Особа, народжена на території україни від осіб, які на законних підставах проживають на території україни, має законні підстави для її документування паспортом громадянина україни (справа № к/800/27293/16, 22.11.17)

 •  Особа, народжена на території України від осіб, які на законних підставах проживають на території України, має законні підстави для її документування паспортом громадянина України (справа № К/800/27293/16, 22.11.17)Прес-служба суду надає роз’яснення  особам, які є внутрішньо переміщеними або перебувають на тимчасово окупованій території України
 • П А М ’ Я Т К А
 • особам, які є внутрішньо переміщеними або перебувають на тимчасово окупованій території України

Події, які відбулись  в окремих районах Луганської та Донецької областей стали серйозним випробуванням для України та її громадян. Вони спричинили небувалу для нашої країни вимушену внутрішню міграцію. Сотні тисячі людей змінили місце проживання та праці. У національному законодавстві з’явилося поняття внутрішніх переміщених осіб, почала формуватися відповідна правова база щодо їхніх прав, обов’язків та пільг.

В цій пам’ятці ми зупинимось на основних нормативно-правових документах, які гарантують доступ внутрішньо переміщеним особам та особам, які перебувають на тимчасово окупованій території до правосуддя.

 1. 1. Поняття внутрішньо переміщеної особи

Стаття 1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб»  від 20 жовтня 2014 року № 1706-VII, передбачає, що внутрішньо переміщеною особою є громадянин України, іноземець або особа без громадянства, яка перебуває на території України на законних підставах та має право на постійне проживання в Україні, яку змусили залишити або покинути своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру. Зазначені обставини вважаються загальновідомими і такими, що не потребують доведення, якщо інформація про них міститься в офіційних звітах (повідомленнях) Верховного Комісара Організації Об’єднаних Націй з прав людини, Організації з безпеки та співробітництва в Європі, Міжнародного Комітету Червоного Хреста і Червоного Півмісяця, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, розміщених на веб-сайтах зазначених організацій, або якщо щодо таких обставин уповноваженими державними органами прийнято відповідні рішення.

Якщо Ви є внутрішньо переміщеною особою, перебуваєте на відповідному обліку, то Ви маєте звертатись до суду за місцем свого фактичного проживання, де мешкаєте, як внутрішньо переміщена особа. Однак, при цьому є чинними виключення, щодо підсудності, встановлені процесуальними кодексами.

 1. 2. Тимчасово окупована територія.
 1. Згідно Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» від 15 квітня 2014 року
  № 1207-VII, тимчасово окупована територія України є невід’ємною частиною території України, на яку поширюється дія Конституції та законів України.
 2. Датою початку тимчасової окупації є 20 лютого 2014 року.
 3. Для цілей цього Закону тимчасово окупованою територією визначається:
 • – сухопутна територія Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, внутрішні води України цих територій;
 • – внутрішні морські води і територіальне море України навколо Кримського півострова, територія виключної (морської) економічної зони України вздовж узбережжя Кримського півострова та прилеглого до узбережжя континентального шельфу України, на які поширюється юрисдикція органів державної влади України відповідно до норм міжнародного права, Конституції та законів України.

Розпорядженням КМУ від 7 листопада 2014 р. № 1085-р затверд жений перелік населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та перелік населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення.

Источник: https://slavdelo.dn.ua/2017/07/17/p-a-m-ya-t-k-a-osobam-yaki-ye-vnutrishno-peremishhenimi-abo-perebuvayut-na-timchasovo-okupovaniy-teritoriyi-ukrayini/

Правила перебування іноземців на території України

Станом на 08 серпня 2016 р.

Законність перебування іноземця на території будь-якої держави підпорядковується ряду правил і умов. Україна не є винятком. Поняття «законного перебування» має на увазі як легальний перетин кордону при в'їзді, так і збереження режиму правомірності знаходження в Україні протягом всього терміну проживання.

 
Саме поняття «термін перебування» є центральним, оскільки якщо легальність в'їзду контролюється прикордонною службою та наявністю візи, то контроль часу перебування і його обмежень контролюється міграційною службою, але паралельно такий контроль повинен здійснюватися і іноземцем самостійно – щоб уникнути вкрай неприємних моментів, пов'язаних з порушеннями термінів і, як наслідок – відповідальністю і обмеженнями на можливий майбутній в'їзд в Україну.

 • Щодо термінів перебування іноземців, в Україні існує два основних правила: 
  а) для громадян країн, в яких отримують візу для відвідування України – термін, зазначений у візі; 
 • б) для країн з безвізовим порядком в'їзду – не більше 90 днів протягом 180 днів.

До першої групи країн відносяться: Австралія, Індія, Китай, Коста-Ріка, Уругвай, Мексика, Куба, Венесуела, Індонезія, Малайзія, Ірак, Іран, країни Африки, Шрі-Ланка та інші. Друга група – це країни Європейського Союзу, країни СНД, Японія, Туреччина, США, Канада, Парагвай і інші.

 
У першому випадку легальність перебування чітко визначається наявністю і терміновістю візи, з варіантом «б» ситуація є такою, що термін 90 днів є сумарним – передбачається, що протягом 180 днів, що передують даті перетину кордону при в'їзді, іноземний громадянин перебував в Україні за всі відвідування разом лише близько 90 днів.

 Вести облік часу таких відвідувань вкрай важливо – інакше проблем на кордоні не уникнути.

Які ж правила перебування іноземних громадян в Україні? Або, іншими словами, які варіанти порядку такого перебування для громадян інших держав? 
З термінами перебування в рамках візи або безвізового порядку більш-менш все ясно, але що робити, якщо затриматися в Україні ще треба, а терміни вже закінчуються?

Чинне законодавство України передбачає:

 • продовження термінів перебування в Україні
 • отримання тимчасового виду на проживання в Україні
 • отримання дозволу на імміграцію в Україну
 • отримання постійного виду на проживання в Україні

Розглянемо кожен варіант перебування іноземців в Україні більш докладно. 

Продовження термінів перебування в Україні.

Коли іноземний громадянин вже перебуває на території України, він може затриматися понад визначений (див.

вище) час з поважних причин, до яких відносяться: хвороба, завершення спадкових справ, подання документів для оформлення дозволу на імміграцію чи громадянства України, стихійне лихо та інші обставини, оформлені документально (обов'язкова умова).

 Також треба мати згоду і бажання приймаючої сторони (власник квартири, будинку, який дасть вам згоду на таке продовження термінів перебування в Україні на його адресу).

 Разом із приймаючою стороною, документальним підтвердженням причини, з якої вам треба затриматися, заявник звертається до міграційної служби з відповідною заявою про продовження термінів перебування, але не раніше 10 днів і не пізніше 3-х днів до закінчення терміну зазначеного у візі або 90 денного терміну (для безвізових країн). 
Однак слід звернути увагу, що при виїзді іноземця з України до закінчення продовженого терміну, рішення про продовження анулюється і вдруге в'їхати на територію України протягом раніше продовженого терміну не вдасться. Більш того, при новій даті в'їзду в Україну прикордонні служби контролюватимуть ваші терміни перебування відрахувавши від дати в'їзду 180 днів, і якщо ви вже вичерпали 90 днів перебування, то є велика ймовірність того, що в Україну вас не впустять (попереднє продовження не буде грати ніякої ролі). Якщо все ж таки прикордонні служби пропустять вас в Україну, то це, на жаль, не означає, що інша служба (міграційна) не матиме до вас питань, тому що, якщо терміни перебування все ще будуть порушені, вам знову доведеться їх продовжувати.

Отримання тимчасової посвідки на проживання в Україні.

See also:  Закон україни про вищий антикорупційний суд: коротка аналітика

Даний варіант є універсальним, оскільки дозволяє в'їжджати в Україну та виїжджати з країни без обмежень, але протягом терміну дії посвідки на проживання (1 рік).

 
Будучи документом, одночасно що посвідчує особу іноземця та закріплює його право перебувати на території України, тимчасовий вид на проживання дозволяє безперешкодно відвідувати Україну.

 Крім того: цей документ обов'язково оформляється після отримання дозволу на роботу в Україні; дозволяє іноземцю отримувати візи в будь-яких консульських установах іноземних держав в Україні, так як підтверджує законність перебування в країні; 

 1. надає можливість зареєструватися приватним підприємцем (ФОП) в Україні, так як отримання посвідки на проживання з податкового законодавства прирівнює іноземця до резиденту, і адреса реєстрації місця проживання (штамп про прописку) є умовою реєстрації його підприємцем.
 2. Підставами отримання тимчасової посвідки на проживання в Україні є:
 • робота по найму (дозвіл на роботу);
 • возз'єднання з сім'єю (до чоловіка/дружини українцю, до дружини/чоловіку, що має дозвіл на роботу в Україні, непрацездатні батьки до дітей, які мають дозвіл на роботу і вид на проживання в Україні і т. д.);;
 • реалізація деяких проектів в області міжнародного співробітництва;
 • робота в організації, що займається релігійної або суспільної діяльністю;
 • здійснення культурної, освітньої, наукової і волонтерської діяльності;
 • робота кореспондентом або представником іноземних засобів масової інформації;
 • навчання в навчальному закладі України.
 • ТВП оформляється за заявою іноземної фізичної особи, яка досягла 16 років, з доданням переліку документів, в залежності від обставин, що стали причиною звернення.
 • Діє тимчасова посвідка на проживання, як було зазначено раніше, один рік, і при необхідності термін її дії може бути продовжений на наступний рік (кількість продовжень не обмежено).
 • Дозвіл на імміграцію в Україну і постійний вид на проживання.

Саме дозвіл на імміграцію в Україну є попереднім документом перед отриманням постійного виду на проживання. Розгляд документів на отримання дозволу на імміграцію, згідно із законодавством займає до 1 року, але на практиці від 3-х до 6 місяців.

 Позитивне рішення про імміграцію є підставою для оформлення посвідки на постійне проживання. 
У загальному випадку даний дозвіл на імміграцію підпорядковується правилу квотування – кількість іноземних громадян, які можуть отримати його протягом року, обмежена.

Однак передбачена можливість отримання дозволу та поза квотою.

І. В межах квоти на дозвіл на імміграцію можуть претендувати:

 1. Представники науки і культури, імміграція яких представляє інтерес для України.
 2. Фахівці високої кваліфікації, які необхідні Україні.
 3. Такі, що інвестували в економіку України НЕ менше 100 тисяч доларів США.
 4. Повнорідні родичі (брат, сестра, дід, баба, онук або внучка) громадян України.
 5. Особи, що раніше мали громадянство України.
 6. Близькі родичі іммігранта (батьки, чоловік, неповнолітні діти).
 7. Постраждалі від торгівлі людьми по закінченню 3 років проживання в Україні з дати встановлення відповідного статусу.
 8. Іноземці, які прослужили в Збройних силах України більше трьох років.

ІІ. На дозвіл на імміграцію поза квотою можуть претендувати:

 1. Іноземні чоловік / дружина громадянина України по закінченню 2 років знаходження в шлюбі; діти і батьки громадян України.
 2. Опікуни і піклувальники громадян України, підопічні або ті, що знаходяться під піклуванням громадян України.
 3. Заявники, які претендують на отримання громадянства України по територіальному принципу (народжені на території УРСР або незалежної України).
 4. Іммігранти, які представляють інтерес для української держави.
 5. Закордонні українці та члени їх сімей (чоловік, діти) у випадку їх загального в'їзду і перебування в Україні.

Головною перевагою постійного виду на проживання в Україні є те, що такі іноземці прирівнюються у своїх правах до громадян України (крім політичних прав, обов'язку служити в армії України, права на носіння зброї). Серед інших переваг постійного виду на проживання можна перерахувати:

 • право на безкоштовну медичну допомогу (або на тарифікацію послуг, як для громадян Україна, а НЕ по подвійному тарифу як для іноземців);
 • на оплату за навчання за контрактом по тарифам як для українських громадян;
 • звернення в посольства і консульства інших країн на території України;
 • відсутність необхідності прораховувати терміни перебування в Україні;
 • відсутність необхідності отримання дозволу на роботу;
 • можливість реєстрації приватним підприємцем в Україні;
 • відкриття банківських рахунків і операції з ними без обмежень.
 1. Посвідка на постійне проживання є безстроковою, але її необхідно міняти при досягненні 25-ти або 45-ти років.
 2. Відповідальність іноземців за порушення правил перебування і проживання на території України.
 3. Порушення порядку перебування в Україні досить різноманітні, зокрема такими порушеннями визнаються:
 • знаходження в Україні без дозвільних документів,
 • проживання за недійсними або простроченими документам,
 • робота без оформлення необхідних документів (дозвіл на працевлаштування),
 • порушення порядку зміни офіційного місця проживання або НЕ виїзд з України після кінця дозволеного часу знаходження в Україні,
 • порушення порядку навчання або працевлаштування після в'їзду в Україну,
 • недотримання правил транзитного проїзду через територію України.

За порушення зазначених правил до іноземця може застосовуватися адміністративна відповідальність у вигляді штрафу від 510 до 850 гривень. 
Крім того, порушення порядку реєстрації або термінів перебування в Україні, які зафіксовані відповідними службами при оформленні в'їзду / виїзду іноземця на кордоні призведуть до попередження або штрафу від 510 до 850 гривень. 

 • Також не слід забувати і про відповідальність для приймаючої сторони, в ролі якої виступає господар квартири, або орендодавець, які приймають іноземців без відповідних документів.
 • При певних обставинах порушення зазначених вище правил може спричинити для іноземного громадянина заборону на в'їзд в Україну терміном до 5 років.

На завершення слід зазначити, що для вирішення міграційних питань в Україні в кожній ситуації потрібен індивідуальний підхід.

 Міграційне законодавче середовище постійно змінюється, в тому числі посилюються санкції за порушення встановлених правил.

 У той же час контроль законності перебування в Україні багато в чому покладено на самого іноземного громадянина – і тут без професійної допомоги фахівців йому доведеться не легко.

Сотник Тетяна
директор, адвокат

Источник: https://legal-maximum.com/uk/blog/pravila-prebivaniya-inostrantsev-na-territorii-ukraini/

Перевищення терміну перебування в Україні для іноземців

Содержание

Як показує практика, перевищення терміну перебування в Україні є однією з найпоширеніших форм порушення міграційного законодавства. Особливо це стосується нерезидентів, громадянство яких дозволяє безвізовий в’їзд на територію нашої країни.

Законодавство України передбачає два порядки перетину кордону і перебування на її території з точки зору тривалості:

 • за візою – для громадян з візовим порядком в’їзду. Тривалість такого перебування визначається у самій візі, проте воно не може перевищувати 90 днів (відповідно до Правил оформлення віз, затверджених постановою КМУ від 01.03.2017 року за номером 118). Крім цього, віза встановлює і так званий візовий коридор, яким передбачені часові рамки для в’їзду і перебування;
 • за паспортом – для іноземних громадян з безвізовим режимом перетину кордону. Як і у випадку з візами, тривалість перебування за загальним правилом не може перевищувати 90 днів, проте  візовий коридор відсутній. Натомість для громадян безвізових країн передбачене правило 90/180, відповідно до якого за останні півроку особа може провести в країні не більше 3 місяців.

Можливості продовження перебування

Оскільки в силу обставин не завжди є змога вчасно покинути територію країни, чинне законодавство серед іншого визначає відповідний Порядок, затверджений постановою КМУ за номером 150 від 15.02.2012 року, що передбачає можливість продовження законного перебування іноземця в Україні.

Ключовим критерієм для успішного погодження Державною міграційною службою (далі – ДМС) продовження строку перебування – є поважні причини, які унеможливили виїзд з країни вчасно, а саме:

 • хвороба/лікування, а також вагітність/пологи;
 • догляд за хворим родичем;
 • оформлення спадщини;
 • виконання обов’язків журналістом;
 • стихійне лихо;
 • ремонт транспортного засобу.

Перелік підстав, які можуть вважатися поважними – невичерпний, а тому теоретично можливо продовжити перебування і з інших підстав, які іноземець може підтвердити документально.

See also:  Учасник може звернутися до суду в інтересах тов лише в разі наявності підстав, прямо передбачених відповідними законодавчими нормами

Слід також розуміти, що окремі підстави можуть застосовуватись тільки при наявності тієї чи іншої візи. Так, ремонт транспортного засобу за замовчуванням може відстрочити дату виїзду (при наявності транзитної візи і подорожі на власному транспорті).

В залежності від типу візи/безвізового статусу, перебування в Україні можна продовжити:

 • на період дії обставин, які унеможливлюють виїзд, але в будь-якому разі не більше ніж на 180 днів з дати останнього в’їзду (для короткострокових віз (тип С) і громадян, для яких передбачений безвіз);
 • для транзитних віз (віза типу В) формулювання терміну “продовження” розмите і прив’язується лише до періоду дії обставин, які не дозволяють продовжити транзитний проїзд;
 • для осіб, які планують мігрувати в Україну і отримали візи типу Д – не більше одного місяця.

У випадках подачі документів на дозвіл на імміграцію, громадянство, чи з ряду інших підстав, строк може бути продовжено навіть на більш тривалий час (за погодженням з керівником відповідного органу ДМС).

Всім іноземцям, які не можуть вчасно виїхати за межі України слід пам’ятати про жорсткі строки на подачу відповідних заяв:

 • не раніше 10 днів до закінчення строку перебування/візи;
 • не пізніше 3 днів до крайньої дозволеної дати перебування.

Для розширення строку законного знаходження в Україні, іноземець має підготувати наступні документи:

 1. заяву встановленої форми;
 2. нотаріальний переклад паспортного документу;
 3. фото;
 4. документ про сплату офіційного платежу за продовження строку перебування;
 5. документи від приймаючої сторони.
 • Ситуація кожного клієнта індивідуальна, тому потребує обов'язкової попередньої консультації.
 • Приймаюча сторона надає:
 1. документальне підтвердження свого фінансового стану чи гарантійний лист про взяття на себе фінансових зобов’язань щодо нерезидента;
 2. документ про власність на приміщення, де буде проживати іноземець чи дозвіл власника на таке проживання, якщо приймаюча сторона орендує приміщення.
 3. паспорт громадянина України чи посвідка на проживання (якщо іноземець приїхав до фізособи);
 4. якщо ж нерезидента запросила компанія чи організація зі статусом юридичної особи, до Міграційної служби подається:
 • паспорт директора (іншого керівника);
 • витяг з ЄДР;
 • копія наказу, за яким був призначений працівник, що займається оформленням документів для іноземців.

Альтернативні варіанти для громадян з безвізовим статусом, які не мають підстав для продовження строку

Основною перевагою процедури продовження перебування іноземця – є відсутність необхідності виїзду з країни. Проте для тих іноземців, для яких немає проблеми покинути Україну на певний час, існує кілька варіантів «альтернативного» продовження перебування.

Наприклад, для громадян з безвізовим в’їздом в Україну можна використати переваги, які дає формула 90/180, а саме: строк 180 днів вимірюється назад не від дати першого в’їзду, а від орієнтовної дати виїзду. Саме тому, як тільки іноземець покидає територію країни, в нього починають відновлюватись дні для майбутнього приїзду (один день поза межами країни, дає додатковий день в Україні).

Слід одразу зазначити, що така схема залежить від ряду факторів:

 • дат і кількості в’їздів/виїздів за останні 6 місяців;
 • виїзду з країни до закінчення 90 днів (для уникнення адміністративного правопорушення).

Крім цього, як для іноземців з безвізовим режимом, так і для інших нерезидентів є можливість отримати нову візу, наприклад категорії D (може бути отримана в тому числі і для громадян безвізових країн). Слід розуміти, що така віза потребує особливих підстав для отримання, таких як: офіційна робота в Україні, возз’єднання сім’ї тощо. Проте істотними перевагами такої візи стане:

 • не потрібно буде тривалий час чекати на «відновлення» днів по безвізовому в’їзду;
 • можливість перебувати в країні 90 днів з правом багаторазового в’їзду/виїзду;
 • можливість отримати посвідку на проживання в Україні (зазвичай актуально для іноземних громадян, що потребують довгострокового перебування в державі).

Санкції

Важливість своєчасного виїзду з України чи продовження законності перебування зумовлене санкціями, які застосовуються за порушення відповідних норм закону. Особливо це актуально, зважаючи на зміни в законодавстві про адміністративні правопорушення в частині посилення відповідальності, які прийняті в лютому 2018 року.

Як було раніше

До набуття чинності за вказаними змінами, найпоширенішим покаранням для іноземця була сплата штрафу в розмірі від 510 до 850 гривень, що по мірках більшості громадян зарубіжних країн є незначною сумою. Крім цього було неможливо в’їхати в країну протягом наступних 3 місяців.

Як це відбувається зараз

Сьогоднішня редакція КУпАП (Кодексу України про адміністративні правопорушення), а саме стаття 203, передбачає значно суворіші санкції, а саме штраф у розмірі від 1700 до 5100 гривень.

Крім цього Закон, яким регулюється правовий статус іноземців і апатридів в Україні тепер передбачає, що невиплата вищевказаного штрафу (також це стосується й інших адміністративних стягнень і невиконання фінансових зобов’язань перед особами приватного права) перед виїздом з території нашої держави є підставою для заборони в’їзду в майбутньому. При цьому заборона може носити як тимчасовий, так і постійний характер – внесення у відповідні національні бази даних.

При першому такому порушенні заборона на в’їзд може встановлюватись на 3 роки, а якщо іноземець спробує в’їхати на територію раніше, то його чекає 10-річна заборона. До неї також додається період, який залишився з попередніх 3 років.

Висновок

 1. Продовження перебування є поширеним юридичним питанням, з яким стикаються іноземні громадяни в Україні.

 2. Основним критерієм для того, щоб продовжити перебування є наявність відповідних підстав (хвороба, догляд за хворим родичем, оформлення спадщини тощо), які іноземець має документально підтвердити.

 3. Крім цього для ряду випадків потрібно залучати приймаючу сторону – фізичну чи юридичну особу, яка запросила нерезидента.

Хоча підставу для продовження не завжди легко знайти (а тим більше документально підтвердити) – важливо швидко реагувати на будь-які обставини, що не дозволяють покинути територію України вчасно. Оскільки на сьогоднішній день проблеми можуть викликати не стільки фінансові санкції (що тим не менш є значними), скільки потенційна заборона в’їзду в Україну в майбутньому.

Перейдіть за посиланням, якщо ви хочете дізнатися яким чином ми можемо допомогти конкретно у вашому випадку із продовженням терміну перебування в Україні.

Якщо маєте намір оформити довгострокове перебування іноземця в Україні – телефонуйте.

Источник: https://pravdop.com/ua/publications/kommentarii-zakonodatelstva/previshenie-sroka-prebivaniya-v-ukraine-dlya-inostrancev/

Посвідка на проживання в Україні для іноземця ⚖

1) Посвідка на проживання в Україні – документ, що підтверджує право проживати на території України.

2) Існує два різновиди посвідки на проживання – тимчасовий і постійний.

3) Термін дії посвідки на проживання – тимчасовий діє від 6 міс. до 3-х років, постійний – безстроковий.

Вартість посвідки на проживання в Україні

Що входить у наші послуги

 • Консультації з питань отримання посвідки на проживання в Україні
 • Підготовка заяви про надання дозволу на проживання в Україні
 • Оплата державного мита та інших офіційних платежів
 • Представництво інтересів клієнта і супровід при подачі необхідного пакету документів в органи Міграційної служби
 • Представництво інтересів клієнта і супровід при отриманні посвідки на проживання в Україні
See also:  Закон про національне бюро фінансової безпеки: 15 ключових положень

Детально про посвідкУ на проживання в Україні

Посвідка на проживання іноземців в Україні, що це таке?

Існує два різновиди посвідки на проживання в Україні – постійна та тимчасова.

Обидва документи є посвідченням особи і підтверджують право іноземця на проживання в Україні, основна різниця між ними полягає в строках дії документа, постійна посвідка на проживання в Україні – безстрокова, термін дії тимчасової – від 6 міс. до 3-х років. З більш детальним переліком відмінностей можна ознайомитися в порівняльній таблиці нижче.

Чим відрізняється постійна посвідка на проживання в Україні від тимчасової?

Посвідка на постійне проживання в Україні Посвідка на тимчасове проживання в Україні
Строк дії – безстрокова Строк дії – від 6 міс. до 3-х років
Дає право на працевлаштування без отримання дозволу на роботу Не дає права на працевлаштування без отримання дозволу на роботу
Для отримання потрібно належати до однієї з визначених законом категорій (ознайомитись з переліком можна тут) Для отримання потрібно належати до однієї з визначених законом категорій (ознайомитись з переліком можна тут)
Строк оформлення – до 1 року Строк оформлення – до 15 робочих днів

Які права та обов’язки іноземців що отримали посвідку на проживання в Україні?

Конституцією України передбачено що іноземці, які законно знаходяться на території України, користуються тими ж правами і свободами і виконують ті ж обов'язки, що і громадяни України (крім деяких вийнятків).

Ось деякі з цих винятків:  

 • для працевлаштування в Україні, іноземці (крім тих, що мають постійну посвідку на проживання), повинні отримати дозвіл на працевлаштування;
 • незалежно від того тимчасова у іноземця посвідка, постійна, чи він знаходиться тут на інших законних підставах діє обмеження політичних прав, що означає неможливість приймати участь у виборах, референдумах, займати певні посади в державних органах і таке інше;
 • іноземці не повинні проходити строкову службу у Збройних Силах України.

Незалежно від статусу, основним обов’язком іноземців, які знаходяться в Україні, є виконання законів України. Відповідальність за порушення цих законів іноземці несуть згідно законодавства України.

Як отримати посвідку на проживання іноземців в Україні?

 • Вимоги до заявника-іноземця при отриманні постійної та тимчасової посвідки значно відрізняються, але ми склали узагальнений перелік вимог, яким повинен відповідати іноземець, щоб отримати посвідку, такий собі чек-лист, виконавши всі пункти якого можна розраховувати на отримання позитивного результату.
 • Отже, для отримання посвідки на проживання в Україні потрібно відповідати наступним вимогам:
 • 1. Іноземець повинен перебувати в Україні на законних підставах (що таке законні підстави розповімо нижче);

2. Іноземець повинен мати відповідні підстави для отримання посвідки на проживання в Україні. (ознайомитись з повним переліком підстав для отримання постійної посвідки – можна тут, для тимчасової – тут);

3. Іноземець не повинен мати непогашеної судимості на території України;

4. Строк дії закордонного паспорту повинен становити понад 6 міс. від дати подачі документів;

 1. Для квотових категорій також потрібно підтвердити:
 2. 5. Відсутність судимості в країні громадянства нерезидента;
 3. 6. Відсутність інфекційних та наркологічних захворювань;
 4. Якщо ви відповідаєте всім вищеперерахованим пунктам – вітаємо, у вас є право претендувати на отримання посвідки на проживання в Україні!

Які строки отримання посвідки на проживання іноземців в Україні?

Законодавство України передбачає, що максимальні строки провадження ДМС за заявами про:

 • отримання тимчасової посвідки на проживання в Україні – 15 робочих днів;
 • отримання постійної посвідки на проживання – до 1 року.

Однією з вимог для отримання посвідки на проживання є перебування в Україні на законних підставах, що мається на увазі?

У Законі України«Про правовий статус іноземців і осіб без громадянства»сказано, що на законних підставах перебувають на території України іноземці, які в'їхали в Україну в установленому законодавством порядку та постійно або тимчасово проживають на її території, або тимчасово перебувають в Україні.

Далі, більш детально розглянемо що таке постійне/тимчасове проживання та тимчасове перебування на території України.

 1. Постійно проживають на території України – іноземці, які іммігрували в Україну та на підставі дозволу на імміграцію отримали посвідку на постійне проживання, або яких визнано біженцями в Україні чи надано притулок в Україні, та які отримали статус біженця.
 2. Тимчасово проживають в Україні – іноземці та особи без громадянства, які отримали посвідку на тимчасове проживання.
 3. Тимчасово перебувають в Україні – іноземці та особи без громадянства, які перебувають на території Україні протягом дії візи або на період, установлений законодавством (90 днів протягом 180 днів), або якщо строк їх перебування на території України продовжено в установленому порядку.

Источник: https://justicon.ua/ua/service/vid-na-zitelstvo-v-ukraine.html

Принципи чинності закону України про кримінальну відповідальність

(Вступ до кримінального права)

Притягнення до кримінально-правової відповідальності певними державними органами в Україні здійснюється на основі кількох принципів, зокрема: 

Øтериторіального (ч. 1 ст. 6 «Чинність закону про кримінальну відповідальність щодо злочинів, вчинених на території України» КК України – «Особи, які вчинили злочини на території України, підлягають кримінальній відповідальності за КК України»);

Øгромадянства (ч. 1 ст.

7 «Чинність закону про кримінальну відповідальність щодо злочинів, вчинених громадянами України або особами без громадянства за межами України» КК України – «Громадяни України та особи без громадянства, що постійно проживають в Україні, які вчинили злочини за її межами, підлягають кримінальній відповідальності за цим Кодексом, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України»);

Øкосмополітичного (універсального) (ст.

8 «Чинність закону про кримінальну відповідальність щодо злочинів, вчинених іноземцями або особами без громадянства за межами України» КК України – «Іноземці або особи без громадянства, що не проживають постійно в Україні, які вчинили злочини за її межами, підлягають в Україні відповідальності за цим Кодексом у випадках, передбачених міжнародними договорами або якщо вони вчинили передбачені цим Кодексом тяжкі або особливо тяжкі злочини проти прав і свобод громадян України або інтересів України»);

Øреального (ст. 8 «Чинність закону про кримінальну відповідальність щодо злочинів, вчинених іноземцями або особами без громадянства за межами України» КК України). 

 • Перші два принципи чинності закону про кримінальну відповідальність у просторі є основними.
 • ТЕРИТОРІАЛЬНИЙ ПРИНЦИП
 • Територіальний принцип випливає із суверенітету держави, влада якої поширюється на всю її територію.
 • Особами, які вчинили злочин на території України, можуть бути
 • Øгромадяни України;
 • Øіноземці (за винятком дипломатичних представників іноземних держав та інших громадян, які за законами України і міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, не є підсудні у кримінальних справах судам України);
 • Øособи без громадянства. 

Відповідно до Законів України «Про громадянство України» від 18.01.2001 № 2235-III, «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства»

Источник: http://studies.in.ua/krimnalne-pravo-zagalna-chastina/4578-principi-chinnost-zakonu-ukrayini-pro-krimnalnu-vdpovdalnst.html

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*