Вхiд
Головна / Суспільство

Екоетнопоселення "Родниковий край" у Полянській ОТГ створять за сприяння сусідів-словаків

24-11-2017, 09:16

Екоетнопоселення "Родниковий край" у Полянській ОТГ створять за сприяння сусідів-словаків
У Полянській об’єднаній територіальній громаді розробили проект сучасного екосферного інноваційно-культурного етнопарку "Родниковий край" з центром у селі Родникова Гута.

Громада хоче цю ініціативу запропонувати Словаччині, щоби реалізувати як спільний словацько-український проект. Історично село було закладене словаками-переселенцями, воно і донині зберігає словацьку етнокультурну спадщину в побуті й обрядовості.

Етнокультурним ядром парку має стати нове енергопасивне екоетнопоселення "Родникова Гута" на місці старого села. Інноваційним – екосферний біоіндустріальний парк, збудований на полонині висотою більше 1000 метрів над рівнем моря (його площа близько 54 гектарів). Окрім того, на базі великого лісового масиву з цінними породами деревини та рідкісними рослинами передбачається створення екологічного лісопарку на площі близько 350 га.

Екоетнопоселення має стати взірцем гармонійного поєднання екологічної й етнічної словацької спадщини в сучасному українському обрамленні. Такий підхід відповідатиме основній меті створення парків, яка, за версією UNWTO (Всесвітньої туристичної організації), якраз і полягає у формуванні високої культури взаємин людини і природи. При цьому будуть відтворені (принаймні в туристично-демонстраційній версії) як історичні, притаманні селу промисли (зокрема, виробництво предметів зі скла), так і нові види інноваційно-орієнтованої діяльності.

Вагому роль у формуванні економічної бази просторового розвитку екопоселення та швидкого зростання доходів його жителів відіграватиме будівництво інноваційного геліотепличного біотехнологічного комплексу та місцевого переробного виробництва продукції з екологічно чистої продовольчої сировини, а також сучасного безвідходного деревообробного виробництва.

Слід сказати, що проект має стати однією з найважливіших складових майбутньої стратегії сталого розвитку всієї об’єднаної територіальної громади. В свою чергу, її успіху сприятиме транскордонна співпраця. Презентація проекту відбудеться 30 листопада цього року у Поляні в рамках Екофоруму.
Екоетнопоселення "Родниковий край" у Полянській ОТГ створять за сприяння сусідів-словаків
На фото: ось такі раритетні дерев‘яні хатинки можна побачити у селах Полянської ОТГ.


коментарі
Залишити коментар
    Имя
    Почта
    оновити, якщо не видно коду