Вхiд
---

Л. Гриневич: "400 тисяч дітей меншин навчаються в 735 навчальних закладах"

29-09-2017, 09:11

Л. Гриневич: "400 тисяч дітей меншин навчаються в 735 навчальних закладах"
В Україні всього 400 тисяч дітей національних меншин, які навчаються в 735 навчальних закладах. Про це повідомила міністр освіти і науки Лілія Гриневич в ефірі телеканалу «112 Україна», коментуючи закон «Про освіту».

Читайте також: Гриневич: Імплементація «мовної статті» закону буде уточнена в законі про повну загальну середню освіту
«У нас всього 400 тис. дітей національних меншин, вчаться в 735 навчальних закладах. Наприклад, румунську мову вивчають з 400 тисяч понад 16 тисяч дітей. Сьогодні функціонують 75 загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням румунською мовою », - зазначила міністр.

Вона також пояснила, як буде проходити процес навчання для дітей національних меншин.

«Суть полягає в тому, що на кожному етапі навчання в міру того, як дитина стає готовою і має достатній рівень державної мови, включається вивчення окремих предметів державною мовою, а частина предметів продовжують вивчатися мовою меншин. І зрозуміло: що менша дитина, то більше предметів мовами меншин, що більша її готовність - можна долучати предмети державною мовою. ... Ми, на жаль, в частині з мовами національних меншин шкіл маємо таку ситуацію, де українська мова є лише дві години на тиждень, коли вона вивчається як предмет », - додала Гриневич.


коментарі
Залишити коментар
    Имя
    Почта
    оновити, якщо не видно коду