Штрафи за порушення трудового законодавства

 • ШТРАФИ за порушення трудового законодавства
 • Трудові відносини роботодавця із працівником розпочинаються із укладання трудового договору, який оформляється наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення ДФС про прийняття працівника на роботу.
 •  Несвоєчасне повідомлення фіскальної служби про прийняття працівника на роботу  коштуватиме підприємству суму у розмірі мінімальної заробітної плати + від 510 до 1700 грн адміністративного штрафу для посадової особи установи.
 • За порушення трудового законодавства юридичні та фізичні особи – підприємці, які використовують найману працю, несуть фінансову відповідальність у таких розмірах:
 • Штраф у розмірі 16 мінімальних заробітних плат (75 568 грн)  за недопуск до проведення перевірки з питань додержання законодавства про працю з метою виявлення неоформлених працівників.
 • 10 мінімальних зарплат (75 568 грн) за кожного працівника, за наступні порушення:
 • фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору;
 • оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час;
 • виплату заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску.
 1. До юросіб та ФОП, які використовують найману працю, та є платниками єдиного податку 1-3 груп, – попередження
 2. 2 мінімальні зарплати (9 446 грн.) за кожного працівника, за недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці (наприклад, за не оплату роботи в нічний час, роботу в вихідний або святковий день, понадурочну роботу та інші питання оплати праці);
 3.  3 мінімальні зарплати за такі види порушень:
 • порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць,
 • виплата їх не в повному обсязі.

– 1 мінімальна зарплата  за порушення інших вимог трудового законодавства, крім передбачених вище.

Штрафи накладає Управління Держпраці на підставі винесених постанов у ході планової чи позапланової перевірки роботодавця. Виконання цих постанов покладається на Державну виконавчу службу.

У разі сплати юридичною особою або фізичною особою – підприємцем, яка використовує найману працю, 50 відсотків розміру штрафу протягом 10 банківських днів з дня вручення постанови про накладення штрафу за порушення вимог законодавства про працю така постанова вважається виконаною.

Потрібна консультація адвоката? Телефонуйте 096-203-18-51. Інформація про вартість послуг

Переглядів: 721

Источник: https://go-advocate.com/finansova-vidpovidalnist-za-porushennya-trudovoho-zakonodavstva/

Збільшено штрафи за порушення трудового законодавства

ШТРАФИ за порушення трудового законодавстваДубенчани, зверніть увагу, що за порушення трудового законодавства суттєво збільшено фінансові штрафи

Вперше в історії трудового законодавства з 01.01.2016 р. з’являються фінансові штрафи за порушення трудового законодавства. З цього року порушення трудового законодавства коштуватиме роботодавцю дорого, можна сказати навіть, дуже дорого.

Оскільки тепер контролюючі органи, які до початку 2016 року могли накладати на підприємство лише адміністративне стягнення мають повне право накладати ще й фінансові санкції, то потрібно дуже строго віднестись до дотримання усіх правил і вимог Трудового кодексу, адже за дрібну помилку тепер доведеться заплатити величезний штраф.

Фінансові штрафи за порушення трудового законодавства

Замість фрази «Особи, виннi в порушеннi законодавства про працю, несуть вiдповiдальнiсть згiдно з чинним законодавством», яка довгий час була присутня у статті 265 КЗпП, з’явились нові умови щодо відповідальності за порушення законодавства про працю.

Фінансові штрафи –  це штрафи, які накладаються на розрахунковий рахунок роботодавця, а не лише у фіксованій сумі, як це було раніше. Зверніть увагу фінансові штрафи будуть накладатись не тільки на юридичних осіб, але й на роботодавців – фізичних осіб – підприємців.

Отже з 1.01.2016 вступають в дію наступні штрафні санкції:

 • 1) 30 мінімальних зарплат (41340 грн) за наступні порушення:
 • ·       фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору;
 • ·       оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві;
 • ·       виплату заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків.
 • 2)10 мінімальних зарплат (13780 грн)

·       за недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці. Саме до цього штрафу відноситься і порушення в частині не проведення індексації заробітної плати.

 1. ·       порушення прав і гарантій мобілізованих працівників.
 2. 3)3 мінімальні зарплати (4134 грн)  за такі порушення:
 3. ·       порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць,
 4. ·       виплата заробітної плати не в повному обсязі.
 5. 4)1 мінімальна зарплата (1378 грн) за порушення інших вимог трудового законодавства, крім передбачених вище.
 6. Штрафи накладає інспекція праці на підставі винесених постанов в ходу планової чи позапланової перевірки роботодавця.
 7. Окрім зазначених вище фінансових штрафів на підприємців можуть накладатись і адміністративні штрафи за:
 8. ·       за фактичний допуск працівника без трудового договору, допуск працівника – іноземця до роботи без дозволу ( від 8500 до 17000 грн);
 9. ·       за порушення прав і гарантій мобілізованих працівників – штраф у розмірі від 850 до 1700 грн.;
 10. ·       за інші порушення трудового законодавства передбачена адміністративна відповідальність від 510 до 1700 грн
 11.  За матеріалами: Дубенська РДА
 12. (53)
 13. Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Источник: https://03656.com.ua/zbilsheno-shtrafi-za-porushennya-trudovogo-zakonodavstva/

Міфи і правда про нові штрафи за порушення трудового законодавства

 • ШТРАФИ за порушення трудового законодавстваЮрій Радзієвський, керуючий партнер АБ «Радзієвський та Партнери» прокоментував порталу delo.ua нові штрафи за порушення трудового законодавства:
 • Деякі законодавчі зміни в даній сфері дійсно були прийняті, але оскільки інформація була істотно викривлена, новина спровокувала паніку серед підприємців.
 • Розберемося, яким чином будуть перевіряти підприємців на предмет виконання вимоги про виплату мінімальної заробітної плати в розмірі 3200 гривень і хто буде проводити контроль та притягувати до відповідальності за порушення в цій сфері.

Відповідно до ст. 8 Закону України “Про державний бюджет на 2017 рік”, мінімальна заробітна плата з 1 січня 2017 року встановлена в розмірі 3200 гривень. Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, передбачаючи прагнення багатьох підприємців ухилитися від виконання даного зобов’язання, в своєму виступі не тільки підкреслив необхідність виплати мінімальної заробітної плати в збільшеному розмірі, а й пригрозив підприємцям багатотисячними штрафами.

У зв’язку зі збільшенням розміру мінімальної заробітної плати був прийнятий Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України” (Закон №1774-VIIІ), який в тому числі посилює порядок контролю за дотримання законодавства в сфері офіційного оформлення трудових відносин з громадянами. Закон був підписаний Президентом 27 грудня 2016 року, саме ця новина і була висвітлена деякими виданнями як “введення штрафу за виплату зарплат” в конверті “в розмірі 100 мінімальних заробітних плат”.

Закон NN 1774-VIIІ, серед іншого, дійсно вносить зміни в ст. 265 КЗпП України, в якій передбачена відповідальність за порушення законодавства про працю. І спрямовані вони, в першу чергу, на встановлення відповідальності за недопуск до перевірки: за такі дії передбачається штраф в 3-кратному розмірі мінімальної заробітної плати.

При цьому, штраф виплачується вже в 100-кратному розмірі МЗП, якщо перевірка стосується питань оформлення працевлаштування працівників і сплати ЄСВ у зв’язку з цим. Розмір же штрафу за зарплату “в конверті” залишається колишнім – в тридцятикратному розмірі МЗП.

Закон N 1774-VIIІ теж надає органам місцевого самоврядування проводити перевірки дотримання законодавства про працю та зайнятість населення, а також застосовувати штрафи за відповідні порушення.

Звертаємо увагу, що вже в 2017 році в зв’язку з незнаходженням за адресою реєстрації, у підприємства можуть виникнути проблеми. Податкові органи дуже часто трактують цей факт як недопуск до проведення перевірки або створення перешкод для її проведення. Така спокуса може виникнути і у перевіряючих законодавство про охорону праці.

У разі оформлення фіктивної часткової зайнятості, підхід перевіряючих швидше за все виявиться дуже простим – в разі виявлення співробітника на робочому місці після закінчення його робочого часу – цей факт буде документуватися відповідним чином і служити підставою для застосування штрафу.

При цьому,  буму перевірок за дотриманням законодавства про працю в 2017 році чекати не варто. Оскільки в кінці 2016 року все ж був прийнятий Закон України “Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності”, до 31 грудня 2017 року, в тому числі і на проведення “трудових” позапланових перевірок, в Україні введено мораторій.

Виняток можуть становити лише позапланові перевірки за ініціативою самого суб’єкта, за рішенням суду або ж у разі настання аварії або смерті, пов’язаних з діяльністю суб’єкта.

Крім того, позапланові перевірки, за умови погодження Державною регуляторною службою, можуть проводитися на підставі обґрунтованого звернення фізичної особи про порушення його прав.

See also:  Новий закон про трансплантацію, чи дійсно багато змін?

Тобто цілком реальною причиною позапланової перевірки на підприємстві на предмет дотримання законодавства про працю може стати заява співробітника про неукладення з ним трудового договору і виплати заробітної плати “в конверті”.

Закон України “Про державний бюджет на 2017 рік” Юрій Радзієвський

Источник: https://platforma-msb.org/mify-i-pravda-pro-novi-shtrafy-za-porushennya-trudovogo-zakonodavstva/

Набув чинності закон про зменшення штрафів за порушення трудового законодавства

ШТРАФИ за порушення трудового законодавства

Закон ухвалили 12 грудня 2019 року president.gov.ua

2 лютого набув чинності закон № 378-IX “Про внесення змін до Кодексу законів про працю України (щодо усунення норм, які порушують права і законні інтереси роботодавців України)”.

Закон оприлюднено в парламентській газеті “Голос України” 1 лютого. Він набуває чинності наступного дня після опублікування.

Законопроєкт вносить зміни до ст. 431, ст. 492 та ст. 265 Кодексу законів про працю України і передбачає зменшення штрафів.

Згідно з документом, допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору, оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, встановлений на підприємстві, і виплати заробітної плати без нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та податків, каратимуть штрафом у десятикратному розмірі від мінімальної заробітної плати за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення, а юридичним особам і фізичним особам – підприємцям, які використовують найману працю і є платниками єдиного податку першої-третьої груп, буде застосовувано попередження.

У разі повторного вчинення порушення протягом двох років із дня його виявлення буде введено штраф у 30-кратному розмірі від мінімальної заробітної плати.

Недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці буде спричиняти штраф у двократному розмірі мінімальної заробітної плати кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.

Крім того, недотримання встановлених законом гарантій і пільг працівникам, яких залучають до виконання обов'язків, передбачених законами України “Про військовий обов'язок і військову службу”, “Про альтернативну (невійськову) службу”, “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, – у чотирикратному розмірі мінімальної заробітної плати.

Порушення інших вимог законодавства про працю передбачає штраф у розмірі мінімальної заробітної плати за кожне таке порушення.

Відповідно до законопроєкту, у разі сплати юридичною або фізичною особою – підприємцем, які використовують найману працю, 50% розміру штрафу протягом 10 банківських днів із дня вручення постанови про накладення штрафу за порушення вимог законодавства про працю, таку постанову вважатимуть виконаною.

Верховна Рада підтримала відповідний законопроєкт у першому читанні 3 жовтня 2019 року, у другому – 12 грудня. Спікер парламенту Дмитро Разумков підписав його 17 грудня. Президент України Володимир Зеленський – 31 січня 2020 року.

Источник: https://gordonua.com/ukr/news/politics/-nabuv-chinnosti-zakon-pro-zmenshennja-shtrafiv-za-porushennja-trudovogo-zakonodavstva-1485261.html

Дії роботодавця з впровадження системи штрафів на підприємстві є незаконними

ШТРАФИ за порушення трудового законодавстваГ.С.

Останнім часом від найманих працівників все частіше можна почути розповіді про те, що їх роботодавці вводять на підприємствах системи штрафів за дії, які розцінюються ними як проступки.

При цьому список підстав для накладення штрафів інколи доходить до абсурду, – це може бути запізнення на роботу, куріння, прийом їжі на робочому місці, або відмова від участі у новорічній вечірці.

Практика подібних штрафів поширюється як на працівників виробничої сфери, так і на „офісних” працівників.

 • Отже, гостро постає питання: чи є законними подібні дії роботодавців і чи можуть вони керуючись чинним законодавством про працю штрафувати своїх найманих працівників?
 • Відповідь на це питання є однозначною, безальтернативною та категоричною: ні, не можуть.
 • Згідно ст.147 Кодексу законів про працю України передбачено, що за порушення трудової дисципліни до працівника може бути застосовано тільки один з таких заходів стягнення:
 • 1)      догана;
 • 2)      звільнення.
 • Законодавством, статутами і положеннями про дисципліну можуть бути передбачені для окремих категорій працівників й інші дисциплінарні стягнення (дана норма застововується, зокрема до деяких категорій державних службовців – прокурорів тощо та лише якщо це прямо передбачено певними дисциплінарними положеннями).
 • Тому ми можемо говорити, що за вчинення працівником дисциплінарного порушення до нього може бути застосовано лише один з наведених видів дисциплінарного стягнення – їх перелік є вичерпний та розширеному тлумаченню не підлягає.

Окрім того, відповідно до ст.9 Кодексу законів про працю України умови договорів про працю, які погіршують становище працівників порівняно з законодавством України про працю, є недійсними.

 1. Тобто, якщо ви навіть підписали трудовий договір з підприємством, в якому зазначено перелік штрафів, які ви маєте сплатити за те чи інше діяння, положення про штрафи буде недійсним та таким, що  прямо суперечить чинному законодавству.
 2. Отже, будь-які дії роботодавця з впровадження системи штрафів на підприємстві є незаконними.
 3. Але яким чином захиститися від подібного роду штрафів?
 4. По-перше, треба звернути увагу на те, в якій формі цю систему було запроваджено, – тут є декілька варіантів.

Штрафи можуть бути встановлені в трудовому договорі з працівником.

В цьому разі у випадку накладення на Вас штрафу, дані дії роботодавця будуть незаконними і Ви можете звернутися з заявою до Інспекції праці та Прокуратури, в якій вказати на порушення керівником підприємства чинного законодавства. Звісно, дієвішим буде випадок коли це буде колективне звернення працівників, які в своїх поясненнях підтвердять викладені в заяві факти.

Така ж сама ситуація, якщо штрафи встановлено в наказах або розпорядженнях керівника. Якщо Ви ознайомилися під розпис з подібним наказом, спробуйте зробити для себе копію і тримайте на випадок накладення на вас штрафу – в такому випадку даний наказ також потрібно буде додати до заяви в Інспекцію праці та Прокуратуру.

Крім того, якщо Вас все ж таки штрафують, вимагайте в роботодавця зробити це офіційно – з виданням наказу про накладення на Вас штрафу, з довідкою бухгалтерії в разі якщо штраф сплачено. В подальшому це буде беззаперечним доказом того, що керівництвом чиняться свавільні дії в частині начебто дисциплінарних стягнень.

Але вказані вище рецепти діють лише у випадку Вашого офіційного працевлаштування та наявності у Вас „білої” заробітної плати.

В разі, якщо ви працюєте неофіційно і даний штраф буде вираховуватися з Вашої „чорної” заробітної плати, або частини „сірої” понад ту ставку, на яку ви офіційно працевлаштовані, а також в разі впровадження системи штрафів „в усному порядку”, довести незаконність дій роботодавця буде вкрай важко. В будь-якому випадку потрібно звертатися з заявами про порушення Ваших трудових прав, але у випадку відсутності документального підтвердження Ваших слів роботодавець може просто заперечувати подібні звинувачення, пояснюючи це неприязними відносинами, Вашою „ображеністю” чи будь-чим іншим. В такому випадку перспектива притягнення його до відповідальності виглядає доволі примарною.

Але, цитуючи класика, можемо сказати в подібній ситуації „Мы пойдём другим путём”, – у Вас вираховують штраф з „чорної” або „сірої” заробітної плати? Ви маєте право заявити до Державної податкової інспекції, Інспекції праці та Прокуратури про факт виплати на підприємстві заробітної плати „в конверті”. Ви офіційно не працевлаштовані і з Вашої „чорної” заробітної плати бажають вирахувати штраф? Ви маєте право заявити про факт неоформлення з працівником трудових відносин належним чином. За подібні порушення роботодавцеві загрожує серйозна відповідальність, тому більшість керівників не піде на відкритий конфлікт з Вами якщо ви хоча б натякнете на можливість подібних Ваших дій. Тим паче, в разі якщо підприємством зацікавляться контролюючі органи є вірогідність того, що в ході перевірки будуть знайдені й інші порушення трудового законодавства.

Згідно ч.1 ст.

172 Кримінального кодексу України незаконне  звільнення  працівника  з  роботи  з  особистих мотивів, а також інше грубе порушення законодавства про працю
караються штрафом  до  п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням права обіймати певні  посади  чи займатися   певною   діяльністю  на  строк  до  трьох  років,  або виправними роботами на строк до двох років.

Законодавство не містить переліку того, що може бути розцінено як „інше грубе порушення законодавства про працю” – це оціночна категорія, але зазвичай роботодавець не бажає ризикувати та доводити ситуацію до звернення робітника до відповідних державних органів, адже завжди існує вірогідність того, що на підприємстві буде виявлено порушення, яке в подальшому можна буде кваліфікувати як „інше грубе порушення законодавства про працю”.

Наприклад, практика правозастосування стоїть на позиції того, що грубим порушенням законодавства про працю є прийняття працівника на роботу „неофіційно”. Прикладом тут можуть бути вироки Шевченківського районного суду м.Києва та Голосіївського районного суду м.Києва, згідно яких роботодавців було визнано винними у вчиненні злочину передбаченого ст.172 Кримінального кодексу України:

See also:  Польський сейм прийняв скандальний закон про верховний суд

http://reyestr.court.gov.ua/Review/25464497

http://reyestr.court.gov.ua/Review/17121535

Крім того, ст.

41 Кодексу України про адміністративні правопорушення встановлено адміністративну відповідальність за цілий ряд правопорушень: порушення встановлених термінів виплати пенсій, стипендій, заробітної плати, виплата їх не в повному обсязі, терміну надання посадовими особами підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності та фізичними особами – підприємцями працівникам, у тому числі колишнім, на їхню вимогу документів стосовно їх трудової діяльності на даному підприємстві, в установі, організації чи у фізичної особи – підприємця, необхідних для призначення пенсії (про стаж, заробітну плату тощо), визначеного Законом України “Про звернення громадян”, або надання зазначених документів, що містять недостовірні дані, порушення терміну проведення атестації робочих місць за умовами праці та порядку її проведення, а також інші порушення вимог законодавства про працю – тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності та громадян – суб’єктів підприємницької діяльності від тридцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Порушення вимог законодавчих та інших нормативних актів про охорону праці крім порушення, передбаченого частиною третьою цієї статті – тягне за собою накладення штрафу на працівників від чотирьох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності та громадян – суб’єктів підприємницької діяльності – від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Для прикладу наведемо Постанову Подільського районного суду м.Києва коли дана норма була застосована:

http://reyestr.court.gov.ua/Review/13335855

Тому вважаємо, що дієвим способом протидії сваволі роботодавця в частині стягнення з Вас незаконних штрафів буде декларування роботодавцеві Вашого наміру звернутися до державних органів з приводу наявних на підприємстві порушень трудового законодавства, або ж саме таке звернення. Можете продемонструвати Вашому роботодавцеві наведені вище судові рішення.

Підсумовуючи вищевикладене, хочемо ще раз наголосити на тому, що застосування до працівників підприємств будь-якої форми власності та сфери виробництва будь-яких штрафів, що вираховуються з їхньої заробітної плати, або стягуються безпореденьо у грошовій формі, є незаконним діянням зі сторони роботодавця.

В разі виникнення конфлікту з даного приводу, невідкладно вказуйте роботодавцеві на пряме порушення ним норм статей 9 та 147 Кодексу законів про працю України (навіть якщо Ви підписали договір з передбаченими штрафами, або ж ознайомилися під розписку з наказом про введення системи штрафів) та повідомляйте про свій намір захищати порушені права у встановленому законом порядку і про відповідальність, яку такий керівник може понести за вчинене діяння, а також за інші порушення, які можуть бути виявлені на підприємстві. І пам`ятайте, що в даній ситуації Закон однозначно на Вашому боці, а будь-які аргументи роботодавця є нікчемними.

Ми бачимо, що добитися справедливості у персональному порядку Ви зможете.

Втім, для того щоб штрафи не повторювалися Ви маєте діяти разом із іншими працівниками підприємства та трудящими за межами вашого місця роботи.

 Зазвичай, там де є штрафи, твориться багато інших неподобств, а нелякане начальство поводить себе аж надто вільно.    Солідарність та самоорганізація допоможуть вирішувати Ваші проблеми системно.

 • По темі:
 • АСТ. Як до нас приєднатися
 • НЕБЕЗПЕКИ проекту ТРУДОВОГО КОДЕКСУ
 • Про відпустки
 • Зупинити деформу залізничного транспорту!
 • Прекаризация труда и как с ней бороться 

Источник: http://avtonomia.net/2012/11/20/diyi-robotodavtsya-z-vprovadzhennya-siste/

Зменшення штрафів за порушення трудового законодавства. Законопроект прийнято у першому читанні

Народні депутати схвалили за основу проект Закону про внесення змін до Кодексу законів про працю України (щодо усунення норм, які порушують права та законні інтереси роботодавців України)

За це рішення під час пленарного засідання Верховної Ради України проголосували 288 народних депутатів.

 • Проект Закону про внесення змін до Кодексу законів про працю України (щодо усунення норм, які порушують права та законні інтереси роботодавців України) розроблено з метою зменшення економічно необґрунтованих штрафних санкцій за порушення норм трудового законодавства України та зупинення процесу ліквідації малого та середнього бізнесу в Україні у зв’язку з застосуванням нищівних за своїм розміром штрафних санкцій.
 • Шляхом досягнення вищевказаної мети є внесення змін до Кодексу законів по працю України, що передбачатимуть такий розмір штрафних санкцій, застосування яких не спричинятиме банкротство юридичних та припинення підприємницької діяльності фізичних осіб, які використовують найману працю у своїй господарській діяльності.
 • Проектом Закону пропонується внесення зміни до статті 265 Кодексу законів про працю України, шляхом зменшення розміру штрафних санкцій за порушення вимог трудового законодавства.

Так, згідно з проектом Закону замість накладення штрафу до роботодавців, які фактично допустили працівника до роботи без оформлення трудового договору, оформили працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, або виплати заробітну плату без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків, пропонується застосовувати письмове попередження. Якщо ж таке порушення буде вчинено повторно протягом 365 днів з дати винесення письмового попередження, то до такого роботодавця застосовуватиметься штраф у чотирьохкратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.

Розмір штрафу за недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці, а також гарантій та пільг працівників, залучених до виконання обов’язків за законами України “Про військовий обов’язок і військову службу”, “Про альтернативну (невійськову) службу”, “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, зменшується до суми двократного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення.

Також зменшується розмір штрафу за недопуск до перевірки з питань допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору, оформлення його на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, або виплати заробітної плати без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків. Так, розмір такого штрафу пропонується встановити у восьмикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення.

За усі інші порушення вимог трудового законодавства до роботодавців застосовуватиметься письмове попередження. Якщо протягом останніх 12 календарних місяців з дати виявлення правопорушення таке порушення буде вчинено повторно, то до роботодавця застосовуватиметься штраф у розмірі мінімальної заробітної плати.

Проект Закону зареєстровано за № 1233.

Источник: https://buhgalter911.com/news/news-1045803.html

Зросли штрафи за порушення трудового законодавства | БІЗНЕС

З 1 січня мінімальна зарплата зросла до 4 723 грн. Відповідно зростають штрафні санкції для роботодавців за порушення законодавства про працю. Про це нагадало управління Держпраці у Чернівецькій області.

 • Санкція в розмірі 141 690 грн встановлена за:
 • фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту);
 • – оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві;
 • – виплату заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та податків.
 • Також передбачені наступні розміри штрафів за:
 • порушення термінів виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш, ніж на один місяць, виплата їх не в повному обсязі – 14 169 грн;
 • недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці 47 230 грн;
 • недотримання встановлених законом гарантій та пільг працівникам, котрі залучаються до виконання обов'язків, передбачених законами «Про військовий обов'язок і військову службу», «Про альтернативну (невійськову) службу», «Про мобілізаційну підготовку» – 47 230 грн;
 • недопущення до проведення перевірки з питань додержання законодавства про працю, створення перешкод у її проведенні – 14 169 грн;
 • вчинення перешкод при проведенні перевірки з питань виявленні порушень у частині законодавства про працю – 472 300 грн;
 • – порушення інших вимог трудового законодавства – 4 723 грн.

Зверніть увагу! 12 грудня ВР прийняла Закон, який істотно зменшить штрафи за порушення норм трудового законодавства (законопроект № 1233), але документ ще не передано на підпис Президенту. Детальніше про Закон читайте тут

 1. Читайте також:
 2. Сім трудових договорів, дистанційна робота та один вихідний на тиждень: що пропонує новий Закон про працю
 3. ФОП без доходів та ЄСВ: сплачувати чи ні
 4. Скільки ФОП повинен платити податків за себе і працівників у 2020 році
See also:  Сплата судових збору не повинна перешкоджати доступу до суду, ускладнювати цей доступ такою мірою, щоб завдати шкоди самій суті цього права, та має переслідувати законну мету (справа № 363/181/16-ц, 16.08.17)

Дізнатись про потрапляння компанії до графіків планових перевірок державних органів нагляду та контролю можна за допомогою сервісу CONTR AGENT від ЛІГА:ЗАКОН. Крім того, сервіс дозволяє перевірити інформацію щодо сплати податків вашими контрагентами та можливе їх включення до санкційних списків України, ЄС, США та інших країн. Сервіс можна протестувати.

Підготуватися до перевірки контролюючих органів допоможе ресурс “Мистецтво оборони” Інформаційно-правових систем ЛІГА:ЗАКОН.

Источник: https://biz.ligazakon.net/ua/news/192280_zrosli-shtrafi-za-porushennya-trudovogo-zakonodavstva

Рада хоче зменшити штрафи за порушення роботодавцями Трудового кодексу

Метою законопроекту є зменшення економічно необгрунтованих штрафних санкцій за порушення норм трудового законодавства і зупинка процесу ліквідації малого та середнього бізнесу в Україні у зв'язку з “застосуванням руйнівних за своїм розміром штрафних санкцій”.

За це проголосували 288 депутатів при необхідному мінімумі у 226 голосів / фото УНІАН

 • Верховна Рада прийняла в першому читанні проект закону про внесення змін до Кодексу законів про працю України (щодо усунення норм, які порушують права і законні інтереси роботодавців України) (№1233), який, зокрема, передбачає зменшення штрафів за порушення роботодавцями норм трудового законодавства.
 • Читайте такожУкраїна відмовиться від радянських Житлового і Трудового кодексів
 • Як передає кореспондент УНІАН, за це рішення проголосували 288 народних депутатів при необхідному мінімумі у 226 голосів.
 • Як наголошується в пояснювальній записці до законопроекту, його метою є зменшення економічно необґрунтованих штрафних санкцій за порушення норм трудового законодавства і зупинку процесу ліквідації малого та середнього бізнесу в Україні у зв'язку з застосуванням “руйнівних за своїм розміром штрафних санкцій”.
 • Законопроектом до статті 265 Кодексу законів про працю України пропонується встановити, що юридичні та фізичні особи – підприємці, які використовують найману працю, у разі фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, встановлене на підприємстві, і виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та податків, – вчинені вперше тягнуть за собою письмове попередження (у чинній статті – штраф в 30-кратному розмірі мінімальної зарплати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, відносно якого скоєно порушення).
 • При цьому штрафні санкції за таке правопорушення, вчинене повторно протягом 365 днів з дати винесення письмового попередження, встановлюються у 4-кратному розмірі мінімальної зарплати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, відносно якого скоєно порушення.
 • Розмір штрафу за недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці, а також гарантій і пільг працівників, залучених до виконання обов'язків за законами України “Про військовий обов'язок і військову службу”, “Про альтернативну (невійськову) службу”, “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, зменшується до суми двократного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення (зараз в обох випадках встановлено 10-кратний розмір).

Також зменшується розмір штрафу за недопуск до перевірки щодо допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору, оформлення його на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, або виплати заробітної плати без нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та податків. Зокрема, розмір такого штрафу пропонується встановити у восьмикратному розмірі (на даний час – 100-кратний) мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення.

За всіма іншими порушеннями вимог трудового законодавства до роботодавців застосовуватися письмове попередження. Якщо протягом 12 календарних місяців після дати виявлення правопорушення таке порушення буде вчинене повторно, до роботодавця застосовуватися штраф у розмірі мінімальної заробітної плати.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Источник: https://www.unian.ua/economics/other/10707714-rada-hoche-zmenshiti-shtrafi-za-porushennya-robotodavcyami-trudovogo-kodeksu.html

В україні набув чинності закон про зменшення штрафів за порушення трудового законодавства

Набрали чинності зміни до трудового кодексу щодо штрафів для роботодавців за порушення трудового законодавства. Там йдеться про зменшення розміру штрафних санкцій.

Закон 1 лютого опублікували в газеті Верховної Ради «Голос України», відповідно 2 лютого він набрав чинності.

Згідно з текстом закону, будуть внесені зміни до статті 265 Кодексу законів про працю щодо зменшення розміру штрафних санкцій за порушення вимог трудового законодавства.

Так, штрафами каратимуть за допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи за повний робочий час, встановлене на підприємстві, і виплата заробітної плати (винагороди) без нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та податків. Їх розмір становитиме десять мінімальних зарплат (47230 грн).

У свою чергу юрособи і фізособи, які використовують найману працю і платять єдиний податок першої-третьої групи, обійдуться попередженням. Але якщо порушення вчинять повторно протягом двох років — до порушників застосують штраф у тридцятикратному розмірі мінімальної зарплати.

Раніше в уряді повідомляли, що розробляють новий Трудовий кодекс. Відповідно до нього, роботодавцям спростять процес звільнення працівників.

Зазначимо, що чинний нині Трудовий кодекс ухвалений ще у 1971 році Верховною Радою Українського РСР. Роботодавці та інвестори часто критикують його положення за те, що вони надто застарілі та ускладнюють процес найму та звільнення працівників.

Нагадаємо, що 2 вересня 2019 року Зеленський доручив ухвалити новий Трудовий кодекс до початку 2020 року.

Більше про:У депутата від «Слуги народу» виявили коронавірусВ Іраку обстріляли «Катюшами» базу з військовими СШАУ Пекіні через спалах COVID-19 на гуртовому ринку в одному з районів ввели режим «воєнного часу»Бойовики влучили міною у житловий будинок у Широкиному — штабУкраїнську делегацію, яка повернулась з Франції, перевірили на коронавірус, результати негативніНімецькі вчені склали портрет типового «скупника» туалетного паперу на початку пандеміїМАУ хоче закрити продаж квитків до 1 серпняСправа Гандзюк: підозрюваний Мангер у реанімації, на думку активістів, пробує сховатись від судуРейтингове агентство Moody's підвищило рейтинг України зі стабільним прогнозомСправа Злочевського: Офіс генпрокурора розслідує можливе втручання в ЄРДР

Источник: https://hromadske.ua/posts/v-ukrayini-nabuv-chinnosti-zakon-pro-zmenshennya-shtrafiv-za-porushennya-trudovogo-zakonodavstva

Податкова збільшила штрафи за порушення трудового законодавства – Новости Херсонщины

Офіс великих платників податків Державної фіскальної служби нагадує про зростання штрафів на 12% у 2019 році за порушення трудового законодавства.

Про це йдеться в передає сайт “business.ua”.

 • Закон України “Про Державний бюджет України на 2019” передбачає встановлення з 1 січня мінімальної заробітної плати в розмірі 4173 гривень.
 • Разом зі збільшенням мінімальної заробітної плати, збільшуються і розміри штрафних санкцій, передбачених за порушення трудового законодавства.
 • Законодавством передбачено штраф у розмірі 30 мінімальних зарплат – 125 190 гривень (у 2018 році – 111 690 гривень), по кожному працівнику за такі порушення: фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору; оформлення працівника на неповний робочий час в разі фактичного виконання роботи повний робочий час; виплату заробітної плати (винагороди) без нарахування і сплати єдиного внеску.
 • Штраф у 10 мінімальних зарплат – 41 730 гривень (у 2018 році – 37 230 гривень) передбачено за: недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці (наприклад, не оплачено роботу в нічний час, роботу у вихідний або святковий день, понаднормову роботу та інші питання оплати праці); недотримання встановлених законом гарантій і пільг працівникам, які залучаються до виконання обов’язків.
 • 3 мінімальні зарплати – 12 519 гривень (у 2018 році – 11 169 гривень): порушення встановлених термінів виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законом про працю, більш ніж за один місяць, виплата їх не в повному обсязі.
 • 1 мінімальна зарплата – 4 173 гривні (в 2018 році – 3 723 гривні): порушення інших вимог трудового законодавства.
 • До керівників підприємств застосовують адміністративну відповідальність від 8 500 гривень до 17 000 гривень за: за фактичний допуск працівника без трудового договору і за несвоєчасне повідомлення фіскальної служби про прийняття працівника на роботу.

Наприклад, фактичний доступ до роботи працівника без трудового договору (наказу) може коштувати роботодавцю 142 190 гривень (125 190 гривень + 17 000 гривень.) + виплати такому працівнику заробітної плати в розмірі не нижчому від середньої заробітної плати у відповідному виді економічної діяльності в регіоні за відповідний період.

Подписывайтесь на “Новости Херсонщины” в Telegram!Каждый день мы составляем рейтинг самых читаемых новостей для тех, у кого нет времени читать всё подряд.

Источник: http://kherson-news.info/politics/podatkova-zbilshila-shtrafi-za-poryshennia-trydovogo-zakonodavstva/

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*