Вхiд
Головна / Суспільство / Фото

Заслужена вчителька повернулася з Лондона додому ... на тиждень

13-11-2017, 16:24

Заслужена вчителька повернулася з Лондона додому ... на тиждень
Саме на такий короткий час у рідне Берегово приїхала заслужений учитель України Віолетта Македон, яка ось уже два місяці живе у Великій Британії...

Перебуваючи нещодавно у міській ЗОШ № 5 із поглибленим вивченням англійської мови ім. Т. Г. Шевченка, поцікавився, як живе навчальний заклад, як справи у педагога Віолетти Македон, котра у 2016 р. перемогла у Всеукраїнському конкурсі "Учитель року" (номінація "Англійська мова") та здобула визнання як у нашому прикордонному Берегові, так і за його межами. Крім цього, трохи більше року тому наша землячка, відповідно до Указу Президента П. Порошенка, удостоєна відзнаки "Заслужений учитель України". До речі, під час вручення цієї нагороди у АП, з главою держави вона спілкувалася іноземною мовою. Відтак прокоментувала, чому дякувала англійською – обоє, на щастя, володіють нею досконало! А Президент української держави – наразі перший керівник, який вільно знає іноземну. Між іншим, її коротенький спіч став популяризацією найголовнішої мови світу, якою, як знаємо, спілкується половина планети.

Пригадалося, як згодом щиросердечно з успіхами її вітали на міському рівні, як вона, єдина з таким статусом у місті та районі, розповідала про свої здобутки, як учить дітей англійської мови, про реформування системи освіти у плані викладанні іноземною тощо. Натомість був щиро здивований, коли довідався, що ця креативна, перспективна та надзвичайно комунікабельна педагог-"англійчанка" із таким високим державним званням у школі більше не працює. Пані Віолетта, як виявилося, наразі вирішила розширювати поле своєї діяльності поодаль від рідної країни – аж у далекому Лондоні. Там для неї більші перспективи, там, за її словами, вона зможе себе краще реалізувати. Тим паче, що сама ще молода і її очікують гарні перспективи.

Зрештою, у закордоння подалася не тільки вона, але й чимало інших її колег як із рідної школи, міста, так і всього Закарпаття та навіть неньки-України. За кілька останніх років вона третя шкільна учителька, хто вирішив виїхати на терени зарубіжжя. Відтак почав міркувати, чому так масово звільняються молоді люди різних професій і тікають заробляти гроші у Європу та навіть далі? Не встиг, як кажуть, у собі цю інформацію "переварити", як на тижні, що минає, на одній із центральних вулиць нашого містечка мені назустріч крокує не хто інший, а саме вона – чарівна екс-учителька п‘ятої одинадцятирічки В. Македон.

Знаючи з вуст громадськості та соціальних мереж, що вона мешкає далеко від рідного дому, автор цих рядків від такого подивування ледь не оторопів. А порівнявшись, запитав, мовляв, шановна та чарівна учителько, це ви чи ні? "Так-так, це я", – зичливо відповіла хоча й молода, але відома та знана педагог. "Однак у школі розповідали, що ви переїхали на роботу до туманного Альбіону, – зауважую. – Це правда?" Не хотілося б переповідати дослівно наш діалог, який завершився на мажорній ноті, добросердечних побажаннях, але Віолетта Валеріївна, як і колись, щиро, зі світлою усмішкою на лиці, вельми добродушно розказала, чому так сталося та чим вона займається. На її думку, нічого дивного у її від‘їзді немає, рішення вона прийняла виважене та вірне. Аніскільки не лукавлячи, мовила, що цьому плані вона не перша та не остання...

Стосовно лондонського життя, то зупинилася-пришвартувалася в одній тамтешній родині, де подружжя має фотобізнес. Він – місцевий, а дружина, до речі, українка. Обоє дуже зайняті, адже там, за її словами, усі у повсякчасному русі та несамовито працюють, заробляючи гроші. Натомість їй доручили доглядати за дідусем на ім‘я Боб, з яким вона, згідно наперед розробленого плану, гуляє по столиці, відвідує музеї, театри, парки, інші знакові місця Лондона тощо. Родина неабияк задоволена, що вісімдесятирічним дідиком-британцем опікується така поважна молода пані-українка, яка досконало знає англійську.
Заслужена вчителька повернулася з Лондона додому ... на тиждень
Заслужена вчителька повернулася з Лондона додому ... на тиждень

Михайло ПАПІШ

Фото автора і з архіву В. Македон


коментарі
Залишити коментар
    Имя
    Почта
    оновити, якщо не видно коду