Вхiд
Головна / Суспільство

На пенсії вихідцям із України Угорщина витрачає понад 1 млрд форинтів

22-11-2017, 07:07

На пенсії вихідцям із України Угорщина витрачає понад 1 млрд форинтів
У понеділок, 20 листопада під час пленарного засідання у парламенті Угорщини представник соціалістичної партії Іштван Тукач запитав: «Як довго ми ще будемо сплачувати пенсію українцям?» - пише Мукачево.нет.

Він вказав на зловживання, які існують у населених пунктах області Саболч-Сатмар-Берег. А саме, про те, що чимало українців, які не проживають в Угорщині, отримують значно більшу суми державних виплат, ніж місцеві жителі.

Секретар Міністерства людських ресурсів Угорщини Бенце Ретвари зазначив, що міжнародний договір, прийнятий у 1962 році, дозволяє українцям отримувати угорську пенсію.

Уряд має в планах переглянути цю конвенцію, однак політична ситуація в Україні поки що ускладнює можливість це здійснити. Також Бенец Ротварі додав, що були проведені перевірки, в результаті яких було знято нарахування пенсії через зловживання. Однак не назвав кількості таких випадків.

Нагадаємо, що в Угорщині на виплату пенсій вихідцям з України щорічно витрачають понад 1 млрд форинтів.

Щороку з Угорщини до Пенсійного Фонду України надходить понад 600 запитів стосовно підтвердження страхового стажу, що передається угорській стороні, і враховується там при призначенні пенсії. Наразі понад 10 тисяч осіб, вихідців з України, отримують пенсію в Угорщині. В основній масі це мешканці Закарпатської області.

Нині середня пенсія в Угорщині становить приблизно 125.000 форинтів, що дорівнює сумі у 12.500 гривен. Слід зазначити, що деякі українці примудряються отримувати пенсію по 200.000 форинтів і вище. Все залежить від попередньої зарплати, стажу роботи, кваліфікації, посади, отриманих нагород тощо.


коментарі
Залишити коментар
    Имя
    Почта
    оновити, якщо не видно коду