Покарання педофілів: рада ухвалила закон про хімічну кастрацію гвалтівників

Рада ухвалила закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за злочини, вчинені щодо малолітньої чи малолітнього, неповнолітньої чи неповнолітнього та особи, яка не досягла статевої зрілості”. Про це повідомляє кореспондент “5 каналу” Ірина Сисак.

Посилюється відповідальність за зґвалтування та розбещення неповнолітніх осіб шляхом, зокрема згідно зі статтею 152, покарання передбачає застосування примусової хімічної кастрації (введення засудженому антиандрогенних препаратів). При цьому її не застосовуватимуть до осіб, що вчинили злочини у віці до 18 років, і до осіб, старших за 65 років.

Детальніше дивіться у включенні Ірини Сисак з Верховної Ради:

Також законом вносяться зміни до КВК України та закону “Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі”.

Їх положення доповнені категорією засуджених до позбавлення волі за зґвалтування неповнолітньої чи неповнолітнього, насильницьке задоволення статевої пристрасті в неприродний спосіб, вчинене щодо неповнолітньої чи неповнолітнього, статеві зносини з особою, яка не досягла статевої зрілості, розбещення неповнолітніх. Щодо таких осіб закон передбачає встановлення адміністративного нагляду.

При цьому припинення адміннагляду не застосовується до осіб, які були засуджені до позбавлення волі відповідно до статей 152 (Зґвалтування), 153 (Сексуальне насильство), 155 (Статеві зносини з особою, яка не досягла шістнадцятирічного віку), 156 (Розбещення неповнолітніх) Кримінального кодексу України за зґвалтування, вчинені щодо малолітньої чи малолітнього, неповнолітньої чи неповнолітнього, насильницьке задоволення статевої пристрасті в неприродний спосіб, вчинене щодо неповнолітньої чи неповнолітнього, статеві зносини з особою, яка не досягла статевої зрілості, розбещення неповнолітніх.

Водночас закон передбачає створення публічного реєстру осіб, які були засуджені до позбавлення волі відповідно до згаданих статей Кримінального кодексу за зґвалтування дітей. Кабінет міністрів України має забезпечити створення такого реєстру у двомісячний строк після набуття чинності закону.

Окрім того, закон визначає, що зґвалтування, вчинене групою осіб, або зґвалтування неповнолітніх каратиметься позбавленням волі на строк від 7 до 15 років, а не до 12, як це передбачається чинною редакцією Кримінального кодексу. Водночас, за вчинення розпусних дій щодо особи, яка не досягла 16-річчя, злочинців позбавлятимуть волі до п'яти років. На сьогодні стаття 156 передбачає передусім обмеження волі на такий строк.

Цей закон набуває чинності наступного дня після його опублікування.

Як повідомляв 5.ua, у Україні варто на законодавчому рівні вирішити проблему насильства над неповнолітніми. Про це в програмі “Час: Online” на “5 каналі” розповів юрист-експерт, доктор наук у галузі права Станіслав Куценко

Покарання педофілів: Рада ухвалила закон про хімічну кастрацію гвалтівників Покарання педофілів: Рада ухвалила закон про хімічну кастрацію гвалтівників Покарання педофілів: Рада ухвалила закон про хімічну кастрацію гвалтівників

Дивіться також фотогалерею:

Покарання педофілів: Рада ухвалила закон про хімічну кастрацію гвалтівників Покарання педофілів: Рада ухвалила закон про хімічну кастрацію гвалтівників Покарання педофілів: Рада ухвалила закон про хімічну кастрацію гвалтівників Покарання педофілів: Рада ухвалила закон про хімічну кастрацію гвалтівників Покарання педофілів: Рада ухвалила закон про хімічну кастрацію гвалтівників Покарання педофілів: Рада ухвалила закон про хімічну кастрацію гвалтівників

Верховна Рада ухвалила закон про хімічну кастрацію педофілів. | Збруч

Верховна Рада прийняла закон, котрий серед покарань за зґвалтування неповнолітніх предбачає примусову хімічну кастрацію. 

За проєкт закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за злочини, вчинені щодо малолітньої чи малолітнього, неповнолітньої чи неповнолітнього та особи, яка не досягла статевої зрілості” (№ 6449), на засіданні парламенту в четвер проголосувало 247 народних депутатів.

Покарання педофілів: Рада ухвалила закон про хімічну кастрацію гвалтівників

Так, у Кримінальний кодекс уводять нову статтю 59 -1 “Примусова хімічна кастрація”. Хімічній кастрації підлягатимуть злочинці, які скоїли зґвалтування, що спричинило “особливо тяжкі наслідки, а також зґвалтування малолітньої чи малолітнього”.

Закон встановлює, що хімічна кастрація – це примусове введення засудженому антиандрогенних препаратів, які “складаються з хімічних речовин, що мають на меті зменшити лібідо та сексуальну активність”. Препарат, що пригнічує сексуальний потяг, діятиме обмежений час; згодом належить здійснити повторне введення.

 • Хімічній кастрації не піддаватимуть людей у віці до 18 років або понад 65 років.
 • Крім того, депутати збільшили максимальний термін ув'язнення за зґвалтування неповнолітніх із 12 до 15 років.
 • Документ передбачає довічний адміністративний нагляд за людьми, яких визнавали винними у зґвалтуванні неповнолітніх.

Закон також передбачає створення відкритого реєстру злочинців.

Кабінетові Міністрів доручили у двомісячний строк з дня набуття чинності цим законом забезпечити створення публічного реєстру осіб, які були засуджені до позбавлення волі відповідно до статей 152, 153, 155, 156 Кримінального кодексу України за зґвалтування неповнолітньої чи неповнолітнього, насильницьке задоволення статевої пристрасті неприродним способом, вчинене щодо неповнолітньої чи неповнолітнього, статеві зносини з особою, яка не досягла статевої зрілості, розбещення неповнолітніх. 

Водночас, парламент схвалив за основу законопроєкт, який визначає хімічну кастрацію не кримінальним покаранням, а медичним заходом. Цей закон також передбачає закритість реєстру.

Заступник міністра внутрішніх справ України Вадим Троян заявив під час засідання, що він по-людськи виступає за відкритий реєстр. Але як представник правоохоронної системи підтримує запровадження закритого реєстру, інакше виникає ризик самосудів.

Покарання педофілів: Рада ухвалила закон про хімічну кастрацію гвалтівників

Офіційно. Верховна Рада ввела хімічну кастрацію педофілів

 • Народні депутати підтримали введення в Україні хімічної кастрації педофілів і створення відкритого реєстру педофілів.
 • Покарання педофілів: Рада ухвалила закон про хімічну кастрацію гвалтівниківВерховна Рада ввела хімічну кастрацію педофілів
 • Getty Images
 • Верховна Рада України проголосувала за законопроект №6449 про хімічну кастрацію педофілів і створила їх відкритий публічний реєстр.
 • Як повідомляють Українські Новини, за законопроект проголосували 247 депутатів при мінімально необхідних 226.
 • Покарання у вигляді примусової хімічної кастрації передбачає примусове введення засудженому антиандрогенних препаратів, що складаються з хімічних речовин, мета яких полягає в зменшенні лібідо і сексуальної активності.
 • Згідно із законопроектом, примусова хімічна кастрація не застосовуватиметься до осіб, які вчинили злочини у віці до 18 років, і до осіб у віці понад 65 років.

Законопроектом також передбачено створення єдиного публічного реєстру осіб, засуджених відповідно до ст. 152, 153, 155, 156 Кримінального кодексу за згвалтування малолітніх,  неповнолітніх, насильницьке задоволення статевої пристрасті неприродним способом, вчинене щодо неповнолітнього, статеві зносини з особою, яка не досягла статевої зрілості, розбещення неповнолітніх.

Документом також пропонується збільшити термін покарання за згвалтування неповнолітніх позбавленням волі на строк від 7 до 15 років, а за вчинення розпусних дій відносно неповнолітніх карається позбавленням волі на строк до 5 років.

Дивіться сюжет про те, як на Одещині тиждень шукали 11-річну Дашу Лук'яненко:

У документі наголошується також, що стосовно засуджених до позбавлення волі осіб відповідно до ст.

152, 153, 155, 156 Кримінального кодексу за згвалтування неповнолітніх,  насильницьке задоволення статевої пристрасті неприродним способом, вчинене щодо неповнолітнього, статеві зносини з особою, яка не досягла статевої зрілості і розбещення неповнолітніх після звільнення з місць позбавлення волі довічно встановлюється адміністративний нагляд.

Після гучного вбивства 11-річної Даші Лук’яненко у суспільстві знов постала вимога до влади, посилити покарання за злочини проти дітей. Так, до Верховної ради внесли законопроект про відкритий реєстр педофілів та їх хімічну кастрацію.

 1. Щоб проінформувати та попередити батьків та допомогти їм убезпечити дітей від насилля та психологічних маніпуляцій, Лілія Ребрик закликала батьків ділитися в соціальних мережах методами захисту дітей, додаючи хештег #незникай.
 2. Канал «Україна» вже публікував перелік порад, які дають відповіді на питання, як захистити дитину та як навчити її не довіряти незнайомцям.
 3. Дивіться сюжет про те, як реагують люди, коли бачать викрадення дитини:

Долучайтесь до каналу «Україна» в меседжерах, аби дізнаватись першими про актуальні та обрані матеріали за посиланнями:  Viber – https://chats.viber.com/kanalukraine/uk Telegram – https://t.me/kanalukraina  

Кастрація і популярність: Чи зупинять нові покарання хвилю злочинів проти дітей Новини Життя Головна на Depo.ua

Покарання педофілів: Рада ухвалила закон про хімічну кастрацію гвалтівників

 Depo.ua розповідає, що саме ухвалила Рада і що відтепер зміниться.

 • Закон Ляшка про хімічну кастрацію: що воно таке
 • Верховна Рада України ухвалила проект закону №6449 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за злочини, вчинені щодо малолітньої чи малолітнього, неповнолітньої чи неповнолітнього та особи, яка не досягла статевої зрілості”, покликаний посилити відповідальність за зґвалтування та розбещення неповнолітніх осіб.
 • Згідно з пояснювальною запискою, метою законопроекту №6449 є вдосконалення законодавства та приведення його у відповідність до міжнародних стандартів щодо посилення відповідальності за злочини, вчинені щодо малолітньої чи малолітнього, неповнолітньої чи неповнолітнього та особи, яка не досягла статевої зрілості.

Відповідно до нового закону, до Кримінального кодексу України додається нова стаття 59 -1 “Примусова хімічна кастрація”. Передбачено,  що процедура не буде застосовуватися до осіб, що вчинили злочини у віці до 18 років і понад 65 років. 

Зазначається, що запровадження норм проекту закону сприятиме підвищенню стану захисту та дотримання прав дитини в Україні, наблизить українське законодавство до міжнародних стандартів забезпечення захисту дитини та посилить кримінальну відповідальність за злочини проти дітей.

Хімічна кастрація – це маніпуляція, що здійснюється за допомогою препаратів, які блокують дію чоловічого гормону тестостерону, в результаті чого у чоловіка тимчасово знижується або зникає статевий потяг. Методику хімічної кастрації розробили в якості гуманнішої і більш безпечної альтернативи кастрації хірургічної.

Вперше медикаментозне придушення сексуального потягу щодо небезпечних через свої сексуальні вподобання для оточуючих чоловіків почали застосовувати США, Велика Британія та Німеччина у 1950-60-і роки. У ФРН закон про хімічну кастрацію прийняли у 1973 році.

З 1996 року 9 американських штатів узаконили примусову хімічну кастрацію педофілів-рецидивістів. В тому чи ішому вигляді хімічна кастрація ґвалтівників практикується у Франції, Бельгії, Данії і ряді інших європейських країн.

See also:  Набрання законної сили ухвалою суду в цивільній та господар. справі

В Індонезії за зґвалтування дитини злочинця можуть стратити.

До того ж, нещодавно хімічна кастрація була введена у Польщі. З 1 січня 2018 року там відкрили доступ до онлайн-реєстру педофілів і небезпечних насильників.

Тоді міністр юстиції Польщі Збігнєв Зьобро заявив, що “злочинець повинен бути під постійним контролем, щоб всі знали, хто є їхнім сусідом”.

Всього оприлюднені імена, фотографії та адреси 768 педофілів, жертвами яких ставали діти до 15 років.

 1. Закон Аброськіна про реєстр педофілів: чому його автор не задоволений
 2. Також парламент проголосував за проект №6607 Закону про внесення змін до деяких законів України щодо впровадження Єдиного реєстру педофілів.
 3. Проект розроблено з метою реалізації захисту дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства та вдосконалення правового забезпечення протидії злочинам, що вчиняються проти статевої свободи та недоторканності дітей та підлітків.
 4. Основним завданням законопроекту є надання відповідної медичної допомоги особам, що страждають розладом сексуальної переваги (педофілією), а також через посилення кримінального покарання за такі злочини та впровадження Єдиного реєстру злочинців засуджених за злочини проти статевої свободи та недоторканності малолітньої чи малолітнього створення умов для запобігання вчиненню ними нових злочинів проти статевої свободи та недоторканності малолітньої особи.

Але цей законопроект був прийнятий не в цілому, а за основу. Пропозиції щодо хімічної кастрації, судячи з усього, було відхилено. В цьому аспекті прийняли закон Олега Ляшка.

Законопроект #6607 про захист дітей від сексуального насильства Аброськін ініціював і просуває як метод протидії злочинцям. Зареєстрували його ще в 2017 році. За словами Аброськіна, від того часу за нього велася боротьба:

“Два роки боротьби за законопроект #6607, але нас ніхто не чує, й нікому це не потрібно. Простіше й зручніше кричати, що поліція щось не зробила. Поки не буде відповідних законів, які захищають дітей, наших маленьких громадян будуть гвалтувати та вбивати. На жаль, на сьогодні різні правозахисники більше турбуються про захист персональних даних засуджених злочинців, а не про захист дітей”.

Протягом двох років документ проходив доопрацювання, шукаючи “компроміс” між правами дітей та правами їх ґвалтівників. 27 травня на сайті Верховної Ради була оприлюднена петиція, яка закликає нарешті розглянути даний законопроект. 22 червня петиція набрала потрібну кількість голосів.

Доводячи необхідність свого закону Аброськін наводить цитату: “Право на охорону наших дітей ми ставимо вище анонімності злочинців. Закон повинен захищати дитину, а не педофіла. Держава несе відповідальність за захист дитини, а не педофіла. Злочинець, який ображає дітей, повинен мати справу з серйозними наслідками. Не тільки багаторічним вироком, а й втратою анонімності”.

Для видання “Сегодня” Аброськін пояснив, чому просто посадити педофіла за грати – недостатньо:

“Можна посадити того, хто зґвалтував дитину, на 10, 20, 25 років, або довічно … Але це не виправить ситуацію. Для насильника найстрашніше – стати впізнаваним. Адже коли особистість впізнавана, то переживає, що може трапиться з нею потім.

А коли, відсидівши 10-15 років, виходить з в'язниці і знову гвалтує, то цього разу злочин є ще більш жорстоким, ніж було скоєно раніше. І коли ми останнім часом затримуємо покидьків, а іншого слова я підібрати не можу, то це ті негідники, які вже відбували покарання за звершення сексуальних злочинів по відношенню до дітей.

Тому ми і говоримо про цей законопроект: про посилення покарання, про відкриті реєстри. Ми працюємо з правозахисниками в питанні захисту персональних даних педофілів, але жоден правозахисник не говорить про захист дітей. Ось що жахливо. У Польщі міністр юстиції підкреслив, що на першому місці – захист дітей. А захист педофілів взагалі не цікавить.

А у нас взагалі чомусь на першому місці захист педофілів. Потрібно, щоб люди знали цих виродків, щоб кожна людина знала, хто живе поруч з ним”, – сказав Аброськін.

Що не так з хімічною кастрацією

Багато в чому тут можна погодитися з пропозиціями посилити відповідальність для нелюдей, що ґвалтують дітей, але є певні нюанси.

По-перше, слідство може припуститися помилки, в той час як невинну людину вже буде оголошено педофілом, шляхом публікування в реєстрі. Ця інформація може назавжди зіпсувати її репутацію і зламати життя.

По-друге, хімічна кастрація – це не назавжди, тож це не лякатиме потенційних злочинців. А якби вона була назавжди і не мала зворотної дії, то знову ж таки – слідство може помилитися, і скалічено буде невинну людину. Та й чи має право держава калічити своїх громадян? Хай навіть вони і вчинили страшні злочини. 

В той час як Аброськін цілеспрямовано продовжує “топити” за свій законопроект, в країні відбуваються скандали навколо діяльності Нацполіції.

 Згадати хоча б останню трагедію із вбивством 5-річного хлопчика у Переяславі-Хмельницькому двома “правоохоронцями”, які розважалися зі зброєю напідпитку.

На цьому фоні МВС і очільник відомства Арсен Аваков стрімко втрачають довіру та популярність серед населення.

В партії Олега Ляшка справи теж так-сяк, і за даними численних опитувань “радикали” не проходять в Раду.

Ймовірно, що законопроекти такого штибу, як про кастрацію, можуть бути, в тому числі, і способом покращити свій політичний імідж. Адже про них напишуть всі ЗМІ, обговорюватимуть в усіх соцмережах. А логіка – то вже справа десята.

 • Як карають за педофілію в Україні зараз
 • У березні 2018 року Рада прийняла законопроект Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо захисту дітей від сексуальних зловживань та сексуальної експлуатації із встановленням покарання за статевий акт з особою, яка не досягла 16 років, навіть якщо на це була згода.
 • Таким чином, “природні або неприродні статеві зносини з особою, яка не досягла шістнадцятирічного віку, вчинені повнолітньою особою, – караються обмеженням волі на строк до 5 років або позбавленням волі на той самий строк”, – йдеться в законі.
 • Якщо ті ж дії зробив близький родич або член сім'ї, особа, яка виховує потерпілого,або ж якщо згвалтовано було малолітню особу, то такі дії караються позбавленням волі на строк від 5 до 8 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

Рада ухвалила закон про хімічну кастрацію педофілів

За ухвалення відповідного рішення проголосували 247 народних депутатів при мінімально необхідних 226-ти, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Закон визначає комплексний підхід до вдосконалення законодавства у сфері протидії сексуальним зловживанням щодо дітей.

Так, посилюється відповідальність за зґвалтування та розбещення неповнолітніх осіб шляхом внесення змін Кримінального кодексу України. Зокрема згідно зі статтею 152, покарання передбачає застосування примусової хімічної кастрації.

При цьому її не застосовуватимуть до осіб, що вчинили злочини у віці до 18 років, і до осіб, старших за 65 років.

Відповідно до закону, покарання у виді примусової хімічної кастрації полягає у примусовому введенні засудженому антиандрогенних препаратів, які складаються з хімічних речовин, що мають зменшити лібідо та сексуальну активність.

Також законом вносяться зміни до Кримінально-виконавчого кодексу України та закону «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі».

Їх положення доповнені категорією засуджених до позбавлення волі за зґвалтування неповнолітньої чи неповнолітнього, насильницьке задоволення статевої пристрасті в неприродний спосіб, вчинене щодо неповнолітньої чи неповнолітнього, статеві зносини з особою, яка не досягла статевої зрілості, розбещення неповнолітніх. Щодо таких осіб закон передбачає встановлення адміністративного нагляду.

При цьому припинення адміннагляду не застосовується до осіб, які були засуджені до позбавлення волі відповідно до статей 152 (Зґвалтування), 153 (Сексуальне насильство), 155 (Статеві зносини з особою, яка не досягла шістнадцятирічного віку), 156 (Розбещення неповнолітніх) Кримінального кодексу України за зґвалтування, вчинені щодо малолітньої чи малолітнього, неповнолітньої чи неповнолітнього, насильницьке задоволення статевої пристрасті в неприродний спосіб, вчинене щодо неповнолітньої чи неповнолітнього, статеві зносини з особою, яка не досягла статевої зрілості, розбещення неповнолітніх.

Водночас закон передбачає створення публічного реєстру осіб, які були засуджені до позбавлення волі відповідно до згаданих статей Кримінального кодексу за зґвалтування дітей. Кабінет міністрів України має забезпечити створення такого реєстру у двомісячний строк після набуття чинності закону.

See also:  Карантин і незаконне звільнення працівників. як захиститися? адвокат ганна лисенко і надія загрія

Читайте також: Недава вимагає прийняття закону, який захистить дітей від сексуального насильства

Окрім того, закон визначає, що зґвалтування, вчинене групою осіб, або зґвалтування неповнолітніх каратиметься позбавленням волі на строк від семи до 15-ти років, а не до 12-ти, як це передбачається чинною редакцією Кримінального кодексу. Водночас за вчинення розпусних дій щодо особи, яка не досягла 16-річчя, злочинців позбавлятимуть волі до п'яти років. На сьогодні стаття 156 передбачає передусім обмеження волі на такий строк.

Цей закон набуває чинності наступного дня після його опублікування.

Як повідомляв Укрінформ, комітет Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності 3 липня рекомендував парламенту ухвалити законопроєкт №6449 у першому читанні та в цілому.

Верховна рада ухвалила закон про хімічну кастрацію педофілів

Особливо і надзвичайно небезпечні статеві злочини проти неповнолітніх. Вони посягають на їх статеву недоторканність та нормальний статевий розвиток. Такі злочини часто призводять до глибоких душевних травм у потерпілих осіб, штовхають їх до аморального способу життя.

11 липня Верховна Рада 247 голосами ухвалилаЗміни до проекту Закону України «Про посилення відповідальності за злочини, вчинені щодо малолітньої чи малолітнього, неповнолітньої чи неповнолітнього та особи, яка не досягла статевої зрілості», що передбачають особливе покарання за розбещення неповнолітніх.

За останні кілька місяців в Україні трапилися дві події про зґвалтування дітей, зокрема, в Бахмутському районі Донецької області, коли протягом року 24-річний вітчим ґвалтував 13-річну дівчинку, і в квітні в місті Маріуполі факт зґвалтування 11-річної дитини тричі судимим за подібні злочини. Так, в обох випадках поліція Донеччини оперативно затримала педофілів, на яких чекає суворе покарання.

Злочини проти статевої свободи є посяганнями на особистість і пов’язані з грубими порушеннями норм суспільної моралі, тому кримінальним законодавством за їх вчинення передбачено суворе покарання. Статеві злочини характеризуються аморальністю та цинічністю дій винних осіб, принижують честь і гідність потерпілої особи та можуть завдати значної шкоди здоров’ю.

Довічного терміну, як і страти, за статеві злочини щодо малолітніх дітей в українському законодавстві не передбачено. І малоймовірно, що насильник не повернеться до свого “заняття” знову після звільнення. Цікавий досвід вирішення даної проблеми є в США.

На офіційному сайті Міністерства юстиції США будь-яку людину (ймовірного педофіла) можна перевірити по імені і прізвищу. Відкриється список всіх осіб з таким іменем по всіх штатах і населеним пунктах.

Така “публічність” й заганяє в кут, як потенційних злочинців, так і відбувших покарання педофілів.

Запропоновані зміни до законодавства України розроблені з метою попередження злочинів проти найбільш беззахисної частини населення України – дітей.

Проектом закону запропонована хімічна кастрація педофілів і насильників, яка вже застосовується в багатьох європейських країнах світу й деяких американських штатах.

Злочинцям роблять ін`єкції спеціальних препаратів, які пригнічують лібідо.

Законопроектом пропонується посилити відповідальність за зґвалтування та розбещення неповнолітніх осіб шляхом внесення змін Кримінального кодексу України.

Запровадження норм проекту Закону сприятиме підвищенню стану захисту та дотримання прав дитини в Україні, наблизить українське законодавство до міжнародних стандартів забезпечення захисту дитини та посилить кримінальну відповідальність за злочини проти дітей. За посилення кримінальної відповідальності за злочини проти неповнолітніх, які не досягли статевої зрілості проголосувало 247 народних депутатів, не голосували 65, утримався 1 депутат. 

Читайте також: в Ужгороді на дитячому майданчику “Рошен” помітили педофіла

Верховна Рада України ухвалила закон про хімічну кастрацію педофілів

11 Липня 2019 2525

11 липня, під час позачергового засідання Верховної Ради України нардепи підтримали законопроект № 6449, який передбачає примусову хімічну кастрацію педофілів, – повідомляє ТСН.UA.

Законопроєкт підтримали 247 депутатів, один утримався та 65 не голосували. 

«Законопроектом пропонується комплексний підхід щодо вдосконалення законодавства у сфері протидії сексуальним зловживанням щодо дітей.

Пропонується посилити відповідальність за зґвалтування та розбещення неповнолітніх осіб шляхом внесення змін Кримінального кодексу України.

Так, статтею 152  запропоновано посилити покарання із застосуванням примусової хімічної кастрації», – йдеться в пояснювальній записці до проєкту.

 • Також в документі йдеться про створення публічного реєстру осіб,  які були засуджені до позбавлення волі за зґвалтування неповнолітньої чи неповнолітнього, насильницьке задоволення статевої пристрасті неприродним способом, вчинене щодо неповнолітньої чи неповнолітнього, статеві зносини з особою, яка не досягла статевої зрілості, розбещення неповнолітніх.
 • В Україні щороку з'являється близько 400 жертв статевих злочинів.
 • ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЧИ ПРИЙМУТЬ НА ПОЗАЧЕРГОВОМУ ЗАСІДАННІ У РАДІ ЗАКОНОПРОЕКТ, ЯКИЙ СПРЯМОВАНИЙ НА ЗАХИСТ ДІТЕЙ ВІД СЕКСУАЛЬНОГО НАСИЛЬСТВА
 • Автори закону пропонують збільшити міру покарання до мінімальних 20 років ув’язнення за злочини статевого характеру проти дітей та створити напівзакритий реєстр педофілів, аби не допустити їх до роботи в дитячих закладах.

Це буде електронна база з усіма даними про таких осіб – історією злочину, місцем проживання та роботи. Доступ до реєстру матимуть правоохоронні органи та Мін’юст, а право на отримання інформації дадуть керівникам дитячих закладів.

Також пропонується хімічна кастрація, однак лише після відбуття половини терміну зловмисник за власним бажанням після судової експертизи та за дозволом суду зможе пройти курс терапії. Лікування розпочинають за ґратами та продовжують під наглядом поліції і медиків уже на волі.  

Статистика свідчить, що майже 60% педофілів в дитинстві самі ставали жертвами сексуальної наруги. Психіатри наголошують на важливості саме медикаментозного лікування, адже лише ув’язнення проблеми не вирішує – 70% педофілів після виходу на волю знову ґвалтують дітей. 

Хімічну кастрацію застосовують у США, Канаді, Ізраїлі та країнах Європи та бачать результат – наприклад, у Великій Британії кількість повторних випадків з 40% зменшилась до 5%, а у Німеччині – з 80% до 3%.

Верховна Рада ухвалила закон про хімічну кастрацію педофілів

Рада ухвалила закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за злочини, вчинені щодо малолітньої чи малолітнього, неповнолітньої чи неповнолітнього та особи, яка не досягла статевої зрілості». За ухвалення відповідного рішення проголосували 247 народних депутатів при мінімально необхідних 226-ти, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Так, посилюється відповідальність за зґвалтування та розбещення неповнолітніх осіб шляхом внесення змін Кримінального кодексу України. Згідно зі статтею 152, покарання передбачає застосування примусової хімічної кастрації. При цьому її не застосовуватимуть до осіб, що вчинили злочини у віці до 18 років, і до осіб, старших за 65 років.

Також законом вносяться зміни до Кримінально-виконавчого кодексу України та закону «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі».

Припинення адміннагляду не застосовується до осіб, які були засуджені до позбавлення волі відповідно до статей 152 (Зґвалтування), 153 (Сексуальне насильство), 155 (Статеві зносини з особою, яка не досягла шістнадцятирічного віку), 156 (Розбещення неповнолітніх) Кримінального кодексу України за зґвалтування, вчинені щодо малолітньої чи малолітнього, неповнолітньої чи неповнолітнього, насильницьке задоволення статевої пристрасті в неприродний спосіб, вчинене щодо неповнолітньої чи неповнолітнього, статеві зносини з особою, яка не досягла статевої зрілості, розбещення неповнолітніх.

Водночас закон передбачає створення публічного реєстру осіб, які були засуджені до позбавлення волі відповідно до згаданих статей Кримінального кодексу за зґвалтування дітей. Кабінет міністрів України має забезпечити створення такого реєстру у двомісячний строк після набуття чинності закону.

Окрім того, закон визначає, що зґвалтування, вчинене групою осіб, або зґвалтування неповнолітніх каратиметься позбавленням волі на строк від семи до 15-ти років, а не до 12-ти, як це передбачається чинною редакцією Кримінального кодексу. Водночас за вчинення розпусних дій щодо особи, яка не досягла 16-річчя, злочинців позбавлятимуть волі до п'яти років. На сьогодні стаття 156 передбачає передусім обмеження волі на такий строк.

 • Цей закон набуває чинності наступного дня після його опублікування.
 • Читайте також:
 • Українці підписували петицію за хімічну кастрацію для педофілів
 • «Не зможу жити обгаджений брехнею»: передсмертна записка вчителя, звинуваченого у розбещенні
 • «Безпечна Київщина»: броварчани зможуть повідомити про злочин на онлайн-форумі
 • Неповнолітня, яку шукали протягом тижня, знайшлася

Рада ухвалила закон про реєстр і хімічну кастрацію педофілів

 • В Україні буде створено відкритий реєстр педофілів та запроваджено примусову хімічну кастрацію для людей, які вчинили злочини сексуального характеру відносно неповнолітніх.
 • Відповідний законопроект №6449 на засіданні 11 липня підтримали 247 нардепів.
 • Згідно з пояснювальною запискою, проект закону пропонує запровадити для педофілів покарання у вигляді примусової хімічної кастрації,  створити публічний реєстр осіб, які були засуджені за зґвалтування чи сексуальне насильство відносно неповнолітніх осіб та встановити пожиттєвий  нагляд за такими особами після їх звільнення з в’язниці.
 • Автори законопроекту посилалися на досвід США у вирішенні питання сексуальних злочинів проти дітей.
See also:  Законом прямо передбачено заборону відчуження земельних ділянок, включених до переліку земель державної чи комунальної власності або прав на них, які виставлені на земельні торги (справа № к/800/29292/16, 13.07.17)

 Автори законопроекту посилалися на досвід США у вирішенні питання сексуальних злочинів проти дітей.

 1. “Покарання у виді примусової хімічної кастрації полягає у примусовому введенні засудженому антиандрогенних  препаратів,  які складаються з хімічних речовин, що мають на меті зменшити лібідо та сексуальну активність”, – йдеться в пояснювальній записці.

 2. Відзначається що примусова хімічна кастрація не застосовуватиметься до осіб, що вчинили злочини у віці до 18 років і до осіб у віці понад 65 років.
 3. Також закон посилює відповідальність за злочини сексуального характеру проти дітей.

Зокрема, за ст.

152 (зґвалтування малолітньої чи неповнолітньої особи) каратимуть позбавленням волі на термін від 7 до 15 років (наразі санкція передбачає від 7 до 12 років), а санкція ст. 156 (розпусні дії щодо особи, яка не досягла 16-річного віку) передбачатиме до 5 років ув’язнення (наразі карається обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк).

Крім того, згідно з законом, в Україні буде створений публічний реєстр, куди будуть внесені всі особи, які були засуджені за  ст. 152 (зґвалтування малолітньої чи неповнолітньої особи), ст.

153 (насильницьке задоволення статевої пристрасті неприродним способом, вчинене щодо неповнолітньої особи), ст. 155 (статеві зносини з особою, яка не досягла статевої зрілості) та ст.

156  (розбещення неповнолітніх).

Також на засіданні 11 липня нардепи прийняли за основу інший закон щодо педофілів – №6607, який передбачає створення закритого реєстру педофілів і добровільну хімічну кастрацію.

Даний проект закону у частині закритого реєстру педофілів підтримував заступник міністра внутрішніх справ Вадим Троян, аргументуючи це тим, що відкритий реєстр злочинців може призвести до вчинення масових самосудів.

Зеленський пояснив, чому не підписав закон про хімічну кастрацію педофілів

Президент України Володимир пояснив, чому ветував прийнятий Верховною Радою закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за злочини, вчинені стосовно малолітньої особи, неповнолітньої особи, особи, яка не досягла статевої зрілості”, який серед іншого передбачав хімічну кастрацію педофілів.

У попозиціях гаранта, оприлюднених на сайті Ради, йдеться, що закон пропонує застосовувати таке покарання до зловмисників, які вчинили щодо малолітньої особи злочин, передбачений ч. 1 статті 152 КК України (підпункти 1-3, абзац 3 підпункту 4 пункту 1 розділу І). Тобто, йдеться про зґвалтування дитини віком менше 14 років незалежно від її добровільної згоди.

“Водночас закон, що надійшов на підпис, не містить чітко визначеного порядку примусового застосування хімічної кастрації”, – наголошується у пропозиціях.

Це суперечить вимогам Основ законодавства України про охорону здоров'я у частині застосування примусових медичних заходів до осіб, які вчинили суспільно небезпечні діяння, чи мають небезпечну для здоров'я інших хворобу.

“За таких обставин введення антиандрогенних лікарських препаратів усім засудженим, які вчинили згаданий злочин, незалежно від наявності в особи протипоказань до введення таких препаратів, може мати наслідком погіршення стану її здоров'я або стати причиною передчасної смерті. Відтак матиме місце порушення невід'ємного права на життя”, – йдеться у документі.

Знайшлися у президента зауваження й до пропозицій створення публічного реєстру зловмисників, засуджених за статтями 152-153, 155-156 (зґвалтування неповнолітнього/ї, насильницьке задоволення статевої пристрасті неприродним способом, вчинене стосовно неповнолітнього/ї, статеві зносини з особою, яка не досягла статевої зрілості, розбещення неповнолітніх) КК України.

Так, закон не містить чітко визначеного складу та змісту персональних даних, які підлягатимуть оприлюдненню, що суперечить вимогам ч. 1 статті 7 “Про захист персональних даних”. Нею забороняється обробка даних про засудження до кримінального покарання, щодо стану здоров'я і статевого життя, біометричних або генетичних даних.

 • “Відсутність у законі, що надійшов на підпис, визначення складу та змісту персональних даних, які підлягатимуть оприлюдненню, може мати наслідком втручання у приватне життя особи, яка відбула покарання, ускладнить її соціальну адаптацію” – додається у пропозиціях Зеленського.
 • Посилаючись на принципи, сформульовані Європейським судом з прав людини (ЄСПЛ), президент доходить висновку, що втручання держави у приватне життя має бути доречними та ненадмірними стосовно цілей, заради яких зберігаються ці дані.
 • “З огляду на наведене не можу погодитися із передбаченим законом, що надійшов на підпис, підходом щодо запровадження примусової хімічної кастрації та створення публічного реєстру осіб, які були засуджені до позбавлення волі відповідно до статей 152, 153, 155, 156 Кримінального кодексу України”, – йдеться у пропозиціях президента.

Верховна Рада VIII скликання ухвалила закон про хімічну кастрацію педофілів 11 липня. Поштовхом до прийняття закону стало вбивство 11-річної Дарини Лук'яненко під Одесою. Зокрема, голова Національної поліції України Сергій Князєв заявив, що основною версією вбивства дівчинки є вбивство на сексуальному ґрунті.

Покарання у вигляді примусової хімічної кастрації полягає у примусовому введенні засудженому антиандрогенних препаратів, які складаються з хімічних речовин, метою яких є зниження лібідо і сексуальної активності. Хімічна кастрація не застосовуватиметься до осіб, що вчинили злочин у віці до 18 років і старше 65 років.

На той час в.о.

міністра охорони здоров'я Уляна Супрун розкритикувала прийнятий Верховною Радою закон про протидію сексуальному насильству над дітьми, назвавши його таким, який не протидіє насильству, а є лише піаром перед виборами і суперечить лікарській етиці. Крім того, за її словами, прийнятий Верховною Радою закон щодо протидії сексуальному насильству над дітьми порушує права людей.

Верховна Рада ухвалила закон про хімічну кастрацію педофілів та насильників | Трибуна – Бровари Новини

11 липня Верховна Рада 247 голосами депутатів ухвалила закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за злочини, вчинені щодо малолітньої чи малолітнього, неповнолітньої чи неповнолітнього та особи, яка не досягла статевої зрілості». Зміни до Кримінального кодексу України посилять відповідальність за зґвалтування та розбещення неповнолітніх осіб.

«Запропоновані зміни до законодавства України розроблені з метою попередження злочинів проти найбільш беззахисної частини населення України – дітей.

Проектом запропонована хімічна кастрація педофілів і насильників, яка вже застосовується в багатьох європейських країнах світу й деяких американських штатах.

Злочинцям роблять ін`єкції спеціальних препаратів, які пригнічують лібідо», – зазначено у пояснювальній записці до закону.

 • Закон пропонує комплексний підхід щодо вдосконалення законодавства у сфері протидії сексуальним зловживанням щодо дітей – посилюється відповідальність за зґвалтування та розбещення неповнолітніх осіб шляхом внесення змін Кримінального кодексу України.
 • Так, статтею 152  передбачено покарання із застосуванням примусової хімічної кастрації, але при цьому її не застосовуватимуть до осіб, які вчинили злочини у віці до 18 років і до осіб у віці понад 65 років.
 • Відповідно до закону, покарання у вигляді примусової хімічної кастрації полягає у примусовому введенні засудженому антиандрогенних препаратів, які складаються з хімічних речовин, що мають зменшити лібідо та сексуальну активність.

Також законом вносяться зміни до Кримінально-виконавчого кодексу України та закону «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі».

Їх положення доповнені категорією засуджених до позбавлення волі за зґвалтування неповнолітньої чи неповнолітнього, насильницьке задоволення статевої пристрасті в неприродний спосіб, вчинене щодо неповнолітньої чи неповнолітнього, статеві зносини з особою, яка не досягла статевої зрілості, розбещення неповнолітніх. Щодо таких осіб закон передбачає встановлення адміністративного нагляду.

Зазначається, що припинення адміннагляду не застосовується до осіб, які були засуджені до позбавлення волі відповідно до статей 152 (Зґвалтування), 153 (Сексуальне насильство), 155 (Статеві зносини з особою, яка не досягла шістнадцятирічного віку), 156 (Розбещення неповнолітніх) Кримінального кодексу України за зґвалтування, вчинені щодо малолітньої чи малолітнього, неповнолітньої чи неповнолітнього, насильницьке задоволення статевої пристрасті в неприродний спосіб, вчинене щодо неповнолітньої чи неповнолітнього, статеві зносини з особою, яка не досягла статевої зрілості, розбещення неповнолітніх.

Також закон передбачає створення публічного реєстру осіб, які були засуджені до позбавлення волі відповідно до згаданих статей Кримінального кодексу за зґвалтування дітей. Кабінет міністрів України має забезпечити створення такого реєстру в двомісячний строк після набуття чинності закону.

Цей закон набуває чинності наступного дня після його опублікування.

Верховна Рада закон педофіл примусова кастрація

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*