Вхiд
Головна / Суспільство

Берегівський Мавр закликав київського "зробити свою справу", щоб не руйнувати освіту

19-09-2017, 20:29

Берегівський Мавр закликав київського "зробити свою справу", щоб не руйнувати освіту
Позачергова 26 сесія Берегівської міської ради VІІ скликання, яка відбулася сьогодні, винесла на порядок денний одне-єдине питання – прийняття Звернення до Президента України про необхідність ветування Закону про освіту.

Про те, що Звернення готові підтримати не всі депутати, свідчило неповне їхнє з'явлення на сесії. Зокрема, у повному складі не прийшли «порошенківці», а фракцію «Єдиного центру», яку очолює Ольга Бізіля, представляв усього-на-всього один представник - депутат Шош.

І все-таки 19 депутатів, присутніх у залі – це більшість від загалу. Тож і сесія вважається легітимною.

Розпочали з виконання Державного гімну України, відтак без особливої «розкачки» приступили до обговорення. Його, власне, і не було, адже текст Звернення до Президента напередодні обговорили і підготували у депутатських комісіях.

Текст прочитала секретар міської ради Людмила Токар: «Ми, депутати Берегівської міської ради та керівники освітніх закладів, звертаємося до Вас, як до гаранта Конституції, прав і свобод людини і громадянина, з приводу прийняття Верховної Ради України 5 вересня 2017 року Закону України «Про освіту»… глибоко стурбовані ст. 7 нового закону, яка обмежує здобуття середньої та вищої освіти рідною мовою.

Берегове – багатонаціональне місто, в якому для близько 50% мешканців рідною мовою є угорська. Саме такий національний склад вибудував мережу освітніх закладів міста…

Берегівчани вкрай стурбовані можливими наслідками після впровадження цієї норми Закону. Громадяни України, які належать до національних меншин, втрачають право на вільний вибір мови навчання в державних і комунальних закладах, окрім дошкільної і початкової освіти. Право національних меншин, у тому числі болгар, молдаван, румун, словаків, угорців на навчання рідною мовою забезпечувалося не тільки з моменту утворення незалежної України, але і раніше в інших державних формаціях…

Цим зверненням висловлюємо своє занепокоєння і просимо Вас застосувати надані Вам законодавством України повноваження, а також свій авторитет і політичний вплив, та не допустити в Законі України «Про освіту» порушення конституційних прав і свобод громадян України щодо вільного вибору мови…

Закликаємо Вас не підписувати Закон України «Про освіту», відправити його на доопрацювання, а саме внести правку: «Дія цього Закону не поширюється на мови країн Євросоюзу».

Після цього одразу вдалися до поіменного голосування. Воно, як і попередні етапи, пройшло дружно та без заминок. На виході з 19 – всі «за».

Присутні на сесії сторонні особи, які представляли «Свободу», не втручалися і не перешкоджали проведенню засідання. Ніякої сенсації, яка могла б становити інтерес для журналістів, а саме для присутніх телеканалів «Тиса-1» і місцевого берегівського, теж не трапилося.

Тож нема нічого дивного в тому, що вже за півгодини сесійна зала спорожніла. Достоту, як у п'єсі Йоганна Фрідріха Шиллера: «Мавр зробив свою справу, Мавр може йти».

Вл. інф.


коментарі
Залишити коментар
    Имя
    Почта
    оновити, якщо не видно коду