Вхiд
Головна / Суспільство

Музей д’Орсе буде в Ужгороді, а точніше - галерея одного художника

6-11-2016, 14:45

 Музей д’Орсе буде в Ужгороді, а точніше - галерея одного художника


Минулого тижня в рамках Всеукраїнського конкурсу живопису «Срібний мольберт» презентували неординарний проект «Галерея одного художника», який стартує наступного року в Ужгороді. Ініціатором виступив Роберт Бровді, засновник і голова Фундації розвитку закарпатського мистецтва.

«Формат роботи й специфіка майбутньої галереї вміщається в одну лаконічну формулу: один художник, одна експозиція, один тиждень», – пояснює він – Галерея безкоштовно надає конкретному художнику експозиційний простір для виставки робіт, а також забезпечує необхідну організаційну, медійну та іншу підтримку.

Натомість є одна умова: впродовж відведених семи днів він має особисто репрезентувати експозицію в галереї, спілкуватись із глядачами та журналістами.

Питаннями відбору й черговості експозицій займатиметься незалежна експертна рада з числа авторитетних громадських і мистецьких діячів краю».

Як стверджує голова Фундації розвитку закарпатського мистецтва, «ми ставимо за мету створити максимально відкритий і доступний майданчик для всіх закарпатських художників. Хоча, ясна річ, пріоритет матимуть молоді митці й талановиті початківці, які власне й потребують найбільшої підтримки».

Для «Галереї одного художника» обрано місце поблизу пішохідного мосту, який з’єднує дві площі історичного центру Ужгорода – Петефі та Театральну. За твердженням фундатора галереї, досить непростим завданням було органічно вписати її в ландшафт старого Ужгорода. Після довгих пошуків вирішено втілити в конструкції з металу й скла архітектурні мотиви культової паризької галереї імпресіонізму й постімпресіонізму – Музею д’Орсе.

Успішне втілення задуму дасть змогу щорічно проводити до 50 ексклюзивних виставок закарпатських та запрошених митців. А це – відкриття нових імен і талантів. Наразі ні в Україні, ні за кордоном немає художніх галерей зі схожою концепцією. Тому Ужгород і Закарпаття мають шанс отримати неповторний і колоритний об’єкт на своїй культурно-мистецькій та туристичній мапі.

Аніта ОВСЯНІКОВА


коментарі
Залишити коментар
    Имя
    Почта
    оновити, якщо не видно коду