Як боротися з незаконними хостелами

Наталья Опубліковано у Шкідники рослин Опубліковано: 02 лютого 2019Доповнено: 23 жовтня 2019

Як боротися з незаконними хостеламиДротяник – це личинка жука-ковалика (лускуна), яку можна легко відрізнити від усіх інших личинок за жорстким, як дріт, тілом із лискучими покривами. Картопляний дротяник заподіює бульбам картоплі шкоду, яку можна порівняти зі шкодою, завданою колорадським жуком. Але присутність жука можна легко виявити й тут же вжити заходів щодо його знищення, натомість дротяник провадить руйнівну діяльність під землею, тож виявити його набагато важче і, відповідно, складніше з ним боротися.

Шкідник дротяник – опис

Що їсть дротяник? Дротяники багатоїдні. Вони знищують насіння, сходи, коріння й навіть стебла рослин. Дротяники пробурюють бульби й коренеплоди, виїдаючи в них проходи, цим практично перетворюючи їх на непридатні для зберігання й споживання.

Як виглядає дротяник? У довжину черв'як дротяник сягає від 10 до 50 мм. У цих личинок тонке й тверде тіло, окрас якого варіюється від темно-бурого до жовтого кольору. Розчавити дротяника практично неможливо.

Цикл розвитку ковалика триває 5 років, личинка дротяника розвивається 3-4 роки. У перший рік личинка харчується підземною частиною рослини, але не завдає їй значних пошкоджень.

Небезпечним шкідник дротяник стає на другий рік життя, а на четвертому році личинка обертається на лялечку, і навесні з лялечки з'являється дорослий жук-ковалик.

Боротьба з дротяником на городі

Як боротися з дротяником

Якщо з іншими комахами можна легко впоратися за допомогою інсектицидних або акарицидних препаратів, то, борючись із дротяником, доведеться подокладати зусиль.

Як знищити дротяника? Живе дротяник у ґрунті, і дістатися до нього нелегко.

Боротьба з дротяником на ділянці має вестися всіма можливими заходами в комплексі, тобто з використанням агротехнічних, механічних і хімічних способів.

До агротехнічних заходів проти дротяників належать:

 • глибоке весняне перекопування ґрунту з ретельним знищенням личинок, лялечок і жуків-лускунів, а також бур'янів, зокрема кореневищ пирію й хаменерію;
 • дотримання сівозміни. Наприклад, висаджування у міжрядді картоплі квасолі і гороху;
 • висівання сидератів, що відлякують дротяників. Ефективними є такі сидерати від дротяників: гірчиця, люпин, вика й люцерна;
 • висівання в міжряддях картоплі салату, коріння якого їдять дротяники;
 • глибоке осіннє перекопування або відвальна оранка ґрунту перед першими морозами, що дає змогу знизити кількість дротяників на 50-90 %.

Засоби від дротяників (препарати)

Зіпсувати апетит дротяникам зможуть розкладені в кожну ямку 3-4 гранули суперфосфату, оброблені інсектицидом. Для обробки використовують такі препарати від дротяників: Актеллік, Карате або Децис. Суперфосфат розсипають тонким шаром та обприскують гранули розчином, приготованим за такою рецептурою: Актеллік (або інший інсектицид) – 15 мл, вода – 80 мл, ацетон – 200 мл.

Коли чисельність дротяників не піддається регулюванню ніякими іншими способами, доводиться вдаватися до застосування високотоксичного препарату Базудин або трохи менш небезпечного для теплокровних істот Діазанона. Препарат Престиж від дротяників і колорадського жука також знижує чисельність шкідників більш ніж удвічі, до того ж він не такий шкідливий, як Базудин.

Провотокс від дротяників не викликає звикання у шкідника, має низьку токсичність для людини, нешкідливий для дощових черв'яків і має тривалий термін дії. Окрім згаданих хімічних препаратів, використовуються ще такі засоби боротьби з дротяником: Грім-2, Капкан, Землін, Актара, Форс, Метарізін і Дохлокс.

Але хоч би який інсектицид ви вибрали, застосовувати його можна тільки в суворій відповідності з інструкцією.

Боротьба з дротяником народними засобами

Оскільки застосування хімічних препаратів у боротьбі зі шкідниками може завдати шкоди здоров'ю людини, бажано вдаватися до них якнайрідше. Краще використовувати перевірені часом народні засоби від дротяників. Боротьба з дротяником на ділянці ведеться такими прийомами:

 • найкращий рослинний засіб від дротяників – настій чистотілу, яким поливають ґрунт на ділянці;
 • міжряддя посипають деревною золою, і від цього личинки жука-ковалика гинуть;
 • гарний результат дає внесення в ґрунт азотних добрив, що містять амоній, або полив ділянки аміачною водою. Солі амонію слугують не тільки засобом позбавлення від дротяників, а й азотним підживленням коренеплодів;
 • внесене в ґрунт вапно від дротяників, використовуване для розкислення ґрунту, значно знижує кількість личинок у ній. Окрім люсованого вапна, можна вносити в ґрунт один раз на 3-4 роки кам'яновугільну золу, крейду й доломітове борошно;
 • одним із найбільш дешевих, а проте дієвих засобів є мелена яєчна шкаралупа, яку розсипають по всій ділянці;
 • для дротяників закладають приманки у вигляді шматочків буряка, моркви або макухи в ямки завглибшки 7-15 см, які накривають зверху шматком фанери або заліза. Можна в ролі приманки використовувати недоперепрілу солому, траву чи сіно. Дротяників, що скупчилися в ямках через 3-4 дні, спалюють. Приманки починають закладати за тиждень-другий до посадки коренеплодів і продовжують їх розкладати упродовж усього літа. А як боротися з дротяником восени? Личинок приманюють на шматки гною або пучки соломи, розкладені по ділянці, а з першими морозами приманки збирають разом із личинками й знищують;
 • якщо ви вирощуєте картоплю або коренеплоди в лужному або нейтральному ґрунті, захистити рослини вам допоможе обробка від дротяників ямок перед посадкою розчином марганцівки (5 г на 10 л води) з розрахунку півлітра розчину на ямку. У кислому ґрунті розчин може спалити коріння розсади, тому замість обробки ямок розчином перманганату калію покладіть у кожну жменю лушпиння цибулі або хвойних голок.

Дротяник – профілактична обробка

Щоб назавжди позбутися дротяників, потрібно не просто знищити їх, а й щорічно проводити профілактичні заходи, які більше не дозволять йому з'явитися на вашій ділянці. До таких заходів належать:

 • зміна місця для вирощування культури щонайрідше один раз на 2-3 роки;
 • проведення щорічного весняного й особливо осіннього перекопування ділянки на глибину штиха лопати. Підняті з глибини ґрунту під час осіннього перекопування личинки взимку загинуть від холоду, а весняна обробка ґрунту допоможе очистити ґрунт від коренів бур'янів, якими харчуються дротяники;
 • розпушування ґрунту на ділянці в травні-червні, аби яйця лускуна потрапили на поверхню, де вони загинуть від сонячних променів;
 • регулярне прополювання ділянки, що проводиться для очищення ґрунту від пирію та інших бур'янів. Якщо ситуація з бур'яном критична, використовуйте для її знищення препарат Раундап;
 • підтримуйте ділянку в чистоті, прибирайте восени траву й бадилля, в яких жук дротяник любить зимувати з комфортом;
 • для відлякування жуків-коваликів можна вирощувати чорнобривці, аромат яких приваблює шкідників, при тому, що сік цих рослин є для них отрутою. Дротяник на городі боїться бобових рослин (чорних бобів, сої, гороху й квасолі), оскільки в їхніх коренях живуть бактерії, що виділяють азот. Для посилення ефекту можна сіяти разом із бобовими фацелію, що нейтралізує кислий ґрунт;
 • дротяник на ділянці не любить таких рослин, як гірчиця, суріпиця, гречка, шпинат, буркун, рапс і олійна редька, тому один раз на 2-3 роки в чергу з картоплею або коренеплодами, якими харчуються дротяники, потрібно сіяти будь-яку зі згаданих культур. Личинки в такому разі або загинуть, або, перетворившись на жуків, покинуть ділянку;
 • ті, хто використовував жито від дротяників, стверджують, що воно не тільки не відлякує шкідників, але, навпаки, приваблює їх. Окрім того, ця культура забирає надто багато вологи з ґрунту, так що краще у ролі сидерату вирощувати інші рослини;
 • дуже ефективним способом боротьби з дротяником є обробка поверхні ділянки кухонною сіллю один раз на сім років (не частіше).

Ну і порада тим, хто тільки почав окультурювати ділянку землі: у цілині багато дротяників, тому в перші роки, поки ви не виберете із землі всі личинки і все коріння бур'янів, картоплю й коренеплоди на ділянці краще не вирощувати. Посадіть поки бобові, пасльонові або гарбузові культури.

Як вивести дротяників із ділянки

Дротяник у картоплі

Якщо питання з кількістю личинок ковалика на картопляній ділянці постало вкрай гостро, потрібно позбавлятися від шкідника усіма доступними засобами.

Як позбутися від дротяників на картоплі? Як захистити город від появи на ньому лускуна профілактичними заходами, ми вам описали, але якщо дротяники на картопляному полі все-таки з'явилися й почали псувати бульби, негайно беріться до розкладання по ділянці приманок і пасток: у неглибоку ямку покладіть шматочки морквини й буряка та чим-небудь пастку накрийте. Можна вкопати в ґрунт по вінця по одній на кожен м² ділянки півлітровій банці зі шматочками коренеплодів й накрити їх. Через 2-3 дні витягніть банки з землі та знищте наявних там личинок.

Посадка і догляд за картоплею на городі

Приготуйте настій із кропиви, чистотілу, кульбаби або мати-й-мачухи за такою рецептурою: чистотілу беруть 100 г, мати-й-мачухи й кульбаби по 200 г, кропиви 500 г – заливають 10 л води й настоюють упродовж 12 годин (чистотіл настоюють 3 дні), після чого настій проціджують і поливають ним ґрунт на ділянці.

See also:  Фурса: аномалия закончилась. сезонное падение гривны началось

Як обробляти картоплю перед посадкою навесні

Аби вам не доводилося боротися з невидимим шкідником, не вирощуйте картоплю на ділянці довше 2 років, чергуйте її з бобовими культурами, а бульби перед посадкою обробляйте розчином активної речовини Престиж, яка захистить картоплю не тільки від дротяників, а й від капустянки, хруща й колорадського жука. І не забувайте щорічно проводити профілактичні заходи, які захищають город від дротяників надійніше, ніж найсильніші препарати.

Дротяник у моркві

Дротяник вражає багато коренеплідних культур, зокрема і моркву, однак застосовувати в боротьбі зі шкідником токсичні хімічні речовини небажано через їхні властивості накопичуватися в коренеплодах.

Обійтися без інсектицидів на промислових площах важко, але на приватному городі цілком реально впоратися з личинками ковалика нетоксичними народними засобами.

Як позбутися дротяників у моркві? Вам можуть допомогти такі прийоми:

 • розкладання в викопані на ділянці ямки шматочків картоплі, буряка чи моркви. Перевіряють пастки-приманки кожні 2-3 дні;
 • обробка ґрунту на ділянці настоями трав;
 • висаджування між рядами моркви чорнобривців, квасолі, гороху, сої або чорних бобів;
 • як превентивний захід використовується гірчиця від дротяників. Можна посіяти на ділянці за місяць до посадки або посіву моркви гірчицю. Насіння загортають на глибину 1,5-2 см. Коли гірчиця виростає до 15-20 см, її підрізають і закладають у ґрунт плоскорізом або культиватором, обробивши попередньо препаратом Байкал ЕМ 1, що пришвидшує ферментацію, розведеним водою в пропорції 1:500. Після цього можна садити моркву, картоплю, буряк та інші коренеплоди.

Вирощування моркви у відкритому ґрунті – посадка і догляд

Як боротися з дротяником на ділянках з іншими культурами? Так само, як і на картопляному полі або на грядках із морквою.

4.2307692307692 1 1 1 1 1 Рейтинг 4.23 (26 голоси(ів))

Розділи: Шкідники

Після цієї статті зазвичай читають

Источник: https://floristics.info/ua/statti/shkidniki/3012-drotyanik-na-gorodi-yak-pozbutisya-yak-borotisya-chim-obrobiti.html

Стало відомо, як у Києві будуть боротися з незаконними оголошеннями

Про цеКиївські новини. Соцпортал повідомили у прес-службі КМДА.

У Києві впровадять систему «автододзвін» задля боротьби із розклеювачами незаконних оголошень. За відповідне рішення «Про внесення змін до Правил благоустрою міста Києва» проголосували 66 депутатів.

Документом визначено, що розміщення оголошень, наліпок, написів, тощо здійснюється лише у спеціально призначених місцях. А реклама, розміщена на інших елементах благоустрою, має бути прибрана власником чи балансоутримувачем протягом тижня.

У разі самовільного розміщення рекламних оголошень на номер абонента, зазначений в оголошені, буде здійснюватися автододзвін із інформуванням про порушення правил благоустрою.

– Я вдячний колегам за підтримку цього рішення. Минулого року ми прийняли Правила розміщення зовнішньої реклами, проте, реформа стосується не тільки наземної чи фасадної реклами та вивісок. Усі оголошення, якими завішаний кожен стовп та стіни будинків – це теж обличчя нашого із вами міста. Тож відтепер всі, хто незаконно розміщує рекламні оголошення, отримуватимуть набридливі телефонні дзвінки кожні кілька хвилин до усунення порушення та сплати штрафу, у разі складання протоколу про адмінпорушення, – прокоментував рішення заступник голови КМДА Валентин Мондриївський.Як боротися з незаконними хостелами

Нагадаємо, у мера Києва з’являться два нових заступника

Источник: https://socportal.info/ru/archive/stalo_vidomo_jak_u_kijevi_budut_borotisja_z_nezakonnimi_ogoloshennjami/

Як боротися з безсонням

Як боротися з незаконними хостелами

Безсоння: причини

Розрізняють психологічні і фізіологічні причини безсоння.

До психологічних факторів, які можуть призвести до порушення сну, медики відносять стрес, депресію, нервове перезбудження, а також інтенсивний розумовий труд, який призводить до підвищеної активності головного мозку навіть під час відпочинку.

Фізіологічні причини пов’язані з вживанням ліків або містять кофеїн напоїв, які стимулюють діяльність нервової системи, жирної і гострої їжі перед сном, а також присутності зовнішніх дратівливих факторів — гучного шуму, яскравого світла або ж неприємних запахів.

Крім цього, причиною безсоння може стати незручне ліжко, жорстка або ж, навпаки, занадто м’яка подушка, спека або холод в спальні. Також на безсоння часто скаржаться ті, хто страждає ожирінням або серцевою недостатністю, жінки в період клімаксу і літні люди, які мають дуже чуйним сном.

Лікування безсоння

Перед тим, як приступити до лікування безсоння, необхідно проаналізувати ситуацію і виявити фактори, які впливають на її виникнення. Якщо недуга пов’язаний з фізіологічними причинами, то позбутися від нього буде набагато простіше.

В деяких випадках просто досить провітрити приміщення перед сном або ж поміняти ліжко та постільні приналежності. У ситуації, коли безсоння викликане психологічними причинами, в першу чергу слід позбутися таких проблем зі здоров’ям, як нервові розлади.

Щоправда, курс лікування депресії або ж процес зняття стресу тривають не один тиждень, і в цей час людині необхідно забезпечити повноцінний відпочинок. Тому дуже часто медики рекомендують своїм пацієнтам використовувати снодійне.

Однак подібні препарати мають безліч побічних ефектів, які можуть підірвати і без того слабке здоров’я пацієнта, викликавши нудоту, головні болі, млявість, пригнічений психічний стан, розлади травлення і навіть призвести до наркотичної залежності.

Як боротися з безсонням в домашніх умовах

Між тим, існує безліч народних рецептів, які допомагають досить легко подолати безсоння і при цьому не відбиваються на самопочутті людини. В першу чергу, необхідно взяти за правило вечеряти не пізніше, ніж за три години до сну, щоб їжа могла засвоїтися організмом і не викликати додаткового дискомфорту.

Крім цього, потрібно прислухатися до свого організму, і якщо вдень виникає бажання поспати, то не варто йому противитися. Адже відновити нормальний режим, помінявши день і ніч місцями, завжди набагато простіше, ніж лікувати безсоння.

До того ж, нервова система тих, хто страждає цією недугою, все одно потребує відпочинку, відсутність якого лише призводить до загострення хвороби.

З давніх часів при проблемах зі сном люди використовували чай з плодів глоду, який заварюється в довільних пропорціях. Пити його потрібно приблизно за півгодини до сну, і вже через 1-2 тижні завдяки інтенсивному розслабляючого впливу можна не тільки зняти гострі симптоми безсоння, але і повністю позбутися від недуги.

Для цих цілей також підійдуть відвари з лікувальних трав, таких, як ромашка, м’ята, материнка і корінь валеріани. Їх можна змішувати, заварюючи з розрахунку 2 столові ложки на літр води, і в теплому вигляді вживати безпосередньо перед сном по півсклянки. Також відвари можна використовувати для прийняття лікувальних ванн перед сном, які відмінно справляються зі стресами, неврозами.

Крім цього, ефективно боротися з безсонням допомагає свіжий гарбузовий сік, в 200 мл якого необхідно додати чайну ложку меду. Цей напій чудово заспокоює, нормалізує роботу серцево-судинної системи та органів травлення. Додатково для боротьби з безсонням можна використовувати масло лаванди, яким на ніч слід натирати виски.

Також слід з’їдати перед сном 5-10 плодів сушеного чорносливу, що сприяє нормалізації роботи шлунково-кишкового тракту.

Источник: https://elle.pp.ua/yak-borotisya-z-bezsonnyam/

Як боротися з тягою?

Як боротися з незаконними хостелами

У всіх нас є тяга до чого-небудь: солодкий шоколад, смачні пончики або жирна смажена картопля. Хоча всі ці продукти не настільки шкідливі для здоров’я, коли споживаються помірно, важливо бути готовими і вживати заходів, коли цей маленький чорний, наповнений какао, заповітний шматочок стає справжньою одержимістю.

Поява тяги відбувається в два етапи. По-перше, вона провокується оточуючими нас репліками об’єкту, такими як картини або запахи їжі.

Це породжує думки, пов’язані з нашим об’єктом бажання, які знову мотивують індивіда до роздумів над ним, породжуючи ментальні образи.

Ментальні образи зачіпають кілька почуттів одночасно: візуальні, нюхові і смакові, і тому формується дуже реалістичне уявлення про смак і запах об’єкта. Якщо тяга не буде задоволена, людина почне відчувати себе некомфортно.

Австралійські вчені знайшли рішення

Дослідники з Університету Аделаїди (Австралія) припустили, що з тягою можна боротися різними психологічними методами, пов’язаними з контролем і переоцінкою. Щоб перевірити свої гіпотези, дослідники у випадковому порядку розподілили учасників дослідження для отримання інструкцій по різним типам контролю розуму.

 • Учасникам групи когнітивного пригнічення було доручено сприймати нові думки такими, як вони з’являються, але не концентруватися на фізичних відчуттях, які можуть бути викликані цими думками. Передбачається, що цей метод перешкоджає переростанню думок в нав’язливі, і, отже, також зменшує інтенсивність тяги.
 • Іншим учасникам навпаки запропонували спрямоване фантазування, де передбачається активне маніпулювання ментальними образами, які пов’язані з об’єктами тяги. Отже, цей ментальний образ не стає занадто яскравим, що теж повинно зменшити інтенсивність тяги.

Дослідницька група виявила, що, хоча методика спрямованого фантазування працює тільки для людей, які визначили себе як любителі шоколаду, метод когнітивного пригнічення привів до зниження нав’язливості думок і інтенсивності тяги як в разі тяги до шоколаду, так і у інших учасників. Вчені вважають, що цей метод може бути використаний для зміни наших розумових паттернів, до того, як тяга стане непереборною.

Адаптований переклад з англійської Юлії Шендер

Помогите проекту – поделитесь статьей в соц.сетях! Спасибо! 🙂

Источник: https://psychologies.today/uk/yak-borotysya-z-tyagoyu/

Як боротися зі стресом?

25.12.2015 Як боротися з незаконними хостелами

Чи була ця інформація корисною для вас?

{6} {3}

See also:  Законність дотримання процедури отримання висновку експерта в слідчо -судовій практиці майже завжди підлягає сумніву

Життя сучасної людини є джерелом постійного стресу.

Різноманітні події, як в особистому, так і в суспільному житті, великий потік інформації, постійний дефіцит часу, побутові проблеми, стан здоров’я рідних і близьких, очікування важливих подій (екзамени, зміна місця праці, сімейного статусу) – це ті стресові ситуації, з якими кожна людина зіштовхується щодня. Повністю уникнути стресу, мабуть, неможливо.

Стрес – це природня реакція організму на дію будь-яких сильних зовнішніх впливів. У відповідь організм активізується, мобілізує свої сили і психіку, готується, так би мовити, до дії – або боротися із загрозою, або уникнути її.

Проблема у тому, що у стані стресу розвиваються емоційні переживання: нервозність, дратівливість, відчуття тривоги, занепокоєння, погіршується увага, пам’ять, сон.

Всі ці симптоми стресу погіршують якість життя людини, знижують працездатність, створюють проблеми у спілкуванні з іншими людьми.

Важливо вчасно розпізнати у себе ознаки стресу і допомогти нервовій системі, адже наслідки тривалого нервового перенапруження, так званого хронічного стресу, приводять до погіршення загального стану здоров’я: можуть відбутися зміни з боку серцево-судинної системи (підвищення артеріального тиску, аритмія), з боку шлунково-кишкового тракту (гастрити, виразка), погіршується стан шкіри та волосся, страждає імунна система, навіть можуть виникати алергічні реакції. Підтверджено, що хронічний стрес сприяє швидшому старінню, особливо у жінок. Ті, хто хвилюється з будь-якого приводу, на думку психологів, живуть на 7-10 років менше, ніж їх флегматичні ровесники.

                                                  Що робити?

Існує багато методів боротьби зі стресом. По-перше, слід старатися не заганяти свої емоції всередину, а навпаки, звільнити їх – обговорити проблему з іншою людиною, якщо треба – поплакати чи навідь покричати, тобто емоційно розрядитися.

Аби стрес не заволодів вами – вчіться не „зациклюватись” на проблемі, намагайтесь переключитися на щось інше – гімнастичні вправи, цікава книга, прогулянка, приготування екзотичної страви чи похід по магазинах. Це – прекрасні способи відволіктися, і тим самим перебороти негативний вплив стресу.

Недарма ж говорять, щострес – це не те, що з нами відбуваєтся, а те, як ми на це реагуємо.

Якщо все ж таки самостійно зберегти психічну рівновагу не вдається і нервова система дала збій, т необхідно застосовувати лікарські засоби.

У пригоді стануть препарати на основі лікарських трав – меліси, валеріани, пустирнику, глоду, хмелю. Можна використовувати також і гомеопатичні препарати.

Для нормальної роботи нервової системи необхідні певні вітаміни, мікро- та макроелементи. Насамперед це магній та вітаміни групи В, які є активними стресопротекторами. Тривалий стрес веде до виснаження імунної системи організму, тому корисними будуть також вітамін С та цинк. Згадані вітаміни та мікроелементи містяться в таких продуктах харчування як горіхи, банани, цитрусові, шоколад, морепродукти, курага, родзинки. Тому у стресових ситуаціях включайте ці продукти у свій раціон.

Також допоможе і популярна сьогодні аромотерапія. Ефірні олії можна з успіхом використовувати у домашніх умовах: у вигляді ванн, інгаляцій, загального та точкового масажу, для ароматизації повітря. Для гарного настрою та доброго самопочуття використовують ефірні олії цитрусових і хвойних рослин, герані, лаванди, жасмину. Курс ароматерапії, як правило, 7-10 днів.

Аромотерапія – це чудовий, мудрий і повністю науковий метод лікування і профілактики різноманітних захворювань. Але не забувайте: як би не подобався аромат, слід пам’ятати про почуття міри, адже інтенсивні запахи можуть викликати біль голови, запаморочення і навіть мати протилежну дію. Аромотерапія тільки тоді приносить користь, якщо це буде поєднання лікування і задоволення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Екоупаковка у мережі аптек “D.S.” Звітуємо про зібрані кошти для допомоги АТО! Арт-терапія у “D.S.Таємній аптеці”

Источник: http://apteka-ds.com.ua/ua/articles/yak-borotysya-zi-str/

В красноярске стали бороться с незаконными хостелами

В  Центральном районе Красноярска власти работают с  собственниками, которые используют жилье не  по  назначению.

Как пояснили в  пресс-службе районной администрации, в  последние годы в  многоквартирных домах стали активно открываться офисы, и  особенно много их  в  Центральном районе, причем большой популярностью пользуется микрорайон Покровский.

На  первых этажах многоквартирных домов располагаются магазины, банки, аптеки, офисы, нотариальные конторы или салоны красоты.

«В  большинстве случаев предприниматели, нарушая Жилищный кодекс, используют жилое помещение не  по  назначению, как нежилое. Такие соседи не  устраивают других жильцов, и  за  помощью они обращаются в  администрацию Центрального района»,  — пояснили в  пресс-службе.

Специалисты отдела ЖКХ и  управляющей компании выезжают по  таким адресам и  устанавливают факт использования жилой квартиры не  по  назначению, подкрепляя составленный акт фотографией.

Далее собственнику направляется предупреждение, согласно которому он  обязан произвести работы по  согласованию и  переводу помещения под нежилое, при этом оборудовав его отдельным входом.

Другой вариант  — привести квартиру в  прежнее состояние, контролировать его целевое использование, не  допуская нарушения прав соседей.

Материалы по  теме Владельца красноярского хостела обязали сделать отдельный вход

Если собственник после предупреждения продолжает нарушать права и  интересы соседей и  использовать жилое помещение не  по  назначению, тогда суд по  иску администрации района (согласно статье 293  ГК РФ) может принять решение о  продаже такой квартиры с  публичных торгов , предупредили в  мэрии. Собственник получит вырученные от  продажи средства за  вычетом расходов на  исполнение судебного решения. Нового собственника обяжут привести квартиру в  надлежащее состояние.

«Сравнительно новый вид бизнеса в  Красноярске  — открытие хостелов в  квартирах многоквартирных домов. Однако собственники квартир, предоставляя помещения, забывают о  том, что хостелы относятся к  направлению предоставления гостиничных услуг. Для беспрепятственной организации работы в  данном направлении квартиры должны быть переведены в  нежилой фонд»,  — добавили в  администрации.

«С  начала года к  нам поступило 14  обращений. Несколько собственников, получив консультацию, уже провели работы по  переводу жилого помещения в  состав нежилого фонда. Кроме того, на  рассмотрении в  суде находятся 2  исковых заявления.

Основное требование  — продажа с  публичных торгов жилых помещений в  связи с  использованием их  не  по  назначению. Что касается хостелов  — мы  активно боремся с  собственниками квартир, использующих жилое помещения в  коммерческих целях.

Стремимся рассказать каждому нарушителю о  путях выхода из  ситуации. И  у  нас есть первые успехи  — бюджетная гостиница по  улице Перенсона закрыта без судебного решения.

Отмечу, что главная победа заключается не  в  закрытии хостела, а  в  приведении вышедшей из  рамок закона ситуации в  прежнее состояние. Гостиничный бизнес нужен городу, но  только на  законных основаниях. На  отработку данного вопроса ушло полгода, но  результат того стоил.

Процедура перевода в  нежилой фонд достаточно прозрачна, конечно, трудности в  процессе появляются. Однако это совсем не  означает, что перевод квартиры в  нежилой фонд сегодня невозможно осуществить в  принципе»,  — отметил руководитель администрации Центрального района Дмитрий Дмитриев.

Дмитриев Дмитрий ВячеславовичГлава администрации Центрального района Красноярска

По материалам информационного агентства “Лаборатория Новостей”

Источник: http://newslab.ru/news/672986

Данный материал опубликован на сайте BezFormata 11 января 2019 года,ниже указана дата, когда материал был опубликован на сайте первоисточника!

Источник: https://Krasnoyarsk.BezFormata.com/listnews/stali-borotsya-s-nezakonnimi-hostelami/37238235/

Боротьба з осами: засоби, особливості боротьби на дачі і пасіці

У порівнянні з бджолами оси не настільки корисні для людини, а в деяких випадках можуть створювати одні проблеми, особливо якщо селяться на дачній ділянці або поблизу іншого житла.

Боротьба з ними — важке, але цілком результативне заняття, головне — правильно вибрати метод боротьби.

Пропонуємо дізнатися більше про цих комах і ознайомитися з основними способами позбавлення від них на своїй ділянці.

У чому небезпека оси

Самі неприємні, а часом навіть небезпечні наслідки сусідства з осами — болючі укуси, які супроводжуються тривалим почуттям печіння. Найчастіше в місці контакту з'являється велике червоне пляма з добре вираженим місцем проколу в центрі, але якщо людина схильна до алергічних реакцій, тоді не виключено утворення обширної, злегка припухлой зони.

Потрапляючи всередину людського організму, отрута цих комах здатний руйнувати стінки клітин і впливати на нервову систему, із-за чого ранка довго заживає і сильно свербить. Найбільш небезпечними є укуси в зоні шиї, язика, обличчя або геніталій, а якщо мова йде про масовому нападі, не варто виключати ймовірність летального результату.

Типовими наслідками масових укусів можуть бути такі прояви:

 • сплутаність свідомості;
 • запаморочення (іноді блювота);
 • біль в області серця;
 • різке зниження артеріального тиску;
 • підвищення температури до 40 градусів.

Важливо!Оса може вжалити не тільки жалом, але і вкусити щелепами, з-за чого укус буде набагато болючіше. Однак ці комахи не схильні до переслідування своєї жертви, тому побоюватися їх варто тільки при близькому контакті, переважно в спекотні літні дні (особливо привабливими для них будуть різкі запахи).

Самим небезпечним станом заслужено вважається анафілактичний шок, який іноді стає причиною смертельного результату. Сусідство з осами небезпечно не тільки для людини, але й для висаджених фруктових дерев, ягідних кущів. Комахи нерідко псують урожай, викликаючи занепад і засихання плодів. Найбільше від них страждає виноград, ягоди якого можуть засихати цілими гронами.

See also:  Как принцип верховенства права соотносится с принципом законности?

Методи боротьби з осами на дачі

Найчастіше оси будують свої гнізда під дахами будинків, у дерев'яних сараях або прямо в піску, тому зустрітися з ними не так вже складно. При виявленні такого житла позбутися від нього допоможуть хімічні засоби, народні рецепти або спеціальні пастки, розставлені в місцях найбільшого скупчення смугастих шкідників. Розглянемо кожен з методів більш детально.

Хімічні засоби

 • Хімічні препарати практично завжди дають 100% ефективність, однак отруйні речовини небезпечні не тільки для ос, але і для інших комах або тварин, тому використовувати подібні засоби бажано тільки в крайньому випадку, особливо якщо осине гніздо знаходиться поруч з житловим будинком.
 • До найефективнішим хімічних препаратів у цьому випадку можна віднести:
 • «Троапсил» — ефективний у боротьбі з осами та іншими шкідливими комахами;
 • «Карбофос» — незалежно від форми випуску в будь-якому випадку його потрібно розводити у воді;
 • «Дельта Зона» — характеризується слабким запахом, тому часто застосовується при приготуванні отруєних приманок;
 • «Тетрикс» — голландський препарат, який із-за високої токсичності рекомендований до застосування тільки фахівцями відповідних служб;
 • «Москітол» — може використовуватися для позбавлення від комах в нежитлових приміщеннях, поставляється в зручній аерозольній формі;
 • «Смелнет» — не отруює повітря, крім ос так само вбиває тарганів та мурах, зберігаючи ефективність не менше ніж на 8 місяців.

Важливо! В деяких випадках оси гинуть не відразу, а тільки через 3-7 днів, тому з повторною обробкою бажано почекати, особливо якщо мова йде про сильно токсичних речовин.

Вирішуючи, чим саме труїти надокучливих комах, завжди враховуйте близькість їх знаходження до житлових приміщень. Використовуваний препарат повинен бути максимально безпечним для всіх мешканців будинку, тому після роботи з ним ретельно протріть всі контактуєчі з речовиною поверхні, вимийте руки і змініть одяг.

Народні засоби боротьби

 1. Народні засоби боротьби не так ефективні, як хімічні препарати проти комах, але в порівнянні з першими вони набагато безпечніше, і вже з цієї причини заслуговують належної уваги.
 2. До найпоширеніших варіантів в даному випадку відносять наступні:
 1. Ошпарювання осиного гнізда окропом (якщо воно знаходиться в землі чи піску). Щоб відвернути комах, можна поставити недалеко блюдце з варенням, і поки смугасті шкідники будуть його їсти, ви зможете повільно залити гарячою водою їх притулок.
 2. Обробка приміщення від ос ранньою весною з допомогою пічки-буржуйки. Якщо комахи були виявлені в теплиці, сараї або іншому нежилому приміщенні, тоді по центру споруди можна поставити буржуйку, не виводячи трубу на вулицю. Для топки печі варто використовувати тільки ялинові і соснові гілки зі свіжою хвоєю. Тривалість процедури — 24 години.
 3. Обприскування фіранок оцтом. Запах цієї речовини відлякує комах, а значить, вони будуть уникати місця обробки.

В якості альтернативної заходи боротьби добре підійде гас, яким обробляють не тільки самі гнізда, але і поверхня поруч з ними (особливо якщо мова йде про земляних осиних будинках). Правда, тут успішність процесу залежить від глибини просочення речовини, тому, вирішивши використовувати саме це засіб, жаліти його не варто.

Використання пасток

 • При невеликій кількості смугастих комах позбутися від них допоможуть спеціальні пастки, які будуть особливо ефективними в тих випадках, коли гніздо дуже складно виявити (зазвичай таке трапляється на пасіках, виноградниках та в садах).
 • Для спорудження такої нехитрої конструкції вам знадобиться тільки пластикова пляшка, гострий ніж, скотч та дріт, а сам процес буде виглядати наступним чином:
 1. Зріжте верхню частину пляшки на 1/3 її довжини.
 2. У решту нижню частину налийте приманку і щільно закрийте її зрізаною верхньою частиною, але тільки шийкою вниз.
 3. З допомогою дроту організуйте ручку, за яку можна буде підвісити пляшку в потрібному місці або приклейте на неї скотч, який також може послужити непоганим фіксатором.

Важливо! Результативність розставлених пасток іноді залежить від їх кількості. Оптимальне рішення — 1 пляшка на 100 кв. м.

Принцип дії такої пастки досить простий: залучена солодкою принадою оса потрапляє всередину нижній частині пляшки, але вибратися назад вже не може.

Якщо на ділянці є ще й бджоли, тоді при виборі приманки варто приділяти увагу тільки тим варіантам, які не притягнуть корисних комах — пива, квасу або прокисшему компоту.

До них можна додати будь-якої з вищеописаних інсектицидів, що допомагають прискорити загибель ліпших ос.

Видалення гнізда

Вилучення гнізда з великою часткою ймовірності позбавить вас від ос на ділянці, але іноді доводиться докладати чимало зусиль, щоб виявити притулок цих комах.

Тому якщо вони часто з'являються в будинку, але знайти вулик ви не можете, спробуйте розкласти на підлозі шматочки м'яса, риби або фаршу і спостерігайте за своїми «гостями».

Зазвичай дорослі особини охоче використовують таку їжу для живлення молодняку, тому відразу ж намагаються забрати частування в гніздо.

Простеживши за ними, ви знайдете їх житло, а далі залишиться тільки позбутися від нього одним з наступних способів:

 1. Підтоплення гнізда. Цей варіант багато в чому нагадує попередній, от тільки замість того, щоб вилити воду з відра, ємність з рідиною потрібно піднести до гнізда і на півгодини занурити осину будинок в неї. В завершення процесу можна повністю зняти гніздо і обробити місця його кріплення слабким розчином марганцівки.
 2. Газове вплив. Якщо гніздо знаходиться в підвішеному стані, на нього можна одягнути пакет і через невеликий отвір задути всередину приблизно половину балона «Дихлофоса» або іншого аналогічного за дією кошти. Через півгодини осину будинок можна знімати, обов'язково зачищаючи місця його кріплення.

Якщо у вас немає «Дихлофоса», можна спробувати зняти вулик без нього. Для цього просто надіньте на осину будинок щільний пакет і акуратно зав'яжіть його зверху. Всередині не повинно залишатися жодних отворів, щоб туди не потрапляло повітря. Через кілька діб комахи всередині задихнуться, і пакет з вмістом можна буде спалити.

Який би спосіб видалення ви не вибрали, завжди пам'ятайте про техніку безпеки: обов'язково використовуйте герметичний костюм із щільної тканини, закривайте особа сітчастої маскою (як при роботі з бджолами) і постарайтеся виконувати всі дії в темний час доби, коли оси не такі активні, як вдень. На всяк випадок можете передбачити і швидкі шляхи відступу, раптом доведеться тікати від розлючених комах.

Профілактика появи

 1. На жаль, усунена один раз проблема ще не означає, що оси не з'являться на приватній ділянці в майбутньому.
 2. Щоб звести до мінімуму подібну ймовірність, важливо дотримуватися наступних профілактичних вимог:
 1. Регулярно оглядайте всі господарські будівлі та інші споруди, які можуть сподобатися осам (особливо пильними доведеться бути у весняний час, коли комахи будують свої гнізда). Позбутися від десятка особин набагато простіше, ніж воювати з великим роєм.
 2. Періодично обробляйте розчином столового оцту всі входи в будинок (віконні рами і дверні отвори). Запах речовини відлякує комах, і вони не будуть залітати всередину.
 3. Зберігайте фрукти і ягоди тільки в закритих місцях, що виключають доступ комах до них. Особливо привабливими для них є зіпсовані екземпляри, тому постарайтеся своєчасно виявляти і видаляти їх.
 4. Відразу ж видаляйте всі тріщини і щілини на горищах і в дерев'яних господарських спорудах, щоб комахи не змогли потрапити всередину.
 5. Для захисту житлових приміщень у літній період встановлюйте на вікна москітні сітки.
 6. Чагарники і дерева цінних сортів можна накривати марлею або спеціальними сітками, які здатні захистити плоди від об'їдання і в'янення. Це особливо актуально в період активного плодоношення, хоча при бажанні ви можете вкривати кущі і на час цвітіння.

Техніка безпеки при роботі

Яким би способом ви не вирішили позбутися від ос в домашніх умовах, завжди пам'ятайте про техніку безпеки, що виключає можливість отримання укусів.

Основними вимогами в даному випадку будуть наступні:

 1. Обов'язково використовуйте щільний костюм і сітчасту маску на обличчя (традиційний набір пасічника).
 2. Вибираючи час обробки, орієнтуйтеся на вечірні години, коли комахи більш спокійні і точно знаходяться в гнізді (хоча б більша їх частина).
 3. Не розмахуйте руками і не дражніть ос, всі виконувані рухи повинні бути максимально чіткими та злагодженими, забезпечуючи швидке виконання процедури.
 4. При можливості обробіть одяг оцтовим розчином або іншим відштовхуючим засобом.
 5. Пакет зі знятим гніздом завжди зав'язуйте максимально щільно, виключаючи найменшу можливість вильоту комах.

В іншому процес винищення смугастих шкідників нічим не відрізняється від боротьби з іншими літаючими і наземними комахами, тому, вибравши найбільш вигідний для себе спосіб їх знищення, можна сміливо переходити до активних дій.

Источник: https://fermer.blog/uk/bok/bdzhilnictvo/osi1/3851-narodni-ta-himichni-zasobi-dlya-borotbi-z-osami.html

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*