Вхiд
Головна / Суспільство

Наступного дня після "перевороту" у Хустській райраді обрали нове керівництво

30-07-2017, 18:57

Наступного дня після "перевороту" у Хустській райраді обрали нове керівництво
У суботу, 29 липня, відбулося друге пленарне засідання так званої 8-ї сесії Хустської районної ради VII скликання, на якому було обрано "нове керівництво" райради. У заході взяли участь 25 із 36 депутатів райради.

Новим "головою" Хустської райради став представник "Єдиного Центру", а "заступником" – "радикал"
Тож на зібранні, яке стало продовженням незаконної "сесії", що відбулася напередодні, "головою Хустської районної ради" було обрано представника "Єдиного Центру" Юрія Іванча (24 голоси "за"), заступником – представника Радикальної партії Олега Ляшка Михайла Калинича (23 голоси "за" і 1 – "не підтримую жодного кандидата").

Також з депутатів було створено тимчасову комісію з питань передачі майна новому "керівництву" райради.

Як повідомлялось раніше, вчора у Хусті в непередбаченому чинним законодавством порядку відбулася сесія районної ради, на котрій присутні депутати позбавили повноважень голову Хустської райради, представника Блоку Петра Порошенка "Солідарність" Олександра Пацкана та його заступника, представника "Батьківщини" Івана Рогача.

Зібрали засідання більшістю голосів депутатів – у залі були присутні 25 обранців з фракцій "Єдиний центр", "Опозиційний блок" та "Радикальна партія Олега Ляшка". Одноголосно прийняли порядок денний з двома питаннями. За відповідне рішення проголосували 25 та 24 депутати відповідно.

Тим часом фракція "Блоку Петра Порошенка", до якої формально належить голова Хустської РДА Назарій Павлій, який і організував владний "переворот" у райраді, вважає це позачергове засідання неправомірним, проведеним всупереч українському законодавству та регламенту Хустської районної ради. Адже сесія була перенесена на 11 серпня, наказ про скликання голова райради підписав ще 25 липня. Дата проведення сесії аргументується неподанням на підпис головою Хустської РДА проекту щодо змін до бюджету з урахуванням рішення районної сесії від 27 червня. Це унеможливлює подальше проведення засідань, – переконана група депутатів від БПП.

Також вказана депутатська більшість проголосувала начебто заборону на будівництво міні-ГЕС на Хустщині, яке ініціював Н.Павлій, що однак, з огляду на незаконність такого рішення дає забудовникам можливості оскаржити його у суді чи просто знехтувати.

Учора ж О. Пацкан та І. Рогач прибули до Ужгорода, аби оформити заяви про злочин. Однак, як повідомив громадський правозахисник Віталій Грегор, прокурор області Володимир Гаврилюк хустян не прийняв і відмовився з ними спілкуватися, мотивуючи це "неприйомним днем". Втім, заяву про злочин вони таки написали, залишивши начальникові відділу. Після чого відправилися вже до Головного управління поліції області.

У такий спосіб від влади було усунуто представника нардепа Валерія Пацкана, а влада на Хустщині монопольно перейшла до політичного клану Роберта Бровді. представниками якого є народний депутат Валерій Лунчинко, людиною якого, в свою чергу, є голова РДА Назарій Павлій.

Бездіяльність в цій ситуації голови Закарпатської ОДА Геннадія Москаля, який має наглядати за дотриманням законності в області, свідчить про "кришування" ним вказаних політичних процесів на користь "народнофронтівського" політичного клану Р.Бровді та усунення від влади народного депутата від БПП Валерія Пацкана (УДАР), з яким у Г.Москаля існує конфлікт з часу виборів до місцевих органів влади. Початком протистояння стала тактика Г.Москаля на виборах, внаслідок якої, як заявив В.Пацкан, люди Москаля на виборах "або взагалі не працювали, або агітували за Опоблок чи "Відродження".

За повідомленням Закарпаття онлайн


коментарі
Залишити коментар
    Имя
    Почта
    оновити, якщо не видно коду