Вхiд
Головна / Суспільство

Вища рада правосуддя звільнила суддю - нашого земляка Віктора Швеця з Вищого госпсуду України

27-07-2017, 20:29

Вища рада правосуддя звільнила суддю - нашого земляка Віктора Швеця з Вищого госпсуду України
У четвер, 27 липня, Вища рада правосуддя ухвалила рішення про звільнення нашого земляка Віктора Швеця з Вищого господарського суду України у зв’язку з поданням заяви про відставку.

Нагадаємо, що В. О. Швець був затриманий 24 березня 2016 р. у Києві під час одержання значної суми хабаря від одного з підприємців. У робочому кабінеті та за місцем проживання судді правоохоронці (співробітники СБУ та прокуратури) вилучили паспорт громадянина іншої держави (найімовірніше – Угорщини) на його ім'я, майже 300 тисяч доларів США, боргові розписки на загальну суму 475 тисяч "зелених" і коштовності. За цим фактом відкрито кримінальне провадження за ст. 368 Кримінального кодексу України (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою).

Слід сказати, що В. Швець народився у сім‘ї військового на Закарпатті у 1959 р., працював у Берегові, Мукачеві та навіть очолював районний суд у Сваляві. Пан Віктор зробив карколомний злет: він і насправді в Берегові починав зі звичайного чоботаря, працював каменярем на радіозаводі. Закінчивши юрфак Львівського державного університету, був помічник судді, стажувався у Берегівській юрконсультації. Відтак у 1996 р. завдяки своїй "пробивній" натурі став суддею Мукачівського міського суду, згодом його було переведено у Свалявський райсуд, де у 1999 р. він його навіть очолив. Відтак почався його київський політ – де він спершу працював суддею міжобласного апеляційного суду, а відтак став суддею другої палати Вищого господарського суду України.

Закарпатець В. Швець – кандидат юридичних наук, опублікував кілька десятків наукових статей, написав навіть монографію, а у 2008 р. Президент України Віктор Ющенко присвоїв своєму тезці-юристу звання "Заслужений юрист України". У його послужному списку – почесна грамота Кабінету Міністрів України. Цікаво те, що юрфак ЛДУ ім. І. Франка пан Швець закінчив того ж року, що і його перевесник Михайло Рябець, Голова Центральної виборчої комісії України у 1997-2004 р.р. (у 1994-му він став депутатом ВРУ по Свалявському в/о). Не дивно, що кандидатура звільненого з ВГС закарпатця свого часу нібито навіть розглядалася на посаду заступника голови ЦВК. Але збутись таким його планам з певних причин не судилося.

У Берегові, Мукачеві, Сваляві добре знають шляхи-дороги та "подвиги" пана Швеця, адже у цих містах пройшла значна частина його свідомого життя. У низці закарпатських міст і сіл живуть його друзі, знайомі, приятелі та навіть родичі, до яких він із дружиною-берегівчанкою частенько у гості приїжджав.

Вища рада правосуддя звільнила суддю - нашого земляка Віктора Швеця з Вищого госпсуду України
Вища рада правосуддя звільнила суддю - нашого земляка Віктора Швеця з Вищого госпсуду України

Стас КОСТАС


коментарі
Залишити коментар
    Имя
    Почта
    оновити, якщо не видно коду