Шумлять сусіди – практичні поради, законодавче регулювання,

Купуючи житло в багатоквартирному будинку, ми звертаємо увагу на безліч моментів: вартість, планування, кількість кімнат і стан квартири. Ці критерії і визначають вибір.

Але при покупці житла багато не беруть до уваги один важливий момент – звукоізоляція приміщення. Вам пощастило, якщо ви живете поруч з мирними людьми, але буває і навпаки, сусіди зверху тупають, як слони, заважають вам відпочивати, постійно чути вереск, хтось чимось стукає. Це може грунтовно зіпсувати вам життя.

Можна спробувати домовитися і попросити створювати поменше шуму, але як показує практика, це не завжди ефективно. У такій ситуації багато хто замислюється, як помститися сусідами зверху за шум і не сильно при цьому їм нашкодити?

Шумлять сусіди - практичні поради, законодавче регулювання,

Які сптіла використовувати в боротьбі з людьми, які не зважають на комфортом оточуючих? Що робити, якщо дістали сусіди зверху, допізна чути гучна музика, бігають і шумлять діти, батьки лаються, постійно кидають речі, рухають меблі, яка скрипить, позбавляючи вас можливості спокійно відпочити? До кого звертатися за допомогою? Відповіді на ці питання ви знайдете нижче.

В який час можна шуміти

Багатьом доводилося проживати по сусідству з шкідливими і конфліктними особами. Такі люди при найменшому шумі з вашої квартири тут же виникають на порозі, скандалять, загрожують поліцією і різними неприємностями. Але навіщо вам зайвий раз конфліктувати? Щоб не уподібниться скандалістові, давайте розберемося, що говорить закон в таких випадках.

Норми і правила поведінки мешканців багатоквартирного будинку прописані в законі «Про санітарно-епідеміологічне благополуччя населення». З юридичної точки зору, пред’явити претензії сусідам з приводу шуму ви можете в наступних випадках:

 • якщо сусіди голосно включають музику, кричать, тупають і іншими способами створюють сильний шум в період з 23 до 7 годин;
 • коли шум, що доноситься з квартири в період з 7 до 23 годин, перевищує 30 дБ;
 • у випадках, коли сусіди проводять ремонтні роботи, що створюють сильний шум, у вихідні дні або в період з 19 до 7 годин протягом робочого тижня.

З’ясування відносин з сусідами слід починати тільки в разі, якщо ними порушуються визначені згідно із законом правила поведінки.

Що робити, якщо сусіди зверху постійно шумлять

Шумлять сусіди - практичні поради, законодавче регулювання,

Якщо шумоізоляція у вашій квартирі залишає бажати кращого, а сусіди зверху постійно кричать, шумлять, ремонтують або щось кидають, голосно слухають музику, а їх дитина катає по підлозі машинки, бігає, стрибає, і всі при цьому тупають, як слони, вижити в такій обстановці важко. Як вчинити в цьому випадку і куди звертатися?

Не слід відразу ж бігти зі скаргою до дільничного або починати «військові дії» по відношенню до сусідів зверху. Згадайте, що і у вашій родині трапляються сварки, скандали, ви також робите ремонт і приводите в будинок гостей, а ваші діти не ідеальні. Тому постарайтеся вирішити проблему мирним шляхом.

 • Почніть з розмови. Спокійним голосом, без звинувачень і образ, висловіть сусідам ваші претензії. Проявіть розуміння до їхніх проблем з ремонтом, гучним дітям і любові до музики. Але при цьому нагадайте, що оточуючі не повинні страждати від їх підвищеної активності. Можливо, мешканці зверху навіть не здогадуються, що вам все чутно, і не усвідомлюють, наскільки погана звукоізоляція в будинку.

Якщо ваші сусіди нормальні люди, вони поставляться до вас з розумінням, і постараються поводитися тихіше. У цьому випадку проблема буде забута, і ви знову зможете спокійно жити.

Шумлять сусіди - практичні поради, законодавче регулювання,

Але що робити, якщо співрозмовник відмовився розмовляти, нагрубив і проігнорував ваше прохання поводитися тихіше? Які методи боротьби з галасливими сусідами не суперечать закону? Як провчити грубіяна, якщо вас занадто сильно задовбали крик, вереск, музика і безсонні ночі? Є кілька варіантів.

 • Як законно зекономити до 60% води за місяць
 • Як платити за електроенергію в 2 рази менше
 • Скоротіть споживання газу – платите за газ на 40% менше

Куди скаржитися на сусідів зверху

Щоб боротися з сусідами по закону, існує кілька способів. Можна спробувати вирішити проблему так:

 • Залучити в якості захисників правоохоронні органи і звернутися до дільничного (чим більше мешканців піде скаржитися, тим краще). Вжиття заходів щодо забезпечення порядку на ввіреній території – його обов’язок. Цей співробітник може провести бесіду, зробити попередження, а також виписати штраф. Іншими словами, докласти зусиль до того, щоб втихомирити мешканців.

Однак нерідкі випадки, коли співробітники поліції з небажанням приймають подібні заяви від мешканців, а іноді і ігнорують скарги. Що робити, якщо дільничний не діє? В першу чергу – не здаватися! Напишіть скаргу в прокуратуру на цього співробітника.

 • Судовий розгляд. Оскільки норми поведінки мешканців регулюються згідно із законом, помститися гучним сусідам таким способом можливо. Якщо суд винесе рішення на вашу користь, порушники заплатять штраф.

Однак для звернення до суду або поліцію необхідні докази того, що сусіди дійсно порушують правила поведінки, запропоновані згідно із законом. Чи такий сильний шум виходить з їх квартири, що це є підставою для початку розгляду?

Шумлять сусіди - практичні поради, законодавче регулювання,

 • Звертаємо увагу, що допустима норма шуму – до 40 дБ у денний час і до 30 дБ вечорами. Ці показники визначає спеціальний прилад. Ви можете наполягти на тому, щоб була проведена незалежна експертиза, в цьому випадку показники шуму будуть зафіксовані в документі. Таким чином, ви отримаєте незаперечні докази того, що сусіди порушують порядок.
 • Єдиний випадок, коли розібратися по закону буде складно – якщо в квартирі шумлять залишені без нагляду діти, стрибають, кричать, катають по підлозі машинки і жахливо тупають. Тут допоможуть тільки бесіди, прохання заспокоїти дитину і обмежити його активність. В крайньому випадку можна звернутися до органів опіки та піклування з скаргою на те, що діти залишаються без нагляду.

Але як бути, якщо навіть загроза штрафу за законом і інших неприємностей не зупиняє буйних і галасливих мешканців? Як захистити свій спокій?

Як помститися гучним сусідам зверху: практичні поради

Якщо розібратися по закону не вийшло, вмовляння не діють, а нагорі, як і раніше свердлять, рухають, кидають, кричать і тупають, та ще й музика кричить, прийшов час «партизанської війни». Що робити, якщо сусіди дістали? Як розібратися з ними і відучити шуміти? Яким чином покарати хамів?

Фантазія людини іноді вражає. Способів, як нашкодити сусідові, існує безліч, але йти на такі дії, як членоушкодження, псування чужого майна тощо не варто. Це може обернутися проти вас і, цілком можливо, що вам буде потрібна допомога юриста. Розглянемо безпечні та ефективні сптіла, як помститися сусідам за шум.

Шумлять сусіди - практичні поради, законодавче регулювання,

Як нашкодити сусідам зверху

спосіб 1

 • Щоб провчити сусідів, можна використовувати нехитрий спосіб – заблокувати вхідні двері. Це можливо здійснити за умови, що двері відкриваються в сторону сходової клітки.
 • Візьміть дошку і встановіть так, щоб один кінець упирався в дверну ручку шкідливого сусіда, а інший – в підлогу, сходинку або перила, в залежності від того, де розташований вхід в квартиру.
 • Тепер вибратися з квартири самостійно неможливо, і сусідам доведеться чекати, поки на допомогу їм не прийдуть інші мешканці і не приберуть дошку. Якщо захочуть, звичайно.

спосіб 2

 • Якщо сусіди зовсім дістали, можна зважитися на будь-яку гидоту. У тому числі і на псування замку на вхідних дверях.
 • Змастіть кілька голок клеєм і вставте в замкову щілину. В результаті той, хто «не гавкає, не кусає, а в будинок не пускає”, не впустить і самих господарів. Полагодити замок в такому випадку неможливо, його потрібно змінювати.

спосіб 3

 • Якщо вам не дає спокою постійно кричить телевізор в квартирі сусіда, а прохання він ігнорує, можна перерізати антенний кабель, а краще – вирізати шматок. На усунення неприємності порушнику буде потрібно час, а ви зможете хоча б недовго насолодитися тишею.
 • Таким же чином можна пошкодити і телефонний кабель. Дрібниця, але неприємно.

спосіб 4

Цей спосіб підійде тільки тим, хто добре розбирається в електриці, і зможе зробити все, що потрібно, без ризику отримати травму.

Якщо музика у сусідів надто гучна і пристрасті не вщухають після 23 годин, можна «поворожити» в електрощиті і позбавити квартиру електроенергії. Це легко зробити, вирізавши частину проводу так, щоб з’єднати обрізки було важко.

Як провчити сусідів-алкоголіків

Шумлять сусіди - практичні поради, законодавче регулювання,

Що робити з сусідами-алкоголіками, які постійно влаштовують п’яні дебоші, а поліція вже знає їхню адресу напам’ять? Є один спосіб!

 • Придумайте достовірний привід (у вас день народження, ви отримали премію або нову посаду, також згодиться привід «випий за моє здоров’я») і почастуєте сусідів горілкою, в якій підмішано проносне. Звичайно, від алкоголізму вони не вилікуються, але хоча б деякий час їм буде не до бійки і танців!

Як насолити: звуки для сусідів зверху

спосіб 1

Ворога треба бити його ж зброєю – це всім відома істина. Спробуйте дістати сусіда його ж власним шумом!

 • Для цього зробіть аудіозапис шуму, який виходить від сусідів. Зберіть «колекцію» побільше, а потім за допомогою спеціальної програми, великий вибір яких можна знайти в Інтернеті, змонтуйте «трек». Якщо не знаєте, як це зробити, можна прокручувати одну і ту ж запис в режимі повтору.
 • Потім встановіть колонки ближче до стелі (якщо турбують сусіди зверху), або до спільної стіні (це для тих, хто живе «через стінку») і включіть запис на повну потужність! Самі ж краще підіть на цей час з будинку, щоб не зійти з розуму в такій обстановці.

спосіб 2

Сусіди зверху обожнюють музику, і вам мимоволі теж доводиться бути меломаном, оскільки апаратура кричить практично в діапазоні ультразвуку? Може, вони навіть придбали ударний інструмент? На всі ваші прохання зробити тихіше і нагадування, що тут не нічний клуб, немає ніякої реакції?

 • Нанесіть удару у відповідь і влаштуйте їм концерт у вашому виконанні! Нехай послухають вишукану композицію, яку ви будете виконувати на батареях опалення! Звук буде особливо дзвінким, якщо використовувати металеві предмети, стукати хоча б і ложкою.
 • Не виключено, що до вас «зайдуть на вогник» сусіди знизу, які теж почують «концерт». Вибачитеся, і чесно поясніть причини своєї поведінки, завітайте на некерованих меломанів. Хто знає, може, в особі сусіда знизу ви знайдете однодумця, який погодитися зіграти на батареях «в чотири руки»?

спосіб 3

Помститися сусідам можна за допомогою каструлі з водою, вміщеній на шафу або поличку під стелею. Встановити її потрібно так, щоб краї були щільно притиснуті до стелі.

Одягніть на каструлю навушники, підключіть їх до музичного центру або комп’ютера. І включайте на повну потужність музику. Виходить імпровізована віброколонка, при цьому у вашій квартирі буде тихо, чого не скажеш про сусідів зверху.

See also:  Первый зам шефа нацполиции вадим троян: только за последнее время за тяжкие и особо тяжкие преступления арестовано 633 человека, вышедших по закону савченко

спосіб 4

Можна не тільки помститися, але і вижити сусідів за допомогою ультразвуку. Існують пристосування, призначені для відлякування ультразвуком гризунів і комах. Звук цього пристосування нагадує писк комара.

Якщо ви добре розбираєтеся в техніці, то, «поколдовав» над приладом, ви зможете домогтися того, що нестерпний писк буде вловлювати і людське вухо. Існувати в такій атмосфері вкрай важко.

Навіщо сусіди зверху катають металеві кулі по підлозі

Як зіпсувати життя сусідам зверху

спосіб 1

 • Можна скористатися методом з умовною назвою «Ганьба дебоширам». Роздрукуйте листівки з детальним описом життя громадян N, які проживають в квартирі №. Листівку можна прикрасити карикатурами, картинками і гаслами на кшталт «Ми просимо тиші!».
 • Розклейте ці листівки в під’їзді, біля ліфта або поштових скриньок, нарешті, приклейте кривдникові на вхідні двері або лобове скло автомобіля, якщо він у нього є!

спосіб 2

 • Якщо вас зовсім дістали, спробуйте такий спосіб: розповсюдьте в газетах, на відповідних сайтах і в соціальних мережах оголошення про продаж квартири, машини або дачі. Чиєю? Звичайно, сусідської! І номер телефону як домашнього, так і мобільного, не забудьте вказати. Якщо вам відомий робочий телефон, можна додати і його.
 • Головне – умови продажу повинні бути дуже вигідними для покупця, просто казковими! У такому випадку від дзвінків не буде відбою, і ваші сусіди замучаться пояснювати, що вони нічого не продають. А може, здадуться і з’їдуть, продавши квартиру одному з бажаючих її придбати?

спосіб 3

Замовте в інтернет-магазинах купу товарів на адресу сусідів, підпишіть їх на каталоги та іншу рекламну продукцію. Пояснюватися з менеджерами інтеренет-магазинів і оформляти відмови – клопітка справа, яка відбирає багато сил.

спосіб 4

 • Якщо у сусідів встановлена ​​металева або дерев’яна двері, оббиті дерматином, можна скористатися наступним способом: збовтайте сире куряче яйце в мисці, а потім зберіть в спринцівку. В непомітному місці зробіть надріз на оббивці і вилийте туди суміш. Запах протухлого яйця жахливий, і щоб позбутися від нього, сусідам доведеться не тільки знімати оббивку, а й відмивати двері.
 • Замість яйця можна застосувати йод, оцет і відбілювач, змішавши їх в рівних частках.

спосіб 5

 • Якщо сусіди забобонні і вірять у прикмети, підкидайте їм до вхідних дверей предмети, які можуть зійти за атрибути магічних ритуалів. Це може бути земля, пташине пір’я, шерсть, сіль, залишки свічок, голки та інше.

Як боротися з сусідами зверху, якщо вони постійно заливають

Вас постійно заливають сусіди зверху, і скаржитися, здавалося б, марно? Можна звернутися до юриста і подати в суд, але що робити, коли такої можливості немає?

Без юридичної допомоги, звичайно, буде складно, але можна спробувати.

Під тим місцем, де капає вода зі стелі, залийте власний підлогу! На перший погляд, це вигладить нерозумно, адже вода потрапить до нижніх сусідів.

Але коли вони прийдуть до вас з’ясовувати, в чому справа, завітайте їм на верхніх, покажіть плями на стелі. В цьому випадку скаржитися на любителів заливати будете вже не тільки ви.

Як провчити галасливих сусідів зверху

Ці дрібні капості не вимагають серйозної підготовки або будь-яких додаткових знань, але здорово діють на нерви. Отже, що ще зробити, щоб насолити шкідливим сусідам:

 • Дзвонити на міський телефон (краще вночі) і мовчати в трубку. Ті, хто з комп’ютером «на ти» можуть встановити програму автодозвону, яку можна знайти в Інтернеті, і дзвінки будуть лунати в сусідній квартирі вже без вашої участі.
 • Спаліть шкідливим сусідам кнопку дверного дзвінка. Цей вчинок може здатися дурним, але війна так війна!
 • Скористайтеся фарбою в балончику і прикрасьте металеві двері сусіда написом, що складається з трьох букв (звичайно, маються на увазі слова «будинок», «світ» або «шум»).
 • Купіть GSM-глушилку. Це пристосування позбавить сусідів можливості користуватися телефоном і Інтернетом. Можете навіть анонімно попередити їх, що так буде завжди, якщо вони не почнуть поважати оточуючих.
 • Цей спосіб тільки для тих, хто не відрізняється гидливістю, його можна назвати «напаскудити на двері». Двері кривдника можна обмазати фекаліями (собачими, котячими або людськими). Донести «знаряддя помсти» можна в пакетику (а краще в двох), і використовувати гумові рукавички.
 • Якщо дозволяють кошти – купіть акустичну систему і нехай сусіди зверху насолодяться важким роком! Тільки колонки встановіть ближче до стелі.

Наведені поради допоможуть вам вийти переможцем з «сусідської війни» і змусити галасливих мешканців зважати на комфортом оточуючих.

Як помститися сусідові у якого є автомобіль

Шумлять сусіди - практичні поради, законодавче регулювання,

Варто почитати:

Источник: http://besida.in.ua/yak-pomstytysya-susidam-zverhu-za-shum-shho-robyty-yakshho-susidy-zverhu-postijno-shumlyat.html

Закон тиші: до скількох можна шуміти в Україні в 2019 році

Кожен з нас хоча б раз у житті стикався з гучними сусідами, які і вдень і вночі дозволяють собі і масштабні посиденьки, і ремонтні роботи. І це привносить в звичайний життєвий лад певний дискомфорт, як мінімум відсутність сну в нормальній обстановці.

І природно в такому випадку складно назвати ранок добрим якщо людина хоче прокидатися в тиші, а змушена прокидатися від зовсім немелодійного звуку дриля або перфоратора.

У матеріалі зібрана вся інформація про те, коли ж можна шуміти, а коли цього робити не можна, а також норми шуму, встановлені законодавством.

У сучасному законодавстві як такого і немає окремого закону, який би свідчив про порядок тиші, є закон «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення». В одному з підпунктів закону і говоритися про те в який проміжок часу можна шуміти, а коли потрібно дотримуватися тиші.

Так, згідно із законодавством стаття передбачає заборону на шум, встановлений в нічний час з 22 до 8 ранку. Дія закону поширюється на будинки, прибудинкові території, тобто шум на вулиці, в квартирах, кафе і магазинах.

Тобто коли люди приходять в нічний клуб, то це само собою зрозуміло, що їх там чекає шум і гучна музика, але коли вони знаходяться в житловому приміщенні або поруч з ним то максимум, що вони повинні чути це звук проїжджаючих автомобілів або спів птахів вранці.

Якщо ви живете не на місяці, а в суспільстві, де поруч з вами проживають і інші люди, то варто пам'ятати, що в нічний час заборонено користуватися джерелами побутового шуму, використовувати піротехніку, голосно співати або слухати музику і кричати.

Популярні новини зараз Показати ще

Винятком для піротехніки і салютів є новорічна ніч, тоді вже люди шумлять вдосталь, і ніхто ні до кого не має ніяких претензій.

Втім, такі встановлені норми зовсім не означають заборону на будь-який шум, так, наприклад з 23 до 7 ранку допустимий рівень шуму 45 ДБА, такий рівень досить чутний і являє собою звичайну розмову.

Тобто якщо в багатоквартирних будинках тонкі стіни, і ви, сидячи на кухні за чашкою ароматного чаю чуєте розмову своїх сусідів зверху, то це не буде вважатися порушенням.

Щоб уявити скільки собою представляють 45 ДБА, для порівняння можна сказати, що в нічному клубі танцювальна музика грає зі звуком 110 ДБА.

Такі норми встановлені, власне, для всієї країни, але є окремі населені пункти, які самостійно прописують норми які стосуються допустимого шуму в будинках і на прибудинкових територіях.

Так, наприклад, Київ прописав свої особисті норми, згідно з якими допускається шум в нічний час на рівні 30 ДБА. У денний час допустима норма в 40 ДБА.

У столиці такі правила поширюються не тільки на житлові будинки, а й на торгові точки, концертні заходи та заклади громадського харчування.

Шумлять сусіди - практичні поради, законодавче регулювання,

Далеко не у всіх людей робочий графік однаковий, деякі починають свій робочий день з 9-10 ранку, а деякі люди, які працюють на підприємствах по змінно можуть починати свій робочий день як о 4 ранку, так і опівночі. Відповідно і графік сну у людей буде абсолютно різним.

Тому якщо ваш сусід задумав проведення ремонтних робіт і почне включати дриль, робити ремонт з восьмої ранку, а ви тільки пару годин як лягли після роботи, то це не буде вважатися порушенням, адже згідно з установленими нормами з восьмої ранку можна і пошуміти.

Якщо ваш сусід з дрилем в такий час шумить і в суботу, коли у вас можуть бути вихідні, то ви на нього звичайно можете злитися, але викликати співробітників правоохоронних органів немає сенсу, адже загальним вихідним днем ​​вважається тільки неділя.

«Насолоджуватися» будівельними звуками доведеться з 8 ранку до 21 години вечора. У Києві ремонтні роботи дозволяється проводити тільки до 19.00.

Але якщо на суботу або на будь-який інший будній день перепадає державне свято, яке є вихідним, то проводити будівельні роботи заборонено.

Якщо людині дуже потрібно, щось зробити з будівництва в такий день, то йому попередньо потрібно домовитися про це з кожним із сусідів на яких може вплинути його шум.

І то усна, словесна домовленість з сусідами не дає стовідсоткової гарантії того, що не знайдеться якийсь капосний сусід або сусідка-бабуся, які з особистих амбіцій викличуть на вас поліцію.

Всім відомий закон про те, що за будь-яку дію будуть свої наслідки діє і відносно нічного шуму. Так, якщо людина шумить або робить ремонт в недозволений час, то по праву обурені сусіди можуть викликати співробітників поліції і ті, за перше порушення тиші просто випишуть попередження.

Але якщо ж це знову повториться, то Україна при порушенні для громадян передбачає штраф у розмірі від 85 до 255 грн. Якщо ж правоохоронці виїжджають на шум підприємства, то їм покладено штраф від 255 до 510 грн.

Якщо ж порушникам все одно, і вони знову продовжують шуміти і для їх утихомирення протягом року знову викликається поліція, то знову складається протокол, і штраф в такому випадку збільшується. У разі повторного порушення для громадян штраф буде від 255 до 510 грн., а для підприємств ще вище – 850 – 2550 грн.

При чому за повторне порушення співробітники правоохоронних органів залишають за собою право конфіскувати звукову апаратуру або ж інші джерела шуму, які заважають населенню.

Перші штрафи за порушення виписують співробітники правоохоронних органів, а якщо правопорушення повторюються, то штрафи за них вже виписуються в судовому порядку.

Шумлять сусіди - практичні поради, законодавче регулювання,

  Хто може шуміти завжди

На кожні норми є свої відступу і свої «але» з якими певні служби та люди можуть шуміти завжди, коли цього вимагає особливий випадок.

See also:  Парламент ухвалив закон про тов та тдв

Так, шум не забороняється, коли діє робота екстрених служб в період будь-яких лих і пригод. Шуміти також можна в той момент, коли надається медична допомога або проходить затримання правопорушника.

Також шумлять, коли проводяться термінові аварійні роботи із залученням великогабаритної або ж просто гучної техніки для ліквідації пошкоджень на трубопроводі, газопроводі або ж на інших ділянках. Тобто, якщо люди діють на комунальних роботах, то в чинному режимі тиші це не буде вважатися порушенням.

Також, коли проводяться різні заходи, наприклад міські концерти, ярмарки або мітинги. Але щоб мати право шуміти в цей час необхідно доводити до відома муніципалітетів.

Шумлять сусіди - практичні поради, законодавче регулювання,

Якщо ваші галасливі сусіди далекі від законодавчих норм, не знають, що таке режим і такі слова як закон і тиша їм ні про що не говорять, і вони вдосталь продовжують далі шуміти, то можна і навіть потрібно навідатися до них у гості, і не чекати якогось великого конфлікту.

Потрібно знайти з ними контакт і вступити в доброзичливий діалог. Незважаючи на те, що нерви явно можуть бути на межі, потрібно знайти в собі сили щоб чемно з ними поговорити і посилаючись на встановлені норми законодавства попросити їх стримати шум до допустимого рівня.

Якщо на ваше прохання не відреагували, а в деяких моментах особливо капосні компанії можуть робити на зло і в ту ж саму секунду після вашого візиту зробити музику ще голосніше, то це ще один дзвіночок, щоб відвідати їх та сказати їм про своє бажання викликати співробітників поліції.

Повернувшись до себе в квартиру, варто почекати близько 10-ти хвилин і якщо за цей час у гучних сусідів так і не прокинулася совість, то телефонуйте в поліцію і детально розповідайте, що у вас сталося.

Якщо такий шум повторюється вже не в перший раз, то вам слід дізнатися, хто ваш дільничний і під рукою мати його контакт, тому що найчастіше такі конфлікти побутового характеру між сусідами знаходяться в юрисдикції та відомості дільничного.

Якщо на ваше звернення протягом 40 хвилин – години не з'явилися співробітники правоохоронних органів, то виявите наполегливість і знову зверніться до них. Для більшого ефекту підключіть і інших сусідів до цієї проблеми, адже шум з однієї квартири або будинку може заважати кільком сім'ям одночасно.

Деякі сусіди в силу своєї нерішучості або навіть пофігізму, можуть відповісти «яке мені до цього діло?». Але як правило такі думки рівно до того моменту, поки їх це не торкнулося. Також, щоб ваші звернення були ефективними, рекомендується провести фото або аудіо фіксацію, які будуть підтверджувати вашу бесіду з правопорушниками.

І вам ще пощастить якщо правоохоронці приїдуть з шумоміром і тоді можна буде зрозуміти проходить дотримання вимоги закону тиші чи ні. Відповідно якщо немає шумоміру, то неможливо довести, що перевищено рівень шуму, хоча це очевидно і на слух.

Можна і самим піти на капость, наприклад якщо ваші сусіди шумлять вночі, а вранці відповідно захочуть поспати і відпочити, то почніть шуміти ви.

Якщо ви живете в приватному секторі, то проводити ремонтні роботи і щось свердлити немає сенсу, адже сусіди навряд чи це почують, за те вони прекрасно почують ваші вигуки і гучну музику. Тоді, може вони і зрозуміють як вам бути на їхньому місці.

Якщо ви живете в багатоквартирному будинку, то як гучна музика, так і проведення ремонту будуть чутні в під'їзді, а також в квартирі порушника.

Є й інший варіант, коли повинен бути спокій, але замість нього чути музику від сусідів, то можна відключити автомат електролічильника і таким чином, квартира сусідів буде знеструмлена.

Щоб комфортно жити в обраному місці іноді доводиться тонко натякати і прямо говорити гучним сусідам, що їх особистий вихідний і бажання пошуміти може не завжди сходиться з вихідними інших людей.

Завжди хочеться сподіватися, що поруч живуть і будуть жити гідні люди, які зможуть прикрасити життя, а не привнести в нього ряд незручностей.

Тому при будь-якому розкладі подій необхідно вміти відстояти свою законну точку зору посилаючись на законодавчі норми.

Источник: https://znaj.ua/society/270400-zakon-tishi-do-skilkoh-mozhna-shumiti-v-ukrajini-v-2019-roci

До скількох можна шуміти в Україні?

Навіть проводити домашні репетиції, граючи на музичних інструментах, слід дуже акуратно, щоб не створювати дискомфорт своєму близькому і сусідському оточенню. Що робити, якщо у вас є «гучні» сусіди, куди звертатися і як діяти, якщо гучна музика або працююча техніка порушує ваш нічний відпочинок, в описі нижче.

У статті дається відповідь на питання: ««До скількох можна шуміти?», розглядаються випадки, які найбільш часто зустрічаються порушенням тиші, наводяться приклади, які правила і законодавчі норми діють в Україні в 2020 році щодо допустимого рівня шуму.

Закон про тишу в Україні: до скількох можна шуміти?

Закон про дотримання тиші, був прийнятий ще в 1994 році, але з тих пір зазнав безліч поправок і доповнень. Закон про тишу прописує, коли можна шуміти, а коли слід строго дотримуватися максимальної тиші.

Серед безлічі будівель виділяють категорії приміщень, які називаються захищеними і де обов'язково повинен дотримуватися режим тиші:

 • житлові багатоквартирні будинки і дворові території;
 • медичні та освітні заклади, санаторії, клуби, театри;
 • готелі;
 • хостели;
 • магазини, кафе, ресторани, сервісні побутові центри, які знаходяться на території населеного пункту;
 • міські парки і зони відпочинку, арт-простору і прогулянкові площадки.

Перераховані вище об'єкти відносяться до категорій захищених і на них поширюються санітарні вимоги щодо рівня шуму.

На захищених об'єктах заборонено з 22 годин до 8 годин:

 1. Голосно співати;
 2. Голосно кричати;
 3. Включати програвачі, радіо, медіа системи на всю потужність;
 4. Користуватися будь-якими іншими джерелами шуму, в тому числі рупори, гучномовці, ретранслятори;
 5. Підривати піротехнічні засоби;
 6. Запуск феєрверків і салютів.

До скількох можна шуміти при будівельних роботах в квартирі: коли не можна шуміти?

Нинішнє законодавство України окремо виділяє і регламентує «гучні» роботи, звуки від яких можуть проникати в закрите приміщення.

На захищених об'єктах забороняється проводити будівельні, відновлювальні, ремонтні або декоративні роботи, які супроводжуються звуковими ефектами, в період:

 • з 21 години до 8 години у будні;
 • цілодобово (24 hours) – у вихідні;
 • цілодобово (24 hours) – у святкові дні.

Таким чином, якщо ваші сусіди затіяли свердлити стіни в вихідний або святковий день, вони порушують закон. Якщо будівельний шум чути після 21 години, має місце порушення правил дотримання тиші на захищеному об'єкті, до якого, як вказувалося вище, відноситься будь-яке житлове приміщення. У таких випадках ви маєте повне право вимагати припинити роботи, посилаючись на букву закону.

Порушення дотримання закону про тишу: в яких випадках можна шуміти?

Дія Закону України про тишу не регламентує деякі «гучні» ситуації, зокрема:

 • коли працюють екстрені служби в умовах лих, аварій, подій;
 • при наданні медичної допомоги, при оперативній роботі представників органів правопорядку (наприклад, при затриманні правопорушника або при попередженні правопорушення);
 • при запобіганні аварійних ситуацій, усунення вогневих ризиків, інших факторів, які можуть спричинити за собою пошкодження майна або нести загрозу життю людей;
 • при проведенні термінових (аварійних) робіт із залученням техніки (наприклад, при аварії на магістральному трубопроводі, газопроводі тощо);
 • під час проведення заходів за участю численної публіки: мітингів, демонстрацій, які проводяться з відома муніципалітетів;
 • при запуску святкових феєрверків, які узгоджені з органами місцевого самоврядування;
 • якщо «гучні» заходи не заважають оточуючим, а звуки не доносяться назовні.

До цього списку слід додати можливість розширення (або скорочення) випадків порушення тиші, які затверджуються або узгоджуються з місцевими органами влади.

Допустимий рівень шуму: законодавчі норми

Дозволені граничні показники рівня шуму в приміщеннях, які належать до категорії захищених, прописані в будівельних нормах – «Державнi будiвельнi норми».

№ п/п Категорія приміщення Min, дбА Max, дбА
1 Житлові приміщення (квартира) в денний час 40 55
2 Житлові приміщення (квартира) в нічний час 30 45
3 Житлові кімнати в гуртожитку, денний час 45 60
4 Житлові кімнати в гуртожитку, нічний час 35 50
5 Спальні приміщення в дитячих садах, вдень 40 55
6 Класи, навчальні кабінети, аудиторії 40 55
7 Конферент.зали, бібліотеки, читальні зали 40 55
8 Торгові зали магазинів, вокзалів, аеропортів 60 75
9 Прибудинкові території в денний час 55 70
10 Прибудинкові території в нічний час 45 60

Максимально допустимі норми шуму можуть відрізнятися за регіональною або адміністративною ознакою, оскільки місцеві органи влади наділені повноваженнями змінювати їх у бік зменшення максимально допустимих показників шумового фону.

Наприклад, у Києві, відповідно до Правил благоустрою, в житлових багатоквартирних будинках рівень шуму не повинен перевищувати 40 дбА в денний час і 30 дбА – в нічний.

Крім цього, правилами для киян заборонено протягом доби встановлювати на балконах і лоджіях звукову апаратуру і відтворювати музику зі звуковою потужністю вище 40 бдА.

На території біля житлового будинку також забороняється протягом доби включати на повну потужність гучномовці, радіотранслятори, музичні програвачі тощо. Ремонтні роботи в житлових приміщеннях також заборонено проводити після 19 годин до 8 годин в будні – у вихідні та святкові дні. Зрозуміло, на ремонтні роботи, які не супроводжуються підвищеним шумом, заборона не поширюється.

Як визначити рівень шуму в квартирі?

Якщо вище говорилося про те, до скількох і зі скількох можна шуміти, то закономірно виникає питання: як зрозуміти, що шум у квартирі перевищує допустиму норму? Покладатися на особисте сприйняття не варто, оскільки оціночні критерії сприйняття у кожного індивідуальні. Комусь здається гучним шепіт, а інші і зовсім не звертають уваги, якщо шумлять сусіди.

Вимірювати рівень шуму і, відповідно, зробити висновок про перевищення допустимої норми, можна за допомогою спеціального шумовимірювального приладу. Але це досить специфічний прилад і навряд чи він є у когось вдома.

Пропонуємо ознайомитися з порівняльною таблицею рівня шуму. У ній наведено еквіваленти, хоча і вони не можуть вважатися абсолютно точними.

Характеристика звуку Порівняльний аналог звуку Рівень, дбА
Тихо Шепіт 30
Чути Неголосна розмова 35
Добре чути Розмова до 45
Чітко чути Активна розмова 50
Шумно Розмова на підвищених тонах до 70
Шумно Крик, плач, сміх, лайка 75
Дуже шумно Гучний крик, рев мотора 85
Дуже шумно Дуже гучний крик, звук вантажного ж/д вагона 90
Дуже шумно Вагон метро 95
Вкрай шумно Вереск газонокосарки, грім 100
See also:  Новый закон отучит водителей спорить с полицейскими о причине остановки

Який штраф за шум у квартирі?

Якщо ваші сусіди не знають, до скількох можна робити ремонт, в який час і в які дні можна шуміти, а в які це робити категорично заборонено, то їх слід попередити і попросити поважати ваш простір (в тому числі і звуковий). Однак, якщо ваші зауваження ігноруються, то до порушників режиму тиші можна застосувати штрафні санкції, які прописані Кодексом України про цивільні правопорушення.

Згідно зі статтею 182 ЦКУ, розмір штрафу становить від п'яти до п'ятнадцяти НМДГ, якщо таке ж порушення зафіксовано неодноразово, то штраф сягає тридцяти неоподатковуваних мінімумів. Штраф накладається після складання протоколу із залученням представника правоохоронних органів.

Важливо розуміти, що перевищення шуму (що вже є порушенням) найчастіше супроводжується іншими протиправними діями. Якщо таке сталося, то штраф буде значно вище або замінений іншою, більш суворої, мірою адміністративного стягнення.

Як втихомирити галасливих сусідів: практичні поради

 • Якщо ваше терпіння закінчується, спробуйте спочатку домовитися «по-хорошому», – в дуже ввічливій і доброзичливій формі попросіть зробити звук тихіше, вимкнути джерело шуму і дотримуватися режиму тиші.
 • Другим аргументом в досягненні домовленості повинна стати інформація про ваш намір звернутися в поліцію зі скаргою на гучну музику/звуки/крики.
 • Якщо перспектива приїзду поліції не привела до тями розгулявшихся сусідів, просто зробіть дзвінок в поліцію. Будьте готові, що оператор на лінії попросить вас представитися і описати ситуацію. Іноді на повідомлення про порушення тиші з боку сусідів або розгулялися у дворі галасливих компаній можна отримати відповідь, що цим займаються дільничні. Будьте наполегливі і не здавайтеся, на ваш виклик повинна послідувати відповідна реакція правоохоронних органів.
 • При зверненні в поліцію подбайте про те, щоб у вас були свідки, які підтвердять факт порушення режиму тиші. У цьому сенсі також незайвим буде зробити фотознімки або аудіозаписи попереджувальних розмов з порушниками спокою.

Нестандартні методи боротьби з галасливими сусідами

Втихомирити неспокійних сусідів можна своїми силами, не залучаючи до цього представників органів правопорядку. Наскільки ці методи дієві, судіть самі, але як показує практика, іноді вони працюють:

 • Клин клином: якщо за сусідською стіною лунає тупіт танцюючих ніг і гучна музика, робіть те ж саме, але в ранкові години. Як тільки порушники вашого спокою втомляться веселитися, включайте музику і свою уяву, даючи зрозуміти, що за кожною безсонною ніччю піде такий же безсонний ранок, але вже для них.
 • Спробуйте відключити автомати на електролічильнику, тим самим знеструмивши квартиру сусідів.
 • Вступіть з ними в жанрове протистояння, якщо вони вважають за краще техно або хард-рок, здолайте їх класичними аріями для сопрано.
 • Чи давно ви працювали з перфоратором? Може, варто відновити свої навички під музичний супровід, що доноситься з-за стіни.

Якщо розглядати проблему всерйоз, то вибір за вами: або змиритися з неповажним відношенням до вашого відпочинку або протидіяти цьому. Способи, якими ви будете діяти, залишаємо на ваш вибір.

Підсумкові тези

 1. На сьогоднішній день діє норма, що дозволяє відтворювати шум виключно в денний час в будні.
 2. З настанням 10 години вечора (PM) до 8 години ранку (AM) заборонено видавати або відтворювати гучні звуки.
 3. Ремонт, який викликає багато шуму, можна проводити з 8 години ранку (AM) до 7 години вечора (PM). Така норма діє щодня, крім суботи та неділі. У вихідні будь-який стук по стіні вважається незаконним і таким, що порушує режим тиші і правил добросусідства.
 4. Якщо потрібно терміново «пошуміти», то заручитися згодою оточуючих.
 5. Шуміти в нічні години можуть тільки представники екстрених служб для усунення аварій або надання медичної допомоги.
 6. Штраф за порушення режиму тиші в будинку або на прибудинковій території досягає 255 грн. при первинному порушенні і 510 грн. при повторному.
 7. Норми шуму для житлових будинків, установ і зон відпочинку встановлюють муніципальні органи влади.

Источник: https://maanimo.com/ua/helpful/142856-do-skilkokh-mozhna-shumiti

Що робити коли шумлять сусіди | Львівський Юридичний Центр

Досить часто в житті складаються ситуації, коли порушуються житлові права громадян. Напередодні свят, а то й у будні, мешканці багатоповерхівок часто не можуть заснути через різного роду святкування, гучні співи, музика, танці, гучні викрики, ремонтні роботи. Бувають випадки, коли  у квартирах встановлюють шумні механізми, наприклад, верстати.

Більшість мешканців будинків вважає, що зарадити цьому не можна ніяк, а в діяльності правоохоронних органів просто розчаровані.

Проте це не так, і така думка є хибною. В українському законодавстві є чимало правових норм, метою яких є забезпечення  тиші на вулицях, у житлових будинках, у гуртожитках та інших громадських місцях під загрозою застосування адміністративно-правових санкцій, а в окремих випадках – кримінальної відповідальності.

Для більш повного дослідження даного питання, дослідимо його розділивши на окремі підпитання. Отже:

В які дні, з котрої і по яку годину можна проводити ремонтні роботи.

Дане питання врегульовано Законом України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» та Постановою Кабінету міністрів України №45 від 24.01.2006 р. «Правила користування приміщеннями житлових будинків».

 • Органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації та громадяни при здійсненні будь-яких видів діяльності з метою відвернення шкідливого впливу на здоров’я населення шуму, не іонізуючих випромінювань та інших фізичних факторів зобов’язані:
 • 1. здійснювати заходи щодо попередження утворення та зниження шуму до рівнів, встановлених санітарними нормами;
 • 2. забезпечення під час проведення концертів, дискотек, масових святкових, розважальних заходів, тощо рівні звучання звуковідтворювальної апаратури та музичних інструментів у приміщеннях та на відкритих площадках, що не перевищують рівнів, встановлених санітарними нормами;

3. вживати заходів щодо недопущення впродовж доби перевищень рівнів шуму, встановлених санітарними нормами, в таких приміщеннях (захищені об’єкти).

Такими «захищеними об’єктами» є :

 • жилі будинки і прибудинкові території;
 • готелі і гуртожитки;
 • інші будівлі і споруди, у яких постійно чи тимчасово перебувають люди;
 • парки, сквери, зони відпочинку, розташовані на території мікрорайонів і груп житлових будинків.

Таким чином, шум на захищених об’єктах при здійсненні будь-яких видів діяльності не повинен перевищувати рівнів, установлених санітарними нормами для відповідного часу доби.

Зокрема, у нічний час, із  22 год. до 8 год. на захищених об’єктах забороняються гучний спів і викрики, користування звуковідтворювальною апаратурою та іншими джерелами побутового шуму, проведення салютів, феєрверків, використання піротехнічних засобів.

На таких об’єктах також забороняється ремонтні роботи, що супроводжуються шумом,  у робочі дні з 21 год. до 8 год., а у святкові та неробочі дні – цілодобово.

Власник або орендар тих приміщень, у яких передбачається проведення ремонтних робіт, зобов’язаний повідомити мешканців прилеглих квартир про початок зазначених робіт.

За згодою мешканців усіх прилеглих квартир ремонтні та будівельні роботи можуть проводитися також у святкові та неробочі дні. Шум, що утворюється під час проведення будівельних робіт, не повинен перевищувати санітарних норм (стаття 24 Закону).

Аналогічна позиція сформульована  пунктом 9 Постанови Кабінету міністрів України №45 від 24.01.2006 р. «Правила користування приміщеннями житлових будинків».

Санітарні норми допустимого шуму в приміщеннях житлових і громадських будівель і на території житлової забудови, затверджені Головним санітарно-епідеміологічним управлінням Міністерства охорони здоров’я СРСР № 3077-84 від 03.08.1984 р. (діючі зараз).

 1. Санітарними нормами допустимого шуму в житлових кімнатах квартир, житлових приміщеннях будинків: вдень не більше 55 Дб, а в нічний час не більше 45 Дб.
 2. Як діяти, якщо сусіди порушують встановлені санітарні норми і ніякі прохання припинення порушень на них не діють.
 3. В таких випадках необхідно звертатись до органів внутрішніх справ, в компетенцію яких входить притягнення винної особи до адміністративної відповідальності за статтею 182 Кодексу України про адміністративні правопорушення «Порушення вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму чи правил додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях».
 4. Згідно частини 1 цієї статті, порушення вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму чи правил додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях – тягне за собою попередження або накладення штрафу на громадян від п’яти до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і накладення штрафу на посадових осіб та громадян – суб’єктів господарської діяльності – від п’ятнадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
 5. А відповідно до частини 2 цієї статті, дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі ж порушення, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від п’ятнадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян із конфіскацією звуковідтворювальної апаратури, піротехнічних засобів, інших предметів порушення тиші або без такої і на посадових осіб та громадян – суб’єктів господарської діяльності – від п’ятдесяти до ста п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян із конфіскацією звуковідтворювальної апаратури, піротехнічних засобів, інших предметів порушення тиші.
 6. Тобто, як бачимо, повторне порушення тиші коштує значно дорожче.
 7. У випадку, якщо на Ваші попередження, особи, які шумлять, поводяться непристойно, грубо порушують  громадський порядок  з мотивів   явної   неповаги   до  суспільства,  що  супроводжується особливою зухвалістю чи винятковим цинізмом, це буде тягнути за собою кримінальну відповідальність передбачену статтею 296 Кримінального кодексу України.
 8. Якщо ви плануєте проводити ремонт у квартирі, то як убезпечити себе від невдоволень з боку сусідів.
 9. В такому випадку, Ви, як власник чи орендар приміщень, у яких передбачається проведення ремонтних робіт, зобов’язані повідомити мешканців прилеглих квартир про початок зазначених робіт. Ї
 10. Таке попередження, можливо, дасть змогу Вам в добровільному порядку навіть домовитися із сусідами про проведення ремонту у святкові та неробочі дні.
 11. Адже, згідно, статті 24 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», за згодою мешканців усіх прилеглих квартир ремонтні та будівельні роботи можуть проводитися також у святкові та неробочі дні.

Отже, можна зробити висновок, що законодавством України все ж встановлено гарантії житлових прав громадян, зокрема, особистого немайнового права, права на тишу.

Тому  у випадку порушення даного права – ігнорувати цього не варто.

Слід негайно викликати працівників міліції, а для забезпечення уникнення заперечень з боку шумних сусідів, або будь-яких інших «відмазок»  – знайти до приїзду працівників міліції хоча б двох свідків.

Після цього, будьте впевнені, що більше Ваші сусіди не шумітимуть, тому що саме адміністративний штраф стимулюватиме їх до цього !

25.07.2012 року

Корисна інформація: Практичні нюанси видачі трудової книжки працівнику у день звільнення.

Источник: http://lurc.com.ua/scho-robyty-koly-shumlyat-susidy/

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*