Вхiд
Головна / Суспільство / Фото / Колонка головного редактора

Чим прославилися учасники «Маршу слави» в Ужгороді

17-11-2017, 13:14

Чим прославилися учасники «Маршу слави» в Ужгороді

Після нічної п'яної витівки з бійкою в барі та спротиву працівникам поліції очільник «Карпатської Січі» Тарас Деяк, здавалося, уже не вийде на широку публіку і відмовиться від тієї зухвалої акції, яка під виглядом прославляння історичних попередників відбулася днями.
Чим прославилися учасники «Маршу слави» в Ужгороді
Але сталося так, як сталося. Тарас знову вийшов на площу перед «Просвітою», де зібралися кілька закарпатських «січовиків» і «свободівців», а також «ударний кулак», яким стали гастролери - гості зі Львова та інших областей західної України.

"маршовики" мали намір продемонструвати закарпатцям, що є непоборною силою, і щоб «усі мадяри затремтіли по своїх закутках» (цитуємо один із коментарів на сайтах), а вийшло так, що правоохоронці започатковують судовий розгляд усіх хуліганських, а ми б сказали – антисуспільних дій організаторів «Маршу слави» в суботу в Ужгороді.

А наступного дня учасники «Маршу слави» відверто знеславили свої мундири на Берегівщині. Зокрема, влаштували в Берегові ходу, під час якої проголошували ксенофобські гасла, зняли угорський національний прапор з будівлі міської ради, а затим і з сільських рад сіл Яноші та Гать Берегівського, у яких компактно проживають угорці.

Обласна влада відреагувала так, як і належало. Геннадій Москаль продемонстрував демонічну нетерпимість до провокацій, які здійснили учасники «ходи». При цьому назвав їх заїжджими гастролерами, котрі в одному ключі з російськими спецслужбами намагаються розхитати ситуацію в Закарпатській області на багатонаціональному ґрунті.

Важко сказати, в які наслідки «виллються» наміри правоохоронців щодо судового розгляду справи, а те, що німб героїв спав з очільників обласної «Карпатської Січі» і більш ніколи над їхніми головами вже не з'явиться – це достеменно.

Закарпатці продемонстрували повну єдність у оцінках «подвигів» послідовників Степана Бандери, які знеславили себе у найзахіднішій області. Закарпаття дотепер було відоме етнотерпимістю, толерантним ставленням людей в міжнаціональному спілкуванні, але останнім часом і сюди зусиллями гостей зі Львова і суміжних областей проник вогонь «боротьби за чистоту нації». До слова, оунівські гасла завжди були чужі краянам, оскільки у дорадянський час їхні поводирі сюди не проникали, бо на заваді їм ставали чехословацький і угорський режими, а в повоєнний час цього не могло бути і поготів.

Як уже повідомляв сайт, різкі обмеження вживатимуться в Польщі щодо тих, хто з використанням символіки ультраправих націоналістів розгулюватиме польськими землями або помічений в антипольських акціях в Україні. Згідно з законом, який збирається прийняти Сейм, їм буде заборонено в'їзд на територію цієї країни. Там уже формується "чорний список" осіб із забороною в"їзду до Польщі.

Треба думати, що в Україні після відвертого псування міждержавних відносин із цією країною задумаються: чи варто так послідовно і наполегливо прославляти учасників трагічних, складних за своїми наслідками подій. Те ж саме стосується і антиугорських акцій, які вчиняють ультраправі у Закарпатті. Звідси головний висновок – чи можна дозволяти влаштовувати такі антисуспільні, шовіністичні витівки, які відбулися (і вже не вперше) в Закарпатті!

Мабуть, добросусідські і взаємовигідні стосунки з найближчими державами – членами Євросоюзу нам вигідніші, ніж потурання купці провокаторів, які прикриваються подвигами історичних їхніх попередників.

На цьому кладемо крапку. Пропонуємо оглянути фото, зроблені в день «Маршу слави» нашим фотокореспондентом.

P.S. Згідно з повідомленням прес-служби ОДА, Берегівський відділ поліції Головного управління національної поліції в Закарпатській області відкрив кримінальне провадження за фактом хуліганських дій учасників ходи в Берегові 12 листопада. Провадження відкрите за ст. 296 Кримінального кодексу «Хуліганство» (грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжується особливою зухвалістю чи винятковим цинізмом). Зараз поліція встановлює всіх осіб, що брали участь у провокації, тривають слідчі дії.
Чим прославилися учасники «Маршу слави» в Ужгороді
Чим прославилися учасники «Маршу слави» в Ужгороді
Чим прославилися учасники «Маршу слави» в Ужгороді
Чим прославилися учасники «Маршу слави» в Ужгороді
Чим прославилися учасники «Маршу слави» в Ужгороді
Чим прославилися учасники «Маршу слави» в Ужгороді
Чим прославилися учасники «Маршу слави» в Ужгороді

Василь ШЕТЕЛЯ


коментарі

Дима

17 листопада 2017 14:00
ЗАЯВА КАРПАТСЬКОЇ СІЧІ З ПРИВОДУ ПОДІЙ В МІСТІ БЕРЕГОВЕ 12-ГО ЛИСТОПАДА

12-го листопада представниками партії "Свобода" та її молодіжних структур в місті Берегово було вчинено провокацію з метою дискредитування нашого руху та розпалення конфлікту в Закарпатті між українцями і угорською національною меншиною.

За день до того нами було проведено ряд заходів в Ужгороді : конгрес правих активістів, марш та антишовіністична акція біля консульства Угорщини. Річниця заснування руху Карпатська Січ стала приводом для зруйнування стереотипів і демонстрації наших позицій, адже справжні праві думають ширше і перш за все на користь майбутнього європейських народів. Ми вважаємо, що створювати конфлікти за продовження кордону на кілька десятків кілометрів від кордону в нинішній ситуації, коли над нашими народами нависли загрози, що ставлять під сумнів можливість існування європейської цивілізації як такої, є не просто недоречним, а навіть згубним.

В свою чергу політикани з "Свободи" наступного ж дня поїхали в місто, де більша частина населення є представниками угорської національності, та провели марш, який закінчили біля стін міської ради. Там вони "героїчно" здерли угорський прапор та намагались його спалити, але злякались поліції. Варто додати, що прапор ЄС, котрий висів збоку, вони не чіпали (очевидно, система забрала б у них кинуту цукерку, якби акція набула антиЄСівський характер

До чого призвела їхня акція? Наводимо кілька фактів:
- мешканці Берегова знову ненавидять та водночас сміються з українських націоналістів;
- влада Угорщини обурена і тепер очікуємо ще більше загострення стосунків між Україною та Угорщиною;
- праві України та Європи не розуміють, що відбувається, адже одного дня ми проводимо антишовіністичну акцію під посольством Угорщини та сильний і естетично правильний марш, а наступного дня кілька десятків людей в різного роду камуфляжах, спортивних костюмах та зимових куртках зривають угорські прапори в Берегові, а найцікавіше, що в останніх - шеврони та прапори з ім`ям нашого руху. Карпатська Січ існує в Західній Україні вже 7 років, але наше ім'я було вкрадено всім відомою партією "Свобода" для свого підрозділу задля отриманя політичних девідентів та піару в західних регіонах України.

В результаті на словах та в фейсбуці намагаючись не допустити "донецький сценарій" на Закарпатті вони самі ж його і створюють. В регіоні і серед наших соратників панує плутанина та питання : що це за тітушки в Берегові і чому, окрім трьох пальців, в них назва вже давно існуючого правого руху?

В той же час угорські ЗМІ, які ще 11 листопада схвально описували нашу акцію, кишать новинами про зривання прапорів, шовінізм та ворожнечу Карпатської Січі щодо угорців, плутаючи дві кардинально різні в своєму корені організацї

Вкотре гучно заявляємо : правий фронт в Закарпатті єдиний і це ми - Карпатська Січ.
Залишити коментар
    Имя
    Почта
    оновити, якщо не видно коду