Вхiд
Головна / Суспільство

Замовник провокаційних "угорських" стел на Закарпатті переховується в Росії - СБУ

27-07-2017, 09:36

Замовник провокаційних "угорських" стел на Закарпатті переховується в Росії - СБУ

Провокаційні стели, що були встановлені від імені угорської громади, замовив активіст, що наразі переховується в Росії.

Про це повідомив прес-центр СБУ.

Співробітники СБУ встановили, що безпосереднім замовником акції є Артем Бузила, громадянин України, який переховується на території Російської Федерації та активно використовується російськими спецслужбами для проведення підривної діяльності проти України.

Артем Бузила - одесит, який вже був арештований за спробу проголошення так званої "Народної ради Бесарабії".

Нагадаємо, прокуратурою області було завершено досудове розслідування кримінального правопорушення за фактом державної зради через встановлення "угорських" стел. Матеріали з обвинувальним актом скеровано для розгляду по суті до Ужгородського міськрайонного суду.

Однак, у понеділок у прес-службі Ужгородського міськрайонного суду повідомили, що прокуратура скерувала до Ужгородського міськрайонного суду клопотання про звільнення обвинувачених від кримінальної відповідальності за вчинення злочину проти інформаційної безпеки України через те, що підозрювані добровільно з'явилися до правоохоронних органів і повідомили про вчинене.

Нагадаємо, у червні невідомі встановили і одразу знищили стели на території Берегівського та Виноградівського районах Закарпатської області з написами угорською мовою: «Берегівський район. Земля угорської мови» та «Угорці вітають у Виноградівському районі». Надписи були зроблені із численними помилками, а сама акція висвітлялася у проросійських ЗМІ. Голова Закарпатської ОДА Генадій Москаль назвав цю акцію провокацією ФСБ, а організація «Братство», яку очолює Дмитро Корчинський повідомило про те, що вони були ініціаторами знесення стел.


коментарі
Залишити коментар
    Имя
    Почта
    оновити, якщо не видно коду