Вхiд
Головна / Суспільство / Колонка головного редактора

Не полум'я гасити, а фундамент зміцнювати: післямова до "ліісового" скандалу в Лопухові

10-11-2017, 19:24

Не полум'я гасити, а фундамент зміцнювати: післямова до "ліісового" скандалу в Лопухові
«Лісовий» скандал, який відбувся минулого тижня в Лопухові на Тячівщині, став апофеозом тієї ситуації, яка розпочалася тут не сьогодні і не вчора, а триває добрих двадцять років. Пригадаймо руйнівний паводок 1998 року, масштабів якого не знає сучасне Закарпаття. А у 2001-му - повторення подібного лиха, хоч і в дещо менших масштабах.

Хіба не відтоді береться історія журналістських виїздів до Лопухова - Брустур? Чи не тоді розпочалася широка дискусія навколо перерубів у карпатських лісах – тобто таких темпів лісозаготівель, з якими нездатна впоратися (самовідновитися) природа? І чи не тоді відбувалися перші виїзди журналістів, яких запрошували підприємці для того, щоб захистити їхні права у протистоянні з чиновницьким свавіллям…

Відтоді багато води спливло Брустурянкою, але проблеми як були, так і залишилися. Ба більше, вони ще й загострилися - через те, що чиновники стали підприємцями-суміжниками і диктують "чистим" свої умови.

Хочеш хащу (деревину) – прийди вклонися мені, подай на Боже. А я закрию очі на те, скільки і чого ти зрубав без офіційного оформлення. Таким способом керівник Лопухівського лісництва в ДП «Брустурянське» пан Банга став одним із найбагатших людей села. Так само як і голова сільської ради Іван Фабрицій – вчорашній підприємець-лісозаготівельник, а нині «батько», з яким треба погоджувати всі дозволи на місцеві лісорозробки. І сам заготовляє, і іншим дозволи видає…

А Генерал, як у Лопухові називають Василя Золотаря? Саме лише прізвисько цього керівника іншого лісництва – «Кедринське» - говорить за себе. Мовляв, я тут для того, щоб командувати, а всі ви – хто старшини, хто сержанти, маєте виконувати мою волю.

Підприємці Володимир Фабрицій і Валерій Павлюк, яким у світлі нинішнього інциденту з журналістами дістається чи не найбільше, хоч вони не мають до нього жодного відношення сиали своєрідними жертвами «генералітету» - системи, яка утворилася за останні два десятиліття в Лопухові.

До слова, саме до цих підприємців зачастили перевірки з різних служб, бо "виносять сміття з хати". Хоча саме вони вимушені через суд отримувати ту деревину, яку офіційно закуповують на тендерах. І за те, що хочуть усе по закону, стали немилими. системі. Вона каже – «нєззя». Бо "що я з того буду мати".

Показово і те, що начальник «лісового» облуправління Валерій Мурга, який не один рік пропрацював директором у ДП «Брустурянське», не спішить втрутитися і навести ту порядок. Сам зацікавлений у його збереженні? Неспроможний? Боїться?..
Невиразна відповідь пана Мурги, яка звелася до простого: "шкодує, що співробітники державної лісової охорони «вступили у скандал» з журналістами». І далі: «Закарпатське обласне управління лісового та мисливського господарства працює максимально відкрито для журналістів та представників громадськості. Те, що сталося, було чистою провокацією, в якій журналістів хотіли використати».

Запевнення керівника лісової галузі Закарпаття про «службове розлідування, після якого буде прийняте відповідне рішення» - гасіння пожежі, яка зайнялася в будинку, але не врятувати саму будівлю, яка прогнила від фундаменту і давно потребує ремонту.

Словом, питання про поведінку лісівників у Лопухові і протидію журналістам так і не владнано. Йому не дано правову оцінку.

Тож редакція зацікавлена в обговоренні цього питання і готова опублікувати відповіді зацікавлених осіб, або просто причетних до конфлікту, який мав місце 2 листопада в Лопухові.

Вл. інф.


коментарі
Залишити коментар
    Имя
    Почта
    оновити, якщо не видно коду