Порошенко: закон не передбачає можливості продовження строку дії воєнного стану президентом без рішення верховної ради

26-11-2018, 09:01

351

Порошенко: закон не передбачає можливості продовження строку дії воєнного стану Президентом без рішення Верховної РадиУ понеділок, 26 листопада, Верховна Рада на позачерговому засіданні розгляне питання введення в Україні воєнного стану.Йдеться про введення воєнного стану на 60 діб.Президент України Петро Порошенко заявив про винесення на засідання Ради національної безпеки і оборони рішення про введення воєнного стану в Україні та звернення до Верховної Ради щодо розгляду цього рішення на позачерговому засіданні.

Як передає СобКор.нет, про це Порошенко повідомив під час засідання Ради національної безпеки і оборони України в Києві.

«Приймаю рішення підтримати пропозицію військового комітету, винести на засідання РНБО відповідне рішення і звернутися з ним до Верховної Ради», – сказав глави держави.Він зазначив, що військовий кабінет звернувся з пропозицією винести на засідання РНБО пропозицію про підготовку рішення про введення воєнного стану в Україні та звернення до ВР, щоб «вона завтра, по можливості (відповідні консультації з головою ВР вже проведені) розглянула проект рішення на своєму позачерговому засіданні ».

Читайте також: Канада і надалі підтримуватиме Україну

«Я як президент, як Верховний головнокомандувач ЗСУ відповідно до Конституції приймаю рішення підтримати пропозицію військового кабінету – винести на засідання РНБО відповідне рішення і звернутися з ним до Верховної Ради України», – заявив глава держави.Порошенко особливо підкреслив, що введення воєнного стану жодним чином не означає, що Україна буде проводити будь-які наступальні дії.Дане рішення, за словами Порошенка, не передбачає мобілізації, але треба “бути напоготові”, заявив президент.Як повідомляє 112 в своєму Телеграма, представники НБУ на засіданні РНБО заявили, що військовий стан на роботу банків не вплине, і ця сфера буде працювати в штатному режимі. Держприкордонслужба має намір обмежити перетин кордону для “деяких категорій” громадян РФ. Для громадян України все залишиться як і було.Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков закликав сконцентруватися на “зовнішнього ворога”, а не на внутрішніх суперечках. Поліція переходить на посилений режим роботи, і посольства охоронятиме особливо ретельно. Міністр інформаційної політики Юрій Стець під час засідання закликав всіх користуватися виключно офіційними джерелами інформації і не читати “fake news”. Прем'єр-міністр Гройсман закликав мобілізувати весь цивілізований світ, щоб “покінчити з варварством і бандитизмом”. Він упевнений, що економічне зростання збережеться, незважаючи на воєнний стан.Воєнний стан, значення”Воєнний стан – це особливий правовий режим, який вводиться в Україні або окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності України, її територіальної цілісності та передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню та органам місцевого самоврядування повноважень, необхідних для запобігання загрози і забезпечення національної безпеки, а також тимчасове, зумовлене загрозою, обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина та прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень “(стаття 1 Закону” Про правовий режим воєнного стану “).Під час введення воєнного стану можуть запроваджуватися такі заходи:трудова повинність для працездатних осіб з метою виконання робіт, що мають оборонний характер;використання потужностей і трудових ресурсів підприємств, установ і організацій всіх форм власності для потреб оборони;комендантська година;особливий режим в'їзду і виїздуперевірка документів у громадян, огляд речей, транспортних засобів, багажу;контроль за діяльністю ЗМІ, установ і організацій культури, друкарень;квартирна повинність фізичних і юридичних осіб для розквартирування військовослужбовців;забороняються вибори президента і Верховної Радизабороняється зміна Конституціїзабороняється проведення референдумів, акцій і масових зібрань.

 • Лайк
 • Нравится
 • Твит
 • Плюсую

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.

Порошенко ввел в действие решение СНБО о введении военного положения в Украине (текст решения)

26 ноября 2018 г. 15:46

Президент Украины Петр Порошенко ввел в действие решение Совета национальной безопасности и обороны Украины, принятое сегодня ночью.

Согласно этому решению, с сегодняшнего дня, 26 ноября, в стране на 60 суток вводится военное положение, а государственные органы должны провести ряд мероприятий, направленных на обеспечение национальной безопасности.

 В указе Президента указан список ограничений прав граждан, которые будут действовать на время военного положения.

Об этом KV стало известно из текста указа Президента Украины №390/2018 “О решении Совета национальной безопасности и обороны Украины от 26 ноября 2018 “О чрезвычайных мерах по обеспечению государственного суверенитета и независимости Украины и введении военного положения в Украине” и указа Президента № 391/2018, опубликованного на сайте Верховной Рады.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”

“В соответствии со статьей 107 Конституции Украины постановляю:

1. Ввести в действие решение Совета национальной безопасности и обороны Украины от 26 ноября 2018 “О чрезвычайных мерах по обеспечению государственного суверенитета и независимости Украины и введении военного положения в Украине” (прилагается, тайно, без пункта 12 – несекретно)”, – сказано в указе Президента.

 • При этом контроль за выполнением решения СНБО, введенного в действием настоящего Указа, возложено на Секретаря СНБО Александра Турчинова.
 • Также на сайте Президента опубликован текст решения СНБО.
 • Таємно
 • (без пункту 12 – нетаємно)
 • Прим.
 • Введено в дію
 • Указом Президента України
 • від 26 листопада 2018 року №390/2018
 • РІШЕННЯ
 • Ради національної безпеки і оборони України
 • від 26 листопада 2018 року
 • Щодо надзвичайних заходів із забезпечення
 • державного суверенітету і незалежності України та
 • введення воєнного стану в Україні
 • У зв’язку з черговим актом збройної агресії з боку Російської Федерації, що відбувся 25 листопада 2018 року у районі Керченської протоки проти кораблів Військово-Морських Сил Збройних Сил України, що мав важкі наслідки, іншими агресивними діями Російської Федерації в Азовському та Чорному морях, наявною загрозою широкомасштабного вторгнення в Україну збройних сил Російської Федерації, на тлі окупації Російською Федерацією території Автономної Республіки Крим та частини Донецької і Луганської областей, з метою адекватного реагування на ескалацію збройної агресії Російської Федерації проти України, враховуючи відсутність інших, передбачених Конституцією та законами України, можливостей для відсічі збройній агресії, забезпечення національної безпеки, припинення поширення терористичної загрози, що становить небезпеку незалежності України, її територіальній цілісності, для створення умов із здійснення органами державної влади, військовим командуванням, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами і організаціями наданих їм повноважень, необхідних для відвернення загрози і забезпечення територіальної цілісності України, її національної безпеки Рада національної безпеки і оборони України вирішила:

1. Констатувати, що дії Російської Федерації проти кораблів Військово-Морських Сил Збройних Сил України, що мали важкі наслідки, становлять злочин збройної агресії і підпадають під пункти “с” і “d” статті 3 Резолюції 3314 (XXIX) Генеральної Асамблеї ООН від 14 грудня 1974 року.

2. Визнати за необхідне введення в Україні особливого правового режиму для створення умов з відсічі збройній агресії та забезпечення національної безпеки, усунення загроз державній незалежності, суверенітету та територіальній цілісності України.

See also:  Налоговики обошли закон и массово штрафуют бизнес во время карантина. что делать

3. Запропонувати Президентові України ввести з 14 години 00 хвилин 26 листопада 2018 року воєнний стан в Україні строком на 60 діб до 14 години 00 хвилин 25 січня 2019 року.

 1. 4. Міністерству закордонних справ України:
 2. звернутися до держав, що підписали Меморандум про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї від 5 грудня 1994 року, з пропозицією негайно організувати консультації з приводу акту збройної агресії Російської Федерації проти України;
 3. невідкладно ініціювати скликання засідань Ради Безпеки ООН, Постійної Ради Організації з питань безпеки і співробітництва в Європі;
 4. організувати консультації Президента України, Міністра закордонних справ України з лідерами союзницьких і партнерських держав, Європейського Союзу, керівництвом ООН, ОБСЄ, інших міжнародних організацій.

5. Міністерству закордонних справ України, Міністерству інформаційної політики України невідкладно організувати інформаційну кампанію щодо доведення до керівництва іноземних держав, впливових міжнародних політичних, економічних, громадських кіл об’єктивної інформації про черговий акт збройної агресії Російської Федерації проти України.

6. Міністерству оборони України, Генеральному штабу Збройних Сил України невідкладно в установленому порядку уточнити Мобілізаційний план Збройних Сил України, зокрема обсяги призову резервістів оперативного резерву першої черги.

 • 7. Генеральному штабу Збройних Сил України невідкладно:
 • 1) подати Президентові України пропозиції щодо введення в дію документів з питань застосування Збройних Сил України та інших військових формувань;
 • 2) організувати протиповітряну оборону України з метою прикриття важливих державних об’єктів, промислових районів, адміністративних центрів держави та угруповань військ (сил) від ударів з повітря;
 • 3) внести на розгляд Ради національної безпеки і оборони України пропозиції щодо залучення інших військових формувань та правоохоронних органів до здійснення заходів правового режиму воєнного стану;
 • 4) передбачити заходи часткової мобілізації, організувати та провести навчальні збори з резервістами оперативного резерву у необхідних обсягах.

8. Міністерству внутрішніх справ України, Службі безпеки України вжити невідкладних заходів з метою забезпечення громадського порядку, охорони і оборони об’єктів критичної інфраструктури, охорони іноземних дипломатичних представництв.

9. Службі безпеки України вжити невідкладних заходів щодо посилення контррозвідувального, антитерористичного та контрдиверсійного режиму, інформаційної безпеки.

10. Службі безпеки України, Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, іншим суб’єктам забезпечення кібербезпеки вжити заходів щодо забезпечення кібербезпеки.

11. Адміністрації Державної прикордонної служби України посилити охорону державного кордону з Російською Федерацією та адміністративної межі з Автономною Республікою Крим.

12. Таємно.

Секретар Ради національної безпеки і оборони України  О.ТУРЧИНОВ

Как следует из указа Президента № 391/2018, на период военного положения ограничиваются права граждан, предусмотренные следующими статьями Конституции Украины:

Стаття 30. Кожному гарантується недоторканність житла.

Стаття 31. Кожному гарантується таємниця листування, телефонних розмов, телеграфної та іншої кореспонденції.

Стаття 32. Ніхто не може зазнавати втручання в його особисте і сімейне життя, крім випадків, передбачених Конституцією України.

Стаття 33. Кожному, хто на законних підставах перебуває на території України, гарантується свобода пересування, вільний вибір місця проживання, право вільно залишати територію України, за винятком обмежень, які встановлюються законом.

Стаття 34. Кожному гарантується право на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань.

Стаття 38. Громадяни мають право брати участь в управлінні державними справами, у всеукраїнському та місцевих референдумах, вільно обирати і бути обраними до органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

Стаття 39. Громадяни мають право збиратися мирно, без зброї і проводити збори, мітинги, походи і демонстрації, про проведення яких завчасно сповіщаються органи виконавчої влади чи органи місцевого самоврядування.

Стаття 41. Кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, результатами своєї інтелектуальної, творчої діяльності.

Стаття 42. Кожен має право на підприємницьку діяльність, яка не заборонена законом.

Стаття 43. Кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується.

Стаття 44. Ті, хто працює, мають право на страйк для захисту своїх економічних і соціальних інтересів.

Стаття 53. Кожен має право на освіту.

Для юридических лиц вводятся все ограничения, предусмотренные статьей 8 Закона Украины “О правовом режиме военного положения” – всего 24 пункта.

Верховная Рада в 16:00 должна была начать обсуждение указа президента в закрытом режиме. Но депутаты решили обсуждать указ о военном положении в открытом режиме. Начало обсуждения затягивается.

 1. Читайте: Военное положение: усечение в гражданских правах и новый орган власти
 2.  Digit
 3. KиевVласть

У десяти областях будуть створені штаби оборони через введення воєнного стану

У зв'язку з введенням воєнного стану у десяти областях України будуть створені штаби оборони. Про це повідомив президент України Петро Порошенко у Twitter.

“Військові адміністрації не будуть створюватися, а будуть створюватися лише штаби оборони. Буде передислоковано частину військ, скорочено бойове злагодження, буде скорочено перебування у пунктах постійної дислокації і висунення на кордон, щоб зразу ж організувати ефективний захист”, – написав він.

Як повідомлялося, 26 листопада Верховна Рада Україна ухвалила закон про введення воєнного стану у десяти областях України з 26 листопада.

У понеділок президент України Петро Порошенко провів телефонну розмову з Державним секретарем США Майклом Помпео, під час якої поінформував американську сторону про вчинений Росією акт збройної агресії проти України в акваторії Керченської протоки, а також відповідні кроки української сторони, зокрема запровадження режиму воєнного стану. Водночас США закликали Порошенка та президента РФ Владіміра Путіна до прямого контакту заради вирішення ситуації в Азовському морі. Своєю чергою, прес-секретар Путіна Дмітрій Пєсков заявив, що ситуація в Азовському морі “не потребує” прямих переговорів президентів РФ і України.  

 • Голова Міністерства закордонних справ України Павло Клімкін повідомив, що в 10 областях України було запроваджено воєнний стан для того, щоб бути готовими відповісти на будь-яку провокацію РФ. 
 • Міністр інфраструктури України Володимир Омелян повідомив, що у зв’язку із введенням воєнного стану Україна запроваджує додаткові заходи із забезпечення охорони і оборони об’єктів інфраструктури.
 • Президент Росії Владімір Путін під час телефонної розмови із канцлером Німеччини Ангелою Меркель заявив, що він нібито “серйозно стурбований” через рішення України ввести воєнний стан та привести Збройні сил України в повну бойову готовність через агресію РФ в Азовському морі.

Водночас прес-служба німецького уряду повідомила, що ввечері 26 листопада Путіну зателефонувала Меркель. У центрі розмови був інцидент у Керченській протоці. Канцлер підкреслила необхідність деескалації та діалогу. Сторони обговорювали варіант аналізу інциденту за участю російських та українських фахівців прикордонної служби. 

Міжнародний валютний фонд офіційно оголосив, що не має юридичних обмежень стосовно продовження співпраці з Україною після запровадження воєнного стану. 

Нагадаємо, 25 листопада прикордонні кораблі РФ здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України. Так, кораблі ВМС України у складі двох малих броньованих артилерійських катерів та рейдового буксиру здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь Азовського моря.

Російський прикордонний корабель “Дон” здійснив таран українського рейдового буксира, в результаті якого пошкоджено головний двигун корабля, обшивку та леєрне огородження, втрачено рятувальний плотик.

Згодом російські кораблі відкрили вогонь по корабельній групі Військово-морських сил ЗС України під час виходу з Керченської протоки, внаслідок чого є поранений. 

See also:  Справа насірова: чи платитимуть компенсацію та чи законно звільнили чиновника

Крім того, у ВМС ЗС України повідомили, що за оперативною інформацією малі броньовані артилерійські катери “Бердянськ”, “Нікополь” вражені вогнем противника та втратили хід. Рейдовий буксир “Яни Капу” також примушений до зупинки.

Кораблі захоплені спецназом РФ. У неділю станом на 22:00 через російську агресію в Азовському морі поранено шість українських військовослужбовців.  27 листопада стали відомі імена військових РФ, які атакували українські судна.

27 листопада голова Служби безпеки України Василь Грицак підтвердив інформацію про перебування на борту кораблів ВМС України, які були незаконно атаковані та захоплені Росією у Керченській протоці 25 листопада, працівників військової контррозвідки СБУ.

Також 27 листопада  слідчі Служби безпеки України в Одеський області та прокурори Військової прокуратури Південного регіону України оголосили підозру вісьмом військовим Прикордонної служби ФСБ та Збройних сил РФ, їм інкримінують ведення агресивної війни, замах на злочин та умисне вбивство. 

“Військові адміністрації не будуть створюватись. Будуть створюватись лише штаби оборони для організації і підготовки територіальної оборони: перевірки резерву (військовослужбовців, – ред.), перевірка можливостей по мобілізації, перевірка технічного стану. Буде передислокована частина військ і висунення на кордон для того, щоб одразу ж організувати ефективний захист”, – пояснив Порошенко.

Він також додав, що повноваження президента не будуть розширені у зв’язку з введенням воєнного стану.

“Щодо обмеження конституційних прав і свобод. Позиція перша – повноваження президента не розширюються. Президент має виключні конституційні повноваження щодо оборони країни в рамках 106 статті Конституції… Це пряма конституційна відповідальність президента, який має захистити країну”, – заявив він.

Нагадаємо,  прийнятий Верховною радою 26 листопада закон про введення воєнного стану не передбачає можливості продовження його строку дії президентом без рішення праламенту. Таким чином, термін дії воєнного стану спливає 26 грудня.

Додамо, що воєнний стан вводиться у десяти областях України: Вінницькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Чернігівській, Донецькій, Запорізькій та Херсонській.

Порошенко пояснив, що не може продовжити воєнний стан одноосібно

Закон не передбачає можливості продовження строку дії воєнного стану Президентом без рішення Верховної Ради

Президент Петро Порошенко під час інтерв'ю українським телеканалам наголосив, що ухвалений вчора Закон не передбачає можливості для Президента без рішення Верховної Ради продовжувати режим воєнного стану, передає Depo.ua.

Глава держави зауважив, що документ запроваджує воєнний стан на 30 днів.

'Відповідно до Закону термін дії буде припинений, наскільки я розумію, 26 грудня… Були абсолютні нісенітниці вчора у Верховній Раді, коли всіх лякали тим, що Президент без Верховної Ради продовжить дію воєнного стану ще на невизначений термін.

Закон не передбачає таких можливостей. І це була пряма дезінформація. Це була спеціально розв'язана кампанія фейкових новин або дезінформації навмисно для того, щоб збити прийняття цього Закону', – підкреслив Петро Порошенко.

'Кому це вигідно? Це ж очевидно. Для чого це робилося, де відповідальність цих політиків? Думаю, що це зараз питання, над якими нам треба дуже серйозно подумати і ви самі зможете переконатися, хто і для чого це робив', – додав він.

Глава держави також розповів, що військові запропонували Воєнному кабінету, що їм потрібно, щоб негайно організувати оборону країни. В результаті РНБО підтримало військових, затвердила проект Указу Президента і він був направлений до Верховної Ради.

'Як тільки ми почули дискусію, що можливо проект, запропонований військовими, може порушити виборчі права громадян, я негайно підготував проект змін, обмеживши термін дії воєнного стану до 30 днів для того, щоб не збивався графік виборів', – зауважив Петро Порошенко.

За його словами, у Верховній Раді всі бачили цю пропозицію, вона була в тексті виступу.

'Далі відбулися дивні речі – замість того, щоб послухати Президента, виступити і обговорити та в 16:20-16:30 проголосувати, що відбувалося вчора в Раді ви бачили.

У нас почався, замість того, щоб турбуватися про оборону держави, передвиборчий фарс і хаос.

Я уявляю собі якби була агресія, ми би прийшли в Раду і наші танкісти сиділи би перед наданням можливості, які дає воєнний стан, сиділи би і чекали поки будуть відбуватися дискусії такого ґатунку', – сказав Президент.

За його словами, він поїхав з Ради, виступив із зверненням, наголосивши, що 'це моя принципова позиція – захист конституційних прав громадян, в тому числі і виборчих.

'Я думав, що мені не потрібно їхати в Раду, але врешті-решт, коли температура вже зашкалювала, я вимушений був вийти в Раду, звернутися до депутатів. І що трапилося? Всі, хто так палко звинувачували, що це жах, що ми за це не будемо ніколи голосувати, що це передвиборчий піар…

Як тільки поставлено питання відповідальності, одразу же було 276 голосів, одразу же текст закону абсолютно фантастично прийнятий', – розповів Президент.

Глава держави наголосив, що загрози, з якими зараз стикається Україна потребують єдності – українського народу з українськими ЗСУ.

'Для того, щоб воїн нас захищав, він повинен відчувати підтримку – і не лише на словах, і не лише з телебачення, хоча це надзвичайно важливо, а підтримку фінансову, бюджетну, парламентську, політичну і врешті-решт він має бути захищений законом.

Бо воєнний стан дає захист українському воїну. І про це чогось ніхто не подумав. Дає додаткові повноваження, але лише на випадок війни', – сказав Глава держави.

 • Довідка: 25 листопада російські кораблі протаранили український буксир в Керченській протоці, після чого обстріляли українські кораблі і захопили їх у полон.
 • 26 листопада президент України Петро Порошенко підписав указ про введення в дію рішення РНБО про введення воєнного стану через агресію Росії.
 • Того ж дня Верховна Рада України підтримала введення воєнного стану в 10 областях України з 9:00 28 листопада.
 • Читайте також: Агресія Росії в Азовському морі: У 10 областях України ввели воєнний стан (ХРОНІКА)

Петро Порошенко оголосив про завершення воєнного стану в Україні

фото прес-служби президента України

Продовження воєнного стану Петро Порошенко не підтримує, оскільки попереду вибори

Президент Петро Порошенко заявив про завершення дії воєнного стану в 10 областях України. Про це він оголосив під час засідання РНБО 26 грудня, інформує «Українська правда».

See also:  Подводные камни пенсионной реформы: какие ноу-хау принесет законопроект о повышении пенсий

«О 14-й годині припиняється воєнний стан. Це моє принципове рішення. Воно ґрунтується на аналізі всіх складових поточної безпекової ситуації в країні», – повідомив президент.

Голова держави констатував, що «ситуація навколо країни не дуже змінилася». «ОБСЄ підтвердила дані нашої розвідки, що в районі Луганська знайдено підтягнуті системи реактивного вогню «Град», збільшена кількість артилерії, не відведені танки. Не зменшилася і військова присутність РФ в Азовському морі», – сказав він.

Водночас відмову від пролонґації воєнного стану Порошенко пояснює наближенням майбутніх виборів в Україні. «Хотів би наголосити, що нікуди не поділася і російська загроза. І можливо, я буду з вами відвертий: якби не вибори, ми б попросили Верховну Раду продовжити цей воєнний стан», – заявив президент.

«Чому я ухвалив рішення не продовжувати воєнний стан. Бо ми маємо дві загрози: з одного боку загрозу прямої воєнної агресії. А з іншої – загрозу наступу на демократичні права і свободи громадян», – зазначив він.

 • Водночас, за словами Порошенка, за час воєнного стану оборонні можливості ЗСУ та інших підрозділів сектору оборони «отримали абсолютно інший вимір».
 • «Проведена величезна робота зі скорочення термінів бойового злагодження, щодо доукомпелектації за рахунок (резерву) першої черги, поставки нової воєнної техніки», – розповів очільник держави.
 • Порошенко доручив силовикам проінформувати українців про наслідки воєнного стану,зокрема, про поставки модернізованої зброї та воєнної техніки.
 • «Люди повинні знати, що зроблено за цей місяць і як були посилені оборонні можливості держави», – сказав Порошенко.

Нагадаємо, 26 листопада Верховна Рада схвалила указ президента про запровадження воєнного стану в десяти областях України терміном на 30 днів. Опісля Петро Порошенко заявляв, що ухвалене рішення не передбачає можливості продовження його терміну дії президентом без рішення парламенту.

Передумовою запровадження воєнного стану стало те, що 25 листопада в районі Керченської протоки російські окупаційні сили обстріляли українські військові судна й захопили два малих броньованих артилерійських катери «Бердянськ» і «Нікополь» та рейдовий буксир «Яни Капу», разом із 24 моряками та працівниками СБУ.

Президент Петро Порошенко також зазначив, що під час воєнного стану не вдалось, зокрема, звільнити захоплених росіянами українських моряків.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Порошенко схвалив закон про режим воєнного стану

Про це повідомляє Еспресо.TV із посиланням на офіційний сайт парламенту.

“Повернуто з підписом президента (08.06.2015)”, – йдеться в статусі проходження документа.

Цей закон спрямований на законодавче врегулювання правового режиму воєнного стану з урахуванням обставин, що виникли у зв'язку з зовнішньою агресією і проведенням антитерористичної операції на сході України.

Згідно з пояснювальною запискою до законопроекту, ним передбачається збільшити перелік та деталізувати зміст заходів воєнного стану, запровадити гарантії діяльності президента України, Верховної Ради України, більш чітко врегулювати порядок введення та скасування правового режиму воєнного стану, унормувати порядок діяльності та повноваження військового командування, органів державної влади в умовах дії воєнного стану, військових адміністрацій – тимчасових державних органів, що створюються президентом України на територіях, на яких введено воєнний стан, для забезпечення дії Конституції та законів України, забезпечення разом із військовим командуванням запровадження та здійснення заходів правового режиму воєнного стану, оборони, громадського порядку та безпеки, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян. За законопроектом в Україні або в окремих її місцевостях, де введено воєнний стан, військове командування разом із військовими адміністраціями (у разі їх утворення) можуть самостійно або із залученням органів виконавчої влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування запроваджувати та здійснювати заходи правового режиму воєнного стану, але виключно в межах тимчасових обмежень конституційних прав і свобод людини і громадянина, а також прав і законних інтересів юридичних осіб, передбачених указом президента України про введення воєнного стану.

 • Заходами правового режиму воєнного стану за законопроектом, зокрема є:
 • 1) встановлення посиленої охорони важливих об'єктів національної економіки та об'єктів, які забезпечують життєдіяльність населення, і введення особливого режиму їх роботи (перелік об'єктів національної економіки та об'єктів, які забезпечують життєдіяльність населення, що підлягають посиленій охороні в умовах воєнного стану, затверджується Кабінетом Міністрів України);
 • 2) запровадження трудової повинності для працездатних осіб (причому за працівниками, залученими до виконання суспільно корисних робіт, на час виконання таких робіт зберігається попереднє місце роботи (посада); порядок залучення працездатних осіб в умовах воєнного стану до суспільно корисних робіт та питання їх соціального захисту з урахуванням вимог закону визначаються Кабінетом Міністрів України);
 • 3) примусове відчуження майна, що перебуває у приватній або комунальній власності, вилучення майна державних підприємств, державних господарських об'єднань для потреб держави в умовах правового режиму воєнного стану в установленому законом порядку;
 • 4) заборона проведення мирних зборів, мітингів, походів і демонстрацій, інших масових заходів;
 • 5) порушення в порядку, визначеному Конституцією та законами України, питання про заборону діяльності політичних партій, громадських об'єднань, якщо вона спрямована на ліквідацію незалежності України, зміну конституційного ладу насильницьким шляхом, порушення суверенітету і територіальної цілісності держави, підрив її безпеки, незаконне захоплення державної влади, пропаганду війни, насильства, на розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, посягання на права і свободи людини, здоров'я населення;
 • 6) регулювання роботи підприємств телекомунікацій, поліграфічних підприємств, видавництв, телерадіоорганізацій, телерадіоцентрів, театрально-видовищних закладів та інших підприємств, установ, організацій і закладів культури та засобів масової інформації, а також використання місцевих радіостанцій, телевізійних центрів та друкарень для військових потреб і проведення роз'яснювальної роботи серед військ і населення; заборона роботи приймально-передавальних радіостанцій особистого і колективного користування та передачу інформації через комп'ютерні мережі;
 • 7) встановлення особливого режиму у сфері виробництва та реалізації лікарських засобів, які мають у своєму складі наркотичні засоби, психотропні речовини та прекурсори, інші сильнодіючі речовини, перелік яких визначається Кабінетом Міністрів України;
 • 8) проведення евакуації населення, якщо виникає загроза його життю або здоров'ю, а також матеріальних і культурних цінностей, якщо виникає загроза їх пошкодження або знищення, згідно з переліком, що затверджується Кабінетом Міністрів України;
 • 9) усунення з посад керівників будь-яких підприємств, установ і організацій за неналежне виконання ними своїх обов'язків, призначати виконуючих обов'язки керівників зазначених підприємств, установ і організацій;
 • 10) вжиття додаткових заходів щодо посилення захисту державної таємниці;
 • 11) інтернування (примусове оселення) громадян іноземної держави, яка загрожує нападом чи здійснює агресію проти України.
 • При цьому у місцевостях, де ведуться бойові дії, запровадження та здійснення заходів правового режиму воєнного стану покладається безпосередньо на військове командування та військові адміністрації (у разі їх утворення).

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*