Закон про жкп – удар по хаосу в комуналці

Геннадій Зубко, Віце-прем’єр-міністр України, Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України

Мінрегіон спільно з парламентом, експертами, міжнародними партнерами завершує формування законодавчої бази реформи ЖКГ.

Потужним ударом по «хаосу комуналки» стане прийнятий у Верховній Раді 9 листопада Закон «Про житлово-комунальні послуги» № 1581-д. Він наближає нас до європейських стандартів у сфері ЖКГ, а саме подолання контролю компаній-монополістів.

І нарешті, це потужне підспір’я до ЗУ «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку».

Саме ці два закони дають нам змогу «створити» у сфері житлової нерухомості інститут ефективного власника.

Інші, вже ухвалені закони з «пакету енергоефективності», покликані дати цьому власникові інструменти впливу на енергоспоживання його житла.

Загалом, за умови швидкого ухвалення Кабміном необхідних підзаконних актів, реформа запрацює на повну силу вже з 2018 року! Це означає, що людина-споживач отримає більш якісну послугу за помірну ціну.

Суть Закону «Про ЖКП»

Почнемо з головного. У Законі прописано новий порядок укладення договорів між споживачами, виконавцями комунпослуг та управителями. Документ визначає перелік прав та обов’язків між цими учасниками ринку ЖКП. Головна перевага для людей: споживачі отримали механізм захисту своїх прав.

Цей закон встановлює справедливість для людей і «дає по-руках» комунальникам, які звикли брати гроші за послуги, що насправді мешканці будинку не отримували.

Відтепер споживач, після укладення договору із виконавцем послуг, сміливо скаже постачальнику послуг: «Не подали тепло в квартиру, не вивезли сміття вчасно чи не прибрали сніг, а чекаєте поки розстане сам – нема оплати!». І це буде справедливо!

Закон у комплексі із Законом №417 «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» спрямований на зміцнення в Україні інституту «ефективного власника».

Це перший крок до можливості мешканців багатоповерхівок впливати на надання якісних послуг по справедливій ціні.

Також споживач має право не оплачувати вартість комунальних послуг (вивіз сміття, водопостачання та водовідведення), окрім тепла, якщо ними не користується за період тимчасової відсутності в приміщенні понад 30 календарних днів! І це справедливо.

Документ розмежовує обов’язки і права споживача і виконавців комунпослуг. Наприклад, споживач зараз платить не лише за спожиту теплову енергію, а й за її колосальні втрати при транспортуванні.

Закон чітко визначає, що у будинку має бути вузол обліку теплової енергії, і людина платитиме за спожиту енергію по факту. Виставлення платежів із врахуванням втрат через діряви мережі тепер стане неможливим.

Підприємства вимушені будуть ремонтувати мережі та скорочувати втрати. І це також справедливо.

І нарешті про найважливіше: Законом встановлено порядок укладення споживачами договорів на отримання всього комплексу ЖКП, в тому числі, на послугу з управління багатоквартирним будинком, послуги з постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання та водовідведення, поводження з побутовими відходами, постачання газу та електрики.

Зу «про жкп» чітко визначає відносини споживачів з виконавцями послуг

Під визначенням «споживач» розуміємо або кожного мешканця будинку окремо (родину, що мешкає в квартирі), або юридичну особу (ОСББ, ЖБК, АОСББ). У визначенні виконавця послуг – бачимо компанії, які постачають тепло, гарячу та холодну воду, постачають газ та електрику, вивозять сміття.

На вибір споживача буде існувати фактично 4 моделі організації договірних відносин щодо отримання комунальних послуг. Відмінність цих моделей полягає в тому, хто буде відповідальний за обслуговування внутрішньобудинкових систем та хто буде здійснювати розподіл спожитих комунальних послуг між мешканцями будинку, тобто абонентське обслуговування.

Закон про ЖКП – удар по хаосу в комуналці

За першою моделлю, якщо співвласники будинку ухвалять рішення укласти із виконавцем послуги індивідуальний договір про надання комунпослуги до квартири, то виконавець візьме на себе й абонентське обслуговування та обслуговування будинкових мереж. Це найкомфортніший варіант для споживача. Але постане питання вартості послуг і наскільки споживач готовий її сплатити.

За іншою моделлю, якщо співвласники захочуть підписати колективний договір з виконавцем послуг, вони повинні делегувати на підписання уповноважену особу. Це може бути управитель, співвласник або інша уповноважено особа.

Обов’язковою умовою є наявність у будинках вузлів обліку.

Виконавець надасть комунпослугу, а абонентське обслуговування залишиться у сфері відповідальності співвласників багатоповерхівки, так само як і обслуговування будинкових мереж.

Закон про ЖКП – удар по хаосу в комуналці

За третьою моделлю стороною договору може виступити колективний споживач. Ця модель підійде лише у тому випадку, якщо вже створено ОСББ та є будинкові вузли обліку. У даному випадку абонентське обслуговування і обслуговування будинкових мереж залишиться за співвласниками.

Якщо ж співвласники не обрали одну із трьох моделей чи не домовились про вартість обслуговування будинкових мереж, є можливість укласти індивідуальний договір. У цьому випадку виконавець комунпослуги відповідатиме за якість на межі будинку і здійснюватиме абонобслуговування, а будинкові мережі – це буде турбота співвласників будинку.

Зу «про жкп» чітко визначає відносини управителя та співвласників будинку

Управитель багатоквартирного будинку – це компанія або фізична особа-підприємець, що надає послуги з управління будинком згідно з укладеним договором із співвласниками цього будинку.

В договорі можна передбачити, що управитель забезпечить прибирання прибудинкової території та приміщень, утримання ліфтів, поточний ремонт спільного майна та купівлю електроенергії для його функціонування.

Також можна передбачити обов’язкове страхування професійної відповідальності управителя та організацію ним надання спільного майна в оренду, або накопичення коштів на здійснення капітального ремонту.

Щодо укладення договору, якщо створено ОСББ, договір з управителем підписує голова ОСББ. Управителю можуть бути делеговані всі функції по управлінню власністю, або їх частина. Якщо ОСББ ще не створили, співвласники будинку на зборах обирають управителя та делегують від себе представника, який від імені мешканців підпише договір.

Також управителя може призначити муніципалітет за результатами конкурсу. Порядок його проведення затверджений Мінрегіоном, і він є однаковим для всіх. А договір із управителем в цій ситуації підписує уповноважена особа органу місцевого самоврядування.

Закон про ЖКП – удар по хаосу в комуналці

Звичайно, за всі свої послуги управитель візьме плату.

Але перевага для споживачів у тому, що вони вільно можуть обрати того управителя, який за помірну плату запропонує найбільший перелік якісних послуг. І надаватиме ці послуги професійно.

  А якщо управитель не впорається, договір може бути розірваний в односторонньому порядку співвласниками за умови  письмового попередження управителя за два місяці.

Закон про ЖКП – удар по хаосу в комуналці

Це результат, якого чекали в Україні  всі споживачі комунпослуг впродовж останнього чверть століття! І ми його досягли. В наступній частині матеріалу – більш детально про контроль з боку людей за тим, як управитель витрачатиме гроші співвласників будинку та роль влади різних рівнів у досягненні успіху по впровадженню реформи житлово-комунального господарства  в дію.

Джерело: https://www.segodnya.ua/opinion/zybkocolumn/zakon-pro-zhkp-udar-po-haosu-v-komunalc-1095030.html

Источник: http://dom.esco.agency/rubriki-zhurnala/standarty-i-normirovanie/1572/zakon-pro-zhkp-udar-po-haosu-v-komunalci

Пеня та абонплата. Що нам дає новий закон про комуналку? – 20 хвилин

Фото з архіву “20хвилин”

 • Закон про житлово-комунальні послуги став продовженням реформи ЖКГ, мета якої — покращити якість комуналки та запустити відкритий ринок послуг.
 • Але експерти вбачають ряд «підводних каменів», таких як запровадження додаткових платежів, нові обов’язки для споживачів та безкарність виконавців послуг.

Ще 9 листопада нардепи ухвалили законопроект «Про житлово-комунальні послуги», представлений як такий, що боротиметься з монополістами. Це має дозволити людям самим обирати, яка компанія надаватиме їм послуги. Споживачам дали право змінювати умови договорів про надання послуг, а ще — індивідуально відключитися від централізованого опалення та гарячої води.

Заразом із цим, народні обранці створили «абонплату» та встановили пеню для боржників. А тим людям, що протягом місяця не погасили борг, можуть відключити все, крім електрики та газу. Так, чим загрожує новий закон про ЖКП і на які зміни Кабмін прирік споживачів?

Нові платежі

Однією з найпомітніших новацій закону стало повернення пені. Нардепи вирішили, що прострочення сплати за комуналку буде обкладатися пенею: 0,01% на день. Тобто, за рік пеня складе 3,65%.

Припустимо, що людина один рік не платила 1000 гривень боргу. У кінці року сплатити треба буде ще й пеню 36,5 гривень. Незначна сума.

А якщо у боржника накопичилися багатотисячні борги за комуналку? Наприклад, на 10 тисяч боргу річна пеня вже буде 365 гривень. На 100 тисячах — 3 650 гривень.

З іншого боку, депутати ухвалили норму, за якою такої пені не буде. Якщо перед людьми є заборгованість по зарплаті, пенсіях, соціальних виплатах.

А нараховувати пеню виконавці послуг зможуть не раніше ніж з 1 січня 2019 року. З цієї дати має запрацювати така стаття закону.

Закон вводить «абонплату» на комунальні послуги. Нардепи виділили з тарифу плату за доставку послуги, повірку та обслуговування лічильників, тощо.

Так звану абонентську плату визначатимуть на всі послуги, крім електрики та газу. А її розміри встановлюватимуть виконавці послуг.

І щоб така ціна послуги не була зависокою — обмеження на розмір абонплати визначить Кабмін.

See also:  Госгеокадастр ужесточил контроль за соблюдением земельного законодательства

«Зворотною стороною медалі» є те, що всі споживачі платитимуть за комуналку щомісяця, навіть якщо на лічильниках «нулі». Плюс, абонплату не платитимуть мешканці в ОСББ — там люди самі зможуть визначати, хто має обслуговувати лічильники, займатися ремонтом інженерних мереж тощо.

Закон про ЖКП – удар по хаосу в комуналці

«Відріжуть» через місяць

За минулим законом про комуналку споживача могли позбавити газу, електрики, тепла, але не води. Віднині буде інакше: виконавцям дозволили «відрізати» людей від послуги, якщо непогашена заборгованість за 30 днів від моменту отримання попередження. Це не стосується електрики та газу — їх відключення передбачено іншими законами.

Для того щоб відновити постачання послуг, потрібно повністю погасити заборгованість або укласти договір про її реструктуризацію.

З іншого боку, й споживачам дозволили добровільно «відрізатися». Споживач може «відімкнутися» від опалення та гарячої води. У багатоквартирному будинку таке можливе тільки за згодою всіх мешканців (колективний споживач).

А ще споживач може розривати договір про надання комунальної послуги, попередивши про це виконавця за два місяці. Це право не поширюється на опалення, якщо такий договір був індивідуальним.

Договори на всю комуналку

Відтепер між споживачами та постачальниками послуг мають укладатися договори, які будуть дійсні один рік. Їх можуть оформлювати як індивідуальні споживачі, так і колективні (ОСББ, наприклад – авт.). Але комунальні послуги з постачання природного газу, постачання електричної енергії надаються виключно на підставі індивідуальних договорів

У цих угодах буде прописано:

 • перелік послуг, вимоги до якості послуг,
 • права і обов’язки сторін,
 • відповідальність сторін за порушення договору,
 • ціна послуги, порядок оплати послуги,
 • порядок і умови внесення змін до договору, в тому числі щодо ціни послуги,
 • строк дії договору,
 • порядок і умови продовження його дії та розірвання.

Протягом 30 днів після отримання проекту договору і споживач, і виконавець можуть надіслати письмово зміни до угоди. Або відмовитися укладати договір.

Посилання на закон про ЖКП

Пеня – символічна, абонплата знизить тарифи

Закон про ЖКП – удар по хаосу в комуналціТетяна Бойко, експерт «Реанімаційного пакета реформ» з питань енергоефективності

— Прийнятий нещодавно закон має принести на ринок керуючі компанії, створює колективні відносини споживачів та виконавців комунальних послуг. Але основною новацією цього закону — створення ринку житлово-комунальних послуг та привернення уваги інших «гравців» цього ринку. Не тільки ЖЕКів, а й приватних керуючих компаній.

Пеня досить символічна — 3,65% на рік. Ймовірно, це стимулюватиме людей платити за комунальні послуги вчасно. Поява абонплати має сприяти зменшенню тарифів. З одного боку, це має знизити вартість комунальних послуг. З тарифу буде виведена плата за розподіл послуги, плата за лічильник тощо.

З іншого боку — розмір абонплати встановлюється органами місцевої влади, які будуть спонукати жителів «дірявих» багатоповерхівок (без утеплення, лічильників тощо – авт.) змінювати спільне житло на краще.

Тобто, чим гірший будинок, тим більша буде ця абонплата, в яку закладатимуть втрати постачальники послуг.

Але прийняття цього закону не змінить житлове господарство на краще без прийняття безлічі підзаконних актів.

Нардепи залишили безкарність постачальників

Тарас Галайда, фахівець ГО «Публічний аудит»

Закон про ЖКП – удар по хаосу в комуналці

До того ж, є норми, що залишилися недоопрацьованими: немає суворої відповідальності постачальника за неякісне надання послуги.

Незалежні аудитори пропонували запровадити пеню, яку виконавець зобов’язаний платити споживачу за систематичне (більше 2-х разів на рік) ненадання, надання не в повному обсязі або неналежної якості комунальних послуг, у розмірі подвійної вартості таких послуг. Нардепи таку правку не прийняли.

Повний текст думки експерта.

Источник: https://vn.20minut.ua/Groshi/penya-ta-abonplata-scho-nam-dae-noviy-zakon-pro-komunalku-10651999.html

Разграбленный Нью-Йорк и беспомощные полицейские — следствие протестного хаоса в США. Новости. Первый канал

Главные ценности «свободного мира» трещат под ударами полицейских дубинок, горят в огне разграбленных магазинов, тонут в ярости бескомпромиссного противостояния.

Каждый день демонстранты толпой проходят через центральную часть Манхеттена. Улицы специально перекрывают. В 8 вечера с наступлением комендантского часа большая часть из них расходится по домам. Остаются лишь те, кто готов к стычкам с полицией, и те, кто ищет повод под шумок пограбить магазины.

В протестной толпе смешались крайне левые с крайне правыми, антитрамписты с борцами за права ЛГБТ, зеваки, провокаторы. На пылающих улицах — страх и ненависть. В дыму не разобрать: это бунтари так пар выпускают, громят и переворачивают машины или грабители сеют хаос, чтобы отвлечь копов.

Русскоязычные бруклинцы — отложившие дела бизнесмены, суровые байкеры и простые домохозяйки — объединились, чтобы патрулировать свой район.

Основные силы полиции брошены на Манхеттен. В опустевшие к сумеркам кварталы слетались хорошо организованные банды молодчиков. Без свидетелей им и предъявить особо нечего.

«Если у полицейского есть даже подозрения, но за рулем, не дай бог, будет какой-то афроамериканец, теперь, если даже будет остановлен, то будет миллион вопросов после этого к полицейским, — говорит Сергей Касьян.

Грабеж средь бела дня и ночью. Обчищают все: от элитных бутиков до мелких сувенирных лавок и банкоматов. «Теорию разбитых окон» объясняют на практике сочувствующим: «Мы на вашей стороне, мы на вашей стороне!»

Хорошо хоть в дом не зашли. В азарте вседозволенности банды мародеров на ходу потрошат товарняк. «Columbia Pictures не представляет».

Не останавливают ни камеры наблюдения, ни заколоченные витрины. Тех, кто попался, до последнего пытаются отбить подельники. Удивительную пассивность полицейских, подаривших мародерам минимум две ночи на разграбление Нью-Йорка, объяснили сами копы.

«Правительство не дает полицейским выполнять свою работу. Полицейские ни при чем. Мы знаем, что и как делать, просто дайте нам работать», — сказал президент профсоюза полицейских Нью-Йорка Пол ДиДжакомо.

Власти в разных штатах отмечали: большинство грабителей — приезжие, которые ничего общего с демонстрантами не имеют. Вот девушка из протестной толпы пытается остановить мародеров: «Какого черта вы делаете?! Это же наш район, кто-то же здесь работает! Как вы можете!»

Впрочем, и внутри протеста многие в разграбленных магазинах вообще проблемы не видят: «Мародерство, разгромленные автобусные остановки — это, вообще, черт вас возьми, не важно! Идет расовая война, какие, к черту, разбитые стекла!»

А раз война, то должны быть свои и враги. И пока одни американцы вынуждают других вставать на колени, понять, кто атакует — не сложно. Некоторые, видимо, на всякий случай, еще и прощения просят — за столетия угнетений. И даже подкрепляют извинения поцелуем.

Байкеры из нью-йоркского клуба «Братва», помогавшие в эти дни отстоять не только давно обрусевший Брайтон, но и весь Бруклин, так и не поняли, за что и перед кем надо извиняться.

«Белый, значит, должен попросить прощения за то, что он белый, а китаец или черный не должны попросить за то, что они, там, зеленые, красные или коричневые? Что за идиотизм, вообще? Идиотизм полный, полнейший, ребят, это маразм. Смеется весь мир над этим. Стыдно, позор!» — говорит глава клуба «Братва» Константин Котов.

О том, насколько безопасна мирная демонстрация, исчерпывающе говорит тот факт, что съемочные группы американских телекомпаний работают с двумя охранниками. «Прилететь», кстати, может и от полиции. В Миннеаполисе фотокору выбили глаз резиновой пулей. Озлобленные невозможностью адекватно ответить преступникам, стражи порядка, кажется, отыгрываются на журналистах.

На съемках с другой камеры видно: коп не мог не понимать, что перед ним оператор. И все это на подступах к Белому дому. Там же пострадала наша коллега — продюсер российского агентства Sputnik.

«Я говорила, что я журналист. Но представитель военной полиции, глядя мне в глаза, запустил в меня гранаты, заряженные резиновыми шариками. У меня на правом боку около семи повреждений и еще на голени», — рассказала продюсер российского информагентства Sputnik Николь Руссел.

Ближе к полуночи Сергей Касьян принимает первое тревожное сообщение: «Здесь уже две машины очень странных кружат, одна с техасскими номерами, одна — непонятно. Но 100% не наши номера». Техасские номера мародеры используют чаще других — черно-белые, их проще подделать.

К концу недели проводившие политику невмешательства полицейские поделили центр Манхеттена на квадраты и некоторые взяли в оцепление. Полицейские не просто перекрывают улицы, они пытаются заблокировать целые районы, где несколько ночей подряд орудовали мародеры. Вот только на одном пятачке людей в форме — несколько десятков.

А еще каждый крупный магазин выставил крепких ребят в ночной дозор, и грабежи вроде как прекратились. И только протесты все никак не закончатся.

«Дайте моим людям отдохнуть! Идите домой в 8 вечера, возвращайтесь утром и протестуйте опять, мы снова увидимся!» — призывает глава полицейского департамента Нью-Йорка Теренс Монахан.

Надежда — медсестра, патрулировала свой район после вечерней смены — словно мало одного коронавируса. Об инциденте Сергей докладывает полицейским.

В добровольном бруклинском патруле вооруженных нет. А вот в Индиане граждане со стволами уже вышли защищать свои дома. В стране, где на 100 человек 121 единица огнестрельного оружия, это тревожный знак. 

See also:  Всу: комісії щомісяця за обслуговування кредиту є незаконними, якщо банк не доведе, які саме послуги надаються позичальнику за таку комісію

Источник: https://www.1tv.ru/news/2020-06-07/387279-razgrablennyy_nyu_york_i_bespomoschnye_politseyskie_sledstvie_protestnogo_haosa_v_ssha

Прозорий управитель, або закон "Про ЖКП" – практика контролю

5 грудня президент України Петро Порошенко підписав Закон “Про житлово-комунальні послуги”. Прийняття закону – це великий крок до забезпечення якісних послуг для мільйонів мешканців багатоквартирних будинків.

(Про його основні засади ми вже писали у матеріалі “Закон про ЖКП – удар по хаосу в комуналці”).

У взаємодії із Законом “Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку” він орієнтований на зміцнення в Україні інституту “ефективного власника”.

Його дія у комплексі із законами “Про енергетичну ефективність будівель” та “Про Фонд енергоефективності”– це не просто нова якість житла, це запорука енергонезалежності нашої країни.

А для кожної людини цей документ – це можливість впливати на надання якісних послуг по справедливій ціні.

Тепер споживач може сповна спитати з виконавця послу чи управителя про їх діяльність та ефективність витрати коштів, сплачених за комунпослуги. Це гарантія справедливих цін в платіжках!

Про відкриття окремого рахунку на будинок та звіт управителя

Закон “Про ЖКП” зобов’язав управителя вести окремий облік доходів і витрат (облікову карту) щодо кожного багатоквартирного будинку, який перебуває в його управлінні. Доступ до інформації співвласникам буде вільний.

Також управитель надаватиме щорічний звіт про виконання кошторису. За рішенням співвласників, передбачено відкриття окремого рахунку на будинок для накопичення коштів на реконструкцію, реставрацію, проведення капітального ремонту, технічного переоснащення спільного майна.

Ці кошти є власністю співвласників і можуть використовуватися лише за цільовим призначенням. Також на рахунку можна накопичувати кошти від доходів, отриманих від здачі в оренду чи встановлення сервітуту на користування спільним майном будинку.

Наприклад, встановлення мереж провайдерами телекомунікаційних послуг, або розміщення реклами. 

У випадку укладення управителем колективного договору на надання тієї чи іншої комунальної послуги, він відкриває окремий рахунок із спеціальним режимом використання. Тоді кошти будуть використовуватися виключно для оплати за комунпослугу щодо якої укладено договір.

Саме в цьому контексті постає питання професійного підходу до управління майном.

Адже управитель може (і повинен) підказати співвласникам, наприклад, що для того, щоб менше сплачувати за тепло в місцях загального користування, потрібно здійснити утеплення.

А якщо мешканці погодяться, організувати правильно всю процедуру, починаючи від здійснення енергоаудиту до ремонтних робіт. Цілком можливо, що лише заміна вікон у під’їздах дасть суттєву економію в платіжках. Це і є ефективний менеджмент професіоналів.

Формування ринку професійних управителів багатоквартирних будинків

Закон “Про ЖКП” дозволить прискорити уже розпочатий процес становлення ринку професійних управителів. Першим етапом було ухвалення ЗУ №417, який надав мешканцям багатоповерхівок вибір: самим обрати управителя на заміну ЖЕКам чи дочекатись управителя, якого визначить орган місцевого самоврядування.

Закон “Про ЖКП” дає підстави для прийняття Кабміном очікуваного для галузі Типового договору про надання послуг з управління багатоквартирним будинком та врегульовує інші, не менш важливі питання у цій сфері.

Таким чином, із введенням Закону в дію, у співвласників буде достатньо інструментів для вибору управителя та укладення з ним договору.

Крім того закон передбачає впровадження з 2019 року професійної атестації управителя, або щонайменше одного фахівця, що працює в його штаті, за професією “менеджер (управитель) житлового будинку (групи будинків)”.

Чому створення ринку управителів є таким важливим? Тому що вони конкуруватимуть між собою ціною та якістю послуг. Виграє споживач!

Ухвалені закони не забороняють і надалі користуватися послугами ЖЕКів – вони також можуть стати управителями. Саме нововведення стимулюватиме ЖЕКи підвищувати якість послуг, аби утриматись на ринку на рівні з приватними управителями. Швидкий розвиток ринку гарантований, оскільки послугами ЖКП користуються всі без винятку громадяни нашої держави.

Створення ринку енергоаудиторів та надання фінансових інструментів для модернізації житлового фонду

Повертаючись до теми професіоналізму управителів та ефективного управління майном співвласників, варто більш детально зупинитись на питанні перспективи енергоефективності.

Діючий Закон “Про енергетичну ефективність будівель” № 2118 передбачає умови для створення ринку професійний енергоаудиторів. Зокрема, визначає умови їх навчання, професійної атестації та відповідальності. База даних усіх атестованих енергоаудиторів буде відкритою та доступною кожному. ОСББ, управитель, або співвласник зможе в ній перевірити дані про будь-кого із енергоаудиторів.

Ухвалений Закон “Про Фонд енергоефективності” №2095 надає фінансові інструменти для реалізації заходів з енергоефективності. Він передбачає, що створений ФЕ матиме два джерела фінансування: державний бюджет та кошти донорів.

Завдяки роботі цього Фонду ОСББ зможуть отримати фінансову та технічну підтримку для проведення комплексної енергомодернізації будинку. Передбачається, що Фонд буде відшкодовувати до 40 % від загальної вартості проекту. Важливо: модель роботи Фонду пройшла успішне випробування програмою “теплих кредитів”.

Закон “Про ЖКП” впорядковує відносини споживачів з виконавцями послуг з поводження з побутовими відходами

Україна рухається до роздільного збору відходів, раціонального їх використання, а у разі потреби – правильного захоронення.

Якщо прийдемо до ефективного сортування корисних компонентів, побутові відходи перестануть бути сміттям, а стануть товаром.

Ми перестанемо забруднювати природу навколо нас і отримаємо додаткові джерела сировини чи енергії.

Це знову ж таки в свою чергу стимулюватиме роздільний збір та призведе до зменшення вартості вивозу відходів для споживачів. Це ще одна можливість для людей платити за комунпослуги менше!

Яка користь від змін кожній людині

Кожна людина в нашій державі користується комунпослугами. Відтепер споживач буде самостійно укладати договори з виконавцями послуг на вигідних для себе умовах! Законом чітко визначені істотні умови договорів, а також обов’язки виконавців послуг та споживачів. Люди отримали законодавчий захист.

Згідно закону всі багатоповерхівки будуть оснащені лічильниками.

Пригадаймо, що прийнятий ЗУ “Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання” зобов’язує операторів мереж встановити будинкові лічильники тепла до 02 липня 2018 року, а гарячої та питної води до 02 липня 2019 року. Але споживач буде відшкодовувати його вартість.

Також передбачається можливість встановити лічильники і співвласникам. Крім того органи місцевого самоврядування мають право виділити кошти з місцевого бюджету на оснащення лічильниками будинків у своєму населеному пункті.

Є ще одне нововведення: квартирні лічильники будуть використовуватись лише для розподілу показань будинкового лічильника. Прозорий розподіл показів будинкового лічильнику означає оплату послуг споживачами лише за фактично спожитий обсяг послуги.

Тобто, якщо у вашому будинку є прибудова – магазинчик чи кафе, мешканці будинку не будуть платити ні за тепло, ні за воду, які спожиті такі “прибудови”.

Окрім того, якщо сусід встановив декілька великих батарей на балконі, за спожите тепло він також повинен буде заплатити сам.

Закон “Про ЖКП” встановлює чітку методику формування ціни. Плата виконавцю послуги включатиме: плату за спожитий обсяг послуги згідно з встановленими тарифами; плату за абонентське обслуговування, граничний розмір якої визначається Кабміном, та плату за обслуговування внутрішньобудинкових систем будинку, яка визначається договором між постачальником та співвласниками.

Закон запроваджує прозорі відносини на ринку ЖКП, зокрема, передбачає пеню для населення за несвоєчасну оплату ЖКП у розмірі до 0,01% щодня від суми боргу.

І це справедливо – за спожиту послугу потрібно заплатити, принаймні тому, що люди які її надали, мають отримати заробітну плату.

Але передбачається і відповідальність іншої сторони у вигляді обов’язку здійснити перерахунок плати за комунпослуги, якщо споживач їх не отримав, чи отримав у неповному обсязі або неналежної якості, а також сплата неустойки.

І нарешті, споживачі отримають субсидії в грошовій формі. Це буде запобіжником утворення касових розривів, зробить систему розрахунків прозорою, а споживачів стимулюватиме до економії.

Тут будь-які коментарі зайві.

А щоб усі нововведення запрацювали на повну силу вже з 2018 року, потрібно щоб кожен з учасників ринку послуг жкп та органи влади всіх рівнів виконували свої зобов’язання! Про це в наступному продовженні теми.

Подпишись на наш telegram

Только самое важное и интересное

Источник: Сегодня

Источник: https://web.archive.org/save/https://www.segodnya.ua/opinion/zybkocolumn/prozoriy-upravitel-abo-zakon-pro-zhkp-praktika-kontrolyu-1096546.html

Протесты в Америке.Хаос на улицах США, ведёт к хаосу мировому. Массовые погромы

Происходящее в самой богатой, самой влиятельной, самой могучей державе мира США, требует объяснение и понимания. Да, периодически 5-6 лет в Америке какой-нибудь белый полицейский убивает чёрного парня, который потом, как правило, оказывается ни в чем не виновен и все это вызывает расовый конфликт. Но сейчас совершенно другая ситуация. Сейчас можно увидеть, что в Портленде всем заправляют белые, в первых рядах тех, кто атакует правительственные здания, полицейских, национальную гвардию находятся люди разных рас. Это невозможно представить расовыми беспорядками и традиционными погромами. Дело дошло до того, что сам президент США должен скрываться в бункере, потому что толпы митингующих пытаются взять штурмом белый дом. По крайней мере церковь Джеймса Мэдисона уже захвачена и её слегка разгромили.

See also:  Первый зам шефа нацполиции вадим троян: только за последнее время за тяжкие и особо тяжкие преступления арестовано 633 человека, вышедших по закону савченко

Между кем идет борьба?Происходит очень серьезное проявление глобального конфликта внутри американского общества.

Конфликта, который существует между двумя элитами – между глобальным империализмом, который делает ставку на государственную мощь, на государственную силу и выстраивается за американской империей.

И между глобальными финансовыми и политическими институтами глобализма, которые говорят, что государство себя изжило, что государство — это бюрократия, которая имеет право распоряжаться чужими жизнями.

Сегодня Трамп символизирует американский империализм и Джо Байден символизирует глобалистские структуры. Поэтому надо ясно смотреть, что сегодняшние бои на американских улицах, являются боями между двумя группами американской элиты.

Если в ноябре побеждает Трамп, то он начнет расправляться, если не со своими противниками из демократического лагеря, (так как американская политическая система не позволяет такой прямой расправы, которая возможно в России), то безусловно в мире многое из того, что сделали и хотят сделать глобалисты за время своей власти Трампом будет свергнуто. Если Трамп проиграет, и победит Джо Байден, то расправа начнётся над теми, кто присягал Трампу. Джо Байден просто фотографируется на фоне митингов, показывая, что он с ними солидарен. Но и Трамп мечется, потому что протесты идут не столько против Трампа, сколько против системы в стране.

Конфликт нарастает, протесты просто так не закончатся. Они выгодны обеим сторонам, потому что каждая сторона обвиняет другую в эскалации. Демократы обвиняют Трампа в том, что он сознательно все это подогревает.

Трамп же в свою очередь, обвиняет демократов в том, что они специально это организовали, дабы вынудить его применить военную силу.

Чтобы ситуация вышла из-под контроля, а потом обвинить Трампа , “что он стремится к диктатуре и насилию”.

Рано или поздно американская политическая система найдет внутренний уровень баланса, погромы прекратятся, покой на улице будет приобретён.

Но какие еще шаги готовы предпринять эти две группы правящих элит, чтобы добиться победы за политическое кресло, за пост президента США.

Если они свою страну превратили в пылающее пространство уличных боёв и погромов, то что они готовы сделать с другими странами.

Как выйти из этого?

Быть заложниками игр крупного капитала и правящих элит, гибельно для человечества. Потому что людьми манипулировать легко, люди становятся объектом манипуляции, люди становятся просто материалом для политических технологий. Поэтому остается только такой путь – народ должен сам организовываться, народ должен пройти путь от недовольства к протесту, от протеста к политической борьбе. Только вступив в организованную и осознанную политическую борьбу с целями и задачами народ может добиться того, что он возьмёт власть над историей в свои руки. Без этого люди будут или в роли погромщиков, или в роли полицейских, а над ними будут стоять богатеи, которые будут распоряжаться их жизнями и зарабатывать на этом. Нынешний опыт американского беспорядка должен иметь очень серьезное значение. Из этого нужно сделать выводы, как Ленин сделал выводы из погромов, которые были в российских городах.

Источник: https://zen.yandex.ru/media/zloi/protesty-v-amerikehaos-na-ulicah-ssha-vedet-k-haosu-mirovomu-massovye-pogromy-5ed7bb85a1d9d7620e6f3417

Пеня за борги і відключення споживачів: новий закон про ЖКП

09:00, 22 марта 2019

Водночас з розширенням прав споживачів Закон передбачає і нові обов'язки та більш жорстку відповідальність за комунальні борги

Уже незабаром, а саме з 1 травня 2019 року повністю вступить в силу Закон України «Про житлово-комунальні послуги», який значною мірою реформує сферу ЖКП. Планувалося, що він діятиме ще з 10 червня 2018 року, однак його мусили відтермінувати, щоб надати уряду можливість розробити і прийняти підзаконні акти, необхідні для реалізації норм цього Закону.

Станом на сьогодні ще не всі документи готові, більше того, деякі питання залишаються неврегульованими. У Комітеті Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства зараз дискутують з приводу деяких положень Закону, готують до нього зміни і планують на кінець квітня винести ці зміни на голосування у парламенті.

Закон «Про житлово-комунальні послуги» передбачає, що за рік українці повинні обрати собі постачальників комунальних благ і модель відносин з ними. А самі відносини між надавачем послуг і споживачем матимуть безліч нововведень:

 • буде введена абонплата на комунальні послуги;
 • боржникам доведеться платити пеню за прострочення платежів — 0,01% від суми боргу за день;
 • постачальникам дозволять відключати споживачів від комунальних послуг за борги;
 • споживачів зобов'яжуть впускати у помешкання комунальників для перевірки показників лічильників і справності обладнання;
 • поточні і капітальні ремонти систем, котрі забезпечують надання комунальних послуг всередині будинку, наприклад, каналізації, мають фінансуватися з кишені співвласників;
 • комунальники будуть платити штрафи за відключення послуг без причини або понад встановлені законом строки та багато іншого.

Можна обирати постачальників комунальних послуг і укладати з ними договори

Для подолання монополії споживачам буде надано право обирати управителів — компанії, які, по суті, виконуватимуть функції ЖЕКів.

Законом передбачений порядок укладення договорів на отримання всього спектру житлово-комунальних послуг: на послуги управління, водопостачання, газ, електрику, поводження з відходами.

Існуючі договори про надання комунальних послуг будуть діяти тільки протягом року з дня набуття чинності новим Законом.

Договори про надання комунальних послуг та про надання послуг з управління будинком укладаються на рік. У разі, якщо співвласників будинку все влаштовує, вони автоматично продовжуються. Якщо ж управитель не справляється з покладеними на нього обов’язками, співвласники можуть достроково договір розірвати з ним.

Варіанти моделей договірних відносин

Закон передбачає чотири моделі договірних відносин між споживачами та надавачами комунальних послуг:

 • індивідуальний договір квартири, тобто кожен споживач укладає прямі договори з постачальниками послуг (облік наданих послуг при цьому здійснюється на вході в будинок і на вході у квартиру);
 • індивідуальний договір будинку, при якому мешканці будинку вибирають уповноважену особу для взаємодії з постачальниками послуг (облік наданих послуг здійснюється лише на вході у будинок);
 • колективний договір, при якому мешканці будинку вибирають управителя або керуючу компанію, і вже вони за дорученням співвласників укладають договори з виконавцями комунальних послуг;
 • ОСББ укладає угоду від імені всіх мешканців будинку.

Можливість відмовитися від послуг

Попередивши виконавця послуг про розірвання договору за два місяці, споживач може відключитися від системи централізованого опалення та постачання гарячої води. Щоправда, у багатоквартирному будинку це буде важко реалізувати, адже в Законі йдеться, що відключення має відбуватися у «встановленому законом порядку», тобто після згоди всіх мешканців.

Сплачуйте менше за неякісну послугу і не платіть взагалі, якщо місяць не проживали вдома

Законом встановлено, що споживач має право на зменшення розміру плати за житлово-комунальні послуги у разі їх ненадання, надання не в повному обсязі або зниження їх якості. Також дозволяється не сплачувати вартість комунальних послуг (крім теплопостачання), якщо споживач не жив у помешканні понад 30 календарних днів. Щоправда, свою відсутність треба буде довести.

Абонплата за утримання мереж

Разом із Законом вступить у силу порядок нарахування абонплати за постачання послуг (світло, вода, тепло). Навіть якщо на лічильниках відображено, що ви не користувалися послугою, платити постачальнику все одно доведеться.

Пеня за борг

Боржникам доведеться платити пеню за прострочення платежів. Її розмір — 0,01% від суми боргу за кожен день затримки. Тобто за рік штраф складе 3,65% від розміру боргу. При цьому будуть враховуватися і заборгованості, що накопичилися до підписання договорів. Проте у підсумку пеня не може перевищувати розмір борг.

Законом визначено, що нарахування пені починається з наступного робочого дня після закінчення граничного строку сплати за послуги.

Відключення комунальних послуг за борги

Виконавець комунальної послуги (крім електричної енергії та природного газу) матиме право припинити її надання споживачу у разі непогашення в повному обсязі заборгованості за спожиті комунальні послуги протягом 30 днів з дня отримання споживачем попередження від виконавця. На наступний день після повного погашення заборгованості або укладення угоди про реструктуризацію заборгованості постачання комунальної послуги повинні відновити в повному обсязі.

Зміни для ОСББ

Щоб голова об'єднання став управителем після введення в дію нового Закону, йому потрібно буде пройти навчання, підтвердити свою кваліфікацію як управителя багатоквартирного будинку та отримати відповідний сертифікат.

Таким чином, новий закон про житлово-комунальні-послуги кардинально змінить відносини у сфері надання ЖКП: з’являється інститут пені, стане більш суворою взаємна відповідальність споживача і постачальника комунальної послуги, конкретизуються деякі договірні відносини. Проте не встановлюється точна межа відповідальності, а контроль за виконанням залишається на плечах простих жителів.

Источник: https://sud.ua/ru/news/publication/138021-noviy-zakon-istotno-zminit-printsipi-narakhuvannya-i-splati-za-zhitlovo-komunalni-poslugi

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*