Вхiд
Головна / Суспільство / Фото / Події

Наші Карпати можуть залучати сотні тисяч туристів на рік

6-08-2018, 15:52

Наші Карпати можуть залучати сотні тисяч туристів на рік

Кінець тижня проводимо в подорож по Закарпаттю - в районі Воловця, Пилипця, Нижнього Студеного, Верхнього Студеного і т.д. Нижче - тези про те, що ми там бачимо і чуємо.

Частина 1. Карпати прекрасні. Найкраще в Карпати їхати на автомобілі, якщо з Києва - то з зупинкою на ніч у Львові. Якщо у вас витончений седан і ви хочете забратися в глухомань - залиште його будинку і візьміть напрокат позашляховик. Дороги в Карпатах є, але нормальних доріг вкрай мало, якщо не брати до уваги магістраль M06 і ще парочку. У гірських районах і селах майже всюди дороги вбиті настільки, що по них не проїдеш навіть на велосипеді. І це при тому, що гірські села своєї автентичністю та навколишніми видами можуть залучати сотні тисяч туристів на рік. Але для того, щоб в гірських районах відремонтувати місцеві дороги, мабуть, потрібно дочекатися інопланетян. Влада на цей подвиг фактично не здатні. Тут Москаль пафосно обіцяв 2.5 мільйона туристів в 2018, так виходячи з цієї логіки в цьому році буде 2.5 мільйона туристів на убитих дорогах.

Місцеві жителі повально зайняті крадіжками та контрабандою - вважається, що це єдиний спосіб вижити. Згідно з дослідженням британської Earthsight, в 2017 р нелегальний експорт українського лісу перевищив позначку в 1 млрд євро. Говорячи простою мовою, ліс пи * дять з такою швидкістю, що це вже давно перетворилося на національне лихо. Коли їдеш по трасі або по горах - видно цілі гектари спиляного лісу. З України до країн ЄС імпортується незаконного дерева більше, ніж з країн Латинської Америки, Африки і Південно-Східної Азії разом узятих.

Також традиційно, в Угорщину, Румунію і Польщу контрабандними фурами ввозять сигарети і дешеве бухло. Нам розповідали про село "мільйонерів" Нижня Апша, з замками по 25 кімнат замість хат і дорогими машинами, всі жителі якого "піднялися" за рахунок виробництва і продажу паленої горілки. Також, Угорщина, Румунія та Польща забирають до себе майже все працездатне населення, пропонуючи моментальне працевлаштування та зарплату в 2-3 рази вище.

Всі місцеві магазини наповнені угорськими, румунськими та польськими продуктами харчування, що робить практично безглуздим виробництва власної ковбаси, сирів та м'яса. Угорської, румунської та польської економікам допомагають українські господарства, монопольно за копійки скуповують продукцію у селян - молоко, м'ясо і т.д. таким чином, зводячи дрібне фермерство в безглуздий абсолют. Бути фермером в українських Карпатах - не вигідно і не престижно.

Любов до швидкого і очманілі бабла заразила величезна кількість місцевих жителів. Чим ближче до кордону - тим більше. А недолік освіти і жадібність, в поєднанні з яскравими прикладами якості життя тих "хто за правду" і тих, "хто за реальність" - привели багато карпатські села в занепад. У людей пропала мотивація і бажання працювати на землі, займатися фермерством, підприємництвом. Який сенс це робити, якщо сусід заробляє в 10 разів більше і швидше на контрабандних схемах. Малоосвічена молодь не хоче довго і наполегливо працювати, а хоче підняти багато грошей і відразу - за рахунок контрабанди або інший кримінальної схеми. Всі розмови тільки про гроші. Освічена молодь намагається мігрувати до великих міст, їде до Києва, або в ЄС.

Ми спілкувалися з різними людьми. Всі стверджують, що в існуючій деградації Карпат винна не тільки влада, а й самі мешканці. Голова якогось богом забутого села краде ліс прямо під своїм селом, і на питання: "Що ви робите, адже тут будуть жити ваші діти ?!", приватно відповідає: "Мої діти тут жити не будуть". На зустрічах з жителями він, звичайно, зовсім інша говорить. Народ обурюватися, але коли прийде час виборів, знову більшістю виберуть того ж. Причина - сон розуму і віра в казки, якими цей кандидат годує виборців. За підсумками - ніяких обіцянок ніхто не стримує, хіба що особисті.

Але починається тенденція повернення в регіон людей з мізками, грошима і досвідом. Їдуть будувати, відкривати, налагоджувати. Багато народилися тут. Поки що на них дивляться як на білих ворон - з недовірою, як на чужинців і вискочок. Але якщо ті проявляють себе як сильні особистості і охороняють свою територію - не чіпають і з часом починають поважати. Цей тонкий струмочок підприємців - є головна надія Карпат.

Краса в Карпатах зараз така, що просто не віриш своїм очам. Немов щоночі природа заново малює свій шедевр і демонструє його тобі зі сходом сонця. Сотні відтінків зеленого, величезні м'які пагорби, рельєф блакитних гір вдалині, ліси, озера, річки, водоспади, акуратні, немов зі світу хоббітів стоги сіна на схилах, старовинні хати, церкви, стародавні огорожі навколо полів і угідь. Небо, м'яке світло сонця, в який підмішали сепію. А ти стоїш перед всією цією пишністю і розумієш, що будь-який, навіть найглибше опис цієї краси людською мовою - буде неповним і поверхневим. Карпати беруть не тільки фантастичною красою, а й атмосферою, приймаючи тебе м'яко і поступово. І якщо ти душею готовий до цього - через добу ти розумієш, що вже не потрібно слів - все в твоєму житті стає простим і зрозумілим без них: ось це місце, ось ти сам і ось той самий момент, про який ти будеш згадувати роки по тому , дістаючи з пам'яті не слова, а виключно образи.

Джерело: https://www.facenews.ua


коментарі
Залишити коментар
    Имя
    Почта
    оновити, якщо не видно коду