Суд визнав незаконною позачергову конференцію адвокатів києва (документ)

Суд визнав незаконною позачергову конференцію адвокатів Києва (ДОКУМЕНТ)

02:15
сьогодні, 02:15

Забив гол на власних похоронах – застреленого копами 16-літнього спортсмена відправили в останню путь

Суд визнав незаконною позачергову конференцію адвокатів Києва (ДОКУМЕНТ)

01:55
сьогодні, 01:55

“Немає більше Єфремова. Кінець” – актор вибачився перед сім'єю загиблого, але ті не змогли пробачити

Суд визнав незаконною позачергову конференцію адвокатів Києва (ДОКУМЕНТ)

01:34
сьогодні, 01:34

“$100 000 і нікого не покарають”, — відомий репер пообіцяв відшкодувати збиток від погромів в США

Суд визнав незаконною позачергову конференцію адвокатів Києва (ДОКУМЕНТ)

01:14
сьогодні, 01:14

У популярному супермаркеті покупець залишився без товару і здоров'я – “грошей не повернули, а менеджер навіть не…”

Суд визнав незаконною позачергову конференцію адвокатів Києва (ДОКУМЕНТ)

00:54
сьогодні, 00:54

Травма Сидорчука та перерва 45 хвилин – Динамо “виплило” на 2 місце і втратило гравців у матчі з Зорею

Суд визнав незаконною позачергову конференцію адвокатів Києва (ДОКУМЕНТ)

00:34
сьогодні, 00:34

Спекотна подруга доньки Кравець з “Кварталу 95” спокусила цілий Київ, заплющивши очі

Суд визнав незаконною позачергову конференцію адвокатів Києва (ДОКУМЕНТ)

00:16
сьогодні, 00:16

Мендель проговорилася про коронавірус в офісі Зеленського — “здаємо ПЛР…”

Суд визнав незаконною позачергову конференцію адвокатів Києва (ДОКУМЕНТ)

00:01
сьогодні, 00:01

Близнюки вирішать складні завдання, Леви втечуть від суєти на природу — гороскоп на 14 червня для всіх знаків Зодіаку

Суд визнав незаконною позачергову конференцію адвокатів Києва (ДОКУМЕНТ)

23:46
вчора, 23:46

Собчак висміяла зґвалтування Костюшкіна в дитинстві і преплюнула Тодоренко

Источник: https://znaj.ua/politics/239988-sud-skasuvav-skandalniy-ukaz-poroshenka-shcho-stvoriv-eksprezident-za-5-rokiv

Зневага як найгірший спосіб ведення адвокатських воєн | Рада адвокатів Київської області

Суд визнав незаконною позачергову конференцію адвокатів Києва (ДОКУМЕНТ)10 жовтня 2016 року до Подільського райсуду м. Києва був поданий позов від імені Ковбасінської Галини Василівни проти (увага!) Конференції адвокатів Київської області Ради адвокатів Київської області в особі голови Бойка Петра Анатолійовича. Відчуваєте політ думки й намагання переспорити Козьму Пруткова в тому, що таки можна «обійняти неосяжне»? Бо у якості відповідача у нас виступає не інакше як триголовий змій – два рівноцінних (але з різними повноваженнями) органи адвокатського самоврядування – рада  та конференція регіону та ще й фізична особа на додачу! Виходячи із  Закону України “Про адвокатуру та адвокатську діяльність” Конференція адвокатів Київської області та Рада адвокатів Київської області є двома абсолютно різними органами адвокатського самоврядування. Більше того, Рада адвокатів Київської області за законом прямо підконтрольна та підзвітна конференції адвокатів Київської області. Таким чином, позивачем було поєднано два абсолютно різні органи адвокатського самоврядування в єдине ціле, що призвело до того, що відповідачем у вказаній справі є неіснуюче утворення.

А щоб було вже зовсім все до купи, в якості третьої особи за позовом заявлена Рада адвокатів України, Національна асоціація адвокатів України в особі голови Ізовітової Лідії Павлівни, бо вважається, що без довіреності останньої пан Поліщук просто не мав жодного морального та законного права виконувати волю своїх колег, які обрали його очільником у передбачений для цього спосіб.

І все б то було нічого, якби помилки в позові стосувалися лише найменування відповідача. А там, незважаючи на титанічний труд відразу трьох адвокатів (для написання позову пані Ковбасінська, яка, як відомо, не дуже добре володіє українською мовою, залучила ще 2 адвокатів), таки було що почитати в’їдливому юристу.

Насамперед, позовна заява просто рясніє викривленою логікою.

Так, у першому абзаці ми читаємо, що «Рішеннями Ради адвокатів Київської області №№… було скликано позачергову Конференцію», а вже у другому, що «10 вересня 2016 року за ініціативою голови Ради адвокатів Київської області було проведено Конференцію».

Так за чиєю ж ініціативою – особисто Бойка чи все ж таки відповідно до рішень Ради? Чи може хтось забувся глянути до статті 47, де чітко сказано, що «Конференція адвокатів регіону скликається радою адвокатів регіону не рідше одного разу на рік.

Конференцію може бути скликано також за пропозицією не менш як однієї десятої від загальної кількості адвокатів регіону, адреса робочого місця яких знаходиться у відповідному регіоні, або Ради адвокатів України». Де в цій нормі була віднайдена ініціатива голови ради про скликання Конференції, питання риторичне.  

Щодо того, чи були взагалі порушення під час проведення Конференції, то про це вже неодноразово писалося.

Але тут позивач припускається таких логічних викрутасів, що просто за голову слід хапатись: «Повноваженнями щодо забезпечення проведення зборів адвокатів та конференції адвокатів Рада адвокатів України Раду адвокатів Київської області своїм рішенням не наділяла.

В ході проведення Конференції така квота затверджена не була». А тепер ще раз прочитайте речення: «В ході проведення Конференції така квота затверджена не була».

Як-як, вибачте? А, може, давайте ми ще раз з’ясуємо хто, як і коли повинен такі квоти затверджувати: а то виходить, що це або виключне повноваження РАУ, або особиста примха Бойка, або обов’язок Конференції… Якось навіть незручно читати такий собі новий варіант відомого прислів’я «закон – як дишло».

Але для тих, хто бажає ознайомитись з іншими доволі цікавими твердженнями, то вони, як кажуть в Одесі, є в нас. Цитуємо: «Організатор зазначеної Конференції голова Ради адвокатів Київської області Бойко П.А, не допустив до участі навіть обраних делегатів, провів конференцію в закритому режимі, задіявши до конференції охоронні структури».

Щось з ясністю думок у адвокатів трошки не склалося. Як можна задіяти до конференції охоронні структури? Про який закритий режим йдеться, якщо під час конференції були присутні представники ЗМІ? І знову мантра про одноособового організатора Конференції – не набридло? «На цих питаннях Бойко П.А.

побудував порядок денний Конференції, яка затвердила звіт робочої групи, яка проводила фінансово-господарську перевірку діяльності КДКА, що також є неприйнятним відповідно до Закону». А що саме є неприйнятним, і відповідно до яких саме норм Закону, то, мабуть, пані суддя мала сама вирішувати. Ну то суддя й вирішила, перевищивши усі, навіть найбезглуздіші сподівання позивачів.

А сталося те, що справа була вирішена у той само день – 10 жовтня – тільки не постановою, яка вирішувала б спір по суті, а через ухвалу про забезпечення позову.

Про забезпечення

Суд визнав незаконною позачергову конференцію адвокатів Києва (ДОКУМЕНТ)
Суд визнав незаконною позачергову конференцію адвокатів Києва (ДОКУМЕНТ)

Як вбачається з поданого позову, позивач просить визнати протиправними рішення позачергової Конференції адвокатів Київської області від 10.09.2016 про її дострокове відкликання з посади голови КДКА Київської області та обрання на вказану посаду Поліщука В.А.

Таким чином, внаслідок прийняття вказаної ухвали про забезпечення позову – позовні вимоги Ковбасінської Г.В. уже вирішено у судовому порядку, оскільки на даний час саме Ковбасінська Г.В.

за даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань є керівником КДКА Київської області. Тобто, на сьогоднішній день для позивача уже не існує необхідності у розгляді вказаної справи у судовому порядку.

Натомість, обгрунтовуючи вказану ухвалу, суд прямо зазначив, що обставини, на які посилалася позивачка повинні бути встановлені під час судового розгляду.

Відповідно до п. 5 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 9 від 22.12.

2006 “Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову”, яка за аналогією мала бути б застосованою і у цьому випадку, прямо визначено, що суд не повинен вживати таких заходів забезпечення позову, які пов’язані із втручанням у внутрішню діяльність господарських товариств; у справах про захист трудових чи корпоративних прав не допускається забезпечення позову шляхом зупинення дії рішення про звільнення позивача з роботи та зобов’язання відповідача й інших осіб не чинити перешкод позивачеві у виконанні ним своїх попередніх трудових обов’язків, оскільки таким чином фактично ухвалюється рішення без розгляду справи по суті. З вищевикладеного є очевидним, що ухвалою про забезпечення позову було фактично вирішено позовні вимоги Ковбасінської Г.В., а тому оскаржувана ухвала підлягає скасуванню судом апеляційної інстанції (до речі, відповідачем вже надіслано відповідну апеляційну скаргу за призначенням, але про її долю поки невідомо).

Суд визнав незаконною позачергову конференцію адвокатів Києва (ДОКУМЕНТ)

Про суддю

Як не прикро, але суддя Декаленко добре відома не лише адвокатам. Чого лишень варта ось ця цитата з сайту http://maidan.org.ua/static/mai/1111919691.html, датована далеким 2005 роком: «Нещодавно на Вашому сайті прочитав інформацію про зловживання суддею Подільського районного суду м. Києва Декаленко Валентиною Степанівною. Ця інформація – лише верхівка айсбергу. В пресу попала лише через те, що справа була дуже резонансною (зняли з реєстрації Головатенка, який має найвищий рейтинг по 60-му округу). Про те, як Декаленко В.С. веде справи, можна писати художній твір “Гримаси української Феміди”. Однак, вся фактологічна база спірної ситуації свідчить про те, що сама суддя Декаленко В.С. недостатньо добре володіє процесуальним законодавством або ж свідомо порушує його». Отакої! І як після цього суддею не зацікавились у ВККС? Та ні, цікавились, ще й як:

–  21 квітня 2016 року на засіданні дисциплінарної палати Вищої кваліфікаційної комісії суддів України вирішувалось питання про притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності.

Відкладено розгляд питання про притягнення до дисциплінарної відповідальності стосовно: Декаленко Валентини Степанівни – судді Подільського районного суду міста Києва. http://vkksu.gov.ua/ua/news/komisiia-ogolosila-suddi-doganu/

See also:  Згода на посмертне донорство: рада прийняла закон про трансплантацію органів

–  7 червня 2016 року припинено дисциплінарну справу стосовно судді Подільського районного суду міста Києва Декаленко Валентини Степанівни.

–  На засіданні Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, що відбулося 20-21 січня 2016 року, вирішувалось питання про притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності.

У зв’язку зі сплином строків Комісія припинила дисциплінарну справу стосовно Декаленко Валентини Степанівни – судді Подільського районного суду міста Києва http://vkksu.gov.ua/ua/news/komisiia-riekomiendue-wriu-zwilniti-suddiu-za-porushiennia-prisiagi/

–  На засіданні Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, що відбулося 21 квітня 2015 року, розглянуто питання про відмову у відкритті дисциплінарної справи.

Вища кваліфікаційна комісія суддів України прийняла рішення зняти з розгляду дисциплінарні справи для додаткової перевірки стосовно Декаленко Валентини Степанівни – судді Подільського районного суду міста Києва http://vkksu.gov.ua/ua/news/komisiia-rozglianula-disciplinarni-pitannia11/

А ще були скарги й у 2014, 2013, 2012 році… http://vkksu.gov.ua/ua/practice/zasidannya-komisii/poryadok-denniy-zasidannya-komisii-17-jovtnya-2013-roku  Це вже не кажучи про той випадок, коли суддя Декаленко В.С. ухвалила рішення про накладення адміністративного стягнення на «автомайданівця», що стало приводом для перевірки дій судді Тимчасовою спеціальною комісією ВРЮ з перевірки суддів судів загальної юрисдикції (висновок від 9 червня 2015 року  за №41/02-15 www.vru.gov.ua/content/file/41_tsk_09.06_.2015_.doc

І кожного разу судді Декаленко неймовірно таланить. Це або провідіння Господнє, або чиясь не менш впливова рука.

Суд визнав незаконною позачергову конференцію адвокатів Києва (ДОКУМЕНТ)

Чи не настав, бува, час платити за рахунками? Це, звичайно, не більше ніж припущення, витвір уяви автора, але ж який ймовірний витвір, погодьтеся.

Якось Гермократ Сиракузський сказав, що ніхто не починає воєн через незнання, і нікого з тих, хто сподівається війною щось виграти, не зупинить страх.

А ще філософ був впевнений, що презирство та зневагу до загарбника найкраще демонструвати за допомогою хоробрих подвигів на полі бою.

Будемо сподіватись, що ані страх, ані зневага не стануть супутниками тієї війни, що зараз ведуть проти адвокатів Київської області окремі її представники.

Але слід також пам’ятати й про те, що вирахувати соціальні втрати від такої поведінки не зможе жоден математик. І тому слід цій війні покласти край якомога швидше – не важливо, навіть як саме, за допомогою апеляції, ВККС, Вищої ради правосуддя, нової конференції чи у будь-який інший спосіб.

Іван Правдін

Источник: https://radako.com.ua/news/znevaga-yak-naygirshiy-sposib-vedennya-advokatskih-voien

Позачергова конференція адвокатів міста Києва оголосила про перерву в роботі

Суд визнав незаконною позачергову конференцію адвокатів Києва (ДОКУМЕНТ)

У роботі позачергової конференції адвокатів міста Києва, яка розпочалась 6 серпня, оголошено перерву. Про це заявив головуючий на конференції адвокат Юрій Михальський, повідомляє прес-служба НААУ.

 • На початку конференції зі складу делегатів було обрано лічильну та мандатну комісію.
 • До Порядку денного конференції адвокатів міста Києва включено такі питання:
 • – про обрання Голови та членів Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури міста Києва;
 • – про затвердження штатного розпису і кошторису КДКА міста Києва;
 • – про невиконання Радою адвокатів міста Києва рішень Ради адвокатів України з питань: ведення ЄРАУ (видача витягів з ЄРАУ, бланки яких за структурою та змістом відрізняються від затвердженого рішеннями Ради адвокатів України від 17 грудня 2013 року  № 262 та від 4-5 липня 2014 року № 82 форми); видачі свідоцтв про право на заняття адвокатською діяльністю (які не відповідають затвердженому рішенням Ради адвокатів України від 17 грудня 2013 року № 272 зразку та опису); видачі посвідчень адвоката України (з порушенням статті 12 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», рішення Ради адвокатів України від 27 вересня 2013 року № 222); 

– про ігнорування Радою адвокатів міста Києва та невиконання приписів Закону з приводу відрахування обов’язкової частини щорічних внесків адвокатів на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування на рахунок Національної асоціації адвокатів України, що призвело до судового спору та ухвалення 07 квітня 2015 року Господарським судом міста Києва рішення про стягнення з Ради адвокатів міста Києва на користь НААУ 862 тис. 340 грн. 66 коп. (30% від загальної суми щорічного внеску на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування, який надійшов на рахунок Ради адвокатів міста Києва у 2014 році) та 17 тис. 558 грн. 60 коп. судового збору;

 1. – про усунення порушень Радою адвокатів міста Києва вимог Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» та рішень Ради адвокатів України щодо застосування єдиної форми бланків витягу з Єдиного реєстру адвокатів України;
 2. – про усунення порушень Радою адвокатів міста Києва вимог Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» рішень Ради адвокатів України щодо застосування єдиної форми бланків посвідчення адвоката України та свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю.
 3. Нагадаємо, що позачергова конференція адвокатів міста Києва має сформувати новий склад КДКА, аби остання змогла виконувати свої повноваження відповідно до Закону “Про адвокатуру і адвокатську діяльність”.

Як відомо, Національна асоціація адвокатів України фактично визнала нелегітимною роботу Київської міської кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатів, оскільки дана структура не зареєстрована як орган самоврядування, тобто порушено Закон про адвокатуру. Відповідно, свідоцтва про складання іспитів майбутнім адвокатам комісія видавала незаконно, вважають в Раді адвокатів України, а статус свідоцтв, виданих на підставі рішення нелігітимного органу, поставлений зараз під сумнів.

Крім того, наразі преденденти в адвокати не можуть складати іспити в Києві, а Рада адвокатів України розмірковує, як бути з особами, які отримали такі адвокатські свідоцтва починаючи з 2012 року.

Источник: https://www.ukrainepravo.com/news/ukraine/pozachergova-konferentsiya-advokativ-mista-kyeva-ogolosyla-pro-perervu-v-roboti/?month=04&year=2019

Суд визнав незаконною націоналізацію "ПриватБанку"

Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов бізнесмена Ігоря Коломойського до Національного банку України та Кабінету Міністрів про незаконність націоналізації “ПриватБанку”, повідомляє 18 квітня прес-служба суду.

Вона зазначає, що Окружний адміністративний суд, розглянувши справу за позовом Коломойського до Національного банку України, Кабінету Міністрів України, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб та Національної комісії із цінних паперів та фондового ринку, визнав протиправними рішення відповідачів, наслідком яких стала націоналізація ВАТ “КБ “ПриватБанк”, та недійсним із моменту укладення договір купівлі-продажу державою акцій банку.

“Розгляд даної справи тривав із червня 2017 року. Такий тривалий термін розгляду справи пов'язаний, зокрема, із загальним навантаженням на суддів із розгляду адміністративних справ і необхідністю дослідження значної кількості доказів у справі, розмір якої складає понад 50 томів.

Підставами для ухвалення Окружним адміністративним судом міста Києва такого рішення були, у тому числі, недоведеність відповідачами наявності визначених законом підстав для віднесення ПАТ “КБ “ПриватБанк” до категорії неплатоспроможних, унаслідок чого в подальшому було ініційовано процедуру його націоналізації, і власне порушення процедури націоналізації банку, порядок якої регламентовано на законодавчому рівні”, – продовжили в суді.

Підкреслюють, що процедуру націоналізації “ПриватБанку” було визнано судом необґрунтованою і здійсненою з численними порушеннями чинного на той момент законодавства, “наслідком чого стало неправомірне втручання держави в право акціонерів банку, у тому числі позивача, мирно володіти їм майном, що є порушенням вимог як національного законодавства, в тому числі Конституції України, так і положень міжнародних стандартів у цій сфері”.

“ПриватБанк” – найбільший комерційний банк в Україні – було націоналізовано 19 грудня 2016 року.

У грудні 2017 року “ПриватБанк” подав до суду на колишніх власників – Коломойського і Геннадія Боголюбова. Позивачі стверджують, що бізнесмени вивели з банку приблизно $1,9 млрд, провівши низку незаконних операцій з уявними кредитами.

Розгляд позову про незаконність націоналізації “ПриватБанку” тривав із червня 2017 року. 2 квітня 2019 року Окружний адміністративний суд Києва закінчив розгляд справи по суті.

Коломойський говорив, що після виборів президента України сподівається одержати компенсацію у зв'язку з націоналізацією “ПриватБанку” “в тому або іншому вигляді”. Він також сказав, що не збирається повертати банк у власність, але хоче повернути $2 млрд його капіталу.

15 квітня президент України Петро Порошенко, який балотується на другий строк, заявив, що спроба змінити позицію держави щодо націоналізованого “ПриватБанку” може призвести до фінансової кризи. “Я був шокований вимогою компенсації $2 млрд за “ПриватБанк”.

Це питання вже на столі. Це те, що нас чекає. Так само, як на столі питання позову до суду щодо визнання незаконною націоналізації, яке вони намагаються дуже швидко провести до президентських виборів, щоб потім сказати, що це відбулося без їх участі.

Не вийде”, – заявив глава держави.

Источник: https://gordonua.com/ukr/news/politics/-sud-viznav-nezakonnoju-natsionalizatsiju-privatbanku-897176.html

Печерский суд

         Рада суддів адмінсудів звернеться до керівництва країни стосовно … Рада суддів адмінсудів звернеться до керівництва країни стосовно забезпечення незалежності судд…

         Судді України, як і все українське суспільство, зацікавлені у ві…

На цьому наголосив суддя Верховного Суду України, голова Верховного Суду України у 2006-2011 ро…

         Відбудеться прес-конференція голови Ради суддів України Василя Он…

28 березня 2014 року у Верховному Суді України відбудеться прес-конференція судді Верховного Су…

See also:  Звільнення під час відпустки. чи практикується в наш час та що говорить про це закон?

         Відбудеться засідання Ради суддів України

3 квітня 2014 року о 14 год. 00 хв. у приміщенні Верховного Суду України (м. Київ, вул. П. Орли…

         Затверджено форми звітності про вибори в 2014 році

З метою забезпечення своєчасного одержання інформації про розгляд апеляційними і місцевими суда…

         Рада суддів господарських судів ініціює прийняття програми заході…

24 березня 2014 року відбулося засідання ради суддів господарських судів.

  &…

         Звернення ради суддів господарських судів до суддів і працівників…

РАДА СУДДІВ ГОСПОДАРСЬКИХ СУДІВ УКРАЇНИ 01016, м. Київ, вул. О.Копиленка, 6, тел. 207-52-20, E-…

         Звернення голови Ради суддів України Василя Онопенка до Вищої ква…

Рада суддів України, як вищий орган суддівського самоврядування, не може залишатися осторонь су…

         Відбулась V конференція суддів господарських судів України

19 березня 2014 року в приміщенні Вищого господарського суду України відбулась V конференція су…

         Відбулася XV конференція суддів адміністративних судів України

19 березня 2014 року у приміщенні Вищого адміністративного суду України (вул. Московська, 8, ко…

         Відбулася ІV конференція суддів загальних судів

18 березня 2014 року відбулася ІV конференція суддів загальних судів, яка була скликана радою с…

         Головою ради суддів загальних судів обрано Павла Гвоздика

17 березня 2014 року відбулося засідання ради суддів загальних судів, на якому відповідно до ча…

         Рада суддів господарських судів визначилася з делегатами на Конфе…

Рада суддів господарських судів визначилася з делегатами на Конференцію суддів господарських су…

         Змінено дату проведення позачергового з‘їзду суддів України

14 березня 2014 року в приміщенні Верховного Суду України відбулося чергове засідання Ради судд…

         Відбудеться засідання Ради суддів України

14 березня 2014 року о 10 год. 00 хв. у приміщенні Верховного Суду України (м. Київ, вул. П. Ор…

         Чергове засідання Ради суддів господарських судів України відбуде…

Чергове засідання Ради суддів господарських судів України відбудеться 18 березня 2014 року об 1…

         ЗВЕРНЕННЯ Ради суддів України

Рада суддів України, як вищий орган суддівського самоврядування, не може залишатися осторонь су…

         Затверджено склад ХV конференції суддів адміністративних судів Ук…

11 березня 2014 року у приміщенні Вищого адміністративного суду України (вул. Московська, 8, ко…

         11 березня 2014 року відбудеться засідання Ради суддів адміністра…

11 березня 2014 року о 15:00 у приміщенні Вищого адміністративного суду України (вул. Московськ…

         Відбулося засідання ради суддів господарських судів

21 листопада 2013 року в приміщенні Вищого господарського суду України відбулося чергове засіда…

         Привітання голови ради суддів адміністративних судів з Міжнародни…

Дорогі жінки! Сердечно вітаю вас з прекрасним весняним святом – 8 Березня, яке є символом кохан…

         Оприлюднено таблиці про стан здійснення судочинства в Україні за…

Державною судовою адміністрацією України на веб-порталі “Судова влада України” оприлюднено анал…

         Привітання в.о.Голови ДСА України з Міжнародним жіночим днем

Шановні жінки! Щиро вітаю Вас зі святомчарівності та краси – Міжнародним жіночим днем! Бажаю зд…

         Відбулося позачергове засідання ради суддів загальних судів

6 березня 2014 року в приміщенні Державної судової адміністрації України відбулося позачергове …

         Відбулося засідання Ради суддів України

6 березня 2014 року в приміщенні Верховного Суду України відбулось засідання Ради суддів Україн…

         Привітання голови Ради суддів України з Міжнародним жіночим днем

Привітання голови Ради суддів України з Міжнародним жіночим днем

         Відбудеться засідання ради суддів загальних судів

Позачергове засідання ради суддів загальних судів відбудеться 06 березня 2014 року о 15:00 в пр…

         Відбудеться засідання ради суддів господарських судів

Чергове засідання Ради суддів господарських судів України відбудеться 07 березня 2014 року об 1…

         Конференція суддів адміністративних судів запланована на 19 берез…

4 березня 2014 року в приміщенні Вищого адміністративного суду України відбулося засідання ради…

         Інформація про бюджет за бюджетними програмами з деталізацією

Державна судова адміністрація України повідомляє про опублікування “Інформації про бюджет за бю…

         Рада суддів господарських судів визначилась із датою проведення к…

3 березня 2014 року відбулося засідання ради суддів господарських судів. Під час засідання ухва…

         Відбудеться засідання Ради суддів України

6 березня 2014 року о 10 год. 00 хв. у приміщенні Верховного Суду України (м. Київ, вул. П. Орл…

         Відбулося засідання Ради суддів України

28 лютого 2014 року в приміщенні Верховного Суду України відбулося засідання Ради суддів Україн…

         Відбудеться засідання Ради суддів господарських судів України

Чергове засідання Ради суддів господарських судів України відбудеться 03 березня 2014 року об 1…

         Орджонікідзевський районний суду м. Маріуполя Донецької області о…

Урочисте відкриття нового приміщення Орджонікідзевського районного суду міста Маріуполя Донецьк…

         Відбувся семінар для випускників Програми з питань судового адмін…

19-20 лютого 2014 року у м. Львів відбулась зустріч випускників першої в Україні пілотної Прогр…

         28 лютого 2014 року відбудеться засідання Ради суддів України

28 лютого 2014 року о 10 год. 00 хв. у приміщенні Верховного Суду України (м. Київ, вул. П. Орл…

         Ухвалено зміни з окремих питань судоустрою та статусу суддів

23 лютого 2014 року Верховна Рада України ухвалила Закон “Про внесення змін до деяких законів У…

         Звернення до суддів та працівників судів

ЗВЕРНЕННЯ до суддів та працівників судів Голови Верховного Суду України Ярослава РОМАНЮКА, Голо…

         Розпочинається он-лайн трансляція судових засідань.

Апеляційний суд Херсонської області 20 лютого 2014 року проведе два судових засідання, які буду…

         Голова Верховного Суду України надіслав відкритий лист до Голови …

Голова Верховного Суду України Ярослав Романюк надіслав відкритий лист до Голови Верховної Ради…

         До ВРУ внесено законопроект щодо посилення окремих гарантій неза…

13 лютого 2014 року у Верховній Раді України зареєстровано проект Закону України “Про внесення …

         Рада суддів адміністративних судів України висловлює щирі співчут…

Рада суддів адміністративних судів України висловлює щирі співчуття рідним, близьким та колегам…

         Відбулося засідання ради суддів загальних судів

13 лютого 2014 року в приміщенні Державної судової адміністрації України відбулось чергове засі…

         Оприлюднено звіти про стан здійснення судочинства в Україні за 2…

Відповідно до наказу Державної судової адміністрації України від 17 січня 2014 року № 9 на веб-…

         Обговорено подальшу співпрацю ДСА України з Проектом USAID “Спра…

12 лютого 2014 року в.о. Голови Державної судової адміністрації України Володимир Півторак пров…

         Відбулося засідання ради суддів адміністративних судів

13 лютого 2014 року у приміщенні Вищого адміністративного суду України (вул. Московська, 8, кор…

         Рада суддів загальних судів вшанувала пам‘ять судді Автозаводсько…

13 лютого 2014 року в приміщенні ДСА України розпочалося чергове засідання ради суддів загальни…

         Відбулося засідання Вищої ради юстиції

11 лютого 2014 року Вища рада юстиції ухвалила рішення щодо низки призначень на адміністративні…

         Державна судова адміністрація України співчуває у зв‘язку із смер…

11 лютого 2014 року внаслідок хвороби померла суддя Соснівського районного суду м.Черкаси Кальч…

         Загинув суддя Автозаводського районного суду м. Кременчука

З глибокою скорботою повідомляємо, що 12 лютого 2014 року трагічно загинув суддя Автозаводськог…

         Відбувся державний розподіл випускників 2014 року “Одеської юриди…

11 лютого 2014 року в Національному університеті “Одеська юридична академія” відбувся державний…

         Рішенням суду киянам повернуто землю у Дарниці вартістю 30 млн гр…

Господарський суд міста Києва задовольнив позовні вимоги прокуратури Дарницького району столиці…

         Відбудеться чергове засідання ради суддів адміністративних судів

13 лютого 2014 року о 10 годині у приміщенні Вищого адміністративного суду України (м. Київ, ву…

         Частину будівлі у м. Вінниці передано в управління ДСА України

Кабінет Міністрів України 22 січня 2014 року видав розпорядження № 35-р «Про передачу…

See also:  Пільги щодо сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки та плати за землю на період карантину (зі змінами внесеними законопроєктом № 3275)

         Відбулося засідання ради суддів адміністративних судів

30 січня 2014 року у приміщенні Вищого адміністративного суду України (вул. Московська, 8, корп…

         Відбулося засідання Ради суддів України

24 січня 2014 року в приміщенні Верховного Суду України (м. Київ, вул. Пилипа Орлика, 8) відбул…

         Рада суддів загальних судів відзначила суддів та працівників апар…

Почесною Грамотою ради суддів загальних судів нагороджено: Алєєву Наталію Галівну – суддю апеля…

         Перше у 2014 році засідання ради суддів загальних судів

23 січня 2014 року в приміщенні Державної судової адміністрації України відбулося засідання рад…

         Артур Ємельянов провів чергове засідання ради суддів господарськи…

23 січня 2014 року в приміщенні Вищого господарського суду України відбулося чергове засідання …

         Відбудеться чергове засідання Ради суддів України

24 січня 2014 року о 10 годині у приміщенні Верховного Суду України (м. Київ, вул. Пилипа Орлик…

         Відбудеться чергове засідання ради суддів господарських судів

23 січня 2014 року об 11 годині у приміщенні Вищого господарського суду України (м. Київ, вул. …

         Член Ради суддів України Павло Гвоздик висловив занепокоєння оста…

Член Ради суддів України Павло Гвоздик висловив занепокоєння останніми спробами тиску на суддів…

         В Україні є вакантними 610 посад голів та заступників голів судів…

Станом на 1 січня 2014 року в судах України були вакантними 187 посад голів судів та 423 посади…

         Привітання Голови Державної судової адміністрації України Руслана…

Шановні колеги, друзі!

         Привітання голови Ради суддів адміністративних судів Миколи Кобил…

Шановні працівники адміністративних судів !

         Комітет ВРУ рекомендує прийняти зміни до законодавчих актів щодо …

На засіданні Комітету зазначалося, що законопроект (реєстр. №3062) спрямований на створення зак…

         Рада суддів загальних судів завершила розгляд кадрових питань

25 грудня 2013 року, у перший день чергового засідання ради суддів загальних судів, прийнято рі…

         Відбулася робоча зустріч із представниками Міжнародної організаці…

23 грудня 2013 року у приміщенні Державної судової адміністрації України відбулася робоча зустр…

         Лебединський районний суд Сумської області отримав нове сучасне п…

24 грудня 2013 року в місті Лебедин Сумської області відбулося урочисте відкриття приміщення ра…

         Відбулося обговорення наступного етапу навчальної програми з пита…

20 грудня 2013 року в приміщенні Державної судової адміністрації України відбулася робоча зустр…

         Відбулося чергове засідання ради суддів господарських судів

19 грудня 2013 року в приміщенні Вищого господарського суду України відбулося чергове засідання…

         Турнір з міні-футболу серед команд судових установ із розіграшу “…

Вінницький міський суд Вінницької області 5:2 «ЮСТУС» Команда Вінницького апеляційного адмініст…

         Привітання Голови Державної судової адміністрації України Руслана…

Шановні працівники суду, колеги, друзі!

         12 грудня 2013 року – фінал турніру з міні-футболу із розіграшу …

Команда Вінницького апеляційного адміністративного округу 4:3 «ЮСТУС» «Феміда» 2:0 Вінницький м…

         Про відзначення працівників органів судової влади з нагоди Дня пр…

Наказ Державної судової адміністрації України від 09 грудня 2013 року № 624/к “Про відзначення …

Источник: http://pecherskiy-sud.spravedlivist.in.ua/

Адвокатський запит в Україні || LegalAid

Лютий 19, 2014

Наталя Василечко, старший юрист ЮК “Лігалейд”
Однією з важливих гарантій адвокатської діяльності в Україні є інститут адвокатського запиту.

 Відповідно до статті 24  Закону України  «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», адвокатський запит – це звернення адвоката в письмовій формі до установ та організацій будь-якої форми власності для ефективного надання правової допомоги клієнту.

Існують певні вимоги до адвокатського запиту. До запиту слід додати наступні документи:

 • копію свідоцтва про право на адвокатську діяльність, посвідчену адвокатом,
 • ордер або доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги.

Забороняється висувати вимоги щодо подання інших документів разом з адвокатським запитом.
Інформація, що запитується адвокатським запитом, не може стосуватися роз’яснень положень законодавства чи надання консультацій.

Що стосується адвокатського запиту у кримінальному провадженні, то слід враховувати, що в межах кримінального провадження надання адвокату необхідної інформації та усіх документів повинно здійснюватися у порядку, визначеному Кримінальним процесуальним кодексом.

Оформлення адвокатського запиту

Законодавче положення щодо заборони вимагати інші документи, окрім копії свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю, ордера або доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги, має абсолютний характер, проте державні органи, підприємства, установи часто відмовляють у наданні інформації на підставі відсутності певних документів на підтвердження необхідності отримання тих чи інших даних.
Існують навіть негласні поради, як не відповідати на адвокатський запит, які, в основному включають причіпки до оформлення запиту; відмову від того, що орган чи установа є розпорядником інформації; неправомірні намагання переконати в тому, що дані є конфіденційними. Однак, будь-яка така відмова у відповідь на адвокатський запит є незаконною, і тягне за собою передбачену законом відповідальність. Варто також зазначити, що документи повинні бути посвідчені самим адвокатом, інших вимог Закон не встановлює.

Термін надання відповіді на адвокатський запит

Законодавець встановив термін розгляду адвокатського запиту в 5 днів – цей строк виділяють для надання відповіді на поданий адвокатський запит.

У випадку, якщо запитувані відомості містять великий обсяг даних або виникає потреба у пошуку даних серед великої кількості інформації, то термін відповіді на адвокатський запит може бути продовжений до 20 робочих днів.

Але слід зазначити, що адвокату протягом 5 днів надсилається лист із обов’язковим обґрунтуванням причин відкладення відповіді.

Обмеження щодо інформації, яка може бути надана у відповідь на адвокатський запит

Органи публічної адміністрації, їх посадові та службові особи, посадові особи підприємств, установ, організацій, об’єднань громадян, до яких направлено адвокатський запит, зобов’язані надавати  відповідну інформацію, копії документів, крім інформації з обмеженим доступом і копій документів, які містять інформацію з обмеженим доступом. Важливо з’ясувати, що саме законодавство відносить до інформації з обмеженим доступом.
Право особи на доступ до інформації, якою володіють суб’єкти владних повноважень, інші розпорядників публічної інформації, та інформації, що становить суспільний інтерес, здійснюється в порядку, визначеному Законом України «Про доступ до публічної інформації».
Публічна інформація є відкритою, крім випадків, встановлених законом. Ч.1 ст. 6 Закону України «Про доступ до публічної інформації» визначає три категорії інформації з обмеженим доступом, а саме:

 • конфіденційна;
 • таємна;
 • службова.

Доступ до інформації обмежується, якщо дотримана сукупність наступних вимог: обмеження доступу здійснюється в інтересах:

 • національної та державної безпеки;
 • територіальної цілісності країни;
 • громадського порядку;
 • з метою попередити скоєння злочинів, виникнення заворушень;
 • для забезпечення охорони здоров’я громадян;
 • для захисту прав або репутації інших осіб;
 • для запобігання розголошенню даних, одержаних конфіденційно;
 • для підтримання авторитету і неупередженості правосуддя;
 • якщо розголошення інформації може завдати істотної шкоди цим інтересам, а шкода від її оприлюднення перевищує суспільний інтерес в її отриманні.

Визначення конфіденційної інформації наведено в ст.7 вказаного Закону, відповідно до якої конфіденційна інформація – це дані, доступ до яких обмежено фізичною або юридичною особою, крім суб’єктів владних повноважень, та які можуть бути поширені у визначеному ними порядку, відповідно до передбачених ними умов.
До конфіденційної інформацієї, зокрема, належать такі дані:

 • дата і місце народження фізичної особи;
 • місце її проживання;
 • національність;
 • релігійні переконання;
 • освіта;
 • сімейний стан;
 • стан здоров’я.

Визначення таємної інформації наведено в ст. 8 вказаного Закону, відповідно до якої таємною інформацією є дані, розголошення яких може завдати шкоди особі, суспільству і усій державі.

Таємною вважаються відомості, які містить державну, банківську, професійну, таємницю, таємницю досудового розслідування та іншу передбачену законом таємницю.
Відповідно до ст.

9 вказаного Закону, до службової може належати така інформація:

 1. що міститься у внутрівідомчій службовій кореспонденції, доповідних записках, рекомендаціях, інших внутрішніх документах, якщо вони пов’язані з розробкою напряму діяльності установи або здійсненням контрольних, наглядових функцій органами державної влади, процесом прийняття рішень і передують публічному обговоренню та/або прийняттю рішень;
 2. яка зібрана в процесі оперативно-розшукових дій, контр розвідувальної діяльності, що стосується сфери оборони країни (яку не віднесено законом до державної таємниці).

Особи притягуються до відповідальності у випадку ненадання або неповного, несвоєчасного надання інформації у відповідь на запит адвоката, крім даних з обмеженим доступом. Інформація має бути надана у встановлений законом термін виконання адвокатського запиту.

Источник: https://legalaid.ua/ua/article/advokatskyj-zapyt/

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*