Вхiд
Головна / Суспільство

У списку "топових" закарпатців - довгожителі, і омолодитися йому не завадить

25-11-2017, 03:13

У списку "топових" закарпатців - довгожителі, і омолодитися йому не завадить
Вихід журналу "Впливові люди Закарпаття" відбувся не вчора і про це вже згадували в ЗМІ. Але це не причина, щоб відмовитися від публікації думок про останній його номер журналіст Михайло ПАПІШ. Зазвичай він знаходить у цій темі свій поворот, підмічає і бере "на олівець" деталі, яких інші не бачать. Тож про вихід у світ відомого щорічника - мас-медійник, один із постійних авторів сайту з закарпатського Берегова.

Черговий вихід журналу "Впливові люди Закарпаття" (у народі його називають проектом медійників Валерія Тимошенка та Михайла Носи) не залишився непоміченим. Його за сприяння їхніх (і наших) колег фотографують, про нього пишуть та вміщують із нього тексти. Не дивина, що до читача прийшов уже вшосте. Розказати ширше про тих, хто у списку "сотні", раніше не мав змоги, бо, на жаль, уперше тримаю в руках це шикарне 60-сторінкове видання.

Щоб детальніше поінформувати читачів із приводу того, чиї портрети та про кого є маленькі замальовки у цьому рейтинговому проекті - погортаємо його сторінки.

Одна з особливостей останнього випуску "100 ТОП" (сто впливових закарпатців) - що у переліку є кілька берегівчан-угорців – фото й невеличка замітка про міського голову Золтана Бабяка вміщені у розділі "Закарпаття стабільне". Дуже цікаво про нього сказано, що у своїй діяльності "вміло балансує між рекомендаціями обласної влади та запитами місцевої громади". Звісно, на Берегівщині є чимало інших знакових людей, яких знає область і країна, але прикметно, що саме він, як і народний депутат України Василь Брензович, заступник голови обласної ради Йосип Борто удостоєні бути на сторінках престижного щорічного часопису.

У переліку "най...-, най..." здебільшого знову пропичалися відомі, авторитетні постаті, зокрема, губернатор Геннадій Москаль, екс-керівники краю Віктор Балога, Олександр Ледида, Валерій Лунченко, Василь Губаль, попередній і нинішній голови облради Володимир Чубірк та, Михайло Рівіс, нардепи Михайло Ланьо, Роберт Горват, Василь Петьовка, Валерій Пацкан, Юрій Чижмарь, а також мери Ужгорода, Мукачева, Берегова та керівник Тячівської ОТГ. У цій когорті – шеф обласної поліції Роман Стефанишин, прокурор Володимир Гаврилюк, очільник крайової спецслужби (СБУ) Олег Воєводін, медичні світила Володимир Смоланка (ректор УжНУ), Василь Лазоришинець (директор Націнституту серцево-судинної хіруругії ім. М. Амосова), професор-юрист Василь Лемак, лікар, консультант МОЗУ Олександр Данилюк, головлікар клінічної лікарні ім. А. Новака Юрій Яцина, екс-начальник обласної культури Юрій Глеба та інші.

У списку "Сто найвпливовіших закарпатців" – письменник Мирослав Дочинець (Мукачево) і поет Петро Мідянка (Тячівщина). До речі, обидва є лауреатами Національної премії України ім. Т. Г. Шевченка у галузі літератури та досить часто зустрічаються з читачами. Уже не кажучи про цілу низку журналістів (відомих і майже невідомих читацькому загалу). З-серед них (упізнаваних), зокрема, Ярослав Галас, теперішній керівник прес-служби ОДА та колишній власкор газети "Факти та коментарі" у Закарпатській області, Наталія Зотова (вона свого часу була репортером телеканалу "1+1, а зараз працює у іншій сфері), Віталій Мещеряков (генеральний директор філії ПАТ НСТУ "Закарпатська регіональна дирекція й одночасно голова обласної організації НСЖУ), Галина Ярцева, Віталій Глагола, Марина Коваль з "Інтеру", Володимир Феськов, Ані Нікогосян, Вікторія Сенгетовська, "фотоукрінформівець" Сергій Гудак та
інші.

У журналі презентовано також "Закарпаття духовне" з композиторами, художниками, музикантами, бібліотекарями, музейними працівниками, "Закарпаття креативне" (Денис Ман, Федір Шандор, Сергій Денисенко, Наталія Петій-Потапчук, Тудор Кілару, Наталія Каламуняк, Олег Зайцев) тощо. Є також Тарас Деяк (ГО "Карпатська Січ"), Олександр Сачко (керівник закарпатського відділення "Правого сектора"), начальник УПП в містах Ужгород і Мукачево Юрій Марценишин, представник ГО "Громадський конвент" Павло Гомонай та ініші. Словом, є ділові люди та з решти сфер, навіть мільярдер Алекс Ровт.

Треба також сказати, що деякі прізвища "мігрують" із номера в номер (тобто щорічно). Щоправда, є нові імена "топових" осіб. Слід сподіватися, що наступне журнальне число "100 знакових краян" значно "омолодиться" та стане ще цікавішим. Хоча вже зараз у ньому "вже немає" Ратушняка, Кеменяша, Гаваші, Різака, Дурдинця, але "ще немає" університетської молодої професури, представників освітньої сфери, підприємців, місцевих депутатів – міських, районних, селищних і сільських тощо.

Михайло ПАПІШ


коментарі
Залишити коментар
    Имя
    Почта
    оновити, якщо не видно коду