Вхiд
Головна / Економіка

Закарпатська область стала беззаперечним лідером в Україні з експорту товарів до ЄС

20-10-2017, 12:39

Закарпатська область стала беззаперечним лідером в Україні з експорту товарів до ЄС

Протягом останніх років товари та послуги з України все більше відкривають для себе європейський ринок. 2016-й став першим роком дії Угоди про зону вільної торгівлі між Україною та Європейським Союзом. Угода принесла в економіку країни позитивні зміни, у результаті яких упродовж року двостороння торгівля між Україною та ЄС зростала, а відсоток експорту, порівняно з 2015 роком, збільшився на 3,7%. Усі регіони нашої держави стали учасниками торговельних відносин з Європейським Союзом, але відсоткове значення експорту та імпорту областей різниться. Передові позиції в експорті продукції та послуг займає Закарпаття. Так, у 2016 році Закарпаття стало беззаперечним лідером з експорту товарів до країн Європейського союзу.

За даними інфографіки проекту Представництва ЄС про перспективи та переваги зони вільної торгівлі UopenEU, показник експорту регіону до країн ЄС у 2016 році склав рекордні 92,5%. За цими показниками Закарпаття суттєво відірвалось від сусідніх з країнами ЄС областей: Волинської – 77,4%, та Львівської – 74,4%.

Загалом, найбільше закарпатські підприємства експортували власні товари в Угорщину (52,1% від загального обсягу експорту), Німеччину (7,8%), Словаччину (6%), Польщу та Австрію (по 5,2% кожна), Чехію (4%).


коментарі
Залишити коментар
    Имя
    Почта
    оновити, якщо не видно коду