Незаконний вигул собак: боротьба та наслідки

Якщо ваш вихованець веде себе досить незвично і проявляються не зовсім зрозумілі ознаки і симптоми, можливо мова йде про відправлення.

Коли ваш пес важко дихає, стає млявим і дивиться сумними очима – не виключено, що він чимось отруївся. То схопив щось з землі під час прогулянки, то люди постаралися. Ясно одне, собаку потрібно терміново лікувати.

Отруєння у собаки: причини

Можливі причини отруєння у собаки:

 • Недоброякісна їжа. Не варто давати собаці те, що зіпсувалося, і самі ви боїтеся вживати в їжу. Їхні шлунки так само не призначені для подібної їжі.
 • Недотримання правил зберігання отрут або побутової хімії. Будь-яким з таких засобів тварина може отруїтися. Тому зберігати їх потрібно щільно закритими у місці, куди псу немає доступу.
 • Передозування лікарськими засобами. Іноді господарі дають собаці препарати «на око» або ж виходячи з дози, розрахованої на людину. Цього робити не можна, потрібно точно слідувати інструкції.

Незаконний вигул собак: боротьба та наслідкиВід ліків

 • Неякісний сухий корм з невідомим складом або його неправильне зберігання.
 • «Самостійний» вигул собаки, яку відпускають на вулицю без повідка. Вона може схопити зі смітника неякісний або отруєний продукт, зжувати отруйну траву, стати жертвою укусу отруйної комахи.
 • Помилки в раціоні тварини: недостатня кількість їжі або її незбалансованість. Зокрема, велика кількість білків у раціоні собаки може також призвести до розвитку інтоксикації і як наслідок, до проблем в роботі внутрішніх органів.

Отруєння у собаки: ознаки

При отруєнні відбувається стрімке виникнення наступних симптомів:

 • Собака відмовляється від їжі
 • Вона часто п'є воду
 • У неї частий пронос
 • Періодично виникають судоми
 • Рясне слиновиділення
 • Собака перезбуджена або ослаблена
 • І часте дихання переривисте

Незаконний вигул собак: боротьба та наслідкиНедуга

Хімічне отруєння собаки відрізняється від харчового. Його характеризують в залежності від того, що саме проковтнула собака, наступні симптоми:

 • Підвищення температури і кривавий пронос характерні для щурячої отрути
 • Поява часникового запаху з пащі говорить про наявність в організмі миш'яку
 • Протитуберкульозний препарат Ізоніазид викликає у собак підвищену чутливість і може викликати блювоту з наявністю білястої піни і кривавих домішок, порушується координація. Ці ознаки схожі з ентеритом, тому причину хвороби може визначити тільки ветеринар.
 • Можливо часте сечовипускання або зворотне явище – собака практично не мочиться, що говорить про те, що розвивається ниркова недостатність.
 • В особливо важких випадках не виключено різке падіння температури.

Як лікувати отруєння у собаки?

Лікування отруєння у собаки:

 • Якщо собака вкушена отруйних комах або змією – як можна швидше охолодіть місце укусу, що призведе до звуження судин і полегшення симптомів. Наступний крок – негайна доставка тварини до фахівця, який визначить вид потрапив в організм отрути і вибере необхідний антидот.
 • Якщо собака потрапила в зону отруйних речовин і вдихнула їх, потрібно терміново перемістити її в незаражений зону, дати їй чистої води. Не завадить також помити собаку, щоб видалити можливі токсини, які могли потрапити на шерсть. Тільки не використовуйте при цьому ніяких шампунів або мила, щоб уникнути можливого виникнення отруйних парів в результаті реакції з токсинами.
 • Якщо собака отруїлася анабазином негайно промийте їй шлунок з активованим вугіллям і дайте сольове проносне.
 • Щоб вивести анілін, треба винесіть собаку на вулицю і дайте їй холодного молока або міцного чаю, прикладіть до морди холодний компрес.
 • При отруєнні атропіном необхідно багаторазове промивання шлунка, використання проносних засобів і адсорбентів. Після можна дати їй міцного солодкого чаю.

Незаконний вигул собак: боротьба та наслідкиПотрібно лікувати

У разі, якщо собака проковтнула отруту, необхідно терміново спровокувати у неї блювання. Для цього можна скористатися наступним розчином: залити близько 40 г солі склянкою води, краще кип'яченою. Доза розраховується як 5 мл такої суміші на кожні 10 кг.

Можна також дати їй гірчицю, приготовану у вигляді розчину в аналогічних пропорціях, але давати з розрахунку 1 столової ложки на 3 кг. В такій же дозі дають і перекис водню з водою, узятих в рівних пропорціях. Підійде і слабкий розчин марганцівки. В крайньому випадку можна ложкою дати вихованцеві соду або сіль в чистому вигляді, погладжуючи його при цьому вздовж горла.

Цей метод не підходить, якщо собака отруїлася кислотою, лугом або яким-небудь з продуктів нафтопереробки. Так можна викликати в неї додаткові опіки стравоходу.

Тому терміново везіть пса до ветеринара, але перед цим влийте в тварину літра півтора води, в якій розчиніть адсорбент. Давайте адсорбенти також при будь-яких отруєннях. Використовуйте для цього активоване вугілля, Ентеросгель і т.

п. І знову-таки транспортуйте собаку в клініку.

Незаконний вигул собак: боротьба та наслідкиОтруєння

 • Якщо ж сталося отруєння Ізоніазидом, видалите токсини вищеописаними методами і введіть собаці в вену до 50 мл такого засобу, як піридоксин (1%) або зробіть внутрішньом'язову ін'єкцію (в цьому випадку доза становить 1 мл). Зверніться до ветеринара.
 • Вхопили щурячу отруту небезпечний внутрішніми кровотечами, тому в терміновому порядку введіть внутрішньом'язово Вікасол у вигляді розчину і негайно звертайтесь до ветеринарної клініки.

Якщо собака отруїлася неякісною їжею, добу обов'язково потримаєте її на повній дієті, а після потроху починайте давати легку їжу у вигляді нежирного відвареного м'яса, вівсянки, кисляку, сиру.

Основне лікування собаки проводить ветеринар, а ви повинні забезпечити належний догляд в період реабілітації. Для цього чітко виконуйте всі розпорядження лікаря.

Як уникнути отруєння у собаки?

 1. Не давайте собаці неякісну їжу і зберігайте її у відповідності з рекомендованими умовами зберігання.
 2. Не залишайте її під час прогулянки без нагляду і якщо побачите, що вона щось їсть – спровокуйте блювоту, а вдома нагодуйте адсорбентами.
 3. Не дозволяйте собаці брати їжу у чужих людей.

 4. Не гуляйте поблизу сміттєвих контейнерів.
 5. Лікарські препарати та засоби побутової хімії повинні зберігатися поза зоною доступу собаки.
 6. Якщо отруєння все ж таки сталося – ваші дії повинні бути блискавичними. Чим швидше собаку огляне ветеринар, тим легше і успішніше буде лікування і одужання.

Відео: Перша допомога собаці при отруєнні

Источник: https://goodhouse.com.ua/poradi/10139-otruyennya-u-sobaki-prichini-simptomi-likuvannya-profilaktika.html

Вирішення "собачого" питання

Проблема безпритульних тварин (особливо, собак, про яких ми говоритимемо тут) є доволі актуальною для багатьох міст.

Спроба позбавитись цією проблеми примітивними методами, кшталту простого відстрілу, є не тільки малоефективними, а й шкідливими. Міста є не стерильною територією, а справжньою екосистемою.

Тому, в разі зникнення собак на певній території, їхнє місце займуть інші собаки. Наприклад, безпритульні собаки з областей. Дуже ймовірно, що ці гості є переносниками різної зарази.

 • Що ж в такому випадку робити, щоб вирішити дану проблему?

Боротьба із причиною: собакам тут не місце Ця проблема – одна з тих багатьох, які необхідно вирішувати не боротьбою з наслідками, а викоріненням причин. Для початку необхідно ліквідувати точки харчування безпритульних собак. Цими точками є, зокрема, смітники. Ця ліквідація поліпшить санітарний стан міста, а також, не допустить міграції нових порцій безпритульних тварин на звільнені території.

Ця міра включає і заборону городянам підгодовувати бродячих тварин, штрафування за це. Аби не заважати проявам гуманізму, варто створювати у мікрорайонах пункти прийому їжі для собак, такі собі «годівнички», їжу з яких волонтери відноситимуть до притулків.

Боротьба із причиною: відповідальне утримання

Другим напрямом викоренення причини є запобігання появі тварин на вулиці. Звідки, зазвичай беруться безпритульні собаки? Вони або народжуються від інших бродячих собак, або опиняються на вулиці після перебування у статусі домашньої тварини. Розглянемо для початку другий варіант. Тваринка могла жити у турботливих господарів, а потім опинитись на вулиці. Не обов’язково через недбалість людей. Як же цього запобігти?

Варіантом є ведення реєстру домашніх тварин. Купив собаку – її дані вносяться до реєстру, де вказано, хто її господар. Якщо виявиться, що тваринка кудись зникла, а господар ніяк не відреагував на це, він має сплатити штраф. Гроші із цих штрафів мають частково покрити витрати на відлов і утримання безпритульних собак.

Незаконний вигул собак: боротьба та наслідки Щоб це працювало, господар собачки повинен мати трохи додаткового клопоту: не можеш знайти свого собаку? – повідом про це у відповідну службу (це не заява про зникнення, а лише страховка від штрафу. Якщо помітять, що твоєї собаки у тебе немає, а ти про це нікому не повідомив, можуть оштрафувати), поїхав і віддав собаку сусідам? – знов ж таки, подзвони до цієї ж служби… Це питання потребує шліфовки, але суть зрозуміла. Хто ж слідкуватиме, чи на місці домашня тварина, чи блукає містом? Певно, господарі мають періодично показувати собаку ветеринарові (цілком можливо, що із виїздом лікаря до дому) – ось вам і звітність. В разі доведення халатності господаря, на нього чекатиме штраф. Якщо власникові набридла його тваринка – він може здати її до притулку.

Аби було менше ризику втрати тварини і більше безпеки для оточуючих, місцева влада має забезпечувати громади мікрорайонів майданчиками для вигулу собак. Поза межами цих огороджених майданчиків, вигулювати собаку можна лише на повідку. А собак більшого класу небезпеки – в наморднику.

 1. Незаконний вигул собак: боротьба та наслідки
 2. Боротьба на генетичному рівні
See also:  Про актуальні зміни в законі україни «про судовий збір»

Іншою мірою регуляції та зменшення кількості собак-безпритульників, є стерилізація.

По-перше, господарі «притульних»  собак мають платити невеликий податок, якщо їхня тваринка не стерилізована. Певна служба слідкуватиме за популяцією собак та певних порід – аби цими мірами не знищити весь собачий рід.

По-друге, інша спеціальна служба ловитиме безпритульних собак і відвозитимуть до вет-клінік для цієї ж мети. Замість повернення їх на ті ж вулиці, варто створити спеціальні території для перебування стерилізованих безпритульних собак («собачі містечка»), або вивозити їх до притулків. В ізоляції їх легше буде контролювати. Але вивозити їх з міста варто лише після виконання першої умови – знищення місць харчування собак. До цих «собачих містечок» та притулків волонтери привозитимуть їжу. Ветеринари слідкуватимуть за санітарним станом. І всі щасливі. «Собачі містечка» можна споруджувати поза містом, на природі, та ізольовувати від проникнення інших тварин та людей.

І відлови, і притулки (та «містечка») частково фінансуватимуться зі штрафів. В тому числі, штрафів за неправильний вигул.

 • Незаконний вигул собак: боротьба та наслідки
 • Притулки: приватні, державні, спільні для людей та собак тощо

Після того, як собачку піймали, її певний термін тримають в притулку, на випадок, якщо вона загубилась і її шукає законний власник. Якщо його не знайшли, тварину стерилізують, а потім шукають нового власника. Собаку віддають безкоштовно, аби не витрачатись на її утримання. Притулки також можуть віддавати собак на прокат. Ці установи можуть утримуватись тематичними громадськими організаціями, спонсорами, або звичайними громадянами через мікровнески. Варто, аби значна частина фінансування тваринних притулків була позабюджетною. При цьому, фінансування повинне бути достатнім.

В притулках можуть працювати і волонтери (на допоміжних та тимчасових посадах), і безпритульні люди (допомога дієздатним  безробітнім та безпритульним має відбуватися лише, якщо вони працюють. Замість видачі виплат, варто платити зарплатню за актуальну діяльність), які можуть і проживати в іншому крилі притулку.

Інше: “собачі опікуни” та ТЕЦи-крематорії…

В деяких країнах існує посада так званого «собачого опікуна» – людини, яка утримує певних вуличних собак. Вона має слідкувати, щоб вони були неагресивними, стерилізованими, нагодованими та здоровими. Але доцільність цієї посади не визначена.

Також, певні міста можуть ввести ліміт на кількість собак у місті – якщо його перевищено, собак можна буде вбивати. Гуманно, авжеж – безболісно. Трупи спалюватимуться в крематоріях, виділяючи енергію для опалення, а попіл піде на добрива… Цей ліміт простимулює зоозахисні організації слідкувати за кількістю собак у місті, щоб не допустити їх легального вбивства

У цьому питанні треба керуватися боротьбою з причинами, гуманністю, стосовно братів наших менших, самоокупністю, системністю, відповідальністю та залученням добровольців

Источник: https://politiko.ua/blogpost83027

Де можна по закону вигулювати собак – 2019 рiк

Систематичні прогулянки є невід'ємною частиною догляду за собакою. На превеликий жаль всіх власників чотирилапих, існують певні правила, прописані законодавством, щодо вигулу собак.

Незаконний вигул собак: боротьба та наслідки

Закон України про вигул собак у місті – основні правила

Вигулювати собаку слід  в спеціально облаштованому для цього місці. Але реалії свідчать, що майданчиків для вигулу собак дуже мало, і не завжди вони знаходяться поблизу. Тобто, потрібно підібрати максимально відповідне місце для прогулянки з вихованцем. Ніяких претензій не виникне, якщо:

 • площа вигулу становить понад 400 кв.м.;
 • житлові будинки знаходяться на відстані більш, ніж 25 метрів;
 • дитячі установи, а також лікарні та інші громадські споруди розташовані за 40 метрів.

Місця, де вигул собак заборонено законодавством:

 • пляж;
 • кладовище;
 • дитячі та спортивні майданчики;
 • парк.

Для багатьох власників чотирилапих залишається відкритим питання – яким собакам не потрібен намордник за законом. Раніше вигул собак був дозволений лише в спеціальній екіпіровці – в наморднику і на повідку. Зараз же чинності набули зміни.

За новими нормами можна вигулювати пса без намордника в дозволених місцях для вигулу, використовуючи тільки поводок. Але це стосується тільки тих порід собак, які не належать до службових та бійцівських порід. Ці два типи, згідно із законом є джерелом підвищеної небезпеки.

Тому, власники таких собак повинні вигулювати вихованця тільки в наморднику.

Що загрожує за порушення закону

Що чекає на порушників закону, до чого бути готовими та які діють покарання за вигул собак в недозволеному місці України? Правила вигулу собак встановлені законодавством України і підлягають беззаперечному виконанню.

У разі порушення власнику собаки (тому, хто вигулює пса в даний момент) виписується штраф. Сума залежить від ступеня тяжкості порушення.

Ознайомитися з реальними цифрами, які доведеться віддати за те чи інше порушення, можна в статті 154 законодавства України.

Власник собаки повинен уважно поставитися до питання вигулу свого улюбленця, щоб не потрапити в «неприємну» ситуацію.

 • Главная > 
 • Новости >
 •  Де можна по закону вигулювати собак
 • Источник: http://my-zoo.com.ua/blog/De-mojna-po-zakony-vigyluvati-sobak-210/

  Вигулювати лише з 14 років і намордник для чіхуахуа: що треба знати власникам собак

  Незаконний вигул собак: боротьба та наслідки

  Адвокат Інна Мірошниченко розповіла, як правильно вигулявати та утримувати домашніх собак.

  З точки зору законодавста домашня тварина – це річ. І ця річ належить власникові, який несе повну відповідальність за неї. Так само, як водій авто при ДТП не може сказати “у машини гальма надто повільні, то не моя вина, що я не зупинився”, власник собаки відповідає за все, що вчинить його улюбленець стороннім особам. Навіть якщо такі особи провокують тварину.

  Домашні тварини підлягають реєстрації, якщо хтось не знав. І на кожну кішку, собаку у господаря мають бути реєстраційні документи. У Києві реєстрацією займається КП “Центр ідентифікації тварин”.

  Це не означає, що хтось із рейдом прийде до вас додому і забере вашого пухнастика (хоча теоретично і таке можливо). Але якщо собака, наприклад, на одну хвилину залишився без вашого нагляду, навіть якщо на ньому ошийник та повідок, це є підставою для його вилову компетентними органами.

  Вилов здійснюється з 5 до 7 ранку та після 20 години.

  А повернення тварини можливе лише після спливу 7 днів карантину та за умови пред‘явлення реєстраційного свідоцтва на тварину та оплати вартості її утримання. Уявіть, який то стрес для песика? Тиждень на карантині? Тож, ніколи не відпускайте собаку з повідка у вказаний вище час, якщо не хочете потім тиждень чекати на зустріч із ним.⠀

  Вигулювати тварину може лише особа, яка досягла 14 років. НЕЗАЛЕЖНО ВІД РОЗМІРІВ ТВАРИНИ! Навіть якщо це цуценя чіхуахуа, все одно із нею має бути дорослий!

  Це означає, що собака, який гуляє із дитиною, є безпритульним і може бути виловлений.

  Собака завжди має бути на повідку і наморднику. Так само незалежно від розміру та віку. Без них може з‘являтися у людному місці лише пес-працівник правоохоронних органів, або песик на спеціальному навчально-дресирувальному майданчику чи полюванні. Тобто ваш чіхуахуа або бігає на дворі у наморднику, або шукайте облаштований майданчик для його відпочинку.

  Зазначу, що детальні правила утримання тварин визначає місцева рада. І у Києві, наприклад, рада встановила, що у намордниках має вигулюватись лише потенційно небезпечна порода (їх перелік зазначено в цих правилах). А інші можуть бути лише на повідку. 

  Це суперечить закону, в якому відсутнє розмежування на безпечних собак та не дуже. А закон є важливішим за рішення місцевого значення. Тож, приходимо до висновку, що без намордника навіть чіхуашці не можна.

  До речі, Кодекс України про адмінправопорушення зі мною погоджується. Адже містить статтю про відповідальність за вигул собаки без намордника чи повідка, і не зазначає нічого про породу. Власника такого пса може бути оштрафовано, для того слід просто викликати поліцію.

  Не просто йти з собакою, а вигулювати її (ви розумієте про які я зараз наслідки) дозволяється лише у відведеному для цього місці, яке позначається табличкою. За порушення цього правила може бути накладено штраф, для чого так само викликаємо поліцію.

  Я розумію, що власники собак можуть казати про те, що таких місць у їхньому районі немає і все таке інше, але закон є закон. Тому вибачте, але гуляючи із собакою біля дитячого майданчика чи вздовж житлового будинку, ви порушуєту закон. Навіть якщо прибираєте за нею.

  На господаря песика покладено обов’язок прибрати за улюбленцем. Отже, якщо ви бачили купу лайна на майданчику для вигулу, то можете кричати, що її власник не тільки невихований, а ще й правопорушник.

  У Києві також встановлено, що власники потенційно небезпечних собак (доги, добермани, вівчарки, боксери, бульдоги та багато інших згідно переліку) зобов’язані застрахувати відповідальність перед третіми особами. Щоб у разі завдання шкоди здоров’ю чи зіпсуття майна, всі витрати взяла на себе страхова. Такі правила можуть бути прописані і у вашому місті/ селищі. Треба дивитися рішення місцевих рад.

  Тож ми бачимо, що бути законослухнянним власником песика не така проста річ. І всіх заспокоює те, що ніхто не чув про ті штрафи і ніколи не попадався.

  Але це лише через те, що обурені “подарунками” сусіди чи перелякані мами малих дітей просто не доходили до виклику поліції.Якщо ж всі почнуть скаржитись, то з часом і вулиці стануть чистішими, і власники собак забудуть своє “та вона не кусається” і нарешті куплять намордники, бо то дешевше, ніж щоразу сплачувати штраф.

  See also:  Новые законы о земле: каких еще изменений ждать украинцам

  Також слідкуйте за “Прямим”

  Источник: https://prm.ua/vigul-lishe-z-14-rokiv-i-namordnik-dlya-chihuahua-shho-treba-znati-vlasnikam-sobak/

  Правила вигулу тварин

  Правила утримання домашніх тварин визначені Законом «Про захист тварин від жорстокого поводження» та Рішенням КМР щодо правил утримання та поводження з собаками і котами в м.

  Києві, які встановлюють порядок утримання, використання, визначення ступеня небезпечності в умовах міста, визначають права та обов'язки власників собак і котів, а також дають відповідь на такі важливі питання: чи можна тримати собак та котів виключно в приміщенні, чи можуть діти вигулювати тварин, чи дозволено вигулювати собак без намордника, де знаходяться місця для вигулу тварин тощо.

  Незаконний вигул собак: боротьба та наслідки

  Правила вигулу

  • Власники собак та котів чи інші особи, що супроводжують тварину, мають право знаходитись з собакою або котом поза межами її постійного утримання;
  • Забороняється вигулювати тварин у стані алкогольного або наркотичного сп'яніння;
  • Необхідно забезпечити безпеку самої тварини, оточуючих людей і тварин, а також майна від заподіяння шкоди, дорожнього руху при проходженні з твариною біля транспортних шляхів і при їх переході шляхом;
  • Небезпечних собак дозволено супроводжувати особами від 16 років, окрім психічно хворих та фізично неспроможних контролювати тварину;
  • Інших тварин можна супроводжувати з 14 років, таким чином, діти вигулювати тварин не можуть;
  • Без повідка вигулювати собак не дозволяється – виводити собак за межі квартири чи території її проживання лише на повідку (з ошийником, що містить особистий номер), а небезпечних собак – на короткому повідку (не більше 1,2 м) і в наморднику;
  • Вигулювати собаку без повідка та намордника дозволено лише в спеціальних місцях вигулу тварин, де також можна проводити навчання тварин за спеціальними програмами, однак, варто зазначити, небезпечних собак не можна тримати без повідка та намордника навіть у зонах вигулу;
  • Особа, що вигулює тварину (окрім власників собак-поводирів), повинна прибирати екскременти за своїми тваринами в під'їздах, на тротуарах та інших місцях загального користування;
  • Заборонено купати тварин на території міських пляжів та у фонтанах;
  • Вхід до кафе, магазинів, лікарень, кінотеатрів та інших громадських місць з тваринами заборонено, крім відвідування спеціалізованих магазинів та закладів для тварин та супроводу собаками-поводирями; приходити на дитячі чи спортивні майданчики з тваринами також заборонено;
  • Забороняється порушувати громадський порядок, в тому числі, потрібно слідкувати за збереженням режиму тиші (з 22.00 до 08.00);
  • Власникам та супроводжуючим особам, вигулюючим тварину, необхідно дотримуватись також загальних правил утримання, а саме не знущатись над тваринами та надавати їм достатьню свободу руху, негайно звертатись за допомогою у разі травмування тварини чи твариною оточуючих;
  • Забороняється залишати тварин бездоглядними, залишених тварин виловлюють та утримують в притулках; пошуком бездоглядних тварин в Києві займається Центр ідентифікації тварин.

  Місце або зона вигулу тварин – це територія, на якій можна вільно вигулювати тварин за умов дотримання правил, тобто облаштування належним чином місця, якими займаються районні у м. Києві державні адміністрації.

  Всі місця та зони для вигулу тварин повинні бути обладнані спеціальними попереджувальними знаками, табличками з зазначенням назв та телефонів установ, які відповідають за їх технічний та санітарний стан, а також контейнерами для збору сміття та екскрементів.

  Де можна вигулювати тварин в вашому районі можна дізнатись на сторінці «Дивовижні». Перелік спеціальних місць для вигулу тварин також можна переглянути на карті.

  Источник: https://kyivcity.gov.ua/navkolyshnie_seredovyshche_mista/tvaryny/ItemText_991/

  Боротьба з незаконним вигулом собак / юрист Дупак Валентин Германович

  Валентин Дупак 05.04.2017

  Якщо хтось утримує незареєстровану собаку, яку вигулюють без короткого повідка та намордника на вулицях та у місцях загального користування, наражаючи на небезпеку людей (вказана собака веде себе неконтрольовано, біжить за людьми чи за маленькими дітьми, що призводить до переляку), ВАМ НЕОБХІДНО звернутись в поліцію із заявою про припинення вказаних незаконних дій. Але звертатись рекомендую не усно, а направивши відповідну заяву рекомендованим листом із повідомленням про вручення.

  Поліція зобов’язана припинити вказані незаконні дії,  оскільки:

  1)  відповідно до статті 154 Кодексу України про адміністративні правопорушення (Порушення правил тримання собак і котів) тримання… незареєстрованих собак, або приведення в громадські місця, або вигулювання собак без повідків і намордників (крім  собак, у реєстраційних свідоцтвах на яких зроблено спеціальну відмітку) чи в невідведених для цього місцях – тягне за собою попередження або накладення штрафу на громадян від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і попередження або накладення  штрафу на посадових осіб – від трьох до п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Ті самі дії, що спричинили заподіяння шкоди здоров’ю людей або їх майну, а так само повторне протягом року вчинення порушення з числа передбачених частиною першою цієї статті – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від трьох до п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з  конфіскацією тварин і на посадових осіб – від чотирьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

  2)  відповідно до положень Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження»: -поводження з тваринами ґрунтується на принципах забезпечення безпеки, прав та законних інтересів громадян (Стаття 4); -власники тварин зобов’язані дотримуватися ветеринарно-санітарних норм та правил, вимог цього закону, інших нормативно-правових актів України (Стаття 7).

  Власниками тварини є юридична або фізична особа, яка здійснює догляд за твариною, що належить їй на праві власності або на інших підставах, що не суперечать законодавству, і несе відповідальність за стан тварини та її дії згідно з чинним законодавством (Стаття 7).

  Місце та зона для вигулу собак – це територія, на якій власник має право вигулювати собаку без намордника та повідка за умови дотримання вимог цього Закону (Стаття 7).

  Реєстрація та облік тварин, що мають власників – це процес обліку та ототожнення тварин шляхом збирання та занесення відповідної інформації щодо тварини та її власника до загальної електронної бази даних тварин, котрі мають власників або опікунів, видача власникам тварин реєстраційних посвідчень та відмітних знаків (жетонів)…(Стаття 9).

  Реєстрація та облік домашніх тварин, яких утримують фізичні та юридичні особи, здійснюється установами ветеринарної медицини, іншими установами та організаціями з обов’язковим наданням ними інформації про зареєстровану тварину до держаних ветеринарних установ, що здійснюють ведення єдиної державної електронної бази даних тварин, котрі мають власників або опікунів. При реєстрації тварини, установа, яка здійснює реєстрацію, видає власнику зареєстрованої тварини реєстраційне посвідчення, особистий номерний знак (жетон або інший відмітний знак встановленого законодавством зразка), який має бути постійно закріпленим на тварині (на ошийнику або іншим способом), а також ознайомлює власника тварини з Законом України «Про захист тварин від жорстокого поводження» та правилами утримання домашніх тварин, ветеринарно-санітарними вимогами щодо їх утримання, з розташуванням місць для дозволеного вигулу собак, притулків для тварин, місць захоронення (утилізації) трупів тварин, ветеринарних служб (лікарень) тощо.(Стаття 9).

  Источник: https://dupakoff.in.ua/borot-ba-z-nezakonny-m-vy-gulom-sobak-yu/

  Вигул собак законодавство 2018 | без намордника, на дитячому майданчику, закон | Догляд за тваринами

  Багато людей мріють про собаку, але не всі дійсно усвідомлюють, які турботи лягають на плечі її господаря, адже у нього з’являється відповідальність не тільки за життя і здоров’я вихованця, але і за його взаємодія з оточуючими. Для господарів останнє особливо актуально, оскільки однією з проблем у Росії сьогодні є правила вигулу собак і обов’язковість їх дотримання всіма собаковладельцами.

  Зміст

  • 1 Що говорить закон
  • 2 Де можна гуляти
  • 3 Інші правила вигулу
  • 4 Штрафні санкції

  Що каже закон

  Починаючи з 1 січня 2018 р. в країні діють поправки до Закону «Про відповідальне поводження з тваринами», які торкнулися і правил вигулу домашніх тварин.

  По-перше, під час вигулу слід забезпечити безпеку як самого вихованця, так і інших тварин, людей, їх майна. Якщо раніше (ще з радянських часів) всім собакам можна було перебувати в громадських місцях виключно на повідку та в наморднику.

  То тепер у разі перетинання проїзної частини, дитячих чи спортивних майданчиків і при знаходженні в місцях загального користування для мешканців багатоквартирних житлових будинків досить використовувати для тваринного тільки поводок.

  Виняток становлять бійцівські породи і великі вихованці масою більше 15 кг. При цьому слід віддавати перевагу коротким повідця, який при необхідності дозволить контролювати дії вихованця.

  На нашийнику або «вуздечки» обов’язково повинна висіти табличка з контактними даними власника та інформацією щодо реєстраційних даних пса.

  See also:  Понад 5 тисяч справ про незаконний обіг зброї передані в суди з початку року

  По-друге, собаківникам доведеться особливу увагу приділяти чистоті вулиць. Нові поправки до закону про вигулі собак 2018 року зобов’язують господарів не допускати забруднення навколишнього середовища продуктами життєдіяльності домашніх вихованців. В іншому випадку слід подбати про їх негайної прибирання за допомогою спеціальних пакетів і совка або оплачувати штраф.

  Але намагаючись дотримуватися остання вимога громадяни ризикують порушити санітарно-епідеміологічні правила, згідно з якими забороняється зберігати екскременти тварин разом з побутовими відходами. Це означає, що пакети з відходами пса не можна викидати в міські урни. Оптимальним варіантом у цьому випадку є дог-бокси, але вони тільки починають з’являтися в містах Росії.

  Де можна гуляти

  Вільний вигул (без повідка та намордника) собак дозволяється на спеціально виділених місцях, обгороджених парканом, або на пустирях, балках та зелених зонах за умови забезпечення безпеки присутніх там людей.

  Але знайти обладнані майданчики навіть великих населених пунктах буває досить складно. У деяких містах просто встановлюються знаки, що сповіщають про те, що вигулювати тварин на даній території дозволено, чи, навпаки, заборонено.

  Крім того, законом категорично забороняється вигулювати вихованців:

  • на території дитячих майданчиків;
  • на відстані ближче 30 м від під’їздів багатоквартирних будинків.
  • на територіях, прилеглих до навчальних і медичних установ;
  • на територіях, що належать до установ сфери культури і спорту;
  • у місцях масового скупчення людей (за винятком парків);

  Інші правила вигулу

  Крім перерахованих обмежень, законодавством встановлений ще ряд вимог до вигулу собак:

  • Вигулювати тварин у місті можуть тільки дорослі громадяни, які перебувають у тверезому стані.
  • У Москві і деяких інших регіонах Росії заборонено гуляти з псом дітям до 12-14 років (в залежності від приналежності до тієї або іншій породі).

  Важливо! Вигул собак дозволено в будь-який час дня і ночі, але в період з 23:00-7:00 власник зобов’язаний вживати під час прогулянок з тваринами всі заходи для дотримання тиші.

  • Не відпускати вихованця з повідця в громадських місцях, навіть якщо на нього одягнений намордник.
  • Не відвідувати з псом місця, на яких забороняється вигул регіональними законодавчими актами. Зазначені території позначаються відповідними табличками.
  • Використовувати для пересування в транспорті засоби, які обмежують можливість пересування тварини (перенесення, повідка, намордника, нашийник, в т. ч. строгий).

  Штрафні санкції

  Адміністративна відповідальність за порушення нових правил вигулу собак лягає на їх власників. Порушникам загрожують санкції у вигляді штрафів:

  • пересічним громадянам – 3-4 тис. руб.;
  • посадовим особам – 30-50 тис. руб.;
  • юридичним особам – 100-150 тис. руб.

  При цьому в разі повторних порушень, зафіксованих протягом року, суми штрафів значно зростають:

  • для пересічних громадян – до 10-20 тис. руб.;
  • для посадових осіб – до 50-100 тис. руб.;
  • для юридичних осіб – до 700 тис. – 1 млн. руб.

  Крім штрафу в деяких випадках порушникові загрожує конфіскація домашньої тварини.

  Також згідно з новими правилами передбачено штрафи:

  • 1000-5000 руб. за вигулювання домашнього вихованця господарем, який перебуває в стані алкогольного сп’яніння;
  • 1000-3000 руб. за відсутність реєстрації тварини в Реєстрі тварин. Але варто відзначити, що на реєстрацію собаковладельцам відведено 3 роки з моменту вступу нового закону в дію.

  Що стосується штрафів за вигул собаки без намордника, вони регламентуються регіональними правовими актами.

  Так, в Москві можна вигулювати вихованця без намордника, якщо не планується відвідування магазинів, ринків, пляжів, дитячих майданчиків або пересування в громадському транспорті.

  Для таких випадків слід в обов’язковому порядку надягати псу намордник, незалежно від його розмірів і породи. В іншому випадку доведеться заплатити штраф у сумі 1000-2000 руб. (згідно статті 5.1 п. 3 Кодексу р. Москви про адміністративні правопорушення).

  У культурі собаківництва росіянам ще дуже далеко до ідеалу: у громадських місцях зустрічаються тварини без повідка, біля дворів бігають собаки без намордника, що іноді призводить до сумних наслідків як для інших громадян, так і для самих домашніх тварин. Тому тим власникам, які дійсно люблять власного вихованця і прагнуть уникнути неприємних інцидентів, важливо робити все можливе, щоб він не доставляв занепокоєння оточуючим людям.

  Читайте також:

  • Закон про утримання собак
  • Закон про вигулі собак в Росії 2017 року
  • Як привчити собаку до наморднику

  Источник: https://poradum.com.ua/the-hands/doglyad-za-tvarinami/63013-vigul-sobak-zakonodavstvo-2018-bez-namordnika-na-dityachomu-majdanchiku-zakon.html

  3 породы собак, которые без проблем могут победить волка в схватке

  Сразу скажу “господам знатокам”, которые свято верят в то, что НИ ОДНА собака не способна победить волка. Можете даже не читать дальше, а для начала изучите матчасть. Волкодав носит такое название не просто так.

  Средний вес волка средней полосы – 35-50кг, а средний вес волкодава – 80 кг. Изначально пастухи и заводили тех же кавказцев для охраны отар овец от волков. И некоторые волкодавы за жизнь умудрились отправить на тот свет БОЛЬШЕ СОТНИ волков.

  Почитайте Бориса Рябинина, про Топуша писал. В общем, начинаем.

  Сегодня охота на волков многим кажется дикостью, но в прежние времена от нее в прямом смысле зависела жизнь людей. Волки нападали на скот, убивали домашних животных, запросто могли напасть и на человека.

  Хищники из леса отличаются силой и сообразительностью, поэтому для защиты от них нужен был не менее умный зверь.

  Много лет заводчики потратили, чтоб вывести по-настоящему смелую собаку, которая сможет помериться силами с волком. Неофициально таких собак называют волкодавами, но это не порода, а собирательный образ.

  Волкодав может быть представителем абсолютно разных пород, и здесь важны его качества охотника и охранника, а не экстерьер и длина шерсти. Хотя размер, например, точно имеет значение. Итак, среди каких пород собак можно встретить волкодава?

  Защитник с кавказских гор

  Начнем с привычной для нашего глаза породы. Кавказская овчарка давно зарекомендовала себя, как отличный сторож и охранник. Породе несколько сотен лет, и все это время она верой и правдой служит человеку.

  Когда есть кавказская овчарка, можно не переживать за сохранность имущества или жизнь скота. Надежный кавказец не только кинется в бой с любым неприятелем по команде хозяина, но и способен сам принимать решение.

  Крупная собака, а весят эти овчарки под 80 килограммов, легко выходит один на один с волком. Кавказца не пугает оскал лесного хищника, он и сам может испугать кого угодно. В схватке с волком кавказцы часто выходят победителями.

  Их мощный корпус, крепкая шея и челюсть способны выдержать нападение волка, и сил для ответного удара у кавказца предостаточно.

  Кавказцы отлично поддаются обучению, их легко дрессировать, и они отличаются уравновешенным характером. Те, кто близко знаком с этой породой знают, что эта порода готова рисковать своей жизнь ради хозяина, так что волкам лучше держаться от нее подальше.

  Древняя порода Гампр

  Еще в 3 веке нашей эры была известна такая порода, как армянский волкодав, второе ее название гампр. Гампр – собака решительная, сильная и умная. В холке взрослые представители породы вырастают до 80 сантиметров, а весить могут до 90 килограммов.

  С давних времен армянскому волкодаву доверяли защиту стада от нападок хищников, и охрану жилища своего хозяина. ЗА годы службы гампр заработал себе безупречную репутацию. Даже один пес этой породы может легко справится с взрослым волком. Уравновешенная и умная порода знает, как уберечь себя и, например, стадо, и в то же время нанести сокрушительный удар сопернику. В нашем случае, волку.

  Армянские волкодавы – это собаки-трудоголики. Они невосприимчивы к низким температурам, не устают, и отличаются огромной преданностью своему хозяину. Как вы и сами понимаете, эта порода совсем не для жизни в квартире, им подавай простор и свободу.

  И еще одна овчарка

  Раз уже речь зашла о самых опытных волкодавах, нельзя не упомянуть алабая. Да, эта порода бесспорный лидер по борьбе с волками во всей Средней Азии. Алабаи, они среднеазиатские овчарки, порода древняя. Много веков они верой и правдой сторожат овец, дом хозяина, его семью. Если на горизонте есть волк, будьте уверены, алабай не даст ему уйти безнаказанным.

  В чем секрет алабая? Конечно, не только в весе, росте и силе, хотя они весьма внушительны. Отдельные представители породы весят по 100 килограммов, и в схватке им нет равных. Алабаи – порода с интеллектом. Они готовы сами принимать решения, но и хозяина слушаются беспрекословно.

  В спарринге с волком алабаи часто выходят победителями из-за своей агрессивности. Опытные заводчики знают, что эта порода отличается вспыльчивым нравом, и для нападения им достаточно даже небольшой провокации.

  Кстати, именно из-за агрессии алабаев не рекомендуют держать в доме с детьми. Как собака отреагирует на детские шалости, невозможно предугадать.

  Источник: https://zen.yandex.ru/media/id/5c05b301301d06042399488c/3-porody-sobak-kotorye-bez-problem-mogut-pobedit-volka-v-shvatke-5e6958849b18d02998af5abd

  Be the first to comment

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.


  *