Стягнення приватбанком кредитного боргу є незаконним, якщо вас обікрали інтернет-шахраї

УВАГА, НОВА СУДОВА ПРАКТИКА ПРИВАТБАНКА 2019 – БАНК НЕ МАЄ ПРАВО НАРАХОВУВАТИ ПРОЦЕНТИ ТА НЕУСТОЙКУ. ПОЗИЧАЛЬНИК МОЖЕ ПОВЕРНУТИ ЛИШЕ ТІЛО КРЕДИТУ

Стягнення Приватбанком кредитного боргу є незаконним, якщо Вас обікрали інтернет-шахраї

Для отримання безкоштовної консультації, необхідно нам надати позовну заяву Приватбанку!!!

В 2019 році Приватбанк почав активно подавати в суд на позичальників. В результаті таких дій та відповідно до статистики , майже кожне 5 суд – це суд з Приватбанком.

У випадку, якщо Вам стане відомо про суд, в першу чергу необхідно:

1. Подати заяву про застосування позовної давності, оскільки це можливо тільки в першій інстанції;2. Подати заяву про ознайомлення зі справою та безпосередньо ознайомитись зі справою в суді;3. Подати клопотання про перенесення судового засідання, з причин необхідності пошуку адвоката.

Подальша стратегія в суді буде залежати від правильності складання документів банком та позиції самого позичальника.Наприклад необхідно:

1. Подати заперечення на позовну заяву банка;2. При необхідності, витребувати розрахунок заборгованості кредиту, у випадку, якщо він складений з порушеннями;3. Подати докази сплати кредиту, при наявності, або витребувати виписку з особового рахунку;4. Подати зустрічну позовну заяву по припинення поруки, при необхідності.

Приватбанк подав в суд та отримав заочне рішення, а позичальника суд не повідомляв

У випадку, якщо ви отримали заочне рішення суду про стягнення кредиту, у позичальника є 10 днів з моменту отримання, щоб подати заяву про перегляд заочного рішення. Для того, щоб суд переглянув заочне рішення, необхідно:

1. Подати докази неможливості того, що позичальник не міг був прибути на судове засідання;2. Обґрунтування, чого рішення незаконне та підлягає перегляду.

У випадку, якщо позичальник пропусти строк оскарження, тоді необхідно подати про перегляд, суд відмовить, а позичальник отримує право подати в апеляцію. Таким чином, юридично можливо поновити строки оскарження заочного рішення.Якщо суд перегляне заочне рішення та призначить справу до розгляду, тоді розгляд справи починається заново.

Відкрито виконавче провадження за заявою Приватбанка та накладено арешт на майно

В цьому випадку, необхідно ознайомитись з виконавчим провадження та зі справою в суді. Після цього подати про перегляд заочного рішення, при наявності останнього, або подати апеляційну скаргу на рішення суду. Якщо рішення не вступило в силу, то державний виконавець зобов язаний повернути виконавчий лист до суду.

 • Зразок заяви державному виконавцю про повернення виконавчого листа до суду:
 • Відділ державної виконавчої служби
 • Боржник: ____________________

Адреса: _______________________Адреса для направлення кореспонденції:01001, м. Київ, вул.. Велика Житомирська, 15Б

 1. Заява
 2. У відділі державної виконавчої служби Києво-Святошинського районного управління юстиції відкрито виконавче провадження на підставі виконавчого листа виданого Києво-Святошинським районним судом Київської області, у справі за позовом ___________ до ТОВ «_______» про стягнення коштів за договором позики.
 3. Не погоджуючись з рішення Києво-Святошинського районного суду Київської області, Боржник звернувся до Апеляційного суду Київської області.

27 травня 2016 року за результатами розгляду апеляційної скарги ТОВ «_________» та доданих до неї матеріалів, суддя Апеляційного суду ухвалою від 27.05.2016 року відкрив апеляційне провадження по справі _______ та призначив розгляд справи на 12 липня 2016 року на 9.15 год.

Відповідно до ст.. 48 ЗУ «Про виконавче провадження» виконавчий документ, прийнятий державним виконавцем до виконання, повертається до суду, який його видав, у разі відновлення судом строку для подання апеляційної скарги на рішення суду.

На підставі вищезазначеного та керуюись ст.. 48 ЗУ «Про виконавче провадження»,

ПРОШУ:

1. Повернути до Києво-Святошинського районного суду Київської області виконавчий лист виданий Києво-Святошинським районним судом Київської області на підставі рішення суду від 17 березня 2016 року, на підставі якого було відкрито виконавче провадження .

Додатки:1. Ухвала про відкриття апеляційного провадження.2. Копія довіреності.

Позичальник погасив борг, а колектори вимагають погашення кредиту

Такі випадки бувають досить часто. Причина: позичальник погашає борг, а банк зараховує погашення на неустойку і на залишок нараховує пеню. За декілька років виникає значна сума коштів. В цьому випадку необхідно не переривати позовну давність на залишок та контролювати суди, щоб подати заяву про застосування позовної давності.

Погрожують колектори

Перед тим, як Приватбанк подасть в суд на позичальника, останній через колекторів вимагає борг. Як правило, такі погрози обмежуються виключно дзвінками. Наприклад: ми порушимо кримінальну справу, арештуємо майно, опишемо майно в квартирі, ми до вас виїжджаємо, тощо – це виключно погрози.

В цьому випадку ми рекомендуємо взагалі не спілкуватися та/або поміняти номер телефону, оскільки всі пояснення колекторам призводять до збільшення дзвінків.

Приватбанк відмовляється від реструктуризації кредиту, не відповідає на листи та не дає розрахунку заборгованості по кредиту

Вищезазначена ситуація досить типова для позичальників Приватбанку.

З приводу реструктуризації кредитів Приватбанку, є інформація, що після націоналізації Приватбанку, керівництво готовить умови реструктуризації для різних типів позичальників Приватбанку.

Після того, коли всіх позичальників продзвонять колектори та прийняття умов реструктуризації, менеджери Приватбанку будуть пропонувати умови реструктуризації.

Найбільш оптимальні умови реструктуризації – це підписання договору реструктуризації кредиту. Писати листи про реструктуризацію кредиту має сенс, при умові, що у позичальника відсутня позовна давність по кредиту, оскільки в іншому випадку, таким листом позовна давність переривається.

Як правильно заявити позовну давність, щоб суд відмовив Приватбанку у стягненні кредиту

Стягнення Приватбанком кредитного боргу є незаконним, якщо Вас обікрали інтернет-шахраїВитяг No1 з рішення суду про відмову Приватбанку по картковому кредиту:

Відповідно до п.9.12 Умов надання банківських послуг договір діє протягом 12 місяців з моменту підписання. Якщо протягом цього терміну жодна зі сторін не проінформує іншу сторону про припинення дії Договору, він автоматично лонгується на такий же термін.

При цьому автоматично пролонговується не термін дії кредитного ліміту, який відповідає строку дії картки, а лише дії умов щодо надання банківських послуг.

Відповідно до заяви позичальника, яка є складовою частиною кредитного договору, строк дії кредитного ліміту відповідає строку дії кредитної картки.

Згідно правової позиції, яка висловлена ВСУ в постанові від 19.03.2014 року (справа No6-14 цс 14), відповідно до правил користування платіжною карткою, які є складовою кредитного договору, картка діє в межах визначеного нею строку.

За таким договором, що визначає щомісячні платежі погашення кредиту та кінцевий строк повного погашення кредиту, перебіг позовної давності (ст.

257 ЦК України) щодо місячних платежів починається після несплати чергового платежу, а щодо повернення кредиту в повному обсязі зі спливом останнього дня місяця дії картки (ст. 261 ЦК України), а не закінченням строку дії договору.

Стягнення Приватбанком кредитного боргу є незаконним, якщо Вас обікрали інтернет-шахраїВитяг No2 з рішення про відмови Приватбанку в стягненні кредиту у зв язку з пропуском позовної давності.

Представник відповідача проти задоволення позову заперечує, зазначивши, що позивачем пропущена давність звернення за захистом права, а про визнання поважності причин пропущення позивач не просить. Між тим фінансова установа, скориставшись правом, передбаченим законом і пунктами 2.3.3., 2.3.

7 договору між сторонами, змінила строк виконання кредитного зобовязання, вимагаючи дострокового повернення кредиту в строк до 25 серпня 2009 року, а також звернувшись до суду з позовом про звернення стягнення на предмет іпотеки, який задоволений рішенням Шевченківського районного суду, що набрало законної сили. Пред'явивши вимогу про повне дострокове погашення заборгованості до спливу дії договору, кредитор змінив строк виконання зобовязання, що означає його право предявити позов протягом трьох років після визначеної ним дати повного виконання зобов'язання.

Вислухавши осіб, які беруть участь у справі, з'ясувавши обставини справи та перевіривши їх доказами, суд не знаходить підстав для задоволення позову, виходячи з таких міркувань.

Стягнення Приватбанком кредитного боргу є незаконним, якщо Вас обікрали інтернет-шахраї

Актуальна судова практика з Приватбанком в 2018 році:

Рішення першої інстанції (Суд з Приватбанком): 

Позивачем не надано жодних доказів того, що відповідач мала можливість розпоряджатися його грошовими коштами, тобто доказів отримання відповідачем кредитної картки, як і доказів того, коли саме, в який спосіб та у якій сумі вона розпорядилась грошовими коштами позивача.

Не доведено належними доказами розмір заборгованості. Не зазначено, коли така заборгованість виникла, які внески робила відповідач на погашення заборгованості, про що зазначено у позові.

Згідно з розрахунком заборгованості, наданої суду позивачем, тіло кредиту станом на 01 квітня 2015 р. складає 28757,25 грн., однак позивач стверджує у позові, що надавав відповідачці можливість користуватися грошовими коштами в межах кредитного ліміту у розмірі 8000 грн.

Доказів збільшення розміру кредитного ліміту або виникнення заборгованості за овердрафтом позивачем не надано.

в позові Приватбанку відмовлено.

Рішення апеляції (Суд з Приватбанком): 

Відмовляючи у задоволенні позову Банку суд першої інстанції вказував на недоведеність позовних вимог.Такі висновки суду не ґрунтуються на законі та фактичних обставинах справи.Так, ч. 4 ст.

10 ЦПК суд сприяє всебічному і повному з'ясуванню обставин справи: роз'яснює особам, які беруть участь у справі, їх права та обов'язки, попереджує про наслідки вчинення або невчинення процесуальних дій і сприяє здійсненню їхніх прав у випадках, встановлених цим Кодексом.

Тож за наявності сумнівів у наданих позивачем документах на підтвердження існування договірних відносин, заборгованості відповідача за кредитом, суд першої інстанції не був позбавлений права роз'яснити позивачеві його право надати докази на підтвердження тих обставин, які судом поставлені під сумнів.

Однак, суд першої інстанції не витребував від позивача додаткових доказів на підтвердження своїх вимог та не попередив про наслідки неподання вказаних доказів.

Источник: http://pravo-porada.com.ua/articles-66/yakshcho-privatbank-podav-v-sud-yuridichna-konsultatsiya

Три способи відбитися від боргів за кредитом

У 2011-му неблагополучним позичальникам, які брали невеликі кредити на купівлю техніки, ремонт тощо, як “листи щастя” стали приходити повістки в суд, де окопалися банківські юристи.

See also:  Еспч подсказал адвокатам, когда ордер на прослушку будет считаться незаконным

Як пояснила нам юрист юрфірми “Василь Кісіль і Партнери” Валерія Трифонова, це пов’язано з тим, що зараз підійшли до кінця строки позовної давності за кредитними договорами – строки, протягом яких можна подавати позови до суду у якійсь справі. “До вимог про стягнення боргу за кредитними договорами застосовується загальна позовна давність – 3 роки, – говорить юрист.

– До вимог про стягнення пені та інших штрафів вона скорочена – 1 рік”. Іншими словами, якщо ви перестали платити за кредитом 11 грудня 2008 р., то вже 12 грудня 2008 р. – початок строку позовної давності, який закінчиться 12 грудня 2011 р.

Таким чином, не сьогодні-завтра закінчується термін позовної давності по більшості короткострокових кредитних договорів, укладених банками в 2006-2008 рр., тому банки і активізувалися. Помітивши цю тенденцію, “Сегодня” задалася питанням: за якими сценаріями розвивається “кредитна історія” в суді і чи є шанси вийти переможцем із сутички з банком?

Оцінюємо шанси

На першому етапі у позичальника є всі шанси суттєво зменшити суму боргу – часом навіть в 5 разів. Як мінімум до розміру суми позики та відсотків, що набігли.

Сценарій перший. Йти на переговори з банком

“Деякі банки вважають за краще отримати хоч якусь суму, ніж вести дебати в судах. Тим більше, як у моєму випадку, – слухання проходять за місцем моєї прописки, а це райцентр Одеської області, куди треба буде їздити юристу банку, – говорить одеситка Олена Зайцева.

– Отримавши повістку до суду (сума претензії – 52 тис. грн, а тіло кредиту плюс відсотки – 11 тис. грн, решта – штрафи), я прийшла в банк, де мені запропонували такий варіант: протягом трьох місяців я плачу рівними частинами, погашаючи ці 11 тис. грн – і банк закриває кредитну історію.

Якщо за цей час суд прийме рішення на користь банку, його просто не передадуть в виконавчу службу”.

Якщо ви домовитеся з банком про такий розвиток подій, обов’язково підпишіть додаткову угоду, в якій чітко повинні бути прописані порядок погашення кредиту та інші необхідні умови, на підставі яких сторони дійшли до врегулювання суперечки.

Сценарій другий. За допомогою підкованого адвоката відвоювати частину грошей

Юристи знають, якими аргументами апелювати до суду, щоб зменшити розмір претензії.

Приміром, як розповіла юрист юридичної фірми “Василь Кісіль і Партнери” Ольга Іванів, до них відносяться дострокове погашення кредиту при несплаті відсотків і пені, важке матеріальне становище боржника, наявність у нього неповнолітніх дітей, непрацездатних батьків, осіб, які перебувають під опікою.

Крім того, як пояснила старший партнер юркомпанії “Касьяненко і Партнери” Вікторія Онопко, дуже поширеною практикою банків є незаконне нарахування пені за валютними кредитами без дотримання умов її розрахунку. “Якщо боржник не надає свій зустрічний розрахунок суми неустойки, суди просто погоджуються з вимогами банку.

Ніхто там перераховувати суму боргу не буде, – розповіла Онопко. – Однак у нашій практиці зустрічалися випадки, коли, здійснивши перерахунок нарахованих банком штрафних відсотків, ми бачили, що банк необґрунтовано збільшив їх розмір.

На додачу нам доводилося стикатися з численними випадками незаконного збільшення розміру відсоткової ставки за кредитними договорами. При цьому, як неофіційно заявляють самі працівники банків, розрахунок у даному випадку зводиться до того, що більша частина позичальників просто буде виконувати умови кредитного договору і платити за підвищеною відсоктовою ставкою, не оцінюючи законність такого підвищення”.

Але тут є підводні камені: гонорар адвокату може просто “з’їсти” відсуджену різницю.

За словами Олексія Пухи, керуючого партнера ЮК “Олексій Пуха і Партнери”, послуги юриста можуть обійтися такому позичальнику від 4 тис. грн і вище. При цьому, як правило, на позові на 20-30 тис.

грн в середньому вдається відсудити близько 5 тис. грн. Тому гра буде варта свічок, тільки якщо сума позову буде становити від 40 тис. грн.

Сценарій третій. Поборотися в суді самостійно

“У такому випадку позичальник має ознайомитися з матеріалами справи, витребувати у банку банківську виписку руху коштів по рахунку”, – радить Олексій Пуха. Відповідно до Господарського кодексу України (ст.

233), суд може зменшити розмір штрафів, якщо вони є непомірно великими, порівняно зі збитками, яких зазнав банк. А згідно зі ст.

18 Закону України “Про захист прав споживачів”, умови договору несправедливі, якщо штрафні санкції за його невиконання перевищують 50% від суми боргу.

“У моєму випадку позов був на 50 тис. грн, а суддя розпорядилася погасити 23 тис. грн, пояснивши, що позивач не зміг довести, що його збитки були досить великими, щоб вимагати з мене таку суму. Причому мене навіть на суді не було”, – говорить підприємниця Світлана Чала.

Суд постановив

Після отримання рішення суду банк або позичальник мають право оскаржити його в Апеляційному суді. І вже після його рішення виконавча служба протягом 3-х робочих днів з дня надходження заяви відкриває виконавче провадження.

Як розповіла Валерія Трифонова, якщо боржник добровільно не виконує рішення суду протягом 7 днів з моменту відкриття виконавчого провадження, держвиконавець приступає до примусового виконання.

У такому випадку з позичальника утримають виконавчий збір у розмірі 10% від суми заборгованості і витрати на виконавчі дії.

Але це ще не всі витрати. “У суперечках банку і позичальника, як правило, судовий збір, відповідно до Закону України “Про судовий збір”, становить 1% від ціни позову, але не менше 0,2% розміру мінімальної зарплати і не більше 3-х розмірів мінімальної зарплати. Якщо сума позову 100 тис.

грн, то боржнику доведеться сплатити мінімум 111 тис. грн”, – розповіла молодший юрист ЮК “Олексій Пуха і Партнери” Яна Кондратюк.

“Якщо суд виніс рішення про те, що боржник повинен оплачувати суму за позовом в повному обсязі, залучення оцінювача обійдеться ще в 15% витрат, – пояснив Дмитро Касьяненко, керуючий партнер ЮК “Касьяненко і Партнери”.

За його даними, примусове виконання рішення суду загалом може обійтися до 25% від суми примусово проданого майна. Борг, за словами юриста ВГО “Захист прав споживачів фінансових послуг” Алли Райковської, будуть віднімати з офіційної зарплати боржника в розмірі не більше 20% від неї. Якщо виконавчих документів кілька – не більше 50%.

Наказано заарештувати

Як пояснила Валерія Трифонова, про арешт майна боржника державний виконавець виносить відповідну постанову. Її копія не пізніше наступного дня надсилається боржнику. До речі, боржник може оскаржити цю постанову в суді.

Постанова державного виконавця може бути оскаржена протягом 10 днів з моменту її винесення, або з дня, коли боржнику стало відомо про винесення такої постанови. Також до суду можна звертатися у випадку, якщо арешт накладений на майно, яке вам не належить.

Приміром, якщо у вас вдома стоїть чужий телевізор, його власник може подати позов до суду з вимогою зняти з нього арешт. Також не може бути заарештована квартира, яка не належить боржникові, навіть якщо він у ній прописаний.

Арешт не може бути накладено на такі речі: одяг, взуття; білизна; постіль; необхідний кухонний посуд; один холодильник на сім’ю, деякі предмети меблів, дитячі речі тощо.

“На практиці, в першу чергу, арешт накладається на нерухоме майно, потім транспортні засоби, заробітну плату, рахунки, відкриті в банках, рухоме майно, судна, земельні ділянки”, – пояснив Олексій Пуха. До речі, за словами Ольги Іванів, сьогодні, порівняно з 2009-2010 рр., суди рідше стали виносити ухвалу про заборону боржнику виїжджати за кордон до повного погашення боргу.

Важливо пам’ятати, що якщо ви не будете виконувати рішення суду, вам загрожує кримінальна відповідальність. За словами Валерії Трифонової, ст. 382 Кримінального кодексу України говорить, що навмисне невиконання рішення суду карається штрафом від 8,5 тис. до 17 тис.

грн або позбавленням волі строком до 3 років. Однак, як розповів Олексій Пуха, на практиці притягти людину до кримінальної відповідальності за умисне ухилення від виконання рішення суду дуже складно.

“Правоохоронні органи не бажають не тільки порушувати кримінальні справи, але і проводити перевірку за фактом”, – зазначив він.

“Заморозити” борг

Найнеприємніше у всій цій історії те, що наявність рішення суду не зупиняє дію кредитного договору. Поки ви судилися, бігали по інстанціях, сперечалися з позивачем, ваш борг перед банком, якщо ви не вносили в цей період жодних платежів, а сподівалися на суд, продовжував зростати. Проте вихід є: борг можна “заморозити”. Для цього потрібно діяти так:

Подати в суд зустрічний або окремий позов про визнання недійсним кредитного договору.

За словами Ольги Іванів, підставою для цього може, наприклад, послужити невідповідність його умов загальним принципам цивільного законодавства, зокрема, принципам справедливості, сумлінності і розумності, викладеним в Конституції, а також положенням Закону України “Про захист прав споживачів”. Наприклад, саме до таких аргументів вдаються позичальники, якщо банк підвищив їм ставку через зростання курсу долара.

Подати позов про розірвання кредитного договору у зв’язку з істотною зміною обставин. У цьому випадку, як зазначила Ольга Іванів, боржник змушений буде довести суду, що обставини змінилися настільки, що якби він міг це передбачити, він не укладав би кредитний договір або уклав би його на інших умовах.

Наприклад, якби він знав, що долар підніметься до 10 грн./$, він ніколи не взяв би цей кредит.

Також, за словами Дмитра Касьяненка, позичальник може оскаржити договір, визнавши його недійсним через важкі обставини, в яких опинився він або поручитель після підписання кредитного договору: смерть родичів, хвороба тощо.

See also:  Государственная монополия на судебную экспертизу в уголовном производстве: «подарок» адвокатам от законодателей

Подати позов про скасування третейського застереження в кредитному договорі. Як розповів Дмитро Касьяненко, в більшості випадків банки прописують третейські застереження, які зобов’язують розглядати спірні питання тільки в третейських судах. А вони захищають інтереси банку.

“Перевірте свій кредитний договір.

Якщо в розділі “Врегулювання суперечок“є пункт про те, що суперечки розглядаються в третейському суді, але немає його назви або ж імені судді, який буде вести справу, можна подати позов до районного суду з вимогою скасування третейського застереження, аргументуючи тим, що сторони не дійшли згоди щодо суду/судді. Адже не тільки суд, але й кандидатура судді повинні бути узгоджені. Якщо кандидатура судді визначається за фактом виникнення суперечки, позичальник має право висловити свою незгоду”, – радить голова союзу Третейських судів України Юрій Михальський.

Тетяна Матичак, Катерина Федорова

До речі, портал Finance.ua давно аналізує пропозиції за кредитами в Україні. Щоб допомогти вам обрати кредит онлайн у нас на сайті працює спеціальний сервіс. Завдяки його можна швидко і комфортно обрати необхідний саме вам кредитний продукт:

Помічник з кредитів ????

Источник: https://news.finance.ua/ua/news/-/260822/try-sposoby-vidbytysya-vid-borgiv-za-kredytom

Як проходить стягнення боргів за кредитом?

Якщо у вас є велика заборгованість по кредиту або пропущений тільки один платіж, важливо знати про те, в яких випадках і коли почнуться телефонні дзвінки з вимогою повернути борг. І що ще може зробити кредитор?

Стягнення заборгованості може здійснюватися внутрішнім колекторським відділом банку або фірмою-посередником.

Обидва варіанти є законними, якщо не перевищують допустимі межі: загроза життю і здоров'ю боржника, його родичам; розголошення банківської таємниці; порушення прав приватної власності; фізичне насильство.

Останній варіант для України виключений – повернення боргів такими методами заборонений законом. А ось що стосується інших способів, на практиці бувають випадки, коли колектор залякує по телефону в'язницею або розправою, або особисто приїжджає додому з погрозою забрати майно.

Стягнення боргів з боржника факторингової компанією починається з того, що кредит колектори приймають в роботу для того, щоб здійснювати примусове стягнення боргу за кредитним договором від імені банку і отримують за це комісію, або викуповують борг повністю і тоді відбувається заміна кредитора.

Якщо хвилює питання про те, з яким простроченням банк вже починає відмовлятися від клієнта, тут все вирішується індивідуально і залежить від стратегії роботи. Один банк може віддати договір з пропущеними 3 місяцями оплати, інший – тільки після 12. Чим більше термін, тим сильніше ймовірність того, що клієнт взагалі не збирається йти на контакт і повертати борг.

Причини неповернення боргу:

 • Стан здоров'я;
 • Втрата роботи або банкрутство в бізнесі;
 • Виїзд за кордон на постійне місце проживання;
 • Виїзд на заробітки;
 • Непередбачені витрати;
 • Кредит брався для 3-ї особи, з яким клієнт вже не спілкується;
 • Економічна криза в країні;
 • Принципова невиплата в зв'язку з непорозумінням із кредитором (нарахування занадто великих відсотків, комісій тощо);
 • Шахрайство.

Але незалежно від серйозності причини, обставини не звільняють від юридичної відповідальності і не впливають на виплату заборгованості. Єдине, про що можна попросити банк, це про відстрочку на деякий час. У будь-якому випадку, головне виходити на контакт з співробітниками, намагатися пояснити причину і намагатися частково вносити суми на рахунок. Навіть 200 грн при боргу 20000, які клієнт вносить щомісяця в день зарплати будуть доказом бажання виправити ситуацію, ніж порожні обіцянки погасити «все відразу через пару місяців». Як вибивають борги в Україні? Є багато різних варіантів, крім подачі позову в суд. Такі варіанти набагато швидші і ефективніші. Розглянемо їх докладніше.

Стягнення боргу через розсилку поштових листів

Адреса реєстрації обов'язково фіксується на момент подачі заявки і в разі, якщо вона змінилася, позичальник повинен обов'язково повідомити про це кредитора.

Чому особам без реєстрації відмовляють у видачі позики? Тому що, крім як досудових методів стягнення, при подачі позову в суд в заяві обов'язково вказується адреса відповідача, за якою надсилається повістка і копії всіх документів.

У разі, якщо адреса не вказана, провадження у справі не буде відкрито.

Лист – найменш ефективний метод, коли проводиться стягнення кредитних боргів при великому терміні прострочення, тому що не завжди має пряму контактність і його текст раз від разу повторюється, від чого втрачає переконливість.

Крім того, лист не ефективний і при оплаті боргу, так як з моменту відправки документа і до моменту отримання може пройти 3-10 днів, а за цей період сума змінюється і клієнту, який вирішив сплатити заборгованість за сумою з листа, все одно доведеться доплачувати після.

У ситуаціях, коли позичальник давно не проживає за вказаною адресою, лист повністю втрачає ефективність. Однак якщо він потрапляє в руки родичам, які не знали про проблеми, є ймовірність того, що заборгованість буде погашена саме з їх допомогою.

Стягнення боргів шляхом SMS-повідомлень

У разі якщо боржник не змінив номер мобільного телефону і є контактним, SMS-повідомлення вважається ефективним, хоча і дорогим інструментом роботи.

Споживчий кредит з проблемами за допомогою SMS оплачується швидше, так як клієнт особисто бачить повідомлення, актуальну суму.

SMS дозволяє встановити зв'язок не тільки з клієнтом, але і з 3-ми особами, які можуть допомогти знайти боржника або нагадати йому про оплату. Робота з 3-ми особами призводить до некомфортної для людини ситуації, коли всі навколо знають про її борг.

Стягнення боргу шляхом телефонних переговорів

Телефонний дзвінок залишається найефективнішим інструментом впливу, коли банк або фірма-посередник проводить стягнення боргів по кредитах з фізичних осіб. Дзвінки можуть здійснюватися клієнту особисто, родичам, знайомим, колегам, начальнику, сусідам.

Такий метод маніпуляції ставить людину в незручне становище перед оточуючими і разом з постійним психологічним тиском дозволяє провести швидке і ефективне стягнення боргу по кредиту.

Дзвінки можуть здійснюватися в будь-який час доби і день тижня, з різних номерів і по кілька разів на день до тих пір, поки співробітники не домовляться про оплату.

Не варто намагатися міняти номер – його дізнаються.

Не варто також блокувати номери співробітників і вносити їх в чорний список – вони змінюються і дозвон здійснюється не з особистого мобільного стаціонарного номера, а через сучасні телефонні технології, які дозволяють забезпечити велику кількість мобільних і стаціонарних номерів для вихідної лінії. Якщо ж вам не дають спокою 24 години на добу 7 днів на тиждень, то ви зобов'язані знати, куди скаржитися, якщо дзвонять колектори.

Примусове стягнення боргу – можливо чи ні?

Звичайно, можливо. Для банку будь-який борг – це гроші і відповідальність перед НБУ. Тому ситуація, коли про борг забули – неможлива.

Залежно від кількості днів прострочення застосовують ті чи інші способи, щоб провести стягнення боргу за договором позики та при серйозному простроченні кредитор має право звернутися з позовом до суду.

Державні виконавці мають на користь кредитора заарештувати і продати з прилюдних торгів майно (будинок, квартиру, машину, техніку, мобільні телефони, і т.п.).

Що говорить Закон?

У законодавстві України такого поняття як «колекторська фірма», немає. Тому такі підприємства реєструються як звичайні юридичні особи, факторингові компанії і працюють з банками за договором факторингу. Головне, не розголошувати в роботі банківську таємницю і не загрожувати здоров'ю або життю боржника.

Що робити боржнику?

Звичайно, краще не допускати проблемних ситуацій. Але, якщо борг вже є, потрібно зрозуміти, що виплачувати його все одно доведеться. І чим раніше це зробити, тим більше грошей і нервів вдасться заощадити.

Намагатися боротися з колекторами-співробітниками, не відповідати на дзвінки або говорити про те, що у вас маленький борг, а у решти боржників «є набагато більше» – безглуздо. Банк не має законного права «забути» про боржника і не повернути гроші.

Тому краще хоча б частково погашати заборгованість і спробувати взяти гроші для погашення кредиту в іншому банку. Реструктуризація боргу також може стати виходом із ситуації.

А якщо сума не така велика, можна взяти кредит онлайн від Майкредіт і закрити прострочення, щоб позбутися від докучливих дзвінків.

Источник: https://mycredit.ua/ua/blog/kak-prohodit-vzyskanie-dolgov-po-kreditu/

ПриватБанк подав до суду за несплату кредиту | Допомога юриста

що робити, якщо ПриватБанк подав до суду за несплату кредиту?

Якщо у вас йде судовий процес з ПриватБанком, телефонуйте нам, і ми зможемо відстояти в суді ваші права.  Ми, команда адвокатів, що спеціалізуються на судових спорах з ПриватБанком і іншими банками України.

Залишити заявку на дзвінок

Законодавство дає відповідачу право подати зустрічний позов до банку.

Такий позов може бути поданий при наявності обману споживача з боку банку щодо істотних умов кредитного договору під час отримання кредитної картки, зміни умов користування кредитною карткою без повідомлення позичальника, збільшення процентної ставки без згоди позичальника, зміни істотних умов кредитного договору без підписання додаткової угоди, наявності помилок в розрахунку заборгованості. Що необхідно зробити позичальникові після отримання судової повістки. Потрібно уважно перечитати позовну заяву. Порівняти умови кредитного договору з обставинами, описаними в позовній заяві. Порівняти методику нарахування відсотків, комісій та штрафних санкцій в позовній заяві та кредитному договорі. Якщо в суд звернулися колектори, в кредитному договорі має бути зафіксовано вашу згоду на продаж боргу третім особам. Розрахувати самому правильність нарахування банком відсотків і штрафних санкцій. По суті, кредитним позичальникам бояться суду нічого, оскільки тільки в суді можна встановити дійсний розмір заборгованості. У суді можна довести невідповідність заявленого банком боргу реальному розміру заборгованості, найняти юриста, який допоможе спростувати вимоги банку або значно знизити суму позовних вимог, скасувати штрафні санкції та пеню. Якщо ви йдете на суд самостійно, будьте готові відповідати на всі питання представника банку і судді, готуйтеся ставити запитання самому. У більшості випадків кредитні позичальники не знають, що по відношенню до них слухається судова справа. Це відбувається тому, що судові повістки надсилаються з великою затримкою або за неправильною адресою. Результатом розгляду судової справи без присутності на суді позичальника стає заочне рішення. Наявність заочного рішення не означає, що воно остаточне і його не можна оскаржити. 

See also:  Що змінюється у діяльності товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю у зв’язку з появою нового закону?

Ця інформація для тих, хто відкривав кредитний рахунок в Приватбанку, подавав заявку на відкриття банківської карти, погоджувався з правилами і умовами кредитування, розміщеними на сайті банку, і у яких виникла заборгованість по кредиту більше року.

Важливу роль в судових спорах з ПриватБанком грає факт переоформлення кредитної картки на новий термін у зв'язку з закінченням терміну дії старої карти. Я поясню чому.

Чим більше часу пройшло з моменту закінчення терміну дії карти, тим вище шанси не повертати кредит ПриватБанку. Якщо було переоформлення кредитної картки на новий термін, то позовна давність починає відлік від дати закінчення переоформленої кредитної картки.

Багатьом цікаво, що буде, якщо не платити кредит ПриватБанку, як зменшити розмір боргу в суді, чи подасть ПриватБанк в суд за несплату

кредиту, як дізнатися подав ПриватБанк до суду чи ні? Якщо ПриватБанк подав до суду на кредитного позичальника за кредитним лімітом, встановленим на карту, ви отримаєте судову повістку, копію позовної заяви з додатками. Що необхідно зробити в першу чергу в такому випадку? Якщо ви опинилися серед тих, на кого ПриватБанк подав до суду, вам потрібно перевірити таке:
 – Термін дії кредитної картки, по якій виник кредитний борг, чи перевидавалась кредитна карта після закінчення терміну її дії. Справа в тому, що відповідно до практики Верховного суду України по кредитних картах позовна давність починає свій відлік з моменту закінчення терміну дії кредитної картки. Після закінчення 3-ьох років з моменту закінчення терміну кредитної картки або терміну перевиданої кредитної картки, банк не має право вимагати від вас сплати кредитного боргу. Якщо ви виявили, що позов поданий після закінчення трирічного терміну з моменту закінчення карти, терміново звертайтеся до юриста і захищайте свої права в суді, оскільки у вас є реальні шанси повністю відбитися від позовних вимог і не повертати кредит ПриватБанку. Це важливий момент, не пускайте все на самоплив.
 – Звертайте увагу на розрахунок заборгованості, що додається до позовної заяви. Найчастіше ПриватБанк допускає помилки в розрахунку заборгованості, грамотний юрист знайде допущені помилки і зможе виграти суд повністю або частково.
 – Умови кредитного договору ПриватБанку закріплені на сайті банку в правилах користування кредитними картами. Практика Верховного суду України говорить про те, що умови правил щодо збільшення терміну позовної давності не застосовуються до кредитних позичальників, оскільки відсутній підпис позичальника на таких правилах. ПриватБанк не може довести в суді, що правила розміщені в інтернеті на сайті існували на момент підписання вами заявки про видачу кредиту.  Завдяки цьому можна оскаржувати будь-які умови і вимоги банку, говорити про те, що таких умов у момент підписання заявки та отримання кредитної картки в інтернеті не існувало.
 – Згідно Цивільного кодексу України строк позовної давності щодо вимог про стягнення пені становить один рік. ПриватБанк часто порушує такі терміни заявляючи позовні вимоги про стягнення пені за період, що перевищує рік. Практика Верховного суду України говорить про те, що пеню можна стягувати тільки в гривні, що також порушується банком.
 – Згідно із законодавством України, якщо позивач заявляє позовні вимоги про стягнення пені яка значно перевищує розмір його збитків, суд може зменшити пеню на свій розсуд. Також, зменшенню підлягає пеня, що перевищує тіло кредиту в кілька разів. На практиці потрібно подавати клопотання про зменшення розміру неустойки, і доводити відсутність у банку значних збитків нанесених невиконанням зобов'язань по кредиту.

– Необхідно перевірити наявність факту пропуску строків позовної давності по кожному з періодичних платежів. Весь борг по кредиту складається з маленьких періодичних щомісячних платежів, які мають свої терміни позовної давності, пропуск яких дозволяє в суді значно зменшити суму заборгованості, виключивши з розрахунку платежі з пропущеним терміном позовної давності.

Зазвичай позичальники дізнаються про те, що відносно них йде суд, під час отримання повістки, позовної заяви, заочного рішення суду про стягнення боргу по кредитній карті.

Якщо на таких документах стоїть печатка суду, в їх дійсності сумніватися не варто, потрібно звертатися за допомогою до юриста, оскільки кожне рішення суду має свій термін оскарження. Але трапляється і так, що ПриватБанк підробляє рішення судів і судові повістки.

Відмінною особливістю підроблених рішень судів є відсутність на документі підпису судді і печатки суду. Якщо ж ви сумніваєтеся в дійсності надісланого вам судового документа, можете перевірити його дійсність на сайті судової влади.

Заповнивши певну форму, написавши своє прізвище і номер судової справи, ви дізнаєтеся інформацію, чи слухається відносно вас судову справу, дату і час наступного судового засідання.

Які дії робить ПриватБанк для стягнення боргу по кредитній карті.  

1. Подача позовної заяви до суду, судові повістки, рішення судів.

2. Арешт рахунків відкритих в ПриватБанку та інших банках, в тому числі зарплатних, списання грошей з рахунків в рахунок погашення боргу по кредитній карті.  

3. Виїзні групи колекторів, що псують вам нерви і лякають вас кримінальною відповідальністю.  

4. Арешт і продаж з аукціону вашого майна, в тому числі транспортних засобів.  

5. Заборона виїзду за кордон.

Адвокат по розподілу майна: 

Для зв’язку з нами зателефонуйте по телефону ☎ 050-227-19-66

Ми знаходимося в місті Києві за адресою вул. Хрещатик, 46-Б, поверх 3, офіс 203

Або залиште свій номер телефону або електронну пошту, і ми самі вам зателефонуємо або напишемо.

Написання позову в господарському процесі
Написання заперечень (відзиву) на позов
Представництво в суді (за 1 засідання)
Комплексне ведення справи в суді першої інстанції
Списання кредиту в ПриватБанку (при оплаті 20%)
Позов про визнання кредиту недійсним
Написання заперечень на позов Банку
Написання клопотання в судовому спорі
Написання листа з пропозицією реструктуризації
Написання зустрічного позову
Юридична консультація по кредитах
Онлайн юридична консультація

У таблиці вказані мінімальні розцінки на послуги адвоката по веденню нескладних справ. Вартість послуг може бути збільшена в залежності від складності ведення справи, складності написання документу, необхідності глибокого аналізу судової практики.

Увага !!!

 Списуємо борги за кредитними картками ПриватБанку.
 Від вас потрібен тільки ідентифікаційний номер.

 Деталі по телефону

+38 050-227-19-66

Якщо ви вирішили самостійно йти на судове засідання, вам знадобляться наступні документи:
1. Платіжні документи, згідно яких оплачувався кредит.  

2. Кредитний договір з усіма додатками до нього і графіками погашення.  

3. Документи, що підтверджують вашу неплатоспроможність (втрата роботи, листки непрацездатності).

Досвідчений юрист допоможе також використати документи неплатоспроможності для отримання розстрочки рішення суду. 

Давайте розглянемо, що необхідно для скасування заочного рішення, і в яких випадках його можна скасувати. Законодавчо встановлений термін на подачу заяви про перегляд заочного рішення, що становить 30 днів з моменту отримання копії такого рішення.

Для скасування заочного рішення потрібно довести два моменти. Перший, поважність причин неявки в судове засідання, на якому розглядалося ваша справа.

Другий, обґрунтувати незаконність рішення суду і позовних вимог ПриватБанку (пропуск строків позовної давності, невідповідність умов кредитного договору позовних вимог і.т.д.). 

Заява про перегляд заочного рішення подається не в апеляційний суд, а в суд, який виніс рішення. За подачу заяви оплачується судовий збір.

У заяві можна просити застосувати строки позовної давності до вимог ПриватБанку, зменшити розмір пені, відсотків, штрафів, комісії, оскаржити розмір процентної ставки, оскаржити дійсність кредитного договору, призначити експертизу.

Якщо ви ознайомилися з заочним рішенням, не тягніть час, відразу ж звертайтеся за допомогою до адвоката, оскільки пропуск строку на оскарження рішення призведе до неможливості його подальшого оскарження. 

За статистикою на 2018 рік у судах України розглядається 45000 судових проваджень, в яких фігурують банки. З них 25000 проваджень займають позови ПриватБанку.

У 90% випадках ПриватБанк виступає позивачем у судовій справі про стягнення боргу по кредитній карті. Решта 10% – це позови до банку, позови про зняття арешту, виселення, справи про банкрутство.

Основна маса судових справ слухається в Києві, Київській і Дніпропетровській областях.

Источник: https://ukaz.com.ua/uk/privatbank_podal_v_sud/

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*