Всу: комісії щомісяця за обслуговування кредиту є незаконними, якщо банк не доведе, які саме послуги надаються позичальнику за таку комісію

ВСУ постановив, що через те, що щомісячна комісія не пов'язана з поверненням кредиту, вона є незаконною. Банк може нараховувати плату лише у вигляді відсотків річних.

ВСУ: Комісії щомісяця за обслуговування кредиту є незаконними, якщо банк не доведе, які саме послуги надаються позичальнику за таку комісію

Плата за ніщо тепер незаконна: українці не зобов'язані оплачувати щомісячну комісію за отриманим в банку кредитом. Юристи дали цінні поради позичальникам, як тепер відстояти своє право. Про це пише UBR.ua, посилаючись на рішення Верховного суду України, передають Патріоти України.

“ВСУ постановив, що через те, що щомісячна комісія не пов'язана з поверненням кредиту, вона є незаконною. Банк може нараховувати плату лише у вигляді відсотків річних. Це означає, що люди мають право не платити щомісячних комісій. Вони можуть оскаржити свої кредитні договори в суді”, – пояснив старший партнер адвокатської компанії “Кравець і партнери” Ростислав Кравець.

Звичайно ж, банкіри можуть намагатися доводити законність окремих положень договору – там, де мова йде про комісії. Але зробити це буде непросто.

“Банк повинен буде вказати, яка його діяльність з надання (передачі) певного встановленого договором матеріального чи нематеріального блага відбувається ним за індивідуальним замовленням позичальника для задоволення його особистих потреб. Тобто надати суду конкретний список послуг, за які встановлена комісія і довести, що такі послуги не є діями сторін на користь банку або не відбуваються з метою обслуговування кредиту”, – уточнила партнер АТ “СК ГРУП” Марія Аксаітова.

Юристи впевнені, що нова постанова ВСУ дасть додатковий імпульс таким судовим спорам. І, звичайно ж, активніше опротестовувати свої кредитні договори будуть великі позичальники (які оформили іпотеку або автокредити).

У той же час, щоб не давати банкам шансу на нарахування штрафів і пені, юристи радять продовжувати сплачувати незаконні місячні комісії і судитися одночасно.

“Після висновку ВСУ суди місцевих значень повинні будуть ставати на бік позичальників і визнавати кредитні договори незаконними. І те, що люди заплатять як комісії, повинні будуть перерахувати – зарахувати в рахунок погашення кредиту. А якщо щось залишиться після нього, то зобов'язані будуть повернути людині”, – резюмував Ростислав Кравець.

ВСУ: Комісії щомісяця за обслуговування кредиту є незаконними, якщо банк не доведе, які саме послуги надаються позичальнику за таку комісію

Сьогодні Україна отримала перший транш від МВФ у розмірі 2,1 млрд доларів. «Сьогодні Україна отримала перший транш від МВФ у розмірі 2,1 млрд доларів. Ці кошти підуть напряму в бюджет, щоб Уряд продовжив ефективно долати наслідки коронакризи. Домовлено…

ВСУ: Комісії щомісяця за обслуговування кредиту є незаконними, якщо банк не доведе, які саме послуги надаються позичальнику за таку комісію

Новина про отримання Україною більше двох млрд доларів США від МВФ не допомогла національній валюті втримати позиції на торгах. 12 червня котирування на відкритті міжбанку встановилися на рівні 26,66 – 26,69 гривні за долар, на закритті – на рівні 26,7…

Источник: https://patrioty.org.ua/ecomomic/rishennia-verkhovnoho-sudu-ukrainy-shchomisiachnu-komisiiu-za-bankivskym-kredytom-vyznano-nezakonnoiu-144625.html

Чи можливе повернення комісії за видачу кредиту

Процентні ставки, які виплачуються банку-кредитору клієнтами, – далеко не всі витрати, з якими вони змушені зіткнутися. Ще одна стаття витрат – комісія по кредиту. 

 • ЩО ЦЕ ТАКЕ
 • Комісії по кредитах є платою за послуги, що надаються банком.
 • Це може бути:
 • обслуговування кредиту;
 • відкриття, ведення позикового рахунку;
 • видача кредиту;
 • розгляд кредитної заявки;
 • дострокове погашення та інше.
 1. Обчислюватися комісійні платежі можуть у відсотках, у вигляді фіксованої суми.
 2. ВСУ: Комісії щомісяця за обслуговування кредиту є незаконними, якщо банк не доведе, які саме послуги надаються позичальнику за таку комісію
 3. СПИСОК КОМІСІЙ, ВИЗНАНИХ НЕЗАКОННИМИ
 4. Рішення суду наділило статусом незаконних все комісії, які включаються банківською організацією в кредитний договір.
 5. Серед найпопулярніших банківських поборів комісії за:
 • ведення позикового рахунку;
 • отримання кредиту;
 • розрахункове обслуговування;
 • страхування;
 • обслуговування кредиту.

ЯК ДІЗНАТИСЯ, ЧИ БУЛА ВОНА УТРИМАНА

Для виявлення комісії найчастіше досить уважного вивчення графіка платежів і умов кредитного договору. Комісійні виплати відображаються практично завжди.

Деякі щомісячні збори іноді «ховаються» в банківських тарифах.

У кредитному договорі можливо згадка про згоду клієнта на абсолютно будь-які витрати, що відповідають тарифам кредитної організації. Зміна тарифів може відбуватися постійно, про що позичальник не попереджається.

СТРОК ПОЗИВНОЇ ДАВНОСТІ

Три роки – термін позовної давності, встановлений законодавством для повернення комісії. Якщо позичальник погасив банківську комісію раніше, йому доведеться відмовитися від наміру отримати виплачену суму назад.

 • Якщо термін підходить до трьох років, юристи рекомендують клієнтам банку відразу звертатися до суду, минаючи всі попередні дії, які в цьому випадку стануть лише марною тратою часу.
 • ПРОЦЕДУРА ПОВЕРНЕННЯ
 • Повернення комісії за видачу кредиту можлива незалежно від того, чи є позика чинною або вже погашеною (якщо не минув строк позовної давності).
 • Позичальник, який вирішив самостійно домогтися повернення незаконних комісійних платежів, повинен дотримуватися наступного алгоритму:
 • претензія до банку;
 • скарга в спілку захисту споживача;
 • звернення до суду.

ЗАЯВА В БАНК

Претензія, призначена для відправлення в банк, готується в двох примірниках. Документ повинен відображати суть проблеми позичальника, запит на повернення комісії, включати посилання на відповідне рішення арбітражного суду.

Також в заяві зазначаються адреса та ініціали клієнта банку. Претензія направляється в головний офіс компанії. Банку призначається один екземпляр, на другому співробітники канцелярії повинні проставити дату надходження (це важливо проконтролювати). Заява може розглядатися не більше 10 діб.

 1. ЗВЕРНЕННЯ В Спілку
 2. Відсутність реакції з боку банку в установлений строк дає право на звернення до Спілки захисту споживача.
 3. До листа обов’язково додається копія претензії, на якій проставлена банківська відмітка.
 4. Кредитну організацію чекає штраф, одержувач кредиту отримає додаткову перевагу під час судового розгляду.
 5. ПОЗОВ ДО СУДУ
 6. Звернення до суду – останній крок, до якого можна переходити, якщо реакція банку відсутня і після звернення в спілку.

Не варто побоюватися витрат, кредитна організація буде змушена компенсувати судові витрати позичальника. Державних зборів не передбачається, так як справа відноситься до закону, присвяченому захисту прав споживачів.

Клієнт банку має право розраховувати на відсоток за прострочення, пов’язаний з невиконанням вимоги про повернення і компенсацію моральної шкоди.

Саме для цього потрібна попереднє листування з кредитною установою. Єдина графа витрат позичальника – адвокатські послуги, якщо він вирішить до них вдатися.

ОТРИМАННЯ ГРОШЕЙ

В середньому повернення комісії займає близько 3-4 місяців. В цей термін включаються такі пункти.

 • Добровільне повернення виплаченої комісії банком після отримання претензії від клієнта – 10 діб.
 • Розгляд справи районним судом – 2 місяці.
 • Набрання сили судовою постановою – 1 місяць.

Банки рідко оскаржують судове рішення. Але якщо організація скористається цим правом, термін розтягнеться на додаткові два місяці.

Для повернення комісії позичальник повинен надати оригінал кредитного договору, квитанції здійснених виплат. Копії документів можна взяти в банку.

ЧИМ ЗАГРОЖУЄ КОНФЛІКТ З БАНКОМ

Одне з головних побоювань позичальників, які вирішили домагатися повернення комісії, – дострокове розірвання договору з банком. Такі дії не будуть визнані судом законними, так як угода між клієнтом і банківською організацією залишається незмінним. З нього лише виключається пункт про комісійні виплати.

Конфлікт з банком може закрити для позичальника можливість повторного отримання позики в даній установі, так як клієнт ризикує опинитися в категорії «проблемних». Однак подія не буде зафіксовано в кредитній історії, не завадить в отриманні кредиту в інших організаціях.

Источник: http://groshi-v-kredit.org.ua/chy-mozhlyve-povernennya-komisiji-za-vydachu-kredytu.html

Плата за обслуговування кредиту визнана судом незаконною | БІЗНЕС

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного цивільного суду став на сторону позивача – фізичної особи проти банку. Банк щомісячно нараховував, а позивач сплачував комісію за обслуговування кредиту, що є незаконним, не відповідає вимогам справедливості та суперечить закону.

Позивач уклав кредитний договір, відповідно до якого банк надав кредит на поточні потреби зі сплатою процентів за користування кредитом. Окремо у договорі було передбачено обов'язок сплати позичальником щомісячної плати за обслуговування кредитної заборгованості.

Посилаючись на те, що такі умови кредитного договору є несправедливими, суперечать вимогам закону та порушують його права, позивач просив визнати недійсним з моменту укладення договору окремі пункти кредитного договору та зобов'язати відповідача здійснити перерахунок сплаченої ним комісії за обслуговування кредиту у рахунок інших обов'язкових платежів за договором.

Верховний суд залишив рішення місцевого без змін, як щодо визнання недійсними з моменту укладення договору положення, що передбачали плату за обслуговування кредиту, так і щодо перерахунку раніше сплачених сум.

Таке рішення мотивовано тим, що банк, встановивши у кредитному договорі сплату щомісячної комісії за обслуговування кредиту, не зазначив, за які саме послуги, що надаються позивачу, сплачується комісія.

При цьому відповідач нараховував, а позивач сплатив комісію фактично за обслуговування кредиту банком, що є незаконним, не відповідає вимогам справедливості та суперечить положенням частини першої ст.

18 Закону «Про захист прав споживачів».

Суд також нагадав, що відповідно до положень цього Закону, кредитодавцю забороняється встановлювати у договорі про надання споживчого кредиту будь-які збори, відсотки, комісії, платежі тощо за дії, які не є послугою. Так само договори зі споживачами не повинні містити умови, які є несправедливими.

Слід нагадати, що 10 червня 2017 року набрав чинності Закон «Про споживче кредитування», відповідно до якого Закон «Про захист прав споживачів» застосовується до відносин споживчого кредитування у частині, що не суперечить Закону «Про споживче кредитування».

***

З повним текстом постанови Суду по справі № 695/3474/17, 27.12.2018, а також з іншими рішеннями можна ознайомитися за допомогою сервісу VERDICTUM від ЛІГА:ЗАКОН. Також можна поставити справу, що цікавить вас, на контроль – це дозволить дізнатися про її рух, зокрема, про результати касації.

 • ***
 • Нещодавно ми також наводили добірку найбільш карколомних судових рішень 2018 року у сфері нерухомості.
 • ***
 • Нагадаємо, що модуль «Ситуації для бізнесу» інформаційно-правових систем ЛІГА:ЗАКОН містить практичні матеріали, присвячені, наприклад, основним ризикам іпотечних кредитів, випадкам, коли санкції за кредитом перевищують тіло боргу, реструктуризації боргу тощо.

Источник: https://biz.ligazakon.net/ua/news/183578_plata-za-obslugovuvannya-kreditu-viznana-sudom-nezakonnoyu

До уваги закарпатців: плата за обслуговування кредиту визнана судом незаконною

Верховний Суд в складі колегії суддів Касаційного цивільного суду став на бік позивача – фізичної особи проти банку.

Як сказано в повідомленні компанії “ЛІГА:ЗАКОН”, банк щомісяця нараховував, а позивач сплачував комісію за обслуговування кредиту, що є незаконним, не відповідає вимогам справедливості і суперечить закону.

“Позивач уклав кредитний договір, згідно з яким банк надав кредит на поточні потреби зі сплатою відсотків за користування кредитом. Окремо в договорі було передбачено зобов’язання позичальника по щомісячної плати за обслуговування кредитної заборгованості”, – йдеться у повідомленні.

See also:  Дослідження. скільки вбивць, ґвалтівників та хабарників випустив на свободу «закон савченко»

Посилаючись на те, що такі умови кредитного договору є несправедливими, суперечать вимогам закону і порушують його права, позивач просив визнати недійсними з моменту укладення договору окремі пункти кредитного договору та зобов’язати відповідача провести перерахунок сплаченої ним комісії за обслуговування кредиту в рахунок інших обов’язкових платежів за договором .

Верховний суд залишив рішення місцевого без змін, як по визнанню недійсними з моменту укладення договору положень, які передбачають плату за обслуговування кредиту, так і по перерахунку раніше сплачених сум.

Зазначається, що таке рішення мотивоване тим, що банк, встановивши в кредитному договорі сплату щомісячної комісії за обслуговування кредиту, не вказав, за які саме послуги, що надаються позивачеві, сплачується комісія.

При цьому відповідач нараховував, а позивач сплатив комісію фактично за обслуговування кредиту банком, що є незаконним, не відповідає вимогам справедливості і суперечить положенням частини першої ст.

18 Закону «Про захист прав споживачів.

“Суд також нагадав, що відповідно до положень цього Закону, кредитодателю забороняється встановлювати в договорі про надання споживчого кредиту будь-які збори, відсотки, комісії, платежі за дії, які не є послугою. Так само договори зі споживачами не повинні містити умови, які є несправедливими”, – йдеться у повідомленні.

Слід нагадати, що 10 червня 2017 року набрав чинності Закон «Про споживче кредитування», згідно з яким Закон «Про захист прав споживачів» застосовується до відносин споживчого кредитування в частині, що не суперечить Закону «Про споживче кредитування».

З повним текстом рішення Суду у справі № 695/3474/17, 27.12.2018, можна ознайомитися за допомогою сервісу VERDICTUM компанії “ЛІГА:ЗАКОН”.

 • Саша Клімова
 • Нагадуємо, Озброєний напад на ювелірний: поліцейські показали затримання угрупування грабіжників-іноземців (ВІДЕО, ФОТО)
 • Читайте також: Кабмін підвищив заробітну плату працівникам освіти

Источник: https://pershij.com.ua/do-uvahy-zakarpattsiv-plata-za-obsluhovuvannia-kredytu-vyznana-sudom-nezakonnoiu/

Пастки кредитних карток, у які не варто попадатися | ПроБанк

Пастка перша -» безвідсотковий» період.

По Вашій  карті передбачено певну кількість днів, в які можна користуватися позиковими коштами під пільговий символічний відсоток — наприклад, під 0,01% річних.

Однак перш ніж оформляти таку карту, доцільно ретельно вивчити всі тарифи по ній, щоб впевнитися в тому, що пільговий період не супроводжує підступна комісія.

Так, банківські експерти відзначають, що за кредитками з пільговим періодом часто може бути встановлена щомісячна комісія за обслуговування картки.

Якщо додати до цього те, що у випадку наявності цієї комісії така картка, навіть якщо ви її не використовували, може «загнати» вас «в мінус»за перший же місяць або квартал її «тримання», то подібний продукт і зовсім стає малопривабливим. Втім, про подібні непомітні для власника методи списання кредитних коштів з картки — нижче.

Ще один момент, який стосується грейс-періоду і який слід перевірити, перш ніж радіти придбання кредитного пластику: уточнити, чи на всі способи використання карти поширюється пільга. Слід уважно вивчити умови договору, тому що пільговий період погашення часто встановлюється тільки для безготівкових покупок по карті, при знятті готівки цей механізм не застосовується.

Пастка друга — заборгованість підкралася непомітно.

«Нехай карта у вас буде про всяк випадок — раптом знадобиться коли-небудь!» — Ось основний аргумент переконання вас взяти кредитку, який використовують співробітники банків, що активізували просування цього продукту.

На перший погляд, така мотивація оформлення картки цілком резонна: теоретично, якщо ви не використовуєте кредитку, то можна не побоюватися виникнення заборгованості.

Тим не менш, існує безліч різноманітних тонкощів і особливостей тарифів, які легко і непомітно перетворять позитивний баланс вашого рахунку в негативний, навіть якщо ви не знімали кредитні кошти. А слідом за цим, звісно, нараховуються штрафи на заборгованість, про яку власник карти і не підозрює.

Перш за все, до таких фінансових пасток належить … штраф за невикористання кредитних коштів.

Приміром, в одному з банків, який активно просуває кредитні карти на ринку, неактивний протягом двох місяців рахунок обійдеться власнику картки в 5 гривень на місяць (невелика сума, але пам‘ятайте про те, що в результаті виникає заборгованість).

Також «мінус»може з’явитися через уже згадану комісію за обслуговування рахунку, яка може списуватися щомісяця або раз на рік. Ці платежі можуть нараховуватися незалежно від того, користувався людина кредитними коштами чи ні.

Причиною виникнення боргу може стати і щомісячна плата за мобільний банкінг (всього 3-4 гривні на місяць). Втім, цей же мобільний банкінг зобов‘язаний вам повідомити за допомогою СМС про виникнення заборгованості — якщо, звичайно, він справно працює (відомі випадки, коли офіційно послуга була підключена, гроші за неї стягувалися, а на практиці СМС-інформування не відбувалося).

До слова, навіть якщо ви використовуєте кредитну картку, вищезазначені особливості тарифів все одно можуть піднести сюрпризи — у вигляді виникнення несанкціонованого овердрафту, відсотки за використання коштів по якому можуть перевищувати стандартні відсотки за користування кредитом вдвічі. Можуть трапитися й інші несподіванки.

«Хочу акцентувати увагу на детальному вивченні умов надання кредитної картки, тому що якщо, наприклад, банк стягує оплату за річне обслуговування в кінці терміну дії картки, або є квартальні платежі, або нарахування відсотків на суму заборгованості на початок місяця, або ще щось, то можевиникнути ситуація, коли клієнт погасив заборгованість по кредитній картці на поточний момент і впевнений, що він банку нічого не повинен, але при цьому рахунок не був закритий на балансі банку. Банк нарахує комісію, і виникне заборгованість за рахунком, на яку знову будуть нараховуватися відсотки як за користування кредитними грошима», — пояснює Олександр Дрозд, директор департаменту бізнесу із платіжними картками банку«Київська Русь».

Окремо варто згадати проблеми із зарахуванням коштів на рахунок після його поповнення — особливо у випадку з поповненням через термінали.

Досить часто трапляється, що кошти, «проковтнуті» банкоматом, не надходять на рахунок протягом тижня, а то і більше. Та й сам банкомат може зависнути, спровокувавши збій в транзакції.

Тому щоб уникнути проблем з виникненням заборгованості, варто гасити її раніше і обов’язково зберігати чек. Тоді, принаймні, можна поберегти власні нерви, чекаючи інкасації банкомата.

 • Варіантів уникнути всіх подібних пасток (нами перераховані лише основні з них) існує три: окрім згаданого підключення до СМС-інформування потрібно:
 • не брати карти «у навантаження»до інших продуктів (навіть якщо поки подібних комісій немає, вони можуть з‘явитися, а як показує практика, особистим листом про зміни тарифів повідомляють власників кредиток далеко не всі банки, і ви просто можете такі «новинки» пропустити);
 • постійно стежити за своїм балансом за рахунком, причому краще за все — за допомогою роздруківок руху коштів на рахунку або Інтернет-банкінгу.
 • Пастка третя — неуспішне закриття карти

На жаль, нерідкі випадки, коли власники кредиток думали, що вони погасили заборгованість і відмовилися від карти, а насправді за документами не тільки не зробили цього, але й заборгували банку. Тому дуже важливо закрити карту правильно, контролюючи кожен етап. «У кожному банку є свої правила закриття кредитних карт. Але існують загальні рекомендації.

Клієнт повинен дізнатися в банку, чи існує на карті непогашений залишок по кредиту. У разі, якщо такий є, то погасити його. Після повного погашення заборгованості за кредитом слід здати карту в банк і написати заяву на закриття картрахунку.

Банк зобов’язаний видати клієнту довідку про відсутність кредитної заборгованості по картковому рахунку», — відзначає Сергій Головань.

Источник: http://vlynko.com/?p=57

Покарання за несплату кредиту. Які наслідки та що вам загрожує?

У разі, коли за позикою допущено прострочення і починає дзвонити банк з вимогою повернути борг, важливо знати, які наслідки можуть настати, а які – ні. Часто колектори можуть «шантажувати» незаконними і не зовсім реальними наслідками, тому питання актуальне.

Відповідальність за невиплату кредиту настає в разі пропуску вже одного платежу. Оплата повинна вноситись щомісяця й чітко в той термін, який передбачений договором. Платити кожен місяць у будь-яку дату на свій розсуд, посилаючись на те, що «Яка різниця, коли вносити платіж? Я вношу його кожен місяць» – неприпустимо. Це порушення кредитного договору.

Що загрожує якщо не платити кредит? Наслідки можуть бути тільки передбачені договором і законом. Будь-які інші дії, якими намагаються маніпулювати співробітники кредитора – незаконні. Можливі санкції:

 • Штрафи (фіксована сума);
 • Пеня (пропорційно змінюється від суми прострочення);
 • Заборона на отримання кредиту (найчастіше кредитного ліміту на карті) у цьому ж банку в подальшому;
 • Судовий розгляд з арештом і продажем майна в результаті (з боржником та/або поручителем);
 • Отримання банком права власності на заставу.

Відповідальність за невиплату кредиту

Покарання за неповернення кредиту в Україні у всіх банках схоже. Якщо йдеться про споживчі кредити на невелику суму, найчастіше застосовують штраф і пеню; для іпотечного – арешт і продаж майна; для договорів з поручительством можуть пред'явити претензії до поручителя.

Не передбачені угодою дії банку за невиплату кредиту не можуть бути реалізовані, тобто якщо вже відбулася передача кредиту колекторам, на фрази «Не оплатите, в четвер оштрафую на 2000 грн», можна не реагувати.

Якщо ви пропустили щомісячний внесок

Яке покарання за невиплату кредиту буде, якщо пропустити лише один платіж? Звичайно, кредитор не буде звертатися в суд за одну пропущену оплату.

В залежності від організації внутрішніх процесів стягнення, найчастіше слід чекати дзвінків і листів, пені та штрафів.

З поверненням не потрібно затягувати – несплата кредиту не потрібна та псує кредитну історію, тому прострочення краще закрити відразу.

Якщо платіж не був внесений

Наслідки несплати кредиту можуть не застосовуватися до боржників, які змогли домовитися з кредитором і знайти вихід з ситуації, наприклад, коли йдеться про подання позову в суд.

Банку завжди легше та дешевше повернути борг, коли позичальник сам щось виплачує (на досудовій стадії, навіть якщо оплати невеликі, зате стабільні і вносяться).

See also:  Четыре правки в законе о коммунальных услугах: тарифы, пеня и условия

Що може зробити банк?

Всі методи стягнення, передбачені договором або законом, є допустимими. Але невиплата по кредиту не обов'язково може закінчуватися санкціями. У тому випадку, якщо вдалося домовитися, їх можна уникнути.

На стадії досудового стягнення банк має право дзвонити, надсилати СМС, листи і навіть виїжджати.

Також має право контактувати з 3-ми особами (без розголошення банківської таємниці) з метою інформування клієнта про необхідність зв'язатися з кредитором.

Чого не може робити банк?

Невиплата кредиту не може стати приводом діяти незаконно: загрожувати клієнту, переходити на особистості, інформувати 3-х осіб про суму боргу і шантажувати їх. Немає також законного права виїжджати додому і забирати майно, нараховувати штрафи і пеню, що не передбачені угодою.

Справа дійшла до колекторів

Важливо правильно спілкуватися з колекторами, щоб не стати «жертвою» постійних маніпуляцій. Головне правило – домовитися про оплату (не потрібно обіцяти більше, ніж можете оплатити) і обов'язково внести її. Бажано, щоб платежі були кожні 3-14 днів, саме на стільки колектори найчастіше дають відстрочку.

Важливо також не вестися на провокації, підвищувати голос, грубити, кидати слухавку – дзвінки триватимуть доти, доки не буде домовленості на оплату. Блокувати або змінювати номери сенсу немає – актуальний номер буде знайдений. Обіцяти і не платити – не варіант. Втрачати довіру не варто і краще платити стабільно, нехай навіть і невеликими частинами.

Справа дійшла до суду

З'являтися на судові засідання не обов'язково, якщо ви згодні з сумою боргу. Якщо ні, надайте суду свої розрахунки, квитанції і оскаржуйте аргументи позивача. Навіть якщо не відвідувати засідання, суд може ухвалити заочне рішення на користь позивача, а для його виконання справа після перейде у виконавчу службу.

Тільки виконавці мають законне право описувати, заарештовувати і вилучати майно, а потім продавати його з публічних торгів. Конфіскації підлягає заробітна плата, стипендія, банківські рахунки, депозити, автомобілі, будинки, квартира, техніка. Перелік майна, яке не можна заарештовувати, передбачений у Постанові Кабінету міністрів України.

Якщо майно придбане в шлюбі, конфіскації підлягає ½ його частини.

Згідно з цивільно-процесуальним законодавством, справа може розглядатися судом не більше 2-х місяців, але на практиці розгляд може тривати навіть кілька років.

Перенесення судових засідань може бути ініційоване сторонами шляхом подання клопотання у випадках, коли потрібно надати докази (час на їх отримання), викликати свідків, час на розрахунки і т. п.

В одному випадку можуть відтягувати справу навмисно, в іншому – справді по необхідності.

Як попередити наслідки невиплати кредиту та вирішити питання?

Коли виникло прострочення, важливо розуміти, як погасити прострочений кредит. Шляхи рішення можуть бути різні:

Останній варіант – найбільш оптимальний, доступний і швидкий. Онлайн-сервіси стали дуже популярні в Україні, тому що пропонують вигідніші умови, ніж банки і практично не відмовляють у видачі. Більшість з них кредитують в режимі 24/7.

Отримати кредит без довідки про доходи можна, наприклад, в МайКредит. Максимальна сума до видачі для нових клієнтів – 3000 грн, для повторних – до 10000 грн.

Такої суми буде цілком достатньо, аби якщо й не погасити борг повністю, то хоча би внести частковий платіж і підвищити довіру до себе з боку кредитора. Щоб позичити гроші в інтернеті, знадобиться всього 20 хвилин, після закінчення яких кошти автоматично зараховуються на карту.

Сервіс пропонує вигідні умови і програму лояльності (знижка до 20%). Щоб отримати кошти на карту, достатньо заповнити заявку, вказавши ПІБ, номер картки та мобільного телефону.

Оформлення можливе для будь-яких цілей (не тільки, щоб погасити борг): на навчання, лікування, до зарплати, на подорож, ремонт техніки або купівлю нової. Також радимо прочитати статтю «Як погасити прострочений кредит?».

Сервіси поступово витісняють банківське кредитування і справді допомагають швидко вирішити фінансові проблеми.

Источник: https://mycredit.ua/ua/blog/nakazanie-za-neuplatu-kredita-kakovy-posledstviya-i-chto-vam-grozit/

Що буде якщо не повернути мікропозику вчасно. Закон України про кредити

У даній статті мова йтиме про заборгованості за кредитом і про варіанти як не платити позику у МФО (микро фінансова організація).

Ми живемо у двадцять першому столітті, тому зараз заходу, які ухвалюють кредитори до боржників більш лояльні, чому пари сотень років тому. Раніше, якщо людина відмовлялася платити кредит, то з ним надходили досить грубо.

Часто боржників били, ще частіше залякували, а іноді розправа торкалася й родини того, хто не міг повернути кошти.

Зараз є ряд чітко прописаних законів, які попросту змусять Вас повернути те, що взяли.

Тому якщо Ви задалися питанням « Як законно не платити мікропозику?», то будьте впевнені, що відповідь на нього отримати складно.

Багато позичальників вважають, що якщо в них немає необхідної суми, то й змусити віддати гроші їх ніхто не може. Якщо справа дійде до суду, Вас змусять або погасити заборгованість, або Вас чекає тюремний термін.

Так, взявши онлайн кредит за 5 хвилин і не виконуючи взяті на себе зобов’язання, Ви можете зіпсувати собі життя до кінця своїх днів.

Сучасний підхід МФО до кредитування населення дозволяє отримувати гроші невеликими сумами через інтернет. Але така віддаленість кредитора від позичальника зовсім не означає, що будь-хто може просто привласнити кошти компанії.

Безакцептному підпис, яку Ви власноруч поставили в кредитному договорі, має таку ж юридичну силу, як і фактична.

Ви зможете довідатися про наслідки, які можуть очікувати клієнта умови, що порушила, кредитної угоди, а також ми розповімо, як вирішити ситуацію, коли відсутні гроші для своєчасного погашення позики.

Що очікує того, хто відмовляється виплачувати кредит?

Багато позичальників онлайн організацій не бажають виконувати умови кредитної угоди навіть тоді, коли в них є кошти на погашення позички. Такі клієнти аргументують цю дію тим, що фінансові документи, підписані в інтернеті, не мають юридичної сили, як папери, оформлені офлайн. Але ці люди рідко бувають проінформовані про те, що буде якщо не платити мікропозику.

Згідно із Законом України « Про електронні документи та електронному документообігу», фінансова угода між позичальником і онлайн організацією є законним і при його недотриманні, клієнта можуть привернути до повної відповідальності. При виникненні фінансових труднощів, не потрібно думати про те, як не платити мікропозики, а потрібно всіма способами намагатися знайти гроші й вирішити цю проблему з онлайн установою.

Щоб бажання ухилятися від сплати кредиту назавжди пропало з голови, ми пропонуємо ознайомитися із проблемами, які викличе дане бажання.

 • Погіршення кредитної історії.

Онлайн організації співробітничають із ТОВ «Українське бюро кредитних історій», тому найменше, що може очікувати громадянина, який думає про те, як можна не платити мікропозику – це погіршення кредитної історії.

При наявності одному прострочення по платежах, онлайн організація може передати дані в УБКІ й наступну позику Вам уже не видадуть зовсім або зроблять це з великою непевністю.

Звичайно, не всі компанії після першої несплати передають інформацію в бюро, але однозначно, що при тривалому відхиленні від оплати, Ви зіпсуєте репутацію.

Якщо не віддавати мікропозику тривалий час, то в наслідку не один банк, ломбард або МФО не захоче мати з Вами справу. Тобто навіть при великому бажанні, через відхилення від кредиту, Ви вже ніколи не зможете поліпшити свою кредитну історію.

 • Нарахування штрафів і додаткових відсотків.

Перш, ніж ухвалювати які-небудь інші заходи для боротьби із клієнтами, що не сплачують борги, онлайн організації нараховують порушникам штрафну комісію або, по-іншому, пеню. Що це означає? Все досить просто: якщо не платити мікропозики вчасно, то компанія кредитор замість стандартної комісійної ставки встановить на наступні дні відсоток трохи більше.

Немає чіткої кількості днів, протягом яких буде нараховуватися надбавочная комісія. Вам будуть капати відсотки доти, поки Ви не внесете всю суму заборгованості. Тобто, чому довше не повертаєте кошти, тим більше стаєте повинні. Відповіддю на запитання «Що буде якщо не оплатити мікропозику», може ще бути нарахування штрафу.

Тобто, крім додаткової ставки, Вам ще припишуть одноразовий штраф який так само необхідно буде віддати.

Найстрашніше, чим може закінчитися будь-який кредитний розгляд – це судові позови. Справа до суду, звичайно, доходить рідко, але якщо це трапляється, то виграти позичальникові чи навряд вийти.  Абсолютно всі факти будуть на боці кредитора, адже був підписаний електронний договір, з яким у Вас була можливість ознайомитися.

Судовий процес може змусити повернути кошти, а якщо не платити онлайн позику після рішення суду, то Вас може чекати конфіскація майна на суму заборгованості або тюремний термін на період, установлений судовими органами влади.

Кожна людина чула про колекторські фірми і їх методах боротьби з боржниками. Вони відразу дадуть зрозуміти, що буде якщо не повернути мікропозику.

Звичайно, методи фізичної розправи над позичальниками залишилися ще в дев’яностих, але для багатьох моральний тиск є серйозною погрозою.

Якщо Ви вважаєте себе психічно стійкою людиною й абсолютно нейтрально ставитеся до постійних дзвінків і розмовам з людьми, що будуть намагатися забрати Ваші гроші, то можете не переживати.

Колекторські працівники будуть приводити безліч доводів, зобов’язуючих розплатитися із заборгованістю. Часто ці люди будуть давати поради як погасити мікропозику. Але дзвінок від працівника компанії – краще, що може Вас очікувати.

Тепер Ви розумієте, що буде якщо не сплачувати мікрокредит. Після переліку наслідків будь-якому позичальникові не захочеться погіршувати відносини із кредитною організацією. Пам’ятайте, що запобігти проблемі легше, чим вирішити її.

Не можу платити мікропозику. Що робити?

Представимо ситуацію, що дійсно немає грошей для погашення позички. Що тоді? Як погасити позику якщо немає грошей? Часто люди, будучи добропорядними позичальниками з ідеальною кредитною історією, по тим або іншим причинам не можуть вчасно внести гроші за кредит. Якщо Ви не націлені на обман організації, і дійсно прагнете вирішити цю ситуацію, є кілька способів це зробити.

See also:  Игорь кушнир: законно построенное жилье не может стоить дешевле 16 тыс.грн. за кв.м.

Для тих, хто не знаком з даним терміном, необхідно пояснити, що він означає. Пролонгація кредиту – збільшення терміну кредитної угоди. Не всі фінансові установи дозволяють позичальникам проводить таку процедуру, але практично всі онлайн організації продовжують кредит для клієнтів.

Крім періоду, через який Ви повинні повернути гроші, не змінить нічого. Незмінними залишаться відсотки по взятій позиці.

Пролонгація підійде людям, які вчасно зрозуміли, що якщо не віддавати мікропозику, то можна влізти у величезні борги.

Важливо розуміти, що пролонгація доступна клієнтам, які звернулися із цим проханням до того, як минув останній день повернення коштів. Тільки в такому випадку можна уникнути штрафу й додаткової комісії.

Так що не потрібно думати, як не сплачувати відсотки по мікропозиці. Якщо почуваєте, що в потрібний день не зможете сплатити борг, то дзвоніть кредитору і розповідайте про цю проблему.

Реструктуризація – ще один термін, який може показатися Вам незрозумілим. Насправді суть його дуже проста. Реструктуризація – це зміна умов кредитної угоди, спрямована на полегшення виплат позичальнику. Пролонгація також є реструктуризацією боргу. Але найчастіше під зміною умов мають на увазі зменшення відсоткової ставки.

Якщо Ви прагнете довідатися можна чи не платити мікропозику у тому обсязі, у якому вона є, то відповідь буде «Так можна». Далеко не всі онлайн установи надають таку можливість своїм користувачам, але все-таки спробувати стоїть. Ви можете скоротити кількість відсотків для виплат щомісяця і побільшати час дії договору.

Вам буде легше віддавати заборгованість і не доведеться заощаджувати щомісяця на продуктах і комуналці.

 • – Можна чи не віддавати мікропозику?
 • -Немає.
 • -Чи можна поліпшити умови для його повернення?
 • -Так.

Рефінансування або як його ще називають перекредитування – це одержання позики в іншій організації з метою повернення коштів у ту компанію, де вже є відкритий кредит.

Якщо Ви думаєте, як не віддавати мікропозику своєму кредиторові через занадто невигідні відсотки, то Вам може допомогти рефінансування. Споконвічно необхідно буде піти в компанію, де Ви прагнете взяти гроші для оплати поточного позики.

Головне розуміти, що позичку потрібно брати на більш вигідних для Вас умовах, адже нема сенцу брати кредит, що буде гірше попереднього.

Після надання необхідних паперів і підписання ряду документів, банк або МФО, де Ви взяли гроші повторно, виплатить наявну у Вас заборгованість. Таким чином, можна суттєво поліпшити умови співробітництва, попросту взявши гроші в іншій установі.

Тільки планую взяти мікропозику. Прагну знати умови.

Є позичальники, які ще жодного разу не користувалися послугами онлайн установ, але прагнуть заздалегідь знати, що буде якщо не виплатити мікропозику. Такі люди не думають про умови кредитування, а цікаві їм лише наслідку. Такі клієнти прагнуть нажитися на онлайн компаніях, думаючи, що їм можна й не віддавати кредит.

Але вони дуже помиляються, адже мікропозику не платити не вийти. І навпаки, умови в інтернет організаціях на порядок вигідніше, ніж в офлайн фірмах, тому ми пропонуємо Вам з ними познайомитися.

Фінансові онлайн організації мають ряд переваг, найголовнішими з яких є наступні.

Перевага говорить саме за себе. Онлайн організації працюють цілодобово й можуть як видати гроші, так і прийняти плату за кредит у будь-який час. Часто фінансові труднощі застають людину в самий невідповідний момент, наприклад, уночі. Банки й ломбарди давно вже закриті, а просити гроші в рідних не завжди хочеться. У такому випадку онлайн установа – це Ваш найкращий вибір.

Якщо Ви говорите собі: «Я не можу оплатити мікропозику сьогодні, але зможу зробити це завтра. Але ж завтра субота й, напевно, мікрофінансові компанії вже не працюють», то Ви помиляєтеся. Онлайн установи працюють щодня, включаючи свята й вихідні дні, тому навіть у Новий Рік або на Великдень Ви можете погасити позичку або взяти нову.

Фінансові організації, що існують у мережі інтернет, повністю перевели свою роботу у всесвітню павутину. Навіть для підписання контракту Вам не буде потрібно їхати в офіс компанії.

Абсолютно весь процес проходить на моніторі Вашого домашнього комп’ютера. Але знайте, що не платити онлайн позику не вийти.

Незважаючи на те, що працівники сервісу не будуть контактувати з Вами особисто, у фірми однаково будуть дані Вашого паспорта й банківської карти, тому від сплати кредиту ніяк не піти.

Також співробітництво з онлайн фінансовими організаціями дозволить Вам взяти позичку з будь-якої точки країни. Але не віддавати мікропозику не вийти. Ви можете подумати, що якщо живете в області невеликого населеного пункту, то Вас чи навряд знайдуть. Ми живемо в епоху інформаційних технологій, тому знайти Ваше місце розташування не складе особливої праці.

Разом з інтернет установами, послуга кредитування стала доступна як ніколи раніше. Не втрачайте можливості- позичайте просто, швидко й вигідно.

Різновидом фінансової установи, яка висуває до клієнтів самі мінімальні вимоги, є фінансовий онлайн сервіс. Компанії з інтернету просять позичальників надати лише деякі документи, що є в кожного. Якщо клієнт взяв позику і не віддав, то завдяки цим документам, інформацію про нього можна передати в бюро кредитних історій України або знайти позичальника.

Під час підписання контракту потрібні будуть паспорт і ІПН (ідентифікаційний номер платника податків). Відповідно, що паспорт повинен бути з українським громадянством, а особа, що прагне зайняти грошей повинна досягтися повнолітнього віку.

Ще для реєстрації персонального аккаунта онлайн організації вимагають телефон і адресу електронної пошти. Завдяки цим засобам зв’язку, співробітники компанії зможуть із Вами зв’язатися, коли Ви вже будете думати над тим, що буде якщо не віддати микрозайм. Після першого прострочення по позичці, до Вас зателефонує працівник фірми й повідомить про стан кредиту.

Документально підтверджені методи, завдяки яким можна не виплачувати позичку.

У кожному правилі бувають винятки. Такі винятки є й у кредитних заборгованостях. Якщо Ви давно намагаєтеся знайти відповідь на запитання « як не платити кредит мікрофінансової організації», то наступні три способи допоможуть Вам на нього відповісти.

До даних методів варто прибігати лише в крайніх випадках. Обставини рідко складаються так, щоб можна було обдурити систему, тому не потрібно себе утішати, говорячи «я не віддаю мікропозику, тому що прагну всіх обдурити».

Не позичайте грошей, якщо не впевнені, що не зможете їх вчасно повернути.

 1. Фізичні особи-підприємці можуть скористатися законом « Про відновлення платоспроможності боржника або визнанні його банкрутом». Відповідно цьому юридичному акту, після того як позичальник повідомляє себе банкрутом, його майно в необхідному обсязі розпродається на аукціоні, що повністю рятує його від статусу «боржник».

Якщо Ви заздалегідь розумієте й кажете собі: «я не можу платити мікропозику», то краще скористайтеся цією лазівкою, адже якщо Ваш борг буде рости з кожним днем, те після вилучення майна, Ви, швидше за все, як і раніше залишитеся боржником.

 1. Кредитний договір можуть визнати недійсним на підставі Цивільного Кодексу України. Причиною послужать різні фактори, найпоширенішим з яких є падіння гривні. Але, знову ж таки, Ви розумієте, що буде якщо не виплачувати мікропозику і чекати поки значно впаде ціна на гривню. Ваш підсумковий борг зросте до колосальної суми, а ціна на валюту може так і не впасти, що зробить Вас боржником на кілька місяців або років.
 2. Ще один спосіб як взяти мікропозику і не платити за нього буде працювати в тому випадку, якщо Ви позичили в доларах або євро. Звичайно, МФО й онлайн організації видають кошти тільки в гривні, але позичальники банківських організацій повинні знати про таку лазівку в законі. Згідно зі статтею Конституції, номер 99 і статті закону номер 35 « Про Національний Банк України», гривня є єдиним законним засобом у країні для проведення платіжних операцій. Таким чином, усі позички, позики й кредити, узяті в доларах або іншій валюті, крім національної, можуть бути визнані недійсними.

Незалежно від того вибрали Ви перший, другий або третій варіант, необхідно обов’язково звернутися до досвідченого юриста, що допоможе в ситуації, що склалася. Самостійно Ви не зможете довести щось банку, тому тільки кваліфікований фахівець зможе знайти вихід.

Висновок.

Як підсумок, можна сказати тільки три речі.

Перше: якщо ще не підписали контракт, але вже шукайте способи як не повертати мікропозику, то краще навіть не пробувати позичати кошти, адже з великою долею ймовірності закон буде на боці кредитної установи.

Друге: якщо підходить термін повернення позичених грошей, а в гаманці у Вас немає й копійки, то потрібно повідомити про цю проблему в компанію кредитора.

Вони пояснять Вам докладно, що буде якщо не платити позику конкретно в їхній організації й швидше за все допоможуть уникнути проблем.

Співробітник фірми або продовжить час контракту або понизить відсоткову ставку, що вбереже Вас від додаткових боргів.

Ну й третє: у тому випадку, якщо нагромадилася значна заборгованість, а грошей зовсім нема, то варто звернутися за допомогою до досвідченого юриста. Можливо, разом з ним Ви зможете анулювати кредит або ж зменшити обсяг боргу.

Тепер Ви розумієте, що буде якщо не погасити мікропозику і як уникнути труднощів з виплатами. Попереджений – значить озброєний або по-іншому: хто володіє інформацією, той володіє світом.

ECO CREDIT – це українська компанія, що допоможе Вам вирішити фінансові труднощі. Вирішуйте проблеми швидко, просто й вигідно. Ми індивідуально ставимося до кожного нашого позичальника, тому Ви з великою часткою ймовірності зможете взяти в нас у борг. Довіртеся нам, і Ваше життя стане краще.

Источник: https://ecocredit.com.ua/uk/shho-bude-yakshho-ne-platiti-onlajn-poziku-v-ukrayini-lazivki-v-zakoni-j-nyuansi-onlajn-kredituvannya.html

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*