературами, якими є польська і російська, ми побачимо восени на нашій кафедрі, серед своїх студентів.
Тож чекаємо, що дружна філологічна студентська родина Ужгородського університету засяє новими зірочками, а українсько-польські зв’язки міцнітимуть. Завдяки майбутнім випускникам нової філологічної спеціалізації збільшиться кількість шкіл, де вивчатимуть мову Адама Міцкевича і Болеслава Пруса.
Будь-які нововведення пробивають собі дорогу повільно, адже доводиться долати силу інерції минулих років. Утвердження нової кваліфікації – польська, російська мови, російська та світова література – впевнена, не розтягнеться на роки. Запорукою є напрацювання, які впроваджували і вдосконалювали зі студентами в минулому навчальному році.

– Відомо, що нині абітурієнти, здаючи документи на філфак в УжНУ, повинні робити вибір із двох освітніх напрямків — «працівник освіти, педагог» або «дослідник, науковець, перекладач»...

– Це залишається в силі і щодо нашої кафедри та нової спеціалізації.

– Вже коли картина вступної кампанії остаточно буде з'ясована, сподіваємося розповісти про підсумки. А поки що спасибі за цю розмову.


коментарі
Залишити коментар
    Имя
    Почта
    оновити, якщо не видно коду