Вхiд
Головна / Суспільство

У свалявському коледжі День студента - не для галочки

24-11-2017, 14:11

У свалявському коледжі День студента - не для галочки
Цей День студента надовго запам’ятається юнакам і дівчатам Свалявського технічного коледжу - філії Національного університету харчових технологій. Та весела, яскрава програма, якою спудеї «зарядили» урочистість, була ще й навдивовижу винахідливою. Окрім, того, багатолюдною, бо запросили дирекцію, викладачів, кураторів груп, колишніх випускників, представників громадськості та чимало іншого свалявського товариства.

Зрештою, жоден захід з приводу тої чи іншої події у цьому навчальному закладі не проходить заради «галочки» або ж сіро, буденно, безлико. П‘ятничні веселощі, посмішки, жарти, вірші, мініатюри, доброзичливі глузування (із ровесників і старших товаришів) заполонили кожну шпарину коледжу, душі усіх вихованців – від першого до останнього курсу. Не секрет, що першокурсники по-своєму готувалися до цього свята яскравих розваг і сценічних виходів, натомість студенти старшого "призову" додали до нього свою порцію утіх і забав.

Хоча, коли цю справу у свої руки "бере" заступник директора з гуманітарної освіти та виховання Віра Переста, вкладаючи у неї душу, досвід і романтику, з якою крокує по життю уже кілька десятиліть, то урочистість вирізняється неабиякими винахідливістю, самобутністю, оригінальністю та вигадливістю. На цей раз також усе було продумано грамотно та аж до найменших дрібниць, навіть порахували, скільки стільців мало вміститися у актовій залі (за літо вона також була відреставрована), аби всі почувалися вільно, зручно, комфортно та навіть трішки розслаблено.

Відомо, що коли тиснява – важко сприймається будь-який концертно-святковий номер. А їх на цей раз підготували достатньо: навіть вручення нагород від імені районної влади та мерії відбувалося емоційно, бурхливо та під оплески юні (того дня сюди завітала голова райради Мирослава Ливч, яка теж свого часу тут училася та запам‘яталася як одна з найактивніших студенток). Звісно, дісталися вони тим, хто у фарватері дорослого життя рухається впевнено, несхибно, переконливо та безпомилково. Серед таких – випускники і активісти громадського життя Андрій Наливайко, Вікторія Клименко, Андрій Хваста, які відтепер є носіями відзнак райдержадміністрації.

Слід сказати, що перший із них був головою студентської ради коледжу, а другий – його заступником у цьому громадському об‘єднанні, де освіту здобувають понад півтори тисячі краян. А ось Іван Ливч (неординарний голос), Іванка Гніденко (талановита поетеса), Тетяна Сокач (має задатки співачки), як і Діана Леушина, гордитимуться грамотами, які засвідчені автографами голови райради Мирослави Ливч і мера курортної Сваляви Івана Ланя. Підсумовуючи цю тезу, слід сказати, що вони також відмінники навчання, у житті взяли чудовий розбіг.

Зазначимо: студентський святковий день – у рідній альма-матері для них останній. Учитимуться далі – у майбутньому буде більше аналогічних урочистостей. Про це, вітаючи колег, наголошували усі, хто мав слово. Водночас у день свята привселюдно винагороджено також переможців різних змагань і олімпіад, учасників і призерів міжнародного конкурсу знавців української мови ім. Петра Яцика, Тараса Шевченка тощо. Що цікаво, у коледжі (нехай він і технічний) вивченню рідної мови приділяють велику увагу. Отже, філологи тут на висоті...

У бібліотеці турботливо, зі смаком облаштували куточок лауреатів Шевченківської премії із Закарпаття, що так і хочеться уклінно подякувати тим, хто серцем і душею пройнявся цієї важливою просвітницько-культурницькою справою. На видному місці – портрети майстрів прозового та поетичного слова Івана Чендея (тут навіть його книжка «Свалявські зустрічі», яка побачила світ у 1977 р.), Мирослава Дочинця, Петра Скунця (уродженця Міжгірщини), Петра Мідянки, а також Дмитра Креміня (вихідця з сусідньої Сухої, що на Іршавщині).

Без перебільшення: у наш час це дуже важливо та актуально. Як і спорту та фізичній культурі, силі, гарту, витривалості, свідченням чому є блискуча перемога вихованців коледжу на усезакарпатській обласній студентській спартакіаді, де вони так професійно змагалися, що з-серед 20 команд зайняли перше місце. А "золото", як, відомо, нехай і студентське, цінується по-особливому.

Наведені факти – лишень дещиця з студентського свята, де не стільки розважалися, але у жартівливій манері та під музику підводили навіть підсумки цьогорічної роботи. На подібного роду заходах називають також тих, ким гордиться навчальний заклад, хто досяг життєвих чолопків. Зокрема, у музеї історії коледжу, який облаштували у фойє, на одному зі стендів є фото відомих випускників, тих міцно та твердо стоїть на ногах, кого знають і поважають.

Найперше мова – про декана хімічного факультету УжНУ, професора, доктора наук Василя Лендєла, народного депутата ВРУ 7 скликання, заслуженого енергетика України Василя Ковача, генерального директора корпорації "Закарпатсадвинпром", керівника Ужгородського коньячного заводу Володимира Гісема, колишнього директора Берегівського консервного заводу Василя Фанти, генерала правоохоронної системи, депутата нинішньої обласної ради Віктора Русина, екс-мера Сваляви Івана Ревтія, низку голів районних держадміністрацій, керівників організацій, установ і підприємств усіх форм власності.

Студентське свято з символічними двома цифрами "17" – числа і року – відгомоніло та відшуміло. Яскравих вражень – хоч відбавляй. У довгу життєву дорогу юнаки та дівчата технічного коледжу візьмуть із собою не тільки побажання, але й добрий настрій, спогади про перебування у цьому "храмі науки". День студентства дві тисячі сімнадцятого року – у тому числі.

У свалявському коледжі День студента - не для галочки
У свалявському коледжі День студента - не для галочки
Михайло СИНЬООКИЙ


коментарі
Залишити коментар
    Имя
    Почта
    оновити, якщо не видно коду