Наталія бернацька: уряд підтримав ініціативи мін’юсту, які забезпечать реалізацію положень закону #чужихдітейнебуває

Тож, які результати приніс закон “Чужих дітей не буває” та яких нововведень слід остерігатись злісним неплатникам аліментів? Дізнавались журналісти Гал-інфо.

НАТАЛІЯ БЕРНАЦЬКА: УРЯД ПІДТРИМАВ ІНІЦІАТИВИ МІН’ЮСТУ, ЯКІ ЗАБЕЗПЕЧАТЬ РЕАЛІЗАЦІЮ ПОЛОЖЕНЬ ЗАКОНУ #ЧУЖИХДІТЕЙНЕБУВАЄ Фото Гал-інфо, Олена Ляхович НАТАЛІЯ БЕРНАЦЬКА: УРЯД ПІДТРИМАВ ІНІЦІАТИВИ МІН’ЮСТУ, ЯКІ ЗАБЕЗПЕЧАТЬ РЕАЛІЗАЦІЮ ПОЛОЖЕНЬ ЗАКОНУ #ЧУЖИХДІТЕЙНЕБУВАЄ Фото Гал-інфо, Олена Ляхович НАТАЛІЯ БЕРНАЦЬКА: УРЯД ПІДТРИМАВ ІНІЦІАТИВИ МІН’ЮСТУ, ЯКІ ЗАБЕЗПЕЧАТЬ РЕАЛІЗАЦІЮ ПОЛОЖЕНЬ ЗАКОНУ #ЧУЖИХДІТЕЙНЕБУВАЄ Фото Гал-інфо, Олена Ляхович НАТАЛІЯ БЕРНАЦЬКА: УРЯД ПІДТРИМАВ ІНІЦІАТИВИ МІН’ЮСТУ, ЯКІ ЗАБЕЗПЕЧАТЬ РЕАЛІЗАЦІЮ ПОЛОЖЕНЬ ЗАКОНУ #ЧУЖИХДІТЕЙНЕБУВАЄ Фото Гал-інфо, Олена Ляхович НАТАЛІЯ БЕРНАЦЬКА: УРЯД ПІДТРИМАВ ІНІЦІАТИВИ МІН’ЮСТУ, ЯКІ ЗАБЕЗПЕЧАТЬ РЕАЛІЗАЦІЮ ПОЛОЖЕНЬ ЗАКОНУ #ЧУЖИХДІТЕЙНЕБУВАЄ Фото Гал-інфо, Олена Ляхович НАТАЛІЯ БЕРНАЦЬКА: УРЯД ПІДТРИМАВ ІНІЦІАТИВИ МІН’ЮСТУ, ЯКІ ЗАБЕЗПЕЧАТЬ РЕАЛІЗАЦІЮ ПОЛОЖЕНЬ ЗАКОНУ #ЧУЖИХДІТЕЙНЕБУВАЄ Фото Гал-інфо, Олена Ляхович НАТАЛІЯ БЕРНАЦЬКА: УРЯД ПІДТРИМАВ ІНІЦІАТИВИ МІН’ЮСТУ, ЯКІ ЗАБЕЗПЕЧАТЬ РЕАЛІЗАЦІЮ ПОЛОЖЕНЬ ЗАКОНУ #ЧУЖИХДІТЕЙНЕБУВАЄ Фото Гал-інфо, Олена Ляхович НАТАЛІЯ БЕРНАЦЬКА: УРЯД ПІДТРИМАВ ІНІЦІАТИВИ МІН’ЮСТУ, ЯКІ ЗАБЕЗПЕЧАТЬ РЕАЛІЗАЦІЮ ПОЛОЖЕНЬ ЗАКОНУ #ЧУЖИХДІТЕЙНЕБУВАЄ Фото Гал-інфо, Олена Ляхович НАТАЛІЯ БЕРНАЦЬКА: УРЯД ПІДТРИМАВ ІНІЦІАТИВИ МІН’ЮСТУ, ЯКІ ЗАБЕЗПЕЧАТЬ РЕАЛІЗАЦІЮ ПОЛОЖЕНЬ ЗАКОНУ #ЧУЖИХДІТЕЙНЕБУВАЄ Фото Гал-інфо, Олена Ляхович

1/9

Спершу міністр юстиції Павло Петренко розповів Гал-інфо про результати дії закону «Чужих дітей не буває». А також звернувся до матерів-стягувачів з меседжем «Не дозволимо дорослим вчиняти економічне насильство над дітьми!». І продовжив:

«Питання щодо стягнення аліментів – це сьогодні один з пріоритетів у роботі Міністерства Юстиції України та відповідних органів.

Нагадаю, що у грудні 2017 року Верховна Рада ухвалила нові засоби примусового стягнення боргів за несплату аліментів – перший пакет закону «Чужих дітей не буває».

Завдяки активній позиції авторів цього закону – це й Ірина Луценко та десятки депутатів, які долучились до ініціативи, вже з 6 лютого 2018 закон набрав чинності.

У Мін’юсту було доволі амбітне завдання – максимально швидко імплементувати та запустити ті новації, які спонукали б горе-батьків, що роками не платили аліменти, все ж виконати свій обов’язок перед дитиною. Тому з 15 лютого по всій Україні запрацював генеральний та регіональні штаби.

Ми фактично провели інвентаризацію, піднявши масив судових рішень, який не виконувався. Мова йде про майже 600 тисяч судових рішень, які стосуються стягнення аліментів.

Це кожне третє судове рішення, яке держава приймає на користь громадян. Для нас це серйозний іспит – перевірка того, на скільки ефективно держава може захисти права найменших українців.

Адже кошти, які вдається стягнути є власністю дітей.

Нульова толерантність, – очільниця львівської юстиції Іванна Смачило про боржників

Львівщина

Щодо Львівської області, то близько 14 тисяч боржників були злісними неплатниками аліментів, тобто не давали гроші на утримання своїх дітей впродовж трьох місяців і більше.

Статистика свідчить про те, що до цих правопорушників були вжиті усі можливі інноваційні санкції.

Наприклад, заборона виїзду за кордон, заборона керування транспортними засобами, залучення до суспільно корисних робіт, арешт та стягнення рухомого майна чи активів.

З них 2,5 тис. злісних неплатників були позбавленні можливості виїжджати за кордон та керувати транспортними засобами. На 905 було складено протоколи щодо направлення їх до суспільно корисних робіт.

А 200 боржників оголошені у розшук. 77 об’єктів нерухомості (від квартир до об’єктів бізнесу) були арештовані та відправленні на реалізацію для погашення боргів.

14 автотранспортних засобів були конфісковані.

Цьогоріч виконавці Мін’юсту Львівщини повернули дітям понад 40 млн гривень боргів з аліментів. Завдяки нововведенням, які ми запровадили спільно з українським парламентом, додатково ми ще стягнули 20 млн грн, що накопичувались роками. Тільки впродовж останнього тижня було стягнуто близько 2 млн грн з горе-батьків.

НАТАЛІЯ БЕРНАЦЬКА: УРЯД ПІДТРИМАВ ІНІЦІАТИВИ МІН’ЮСТУ, ЯКІ ЗАБЕЗПЕЧАТЬ РЕАЛІЗАЦІЮ ПОЛОЖЕНЬ ЗАКОНУ #ЧУЖИХДІТЕЙНЕБУВАЄ

1/3

Україна

Загальноукраїнська тенденція свідчить про те, що наші виконавці з початку року домоглися стягнення з «горе-батьків» 1,6 млрд грн боргів з аліментів для 450 тис. дітей. Це чудовий результат, який доводить: наші новації в рамках проекту #ЧужихДітейНеБуває діють. І ми на цьому не зупинимось.

На часі реалізація положень другого пакету законів #ЧужихДітейНеБуває, який не лише посилює санкції, а й запроваджує преференції та стимули для добросовісних батьків.

Одна з новацій другого пакету Законів #ЧужихДітейНеБуває – дати можливість тому з батьків, з ким проживає дитина, вивезти дитину за кордон до 1 місяця без дозволу іншого з батьків. Це цілком європейська практика, яка дасть можливість дитині відпочити, або пройти курс лікування.

Тож тепер справа за Парламентом, який має проголосувати в другому читанні пакет ініціатив вже наступного пленарного тижня».

Додамо, що зараз для вивезення дітей, які не досягли 16 років, потрібне нотаріально посвідчений дозвіл другого з батьків, із вказаним маршрутом прямування і часовими рамками поїздки.

Один із винятків – позбавлення батьківських прав. “Дитина не повинна страждати, якщо батьки розлучаються.

Це одне з головних завдань, яке ставила перед собою наша команда, розробляючи кампанію #ЧужихДітейНеБуває”, – наголосив Павло Петренко і передав слово Ірині Луценко.

Фото Гал-інфо, Олена Ляхович Фото Гал-інфо, Олена Ляхович Фото Гал-інфо, Олена Ляхович Фото Гал-інфо, Олена Ляхович Фото Гал-інфо, Олена Ляхович Фото Гал-інфо, Олена Ляхович Фото Гал-інфо, Олена Ляхович Фото Гал-інфо, Олена Ляхович Фото Гал-інфо, Олена Ляхович Фото Гал-інфо, Олена Ляхович Фото Гал-інфо, Олена Ляхович Фото Гал-інфо, Олена Ляхович Фото Гал-інфо, Олена Ляхович

1/13

Ірина Луценко розповіла про нові покарання для боржників

«Мені дуже приємно чути від матерівбатьків, що прийнятий закон «Чужих дітей не буває», де серед авторів я, дав такий серйозний позитивний результат для 670 тисяч сімей.

А це майже 2 мільйони громадян, які перебувають в нерівній ситуації, коли один з батьків, який полишив сім’ю, фактично відмовляється виконувати цивільні обов’язки перед дитиною.

При цьому виправдовує себе,  перекладаючи якісь свої незадоволення чи певні свої бачення на ту сім’ю, яку полишив.

Ми в кінці 2017 року прийняли закон про запобігання домашньому насильству і оцей перший пакет, який станом на сьогодні успішно реалізовується працівниками Міністерства юстиції на чолі з Павлом Петренком, дає можливість зменшити те економічне насильство, ті економічні негаразди, з якими стикаються сім’ї, в яких лише один з батьків виховує дітей.

Яких нововведень очікувати?

Цей позитивний результат надихнув нас на те, щоб зробити ще три новації. В першу чергу ми стикнулися з тим, що в депутатському корпусі та серед держслужбовців високого рівня є дуже багато чоловіків, які не збираються сплачувати аліменти і всілякими юридичними методами намагаються чинити спротив реалізації своїх цивільних обов’язків перед дитиною.

Держслужбовці теж мають плати аліменти

Тому перше нововведення буде таке: якщо ти хочеш стати держслужбовцем категорії А, працівником правоохоронних органів категорії А, то ти обов’язково маєш подати заяву, довідку про те, що в тебе немає несплачених аліментів більше ніж за 6 місяців.

Якщо протягом 12 місяців чоловікжінка ці аліменти не сплатив, то це є прямим приводом, щоб звільнити такого держслужбовця чи правоохоронця з відповідних органів.

Ці новації стосуються не тільки рядових працівників, а й Генерального Прокурора, і Прем’єр-міністра, і посадовців будь-якої правоохоронної структури тощо.

Відмова від утримання батьків

По- друге. Та дитина, якій батько протягом достатньо великого періоду не сплачував аліменти, має право потім в дорослому віці відмовитись від утримання такого батькаматері у старості, коли тойта неспроможні за собою доглядати.

Кримінальна відповідальність

Якщо людина, ухиляється від сплати аліментів, то у такому випадку буде зобов’язана піти на суспільні роботи і зароблені кошти віддати дитині. Якщо він вчиняє спротив і не хоче займатися суспільними роботами, для нього наступає кримінальна відповідальність.

Нотаріальні питання

При відчуженні майна нотаріус не має права оформлювати цей нотаріальний правочин до тих пір, доки в нього на руках не буде довідки про те, що ця людина не має заборгованості перед аліментами. Спочатку виконай свої цивільні обов’язки перед дитиною, а тоді продавай і купуй що хочеш.

Податок резидента нерезидента

Для тих батьків, які є добросовісними, які вкладають у розвиток своєї дитини, ми запропонували пільги щодо щорічного оподатковування. На таку суму, яку вони витрачають на виховання дітей. Наприклад, коли віддають її вивчати іноземні мови, в спортивні чи музичні школи, або інші додаткові освітні заклади.

Ми звільнили від оподаткування діток, які отримують аліменти від батьків-нерезидентів України. Станом на сьогодні ті дітки, які отримують аліменти від батьків-резидентів України, отримують неоподатковані кошти. У той час, як до дітей, які отримують аліменти від батьків-нерезидентів України, надходять оподатковані кошти.

See also:  Президент підписав закон про електронні довірчі послуги

Ми знімаємо цей податок.

Захист дітей з інвалідністю

І наступне. В нас є така серйозна незахищена категорія діток, а щороку таких дітей близько 2-2,5 тисяч, які вже при народженні мають певні захворювання. Догляд за ними лягає на плечі батьків. Наприклад, цукровий діабет, ниркова недостатність, ДЦП і дуже багато інших серйозних захворювань.

Для того, щоб оформити інвалідність потрібно багато часу. Тому батьки змушені йти з роботи. Але ж місце роботи за ними не зберігається, вони можуть використати свою відпустку по догляду за дитиною чи по оформленню цієї інвалідності буквально 2 тижні і потім залишаються з проблемами сам на сам.

До того, без жодної матеріальної підтримки.

Для таких батьків на цей період, поки вони оформляють інвалідність для своїх діток, ми вводимо так звану державну матеріальну допомогу.

Наразі передбачається, що окрім поповнення сімейного бюджету, ще й дозволить мати безперервний трудовий стаж.

Однозначно ми хочемо запровадити це з перспективою на майбутнє,  щоб з часом, коли маматато оформлять дитині інвалідність і отримають державну підтримку, могли отримувати пенсію у максимальному обсязі.

Злісним неплатником аліментів може бути як батько, так і матір

Хочу зауважити, що ми не кажемо тільки про жінок. Мова йде про будь-кого з батьків, які самотужки виховують дітей. Сподіваємось, що нам вдасться надати додатковий захист, адже дитина з першого дня народження вже стає громадянином України. Томі всі ті інновації, які ми пропонуємо, направлені лише на одне – на підтримку дитини, на підтримку родини, яка залишилася скрутному становищі.

Нас має бути 50 мільйонів

Цим закон намагаємось показати і те, що громадяни маю виконувати свої цивільні обов’язки. Нас має бути 50 мільйонів. Тому я думаю, що перша частина новацій вже отримала підтримку від народних депутатів у першому читанні. Після чого пройшли дуже серйозні дебати і тепер закони підготовлені до другого читання.

Спікер Парламенту Андрій Парубій пообіцяв нам, що вони будуть виставлені на голосування. Тож маю надію, що 19 червня всі зацікавлені, а це й  велике міжфракційне об’єднання «Чужих дітей не буває», яке я організувала, почують нас та приймуть закон.

Підтримка буде і я думаю що, шановні мами і батьки, які нас чують і утримують таких діток, ви маєте право отримати додаткову підтримку, бо #ЧужихДітейНеБуває”, – підсумувала Ірина Луценко.

Олена Ляхович, Гал-інфо.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

НА ГОЛОВНУ

Мін’юст розпочав реалізацію норм другого пакета законів #ЧужихДітейНеБуває

Міністерство юстиції з моменту голосування за другий пакет законів #ЧужихДітейНеБуває провело серйозну підготовчу роботу – тренінги та навчання для державних і приватних виконавців.

Тому з першого дня дії новацій спеціалісти виконавчої служби почали реалізацію всіх законодавчих змін у сфері захисту дітей.

Про це сьогодні під час виступу на засіданні Уряду повідомив Міністр юстиції Павло Петренко.

«Після прийняття відповідних законів ми не сиділи, склавши руки. За цей час були проведені тренінги і семінари. Ми розробили чіткі й зрозумілі інструкції для державних та приватних виконавців. Тому нині я можу заявити: система юстиції готова у повному обсязі й без зайвих розкачувань розпочати запровадження норм другого пакета законів #ЧужихДітейНеБуває», – зазначив очільник Мін’юсту.

За його словами, реалізацію цих законодавчих змін визначено Мін’юстом як один із ключових пріоритетів роботи відомства та його підрозділів на другу половину 2018 року.

Павло Петренко підкреслив, що серед новацій другого пакета законодавчих ініціатив – запровадження штрафних санкцій для злісних неплатників аліментів.

Якщо борг перевищив 12 місяців, автоматично доведеться заплатити дитині додатково 20% від суми боргу, якщо заборгованість сягнула 2 років – 30%, а якщо 3 років – 50%.

Найголовніше: для того, щоб отримати ці кошти, не треба буде бігати по судах. Перерахунок відбуватиметься автоматично.

 • Окрім того, збільшено мінімальний розмір аліментів до прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку; посилено відповідальність за створення перешкод у спілкуванні з дитиною; запроваджено необхідність подавати довідку про відсутність заборгованості більше 6 місяців для претендентів на державні посади; скорочено термін, після якого запроваджуються обмеження першого пакета (з 6 до 4 місяців) та багато інших змін, які стосуються сотень тисяч найменших українців.
 • Другий пакет новацій запровадив преференції для батьків, котрі інвестують у розвиток власних нащадків, підвищив контроль за тим, куди йдуть кошти, які сплачуються в інтересах дитини, і нарешті урівняв в правах щодо виховання та можливості виїзду за кордон з дитиною обох батьків, які сумлінно виконують свої обов’язки.
 • Міністр юстиції поінформував членів Уряду про успіхи реалізації першого пакета законодавчих новацій у рамках ініціативи #ЧужихДітейНеБуває, який став результатом виконання доручення Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана щодо посилення відповідальності неплатників аліментів.

«Багато скептиків не вірили в ефективність наших ініціатив. Так-от, завдяки прийнятим новаціям з початку року горе-батьки повернули найменшим українцям 2,7 млрд гривень боргів. Це колосальні гроші, які пішли на навчання, лікування, одяг, придбання іграшок чи відпочинок дітей», – резюмував Павло Петренко.

НАТАЛІЯ БЕРНАЦЬКА: УРЯД ПІДТРИМАВ ІНІЦІАТИВИ МІН’ЮСТУ, ЯКІ ЗАБЕЗПЕЧАТЬ РЕАЛІЗАЦІЮ ПОЛОЖЕНЬ ЗАКОНУ #ЧУЖИХДІТЕЙНЕБУВАЄ НАТАЛІЯ БЕРНАЦЬКА: УРЯД ПІДТРИМАВ ІНІЦІАТИВИ МІН’ЮСТУ, ЯКІ ЗАБЕЗПЕЧАТЬ РЕАЛІЗАЦІЮ ПОЛОЖЕНЬ ЗАКОНУ #ЧУЖИХДІТЕЙНЕБУВАЄ НАТАЛІЯ БЕРНАЦЬКА: УРЯД ПІДТРИМАВ ІНІЦІАТИВИ МІН’ЮСТУ, ЯКІ ЗАБЕЗПЕЧАТЬ РЕАЛІЗАЦІЮ ПОЛОЖЕНЬ ЗАКОНУ #ЧУЖИХДІТЕЙНЕБУВАЄ НАТАЛІЯ БЕРНАЦЬКА: УРЯД ПІДТРИМАВ ІНІЦІАТИВИ МІН’ЮСТУ, ЯКІ ЗАБЕЗПЕЧАТЬ РЕАЛІЗАЦІЮ ПОЛОЖЕНЬ ЗАКОНУ #ЧУЖИХДІТЕЙНЕБУВАЄ НАТАЛІЯ БЕРНАЦЬКА: УРЯД ПІДТРИМАВ ІНІЦІАТИВИ МІН’ЮСТУ, ЯКІ ЗАБЕЗПЕЧАТЬ РЕАЛІЗАЦІЮ ПОЛОЖЕНЬ ЗАКОНУ #ЧУЖИХДІТЕЙНЕБУВАЄ

Павло Петренко: Уряд підтримав законопроект Мін’юсту, який забезпечить батьків новонароджених повним комплексом необхідних електронних послуг

Кількість переглядів: 108

НАТАЛІЯ БЕРНАЦЬКА: УРЯД ПІДТРИМАВ ІНІЦІАТИВИ МІН’ЮСТУ, ЯКІ ЗАБЕЗПЕЧАТЬ РЕАЛІЗАЦІЮ ПОЛОЖЕНЬ ЗАКОНУ #ЧУЖИХДІТЕЙНЕБУВАЄПід час засідання Уряду члени Кабінету Міністрів підтримали розроблений Мін’юстом проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо створення сприятливих умов для отримання послуг, пов’язаних з народженням дитини», який дасть можливість батькам новонароджених під час державної реєстрації народження отримати повний комплекс необхідних послуг. Про це повідомив Міністр юстиції Павло Петренко.

«Серед ключових пріоритетів Уряду Володимира Гройсмана – підтримка відповідального батьківства і народжуваності в країні.

І в цьому напрямку ми постійно вносимо й реалізовуємо ініціативи в різних сферах, де держава є партнером українських батьків.

Сьогодні я презентував законопроект, який спрямований на створення сприятливих умов для отримання комплексу електронних послуг, пов’язаних з народженням дитини. Цю ініціативу ми назвали «Електронне малятко», – зазначив очільник Мін’юсту.

За його словами, розроблений законопроект дає можливість українським громадянам отримати сервіси з реєстрації місця проживання, отримання допомоги при народженні дитини, реєстрації народження дитини в електронній системі охорони здоров’я, реєстрації дитини як платника податків і отримати посвідчення батьків багатодітної сім’ї та дитини з багатодітної сім’ї.

«Після прийняття законопроекту Парламентом кожна українська сім’я зможе в себе вдома через Інтернет зайти в електронний кабінет, ідентифікувати свою особу електронним ключем, подати одну уніфіковану заявку.

У ній слід вказати ім’я дитини та перелік послуг, які батьки хочуть отримати.

Ця заявка буде опрацьована всіма відповідними службами, а батьки отримають послугу без необхідності відвідувати різні державні установи», – наголосив Міністр юстиції.

 • Він також звернув увагу на те, що таку заявку можна буде подати як в органі державної реєстрації актів цивільного стану, так і в закладах охорони здоров’я.
 • «Водночас ми долучаємо до цього проекту центри надання адміністративних послуг, які так само надаватимуть весь зазначений пакет послуг», – додав очільник Мін’юсту.
 • На його переконання, це дуже важливий крок до системи електронного врядування.

«Для кожного громадянина показником якості державного сервісу є його простота і швидкість. Сподіваюсь, що народні депутати, незважаючи на передвиборчий період, оперативно проголосують за цей законопроект. В такому випадку Уряд зможе імплементувати його вже цього року», – резюмував Павло Петренко.

 1. Презентація
 2. НАТАЛІЯ БЕРНАЦЬКА: УРЯД ПІДТРИМАВ ІНІЦІАТИВИ МІН’ЮСТУ, ЯКІ ЗАБЕЗПЕЧАТЬ РЕАЛІЗАЦІЮ ПОЛОЖЕНЬ ЗАКОНУ #ЧУЖИХДІТЕЙНЕБУВАЄ
 3. « повернутися

Які санкції передбачає другий пакет законів у рамках ініціативи #ЧужихДітейНеБуває?

Пане Міністре, доброго дня! Я плачу чималі гроші на дитину. Їх більш ніж вистачає на дитину. Тепер ще й кажуть, що мене примусять платити ще більше, бо збільшиться розмір аліментів. Я й так не зовсім розумію, куди моя колишня їх витрачає і чи на дитину вони йдуть. А тепер, що виходить, вона житиме за мій рахунок?

 • Степан Любенчук
 • Які санкції передбачає другий пакет законів у рамках ініціативи #ЧужихДітейНеБуває?
 • НАТАЛІЯ БЕРНАЦЬКА: УРЯД ПІДТРИМАВ ІНІЦІАТИВИ МІН’ЮСТУ, ЯКІ ЗАБЕЗПЕЧАТЬ РЕАЛІЗАЦІЮ ПОЛОЖЕНЬ ЗАКОНУ #ЧУЖИХДІТЕЙНЕБУВАЄ
 • У травні цього року Міністерство юстиції домоглося прийняття народними депутатами у першому читанні другого пакету законів у рамках ініціативи #ЧужихДітейНеБуває.
See also:  Законодавчо закріплені способи звернення стягнення на предмет іпотеки

Запропоновані новели були напрацьовані за результатами реалізації першого пакету змін, які почали діяти в лютому. Ми виявили додаткові шпарини, якими користуються горе-батьки – як татусі, так і матері –  щоб не забезпечувати власних дітей.

Дійсно, з одного боку другий пакет робить життя боржників зі сплати аліментів ще складнішим. З іншого боку – ми  посилюємо захист матеріального стану дитини та вводимо реальну систему стимулів для тих, хто дбає про найменших українців.

 1. Ось кілька основних новацій прийнятих законопроектів:
 2. -Система додаткових фінансових санкцій для неплатників у розмірі від 20% до 50% від суми боргу (в залежності від строку заборгованості).
 3. -Система автоматизованого арешту коштів осіб, які мають борги зі сплати аліментів.
 4. -Притягнення до кримінальної відповідальності громадян, які ухиляються від суспільно корисних осіб.
 5. -Обов’язок засуджених до позбавлення волі, які мають заборгованість за виконавчими документами, працювати на місцях і роботах, визначених адміністрацією колонії, до погашення такої заборгованості.
 6. -Особи, які можуть бути членами Кабінету Міністрів України, заступниками міністра, громадяни України, які бажають займати посади державної служби категорії «А» або «Б», а також які матимуть намір зареєструватися кандидатами у народні депутати, депутати місцевих рад, кандидатами на посади сільського, селищного, міського голови, старости, подаватимуть заяву про відсутність заборгованості зі сплати аліментів на утримання дитини понад шість місяців.
 7. -Звільнення державних службовців, які займають посади державної служби категорії «А» або «Б», депутатів місцевих рад (за рішенням відповідних рад) у разі наявності заборгованості зі сплати аліментів більше 12 місяців.
 8. -Звільнення дітей від обов’язку утримувати непрацездатних батьків, які не платили аліменти понад 3 роки.
 9. -Застосування обмежень першого пакету до батьків, які не платять дітям з інвалідністю або тяжко хворим дітям вже після того, коли борг перевищить суму за 3 місяці.
 10. -Запровадження мінімального рекомендованого розміру аліментів на одну дитину, що становитиме розмір прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, який може бути присуджений судом у разі достатності заробітку (доходу) платника аліментів.
 11. -Пільги та преференції для батьків, які сумлінно виконують свій батьківський обов’язок, витрачають додаткові кошти на гуртки, навчання, спортивні та будь-які ніші секції.
 12. -Фінансові стимули для місцевої влади, яка опікуються дозвіллям і навчанням малечі, розвиває дитячий простір на місцях.
 13. Чи не призведе зростання аліментів до збагачення того з батьків, з ким живе дитина?

Хочу одразу сказати, що вже в день голосування почали з’являтися різного роду міфи й «страшилки». Вони мають одну мету – задурити людям голови і примусити їх повірити, що ці законопроекти – це щось страшне. А значить – домогтися неприйняття даного пакету ініціатив.

Наголошую, що ніяких інших цілей, окрім захисту прав найменших українців, які залишилися без повноцінної фінансової батьківської підтримки, ми не переслідуємо.

Я постійно чую, що збільшення мінімального розміру аліментів призведе до їхнього нецільового використання. Це – неправда.

Так, ми пропонуємо запровадити мінімальний рекомендований розмір аліментів, що становитиме розмір прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку (зокрема, з 1 січня 2018 року для дітей віком від 6 до 18 років цей розмір становить 1860 грн.), який може бути присуджений судом у разі достатності заробітку (доходу) платника аліментів.

На сьогодні мінімальний розмір аліментів становить близько 900 гривень. Думаю, всі були в магазині й бачили скільки коштує їжа, скільки коштують іграшки та одежа для дітей, скільки треба витратити, щоб купити дитині книжки та шкільне приладдя.

Невже комусь може прийти в голову, що з такими цінами можна дуже збагатитися за 900 гривень?

Ми піднімаємо лише рекомендований розмір аліментів для дитини. Всі, хто платили достатні для утримання малюка суми, не відчують цього підвищення.

З іншого боку – нині цільове використання сплачених аліментів перевіряється органом опіки та піклування за заявою платника аліментів або за власною ініціативою (відповідно до статті 186 Сімейного кодексу).

Зараз ця процедура недосконала. Ми врахували це в законопроектах і пропонуємо вдосконалити існуючі підходи та прописати чіткіший порядок перевірки органом опіки та піклування цільового використання сплачених аліментів.

Які ще міфи розповсюджуються?

Чого тільки не вигадують боржники, щоб не платити дітям. Серед поширених міфів також те, що законом санкції застосовуються лише до чоловіків для їхнього «переслідування та залякування».

Це так само неправда, адже передбачені санкції застосовуються до всіх боржників з виплати аліментів – чоловіків та жінок в однаковій мірі. Жодного поділу за ознакою статі ми не допускатимемо.

Одним із найбільш поширених міфів якраз є те, що, мовляв, одним із законопроектів передбачене блокування коштів на рахунках одного з батьків застосовуватиметься за наявності будь-яких боргів.

Що ж говорить законопроект насправді? Автоматизований арешт коштів боржника передбачений лише у випадку боргів зі сплати аліментів. Жодних інших варіантів прийняті документи не передбачають.

Мабуть найбільш смішний і безглуздий міф – передбачені законопроектом санкції призведуть до зменшення кількості українців, які бажають укласти шлюб та створити повноцінну родину. Навіть не знаю, яким чином це пов’язане. Єдине, що можу сказати, передбачені санкції забезпечать більш відповідальне ставлення до батьківства  та інституту сім’ї.

 • Куди звертатися, щоб отримати детальну консультацію?
 • УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОЇ ВИКОНАВЧОЇ СЛУЖБИ
 • ГОЛОВНОГО ТЕРИТОРІАЛЬНОГО УПРАВЛІННЯ ЮСТИЦІЇ
 • У ДОНЕЦЬКІЙ ОБЛАСТІ

Місцезнаходження: бул. Машинобудівників 32, м. Краматорськ, Донецька область, 84313

Контактний телефон: (06264) 4-23-60,

Електронна адреса: [email protected]

Закон «ЧужихДітейНеБуває» міф чи реальність? – ГОЛОВНЕ ТЕРИТОРІАЛЬНЕ УПРАВЛІННЯ ЮСТИЦІЇ У ДОНЕЦЬКІЙ ОБЛАСТІ

Закон «ЧужихДітейНеБуває» міф чи реальність?

З початку 2018 року робота виконавців Донеччини проходить під гаслом дії Закону України #ЧужихДітейНеБуває.

Державні виконавці, разом з членами групи Міністерства юстиції України, утвореної безпосередньо з метою ліквідації заборгованості по аліментам, посилено працюють у цьому напрямку, аби забезпечити гідне існування кожної дитини.

Чи дійсно «інструменти впливу» для недобросовісних батьків, запровадженні Законом#ЧужихДітеНеБуває діють на практиці? Ось і відповідь!

На початок дії Закону, з урахуванням діючих на той час механізмів примусу (арешт майна, коштів, кримінальна відповідальність, заборона виїзду за кордон) виконавцями було стягнуто майже 15 мільйонів гривень на користь 28 704 діточок. 

Продемонструємо один із міфів, який чуємо практично щодня! У зв’язку із прийняттям нового Закону у «законослухняних» батьків з’явились багатотисячні борги, та ще й зі штрафами. Насправді багатотисячні борги з’явились у тих, хто роками не виконував рішення суду про стягнення аліментів.

Тривалі роки тисячі батьків по Україні не виконували свої обов’язки лише тому, що можна було робити безкарно.

Тепер, коли в руки виконавцям дали реальні важелі обчислення й стягнення заборгованості (тимчасове обмеження у праві керування, полювання, користування зброєю, а також спрощена процедура обмеження у праві виїзду за кордон (на теперішній час виконавцю не потрібно звертатись до суду, а лише винести відповідну постанову), штрафи, звільнення державних службовців з посад, адміністративна відповідальність, кримінальна відповідальність за ухилення від суспільно – корисних робіт), вони схаменулись. Багатотисячні борги, котрі накопичувалися роками, наразі погашаються у лічені дні.

Мабуть найбільш смішний і безглуздий міф – передбачені законопроектом санкції призведуть до зменшення кількості українців, які бажають укласти шлюб та створити повноцінну родину. Навіть не знаю, яким чином це пов’язане. Єдине, що можу сказати, передбачені санкції забезпечать більш відповідальне ставлення до батьківства та інституту сім’ї.

Отже, реальність! – завдяки таким важелям, тільки виконавцям Донеччини за 10 місяців 2018 року вдалось стягнути 165 211 315 млн. грн. для 37 922 дітей! А як результат сумісної роботи виконавців по України, ця цифра сягає 3,9 млрд. гривень!!!

See also:  Госгеокадастр ужесточил контроль за соблюдением земельного законодательства

Як бачите, нове законодавство спрямоване на розвиток інституту відповідального батьківства та підтримку тих батьків, які сумлінно виконують свій батьківський обов'язок.

Робота виконавців Донеччини триває! Якщо громадянин не хоче дбати про свою дитину, на захист маленьких українців стане держава і Закон! 

Заступник начальника Управління – начальник відділу організації та контролю за виконанням рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Донецькій області Бутко Олексій Віталійович

Парламент підтримав пакет законів, який забезпечить реальну децентра

15.07.15

Верховна Рада прийняла в першому читанні пакет із 4 законів, розроблених Мін’юстом спільно з представниками громадянського суспільства та усіх фракцій парламентської коаліції, які забезпечать передачу адміністративних послуг, які нині надає держава, місцевій владі та нотаріусам.

«Дуже рідко буває, коли приймаються закони, які стосуються кожного українця. Ці 4 закони – це саме той випадок, коли Верховна Рада прийняла рішення, яке стосується кожного українця. 21 млн. українців щороку звертаються до органів юстиції за послугами і за сервісами. Вони отримують дуже багато негативу – черги, хабарництво, корупція та бюрократія. Цей пакет законів забезпечує проведення комплексної реформи у сфері надання адмінпослуг і запровадження нового підходу у стосунках між службовцями та громадянами», – зазначив Міністр юстиції Павло Петренко.

Очільник Мін’юсту звернув увагу на те, що цими законами Мін’юст першим з відомств відмовляється від своїх повноважень і передає їх разом із коштами на місця.

“Наша мета – зробити Мін'юст непривабливим для корупціонерів і привабливим для громадян, перетворивши його на міністерство справедливості. Цими законами ми максимально спрощуємо для українців проведення реєстрації нерухомості, бізнесу, отримання відповідних документів про себе.

Цими законами ми передаємо місцевим органам влади 1 млрд. грн – маленьким містам, районам і громадам, які потребують цих коштів. Цими законами ми нарешті робимо демонополізацію і дебюрократизацію сервісів. Ці закони забезпечать зміну ставлення українців до держави.

І це справжня децентралізація», – наголосив Міністр юстиції.

За його словами, якщо парламентарі так само підтримають даний пакет законодавчих ініціатив у другому читанні, вже восени обрані на місцевих виборах представники громад отримають дієвий механізм для забезпечення громадян якісними і зручними сервісами без черг та хабарів.

«Цим голосуванням ми дали реальні повноваження, реальну відповідальність і реальні кошти, щоб покращити сервіси для простих українців оновленим громадам і новим місцевим радам, які українці оберуть восени.

Завдяки цьому рішенню кожен українець впродовж години зможе зареєструвати свій бізнес, свою квартиру чи будинок, без необхідності платити 500 грн. хабара за “просування” у черзі», – резюмував Павло Петренко.

Наостанок Міністр юстиції подякував Голові парламенту та депутатам фракцій коаліції, які спільно розробили зазначені закони.

Помітили помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити нас про це

Головне територіальне управління юстиції у донецькій області

ПАВЛО ПЕТРЕНКО ПРЕЗЕНТУВАВ ДРУГИЙ ПАКЕТ ЗАКОНОДАВЧИХ ЗМІН, ЯКІ ПОСИЛЮЮТЬ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ НЕПЛАТНИКІВ АЛІМЕНТІВ

Сьогодні Міністр юстиції Павло Петренко презентував у Верховній Раді другий пакет законодавчих ініціатив, спрямованих на захист прав дітей та посилення відповідальності батьків, які ухиляються від сплати аліментів.Запропоновані новели є продовженням реалізації ініціативи Мін’юсту #ЧужихДітейНеБуває.

«Ми бачимо реальний результат від запроваджених заходів впливу на боржників. Сотні тисяч найменших українців змогли отримати допомогу, яку не бачили роками. Це дало нам поштовх йти далі – напрацьовувати наступні новації, які назавжди ліквідують таке ганебне явище як несплата аліментів на утримання власних дітей», – наголосив очільник Мін’юсту.

За його словами, після прийняття другого пакету запропонованих змін українці, які мають заборгованість зі сплати аліментів більше 6 місяців, не зможуть займати найвищі посади в органах виконавчої влади та будуть позбавлені можливості брати участь у виборах.

«Більше того, якщо хтось вже працює в органах влади, а його заборгованість перевищила 12 місяців – це буде підставою для звільнення такого чиновника чи припинення його повноважень. Це нововведення примусить неплатників, які роками ховалися за депутатськими значками чи посвідченнями держорганів, виплатити заборговане», – заявив Міністр юстиції.

Ще одна ключова новація – нарахування чималої пені на суму заборгованості у разі, якщо горе-батько забув про утримання дитини більше, ніж на рік.

«Не платити аліменти має бути максимально невигідно. Після прийняття наших пропозицій розмір аліментів збільшуватиметься автоматично, залежно від строку несплати. Не платиш 1 рік – заплати додатково 20% від суми заборгованості. Не платиш 2 роки – сума додаткової сплати сягне 30%. Не платиш 3 роки – сума боргу автоматично збільшуєтьсяна 50%», – поінформував присутніх Павло Петренко.

Він звернув увагу на те, що стягувачі у таких справах звільняються від сплати авансового внеску не лише за рішеннями про стягнення аліментів, а й за рішеннями про стягнення додаткових витрат на дитину.

Разом з тим напрацьований пакет нововведень передбачає автоматичний арешт коштів боржників та притягнення до кримінальної відповідальності осіб, які ухиляються від виконання суспільно корисних робіт.Санкцією за таке правопорушення може бути навіть ув’язнення на строк до 2 років.

«Вкрай важлива ініціатива – збільшення мінімального розміру аліментів на одну дитину.Нині – це менше 1000 гривень. На ці гроші неможливо прокормити, одягнути і підготувати до школи малюка.Ми домагатимемося значного збільшення суми виплат для однієї дитини», – заявив очільник Мін’юсту.

Окремий блок пропозицій стосується забезпечення прав дітей з інвалідністю та тяжко хворих дітей. Зокрема, повний спектр обмежень буде застосовано до батьків таких дітей, які мають борг 3 місяці.

Також серед новацій – звільнення дітей від обов’язку утримувати непрацездатних «горе» батька або мати у випадку не сплати аліментів понад 3 роки, притягнення до кримінальної відповідальності осіб, котрі злісно ухиляються від виконання суспільно корисних робіт, запровадження системи автоматизованого арешту коштів боржників та заборони відчужувати власне майно.

Міністр юстиції закликав народних депутатів підтримати напрацьовані ініціативи і невідкладно проголосувати за представлений пакет законодавчих змін.

«Це дуже чутливе соціальне питання, яке стосується сотень тисяч дітей. І кожен громадянин, а тим більше представник влади, не може залишатися осторонь цього процесу.Без щасливого дитинства не можливо побудувати щасливе й гідне суспільство, у якому живуть відповідальні чесні люди, які цінують і свої права, і права інших громадян», – заявив Павло Петренко.

Він нагадав: з початку року виконавці Мін’юсту стягнули на користь дітей 892 млн грн боргу.116 тисячам неплатників було заборонено виїжджати за кордон, 117 тисяч боржників отримали обмеження у праві керувати автомобілем, користуватися зброєю та полювати.

«8,5 тисяч боржників оголошено у розшук. Стосовно 13 тисяч складено протоколи про призначення суспільно корисних робіт. Понад 300 таких протоколів уже підтримано судами. Інші – перебувають на розгляді», – резюмував очільник Мін’юсту.

Народний депутат Ірина Луценко повідомила, що пакет законопроектів про захист прав дітей сьогодні зареєстровано у Верховній Раді.

«Я дуже вдячна Міністерству юстиції та Павлу Петренку за співпрацю при розробці законопроектів, підпис під якими поставили десятки народних депутатів.

Серед них – представники міжфракційного об’єднання «Чужих дітей не буває». Як голова цього об’єднання закликаю всіх народних депутатів до швидкого розгляду і, найголовніше, підтримки цих законопроектів.

Адже йдеться не про політику, а про майбутнє України», – наголосила Ірина Луценко.

Вона додала, що серед новацій – відміна оподаткування аліментів від батьків-нерезидентів та надання податкових пільг батькам, які вкладають кошти в розвиток своєї дитини – оплачують музичну школу, спортивну секцію, навчання у садку чи приватному освітньому закладі.

Також пропонується підтримати сім'ї важко хворих дітей. На період оформлення інвалідності той з батьків, хто доглядає за дитиною, матиме право на безоплатну відпустку і матеріальну допомогу від держави.

Презентація

Фотоматеріали за посиланням: https://minjust.gov.ua/galleries/u-verhovniy-radi-vidbuvsya-brifing-z-privodu-reestratsii-paketu-zakonoproektiv-po-zahistu-prav-ditey-i-vidpovidalnogo-batkivstva-kiiv-19-kvitnya-2018-roku

Відеоматеріали:

https://minjust.gov.ua/watch/ministr-yustitsii-pavlo-petrenko-prezentuvav-u-vr-drugiy-paket-zakonodavchih-initsiativ-spryamovanih-na-zahist-prav-ditey-ta-posilennya-vidpovidalnosti-batkiv-yaki-uhilyayutsya-vid-splati-alimentiv

https://minjust.gov.ua/watch/vistup-narodnogo-deputata-andriya-ivanchuka-stosovno-zakonoproektiv-po-zahistu-prav-ditey-i-vidpovidalnogo-batkivstva

https://minjust.gov.ua/watch/pavlo-petrenko-pro-novatsii-zakonoproektiv-po-zahistu-prav-ditey-i-vidpovidalnogo-batkivstva

https://minjust.gov.ua/watch/vistup-irini-lutsenko-schodo-zakonoproektiv-po-zahistu-prav-ditey-i-vidpovidalnogo-batkivstva

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*