Вхiд
Головна / Події

Виноградівські бібліотекарі розпочали цикл заходів про децентралізацію

6-10-2017, 13:20

Виноградівські бібліотекарі розпочали цикл заходів про децентралізацію

5 жовтня Виноградівська центральна районна бібліотека розпочала цикл просвітницько-інформаційних заходів на тему децентралізації. У заході взяли участь працівники бібліотек району, мешканці Виноградова та навколишніх сіл.

Метою заходу під назвою «Децентралізація – реформа на добробут» стало ознайомлення з реформою децентралізації. Просто про складне розповідала бібліотекар Виноградівської ЦРБ Світлана Кедик.

Зокрема вона наголосила на основних принципах реформи, що передбачають передачу влади на місця; пряме фінансування: від держави – безпосередньо громаді; бюджет громади – значна частина податків залишається в бюджеті ОТГ; оптимізація надання послуг: освітніх, медичних, адміністративних; можливість розпоряджатися землями.

Звісно, будь-яка реформа несе більше питань ніж відповідей. Але держава не може існувати у двох управлінських системах. Зрештою, українці переймають європейський досвід. Досвід, коли громада бере активну участь у творенні своєї держави.

Як зауважила Світлана Кедик: «Найперше реформа має відбутися у наших головах».

Побачимо чи вдасться українцям відкоригувати власний спосіб життя. Так, чи інакше, це черговий шанс зміни себе та свою країну. Суттєво, що публічні бібліотеки, за будь-яких умов, виконують ключову для суспільства роль: збирають, систематизують та розповсюджують актуальну інформацію. Зрештою, у сучасному світі прогресу бути в курсі подій це модно.


коментарі
Залишити коментар
    Имя
    Почта
    оновити, якщо не видно коду