Вссу: лазівка для адвоката наркомана або практика застосування ст. 309 кк україни – «незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту»

ВССУ: Лазівка для адвоката наркомана або практика застосування ст. 309 КК України – «незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту»

ТЕМА: Згідно з ч. 4 ст. 309 КК особа, яка добровільно звернулася до лікувального закладу і розпочала лікування від наркоманії, звільняється від кримінальної відповідальності за дії, передбачені ч. 1 цієї статті.

 • При цьому, вирішуючи питання про звільнення особи від кримінальної відповідальності з цієї підстави, суду необхідно з’ясувати факт наркотичної залежності, реальну потребу засудженого в лікуванні, факт звернення до лікувального закладу за допомогою, порядок проходження лікування (добровільний чи примусовий) та мету його проходження (вилікуватися від наркоманії чи ухилитися у такий спосіб від відповідальності за вчинений злочин).
 • Стаття 309. Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту
 • 1. Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту –
 • караються обмеженням волі на строк до трьох років або позбавленням волі на той самий строк.
 • 2. Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб чи особою, яка раніше вчинила один із злочинів, передбачених статтями 307, 308, 310, 317 цього Кодексу, або якщо предметом таких дій були наркотичні засоби, психотропні речовини або їх аналоги у великих розмірах, –
 • караються позбавленням волі на строк від двох до п'яти років.
 • 3. Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, вчинені із залученням неповнолітнього, а також якщо предметом таких дій були наркотичні засоби, психотропні речовини або їх аналоги в особливо великих розмірах, –
 • караються позбавленням волі на строк від п'яти до восьми років.

4. Особа, яка добровільно звернулася до лікувального закладу і розпочала лікування від наркоманії, звільняється від кримінальної відповідальності за дії, передбачені частиною першою цієї статті.

Аналізуйте судовий акт: Стаття 309 КК України – докази обвинувачення недопустимі, тому виправдати за недоведеністю винуватості у вчиненні цього діяння (Вирок Новоодеського районного суду Миколаївської області від 24 травня 2016р., суддя Гажа О. П.)

 1. Ухвала колегії суддів судової палати у кримінальних справах
 2. Вищого спеціалізованого суду України
 3. з розгляду цивільних і кримінальних справ
 4. від 18 лютого 2016 року
 5. (витяг)
 6. Колегія суддів судової палати у кримінальних справах Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, розглянувши в судовому засіданні кримінальне провадження внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № *, за касаційною скаргою прокурора, який брав участь у розгляді провадження судом апеляційної інстанції, на ухвалу Апеляційного суду Вінницької області від 05 жовтня 2015 року щодо ОСОБА_6.

За вироком Вінницького міського суду Вінницької області від 08 червня 2015 року ОСОБА_6 засуджено за ч. 1 ст. 309 КК України до покарання у виді арешту на строк 6 місяців.

Оскаржуваною ухвалою апеляційного суду цей вирок районного суду було скасовано, на підставі ч. 4 ст. 309 КК України ОСОБА_6 звільнено від кримінальної відповідальності за вчинення злочину, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України, а кримінальне провадження закрито.

Відповідно до вироку районного суду ОСОБА_6 визнано винуватим у тому, що він 02 лютого 2015 року приблизно о 13.00 год. у квартирі АДРЕСА_2 незаконно методом екстракції, без мети збуту виготовив і став зберігати особливо небезпечні наркотичні засоби – опій ацетильований та концентрат із макової соломи.

При цьому 02 лютого 2015 року в період часу з 14.11 до 14.45 год. у ході огляду зазначеної квартири працівниками міліції було виявлено та вилучено предмети, які використовував ОСОБА_6 для виготовлення наркотичних засобів, та наркотичні засоби: 0,558 г опію ацетильованого (масою у перерахунку на суху речовину) та 0,321 г концентрату з макової соломи (масою у перерахунку на суху речовину).

У касаційній скарзі прокурор просить скасувати оскаржувану ухвалу апеляційного суду у зв'язку з істотними порушеннями процесуального закону, стверджуючи, що суд апеляційної інстанції незаконно вийшов за межі апеляційної скарги засудженого і без належних підстав застосував ч. 4 ст. 309 КК України.

Заслухавши доповідь судді, думку прокурора, яка підтримав касаційну скаргу і просив її задовольнити, перевіривши матеріали кримінального провадження й обговоривши доводи, наведені у скарзі, колегія суддів дійшла висновку, що касаційну скаргу слід задовольнити.

Відповідно до ст.

370 КПК України судове рішення повинно бути законним, обґрунтованим та вмотивованим, тобто його має бути ухвалено компетентним судом на підставі об'єктивно з'ясованих обставин, підтверджених доказами, дослідженими під час судового розгляду та оціненими згідно зі ст. 94 цього Кодексу. Також суд у своєму рішенні повинен навести належні, достатні мотиви та підстави для його ухвалення.

Однак апеляційний суд не дотримався цих вимог кримінального процесуального закону під час перегляду вироку районного суду щодо ОСОБА_6

Як убачається з матеріалів провадження, ОСОБА_6 було пред'явлено обвинувачення у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 309 КК України.

Під час апеляційного розгляду кримінального провадження за обвинуваченням ОСОБА_6 суд апеляційної інстанції прийняв рішення про необхідність звільнення останнього від кримінальної відповідальності на підставі ч. 4 ст. 309 КК України.

Згідно із зазначеними положеннями особа, яка добровільно звернулася до лікувального закладу і розпочала лікування від наркоманії, звільняється від кримінальної відповідальності за дії, передбачені ч. 1 ст. 309 КК України.

При цьому, вирішуючи питання про звільнення особи від кримінальної відповідальності з цієї підстави, суду необхідно з'ясовувати чи дійсно особа страждала на наркоманію і потребувала лікування від неї, чи дійсно вона звернулася до лікувального закладу і розпочала лікування добровільно, а не вимушено і чи дійсно ставить за мету вилікуватися від наркоманії, а не ухилитися у такий спосіб від відповідальності за вчинений злочин.

Проте, усупереч наведеним вимогам процесуального закону, суд апеляційної інстанції, приймаючи рішення про необхідність застосування ч. 4 ст. 309 КК України, не переконався у якому порядку ОСОБА_6 пройшов лікування (добровільному чи примусовому), та з якою метою він його пройшов.

 • При цьому вказівка в ухвалі апеляційного суду про те, що довідка від 24 березня 2015 року № 29 КЗ «Вінницький обласний наркологічний диспансер «Соціотерапія» свідчить про те, що ОСОБА_6 добровільно пройшов стаціонарне лікування є хибною, оскільки ця довідка містить інформацію лише про факт проходження лікування, про його період та про те, який діагноз був встановлений у особи, яка його проходила.
 • До того ж, згідно з інформацією, отриманою внаслідок прослуховування з технічного носія інформації аудіозапису апеляційного розгляду від 05 жовтня 2015 року, суд апеляційної інстанції не з'ясував у ОСОБА_6 з якою метою він проходив це лікування і чи була добровільної його позиція щодо необхідності його пройти.
 • Крім того, згідно з інформацією, наявною у висновку амбулаторної судово-наркологічної експертизи від 26 березня 2015 року № 58 ОСОБА_6 виявляє ознаки опійної наркоманії 2-го ступеня, що відрізняється від діагнозу зазначеного у наведеній довідці від 24 березня 2015 року – «розлади психіки та поведінки унаслідок вживання психоактивних речовин, синдром залежності 2-го ступеня».

Таким чином, ухвалу апеляційного суду належить скасувати і призначити новий розгляд провадження в суді апеляційної інстанції, під час якого суд повинен урахувати наведене в цій ухвалі, з дотриманням положень процесуального закону щодо проведення апеляційного розгляду, перевірити всі доводи, наведені в апеляційній скарзі, а також наявність підстав для застосування положень ч. 4 ст. 309 КК України, які у випадку прийняття позитивного рішення слід належно обґрунтувати в ухвалі, після чого ухвалити законне й обґрунтоване судове рішення відповідно до вимог процесуального та матеріального законів.

При цьому доводи прокурора про неможливість застосування ч. 4 ст.

See also:  Окремі аспекти сфери дії трудового законодавства (нові підходи до вирішення деяких категорій трудових справ)

309 КК України до ОСОБА_6, оскільки сам обвинувачений такого клопотання не заявляв, є безпідставними, тому що нормами закону не передбачено необхідності у клопотанні самого обвинуваченого про звільнення його від кримінальної відповідальності на зазначених підставах, як обов'язкову передумову застосування цієї норми кримінального закону.

Таким чином, оскільки ухвала апеляційного суду підлягає скасуванню через допущені порушення процесуального закону, касаційна скарга прокурора, у якій він порушував питання про неправильне застосування закону України про кримінальну відповідальність, підлягає частковому задоволенню.

Керуючись статтями 433, 434, 436 КПК України, колегія суддів

 1. у х в а л и л а:
 2. касаційну скаргу прокурора, який брав участь у розгляді кримінального провадження судом апеляційної інстанції, задовольнити частково.
 3. Ухвалу Апеляційного суду Вінницької області від 05 жовтня
 4. 2015 року щодо ОСОБА_6 скасувати та призначити новий розгляд у суді апеляційної інстанції.
 5. Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення й оскарженню не підлягає.

Источник: https://protocol.ua/ua/vssu_lazivka_dlya_advokata_narkomana_abo_praktika_zastosuvannya_st_309_kk_ukraini_nezakonne_virobnitstvo_vigotovlennya_pridbannya_zberigannya_perevezennya_chi_peresilannya_narkotichnih/

Відповідальність за вживання наркотичних речовин

(Станом на 04.03.2016)

ВССУ: Лазівка для адвоката наркомана або практика застосування ст. 309 КК України – «незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту»Національна стратегія щодо наркотиків до 2020 року покликана гуманізувати антинаркотичне законодавство, зосередитись більше на лікуванні, а не покаранні споживачів наркотиків. Однак це не означає, що “вживання” або інші дії пов’язані з наркотичними, психотропними речовинами або їх аналогами не тягнуть за собою настання юридичної відповідальності.

Як свідчить офіційна статистика МВС за останні роки, 53% злочинів в сфері наркотиків припадають на ст. 309 Кримінального кодексу України (http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/2341-14/page9).

Стаття 309 Кримінального кодексу України – “незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту“.

Визначення вказаних термінів, що вказані в Законі України «Про обіг в Україні наркотичних речовин, психотропних речовин, їх аналогів і прекурсорів» (http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/863-14), а саме стаття 1:

 • Наркотичні засоби – включені до Переліку речовини природного або синтетичного походження, препарати, рослини, які становлять небезпеку для здоров’я населення у разі зловживання ними (http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/770-2000-%D0%BF);
 • Психотропні речовини – включені до Переліку речовини природного або синтетичного походження, препарати, природні матеріали, які здатні викликати стан залежності та чинити депресивний або стимулювальний вплив на центральну нервову систему або викликати порушення сприйняття, або емоцій, або мислення, або поведінки і становлять небезпеку для здоров’я населення у разі зловживання ними (http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/770-2000-%D0%BF);
 • Прекурсори – речовини та їх солі, що використовуються при виробництві, виготовленні наркотичних засобів і психотропних речовин, включених до Переліку (http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/770-2000-%D0%BF);
 • Аналоги наркотичних засобів і психотропних речовин заборонені до обігу в Україні речовини природного або синтетичного походження, не включені до Переліку, хімічна структура і властивості яких подібні з хімічною структурою і властивостями наркотичних засобів і психотропних речовин, психоактивну дію яких ці речовини відтворюють.

Як бачимо, зазначена стаття Кримінального кодексу не використовує термін “вживання” наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів.

Однак це не означає, що особа котра вживає наркотичні засоби не підпадає під цю статтю. Адже процес вживання наркотиків неможливий без виготовлення, придбання або перевезення таких засобів.

Не виключається випадок, коли зазначена особа крім цього здійснює дії щодо зберігання зазначених речовин.

Зазначені дії, а саме: незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту, караються:

 1. штрафом від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 850 до 1700 грн.);
 2. або виправними роботами на строк до двох років;
 3. або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років;
 4. або позбавленням волі на той самий строк.

Ті ж дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб або особою, яка раніше вчинила один із таких злочинів:

 1. незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів;
 2. викрадення, привласнення, вимагання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів, чи заволодіння ними шляхом шахрайства або зловживання службовим становищем;
 3. посів або вирощування снотворного маку чи конопель;
 4. організація або утримання місць для незаконного вживання, виробництва чи виготовлення наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів, або якщо предметом таких дій були наркотичні засоби, психотропні речовини або їх аналоги у великих розмірах – караються позбавленням волі на строк від двох до п’яти років .

Частина 3 ст. 309 Кримінального кодексу України передбачає наступні кваліфікуючи ознаки, як:

 1. залучення до злочинної діяльності неповнолітнього особи (тобто особа до 18 років);
 2. предмет таких дій виражений в особливо великих розмірах.

Не можна не звернути увагу, що Кримінальним кодексом України також передбачається варіант звільнення від кримінальної відповідальності, а саме якщо особа добровільно звернеться до лікувального закладу і початок лікування від наркоманії.

Така особа звільняється від кримінальної відповідальності за дії, передбачені частиною першою цієї статті (тобто за незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту).

Під «великим розміром» наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів законодавець відсилає нас до Наказу Міністерства юстиції України № 188 від 01.08.2000 року «Про затвердження таблиць невеликих, великих та особливо великих розмірів наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, що перебувають у незаконному обороті » (http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/z0512-00).

Наприклад, «великий розмір» канабісу від 500 до 2500 г. Однак, пам’ятаємо, що кримінальна відповідальність за таким кваліфікуючоми ознаками настає саме за ч. 3 ст. 309 Кримінального кодексу України, що не виключає настання відповідальності за цією ж статтею, але за частиною першою.

До того ж, кримінальна відповідальність не єдиний вид відповідальності, який може бути застосований до такої особи.

Так, стаття 44 Кодексу України про адміністративні правопорушення, передбачає відповідальність за незаконні виробництво, придбання, зберігання, перевезення, пересилання наркотичних засобів або психотропних речовин без мети збуту в невеликих розмірах, а саме:

 1. штраф від 25 до 50 неоподатковуваних мінімумів громадян (тобто від 425 до 850 грн.);
 2. громадські роботи на строк від двадцяти до шістдесяти годин;
 3. адміністративний арешт на строк до п’ятнадцяти діб.

Що таке невеликий розмір? Примітка до зазначеної статті визначає, що невеликий розмір наркотичних засобів та психотропних речовин визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров’я, спільно з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів і прекурсорів, протидії їх незаконному обігу.

Тобто, розмір зазначених речовин визначається відповідно до Наказу Міністерства юстиції України № 188 від 01.08.2000 року «Про затвердження таблиць невеликих, великих та особливо великих розмірів наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, що перебувають у незаконному обігу» (http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/z0512-00).

 • Наприклад: невеликий розмір канабісу – до 5 м.
 • Так само як і в Кримінальному кодексі України, частина 2 статті 44 Кодексу України про адміністративне правопорушення містить положення яке дозволяє звільнитися від адміністративної відповідальності, а саме: якщо така особа добровільно здала наркотичні засоби або психотропні речовини, які були у неї в невеликих розмірах і які вона виробила, виготовила, придбала, зберігала, перевозила, пересилала без мети збуту.
 • Такі види відповідальності можуть бути застосовані виключно в тому випадку, коли особа не має відповідної мети, а саме – мети збуту таких речовин.

Так, тільки за частиною 1 статті 307 Кримінального кодексу України, особа винна в незаконному виробництві, виготовленні, придбанні, зберіганні, перевезенні або пересиланні з метою збуту, а також незаконний збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів – караються позбавленням волі на строк від чотирьох до восьми років. (Http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/2341-14/page9).

See also:  Закон о раскрытии личности бенефициаров затронет интересы богатых россиян, хранящих деньги в британских офшорах – экономист некрасов

Наступні частини статті 307 Кримінального кодексу України передбачають ряд кваліфікуючих ознак:

 • ті ж дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб;
 • ті ж дії вчинені особою, яка раніше вчинила один із злочинів, передбачених статтями 308-310, 312, 314, 315, 317 цього Кодексу;
 • вчинення таких дій із залученням неповнолітнього;
 • збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів у місцях, призначених для проведення навчальних, спортивних і культурних заходів, та в інших місцях масового перебування людей;
 • збут або передача цих речовин у місця позбавлення волі, або якщо предметом таких дій були наркотичні засоби, психотропні речовини або їх аналоги у великих розмірах чи особливо небезпечні наркотичні засоби або психотропні речовини;
 • вчинені із залученням малолітнього або щодо малолітнього тощо.

Якщо особа, яка добровільно здала наркотичні засоби, психотропні речовини або їх аналоги і вказала на джерело їх придбання або сприяла розкриттю злочинів, пов’язаних з незаконним обігом, то така особа звільняється від кримінальної відповідальності за незаконне їх виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання (частина перша цієї статті, частина перша статті 309 цього Кодексу).

Також Кримінальний кодекс України містить ряд інших статей, що передбачають відповідальність за: схиляння до вживання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів (стаття 315 КК України); незаконне публічне вживання наркотичних засобів (стаття 316 КК України); незаконне введення в організм наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів (стаття 314 КК України) та інші.

Тема наркотичних речовин є болючим питанням для нашого суспільства. Незважаючи на те, що наркотичні речовини за останні роки стали глобальною проблемою, з якою борються правоохоронні органи, тема наркотичних речовин досить часто стає важелем тиску не тільки на осіб винних у вчиненні таких правопорушень, а й на добропорядних людей.

Нагадуємо, що незважаючи на гуманізацію національного законодавства юридична відповідальність за «вживання» наркотичних засобів доволі серйозна і може накласти негативний відбиток на все Ваше життя. Кожна така ситуація є суто індивідуальною, а також вимагає граничної уважності, знання своїх прав і способів уникнення або мінімізація відповідальності.

Источник: http://alfa-omega.kh.ua/vidpovidalnist-za-vzhivannya-narkotichnih-rechovin/

Часть 2 ст. 296, ч. 3 ст. 345, ч.1 309: посадят ли, и на сколько?

хто розбераетса в КК України пажалуста подскожите??? потомушто мнение чужих людей всегда полезно!! статья 296.часть 2, 345.часть 3, 309.часть 1 !!! посадят????? и на сколько?

По совокупности преступлений, путем поглощения менее строгого наказания более строгим. В зависимости от обстоятельств дела.

Статья 296. Хулиганство

 1. Хулиганство, т.е. грубое нарушение общественного порядка из мотивов явного неуважения к обществу, которое сопровождается особой дерзостью или исключительным цинизмом, –

наказывается штрафом от пятисот до тысячи необлагаемых минимумов доходов граждан или арестом на срок до шести месяцев, или ограничением воли на срок до пяти лет.

 1. Те самые действия, содеянные группой лиц, –

наказываются ограничением воли на срок до пяти лет или лишением свободы на срок до четырех лет.

 1. Угроза или насилие в отношении работника правоохранительного органа

 2. Угроза убийством, насилием или уничтожением либо повреждением имущества в отношении работника правоохранительного органа, а также в отношении его близких родственников в связи с исполнением этим работником служебных обязанностей наказывается исправительными работами на срок до
  двух лет или арестом на срок до шести месяцев, или
  ограничением свободы на срок до трех лет, или лишением свободы на тот же срок.

 3. Умышленное причинение работнику правоохранительного органа либо его близким родственникам побоев, легких или средней тяжести телесных повреждений
  в связи с исполнением этим работником служебных обязанностей наказывается ограничением свободы на срок до пяти
  лет или лишением свободы на тот же срок.
 4. Умышленное причинение работнику правоохранительного органа или его близким родственникам тяжкого телесного повреждения в связи с исполнением этим
  работником служебных обязанностей, наказывается лишением свободы на срок от пяти до
  двенадцати лет.
 • Стаття 309. Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту
 • .
 • Стаття 309. Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту
 1. Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту,-

караються обмеженням волі на строк до трьох років або позбавленням волі на той самий строк.

Стаття 345. Погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу

 1. Погроза вбивством, насильством або знищенням чи пошкодженням майна щодо працівника правоохоронного органу, а також щодо його близьких родичів у зв'язку з виконанням цим працівником службових обов'язків –
  карається виправними роботами на строк до двох років або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.
 2. Умисне заподіяння працівникові правоохоронного органу чи його близьким родичам побоїв, легких або середньої тяжкості тілесних ушкоджень у зв'язку з виконанням цим працівником службових обов'язків –
  карається обмеженням волі на строк до п'яти років або позбавленням волі на той самий строк.
 3. Умисне заподіяння працівникові правоохоронного органу або його близьким родичам тяжкого тілесного ушкодження у зв'язку з виконанням цим працівником службових обов'язків –
  карається позбавленням волі на строк від п'яти до дванадцяти років.

я хотел имено одного или посадят как ви думаєте за ето всьо?

На 3 года точно, могут и до 5-ти лет дать. Все будет зависеть от доказательств по делу. Нужен опытный адвокат.

кароче скоро в камандировку!

если граммотно подойти, то и на условно можно выйти

Ст. 296 ч.2 Мне дают 5 лет! Эт справидливо? Или можно меньше сделать?!

Статья 296. Хулиганство

 1. Хулиганство, т.е. грубое нарушение общественного порядка из мотивов явного неуважения к обществу, которое сопровождается особой дерзостью или исключительным цинизмом, –
  наказывается штрафом от пятисот до тысячи необлагаемых минимумов доходов граждан или арестом на срок до шести месяцев, или ограничением воли на срок до пяти лет.

 2. Те самые действия, содеянные группой лиц, –
  наказываются ограничением воли на срок до пяти лет или лишением свободы на срок до четырех лет

Это не справедливо, потому что санкция статьи предусматривает до 4 лет лишения свободы, Вам нужно найти срочно хорошего адвоката по уголовным делам

меньше можно, если имеются смягчающие вину обстоятельства

Мне по 345ч 2 —навалили 2,6 реального срока. Один раз ударил и то меня мент спровоцировал. Вот так то. так я вину признал и ущерб возместил + ребенок несовершеннолетний + положительные все характеристики+ прокурор условно просил. Но суд решил иначе. Буду апелляцию подавать.

и к адвокату обратитесь, пусть апелляцию поможет написать.

Как лучше написать апелляцию по 296 части 2

Часть 2 ст.309 можно ли выйти на условно или на 309часть1 посколько добровольно личился от наркозависемости,а прокурор говорит,что ето повтор хотя там не дотягивают даже изьятия наркотических веществ на вторую часть,указали что прывышает грань в небольших розмерах,подскажите пожалуйста как поступить правельно в етой ситуации.

ст 296 чт 4 условно не дадут только сидеть?

Дії, передбачені частинами першою, другою або третьою цієї статті, якщо вони вчинені із застосуванням вогнепальної або холодної зброї чи іншого предмета, спеціально пристосованого або заздалегідь заготовленого для нанесення тілесних ушкоджень, –

караються позбавленням волі на строк від трьох до семи років. Але це не панацея, потрібно вивчати матеріали справи можливо застосування з випробувальним терміном.

Мне дают срок не за своё с 3 лет до. 7 лет.296 ч. 4. Но я не делал то что они говорят.я брызгал зелёнку в зале суда и сорвал заседание.но они хотят приписать ишё и газовой болон.а я этого не делал.памагите.апильционыи суд оставил всё в силе.что делать.

See also:  Пайова участь для замовників будівництва підлягає скасуванню - закон підписано

Подавать в кассационный суд “касатку” – помочь в подобном качественно сможет очный адвокат, пусть родственники вам “подгонят” такого.

Скажите по статьям 296,157,345 вину не признает и доказательств мало .Можно просить условно или круглосуточный домашний арест

Здравствуйте . Просить то можно , но дадут ли. .. Вам может помочь опытный адвокат .

А если345 2условно будет?

296 ч2 ранее не судимый, посадят?

345часть 2 ранние не судим взяли под стражу на 60 суток что ждать дальше?

Тюрьма будет – адвоката возьми не брехливого, может уменьшит года отсидки.

Обращаться нужно персонально в приват.

Источник: http://42yurista.com/qa/6736/

Congratulation from Naukova spilnota!

27.05.2017 15:33

[Section 4. Criminal law. Criminal judicial law. Criminalistics. Criminology. Criminal executive law. Court organisation. Law enforcement agencies, public prosecutor’s and public defender’s offices]

Author: Новікова Катерина Юріївна, студентка 3 курсу 3 групи факультету №9, Національний юридичний університет ім. Ярослава Мудрого

Дослідження і вивчення питання щодо притягнення до  відповідальності осіб за злочини, передбачених ст. 307 КК і ст. 309 КК потребує ретельного дослідження відмінностей їх складів. 

Родовим об’єктом цих злочинів є суспільні відносини у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів, здоров’я населення.

Об'єктивна сторона злочину описана як вичерпний перелік альтернативних форм злочинної поведінки, а саме незаконні: 1) виробництво; 2) виготовлення; 3) придбання; 4) зберігання; 5) перевезення; 6} пересилання; 7) незаконний збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів. Відмінність між ст. ст, 307 і 309 полягає лише у тому, що ст. 309 не передбачає збуту і мети збуту наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів. 

Якщо наркотичний засіб чи психотропна речовина були виготовлені для збуту, а особа не встигла здійснити останнє, вона має нести відповідальність за виготовлення з метою збуту наркотичного засобу чи психотропної речовини.

Одночасне виготовлення наркотиків для себе і для збуту охоплюється ст. 307, якщо їх предметом є один і той же наркотичний засіб (психотропна речовина).

Якщо ж один вид наркотичного засобу (психотропної речовини) виготовляється для збуту, а інший – для особистого вживання, має місце сукупність злочинів, передбачених ст. ст. 307 і 309.

Розглядаючи об’єктивну сторону ст.309 КК доцільно було б замінити її ознаку, а саме «виробництво» на «виготовлення»  .

 Під виробництвом наркотичних засобів та (або) психотропних речовин слід розуміти всі дії, пов’язані із серійним одержанням наркотичних засобів та (або) психотропних речовин із хімічних речовин та (або) рослин, а під виготовленням – усі дії, включаючи рафінування та екстракцію, в результаті яких одержуються наркотичні засоби та (або) психотропні речовини, а також відбувається перетворення наркотичних засобів, психотропних речовин або прекурсорів на готові до використання форми наркотичних засобів чи психотропних речовин або лікарські засоби, що їх вміщують. Беручи до уваги головну відмінність об’єктивної сторони ст.309 КК від ст.307 КК – , формулювання «виготовлення» є більш точним, оскільки воно презюмує власне споживання, а не серійне .

Досі не з’ясованим залишається питання про визначення певних  розмірів наркотичних засобів, що знаходяться у незаконному обігу.

Наприклад, розмір макової соломи (цілої або різного ступеня подрібнення будь-якої частини рослини виду “мак снотворний” або їх суміш (за винятком власне дозрілого насіння)незалежно від того,піддавались вони екстракції, деструкції,гниттю чи враженню пліснявою) у розмірі до 50 г  є невеликим, від 500 г до 5000 г – великим, а від 5000 г особливо великий.

Проте відсутнє закріплення визначення розміру від 50 г до 500 г, що є дуже важливим при кваліфікації злочину. На мою думку, це є дуже глибокою колізією у законодавстві, оскільки у зв’язку з цим постають проблеми у застосуванні тої чи іншої частини статті, які в свою чергу мають різні види санкцій.  

Аналізуючи ст.309 КК і ст.44КУпАП можна дійти до висновку,що головною відмінною ознакою при застосуванні тієї чи іншої статті є кількість рослин (речовини), що виготовляється. Ст.

309 КК України передбачає відповідальність за незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту (ч. 1) незалежно від розміру. Великий (ч. 2) та особливо великий (ч. 3) розмір виступають обтяжуючими обставинами. Отже, положення ст. 44 КУпАП та ч. 1 ст.

309 КК України є майже однаковими і відрізняються лише переліком протиправних дій (у кримінальному законодавстві присутня відповідальність за виготовлення наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів).

Література:

1. Наказ МОЗ № 188 від 01.08.2000.

Источник: http://www.spilnota.net.ua/us/article/id-1884/

Адвоката можуть не залучити до захисту наркомана, а останній відповідатиме за злочин, навіть якщо звернувся за лікуванням | ЮРЛІГА

Об'єднана палата Касаційного кримінального суду Верховного Суду при розгляді справи №  № 213/1425/17 зробила висновок щодо обов'язковості участі захисника у кримінальному провадженні в аспекті п. 3 ч. 2 ст. 52 КПК (щодо осіб, які внаслідок психічних чи фізичних вад не здатні повною мірою реалізувати свої права).

У постанові від 22 квітня 2019 року об'єднана палата дійшла наступного висновку про те, як саме повинна застосовуватися норма процесуального права, із застосуванням якої не погодилася, передавши справу на розгляд, колегія суддів ККС.

У кримінальних провадженнях щодо осіб, які обвинувачуються у вчиненні злочинів проти здоров'я населення, самі собою факти перебування вказаних осіб на спеціальних обліках й на стаціонарному лікуванні з діагнозом “розлади психіки та поведінки внаслідок вживання наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів” не можуть автоматично свідчити про нездатність обвинуваченого (засудженого) через фізичні чи психічні вади повною мірою реалізувати свої права, а отже, і про обов'язковість участі захисника в аспекті п. 3 ч. 2 ст. 52 КПК. При здійсненні судового провадження питання про залучення захисника необхідно вирішувати виходячи з конкретних обставин справи з урахуванням установлених характеру розладів, психічного або соматичного стану здоров'я особи, особливостей її поведінки, стилю комунікації з оточуючими тощо.

Також у цій справі висловлена позиція щодо звільнення від кримінальної відповідальності особи, яка добровільно почала лікування від наркоманії, за дії передбачені ст. 309 Кримінального кодексу(незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту)

При вирішенні питання про звільнення особи від відповідальності на цій підставі, суд має з'ясувати не тільки те, чи дійсно особа страждала на наркоманію і потребувала лікування від неї, але й те, чи добровільно, а не вимушено вона звернулася до лікувального закладу та розпочала лікування, і чи дійсно така особа ставить за мету вилікуватись, а не ухилитись у згаданий спосіб від кримінальної відповідальності за вчинений злочин. Якщо особа звертається до лікувального закладу у зв'язку з викриттям її участі у злочині, таке звернення в юридичному розумінні вважається не добровільним, а вимушеним. У випадку, якщо особа вчинила дії, передбачені ч. 2 або ч. 3 ст. 309 КК, її звільнення на згаданій підставі закон не допускає.

З повним текстом постанови, а також окремою думкою судді Огурецького можна ознайомитись у системі аналізу судових рішень VERDICTUM. Замовити тестовий доступ до VERDICTUM можна тут.

Источник: https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/186512_advokata-mozhut-ne-zaluchiti-do-zakhistu-narkomana-a-ostanny-vdpovdatime-za-zlochin-navt-yakshcho-zvernuvsya-za-lkuvannyam

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*