Закон про підтримку бізнесу в умовах карантину: податкові зміни

 • Верховна Рада України 30 березня 2020 року прийняла Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019)”, який є уже другим законодавчим актом, прийнятим парламентом з метою зменшення негативного впливу карантину на економіку України.
 • – першої групи – до 1 млн грн (раніше – 300 тис. грн);
 • – другої групи – до 5 млн грн (раніше – 1,5 млн грн);
 • – третьої групи – до 7 млн грн (раніше – 5 млн грн).
 • Читайте статтю: Важливі податкові та інші зміни в законодавстві на час карантину (COVID-2019).

2. Звільнення від плати за землю для здійснення господарської діяльності та податку на нерухоме майно з об’єктів нежитлової нерухомості тільки за березень 2020 року.

Юридичним особам для звільнення від сплати цих податків потрібно подати уточнюючу податкову декларацію, фізичним особам – податковий орган самостійно перерахує податкове зобов’язання.

!!! У квітні 2020 року плата за землю та податок на нерухоме майно сплачуються на загальних підставах.

Податкова пільга, надана Законом від 17.03.2020 №533-IX, скасована.

3. Мораторій на проведення податкових документальних та фактичних перевірок з 18 березня 2020 року до 31 травня 2020 року доповнено новими винятками.

 1. Крім документальних позапланових перевірок з питань бюджетного відшкодування ПДВ, можна проводити фактичні перевірки з питань:
 2. – обліку, ліцензування, виробництва, зберігання та транспортування пального, спирту етилового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів;
 3. – цільового використання пального та спирту етилового;
 4. – обладнання акцизних складів витратомірами-лічильниками та/або рівномірами-лічильниками.

4. Мораторій на застосування штрафних санкцій і нарахування пені, а також несвоєчасне подання звітності з ЄСВ продовжено до 31 травня 2020 року.

Аналогічно до 31 травня 2020 року продовжено мораторій на проведення документальних перевірок з питань правильності нарахування, обчислення та сплати ЄСВ.

Читайте статтю: Орендна плата під час карантину: платити чи ні?

5. Право органів місцевого самоврядування у 2020 році зменшувати ставки єдиного податку у будь-який час.

При цьому, місцеві ради можуть не дотримуватися встановлених строків прийняття і набрання чинності відповідними змінами до рішень про місцеві податки і збори.

6. Зупинення перебігу строків адміністративного оскарження рішень податкових органів до 31 травня 2020 року.

Зупиняється перебіг строків подання та розгляду скарг платників податків у порядку адміністративного оскарження (крім скарг щодо відшкодування з бюджету ПДВ), що надійшли (надійдуть) до 31 травня 2020 року та/або які не розглянуті станом на 18 березня 2020 року.

З 01 червня 2020 року перебіг зупинених строків продовжується з урахуванням часу, що минув до зупинення.

7. Фізична особа має право включити понесені витрати на допомогу у боротьбі з поширенням коронавірусної хвороби до податкової знижки в повному обсязі.

До таких витрат можна включити вартість лікарських та дезінфекційних засобів, антисептиків, медичного обладнання, засобів індивідуального захисту та інших товарів за переліком, визначеним Кабінетом Міністрів України, переданих медичним установам, громадським організаціям чи органам державної влади з метою боротьби з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19).

Згадайте новину: Предпринимателям на “упрощенке” существенно подняли лимиты, а заемщиков запретили штрафовать за просроченные кредиты – новый закон

8. Розмір допомоги на боротьбу з поширенням коронавірусної хвороби не впливає на величину об'єкту оподаткування податком на прибуток підприємств.

Платник податку на прибуток підприємств, який надає допомогу (грошову чи товарну) закладам охорони здоров’я, державним чи громадським організаціям, для боротьби з поширенням коронавірусної хвороби, не коригує фінансовий результат до оподаткування шляхом його збільшення (незалежно від величини наданої допомоги).

9. Неоподатковуваний імпорт товарів для боротьби з поширенням коронавірусної хвороби.

Імпорт лікарських засобів, медичних виробів та обладнання, інших товарів, необхідних для боротьби з поширенням коронавірусної хвороби, звільнений від оподаткування ПДВ та ввізним митом – до останнього числа місяця, у якому завершиться дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України.

10. Виробництво дезінфекційних засобів без застосування витратомірів-лічильників до 30 квітня 2020 року.

 • Витратоміри-лічильники можна не використовувати за умови встановлення податкових постів та обладнання кожного місця відпуску дезінфекційних засобів засобами обліку виробленої продукції.
 • Встановлена нульова ставка (0%) акцизного податку за 100-відсотковий спирт етиловий для виробництва дезінфекційних засобів (до 31 травня 2020 року).
 • Автор новини: Роман Качановський
 • Згадайте новину: Верховна Рада приняла закон об открытии рынка земли (законопроект №2178-10)

Источник: https://protocol.ua/ru/zakon_pro_pidtrimku_biznesu_v_umovah_karantinu_podatkovi_zmini/

Податкові зміни на підтримку бізнесу в умовах карантину

Головне управління ДПС у Київській області інформує, що 2 квітня 2020 набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019)» №540-ІХ від 30.03.2020 (далі – Закон №540), яким внесено зміни, зокрема, до Податкового Кодексу України.

Змінами, внесеними Законом № 540 до ПКУ, зокрема передбачено:

 • збільшення граничного обсягу доходу, встановленого для платників єдиного податку: І група – до 1,0 млн грн, ІІ група – до 5,0 млн грн, ІІІ група – до 7,0 млн грн;
 • право на податкову знижку з ПДФО на суму витрат, які добровільно перераховані (передані) громадським об'єднанням та/або благодійним організаціям та/або центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони здоров'я, та/або іншим центральним органам виконавчої влади, які реалізують державну політику у сферах санітарного та епідемічного благополуччя населення, контролю якості та безпеки лікарських засобів, протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та іншим соціально небезпечним захворюванням, та/або особі, уповноваженій на здійснення закупівель у сфері охорони здоров'я, та/або закладам охорони здоров'я державної та/або комунальної власності, та/або структурним підрозділам з питань охорони здоров'я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій протягом карантину, що запроваджений Кабінетом Міністрів України у порядку, встановленому законом, на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), у повному обсязі без урахування обмежень, визначених підпунктом 166.3.2 пункту 166.3 статті 166 Податкового Кодексу;
 • тимчасово, на період, що закінчується останнім календарним днем місяця, в якому завершується дія карантину, встановленого КМУ з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), звільняються від оподаткування ПДВ операції з ввезення на митну територію України та/або операції з постачання на митній території України товарів (у тому числі лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання), необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19), перелік яких визначено КМУ.

У разі здійснення операцій, звільнених відповідно до цього пункту, положення п.198.5 ст. 198 та ст.199 ПКУ не застосовуються щодо таких операцій:

 • нульовий акциз та спрощення адмінпроцедури виробництва і закупівель спирту для дезінфекторів;
 • звільнення від плати за землю (земельного податку та орендної плати), а також від податку на нежитлову нерухомість за період з 01 березня по 31 березня 2020 року (при цьому відмінено попередні зміни до ПКУ, внесені Законом №533, які передбачали таке звільнення на березень та квітень 2020);
 • зупинено перебіг строків (в частині процедури адміністративного оскарження) щодо скарг платників податків (крім скарг щодо заявленого до відшкодування з бюджету ПДВ) які надійдуть до 31 травня 2020, та/або які не розглянуті станом на 18 березня 2020.
 • ГУ ДПС у Київській області
 • Підписуйтесь на нас у Фейсбук, Інстаграм, Телеграм та YouTube, щоб не пропустити цікавих та актуальних новин Ірпеня та регіону!
 • Читайте також: В Ірпені пройде онлайн-школа з фандрейзингу

Бучанських безпритульних котів привозять і підкидають в Ірпінь. Про це повідомила керівник Служби захисту та лікування тварин Євгенія Мельник.

Зі слів Євгенії, чоловік який приніс котика, не хотів заповнювати анкету (яка є обов'язковою при передачі тварини в службу) і не міг конкретно описати де знайшов тварину.

“Чоловік сказав, що збитого котика знайшов біля переїзду, але я сама там була і нікого не бачила. Як виявилося пізніше, чоловік приїхав з Лісової…

Новини компаній

15:30, Сьогодні

Семантичне ядро — це основа, на якій базується просування сайту. Від того, наскільки якісно воно буде зібрано, залежать позиції сайту у пошуковій видачі, цільовий трафік та обсяги ваших продажів.

Під час збору семантичного ядра (СЯ) проводиться аналіз конкурентів, пошук ключовиків та їх групування за різними ознаками. Це дуже кропітка та складна робота.

Щоб отримати гарантований результат краще не займатися самодіяльністю, а замовити професійне SEO просува…

Источник: https://www.04597.com.ua/news/2726124/podatkovi-zmini-na-pidtrimku-biznesu-v-umovah-karantinu

Вр продовжила пільги для бізнесу та звільнила фопів від сплати єсв

Верховна Рада підтримала в цілому законопроект № 3329-д, який має продовжити термін дії чинних і запровадити деякі нові податкові пільги на час карантину, а також звільнити до 30 червня від оподаткування зарплати медиків та інших працівників, які борються з Covid-19. Окрім того, парламент ухвалив проект №2166, який звільнив фізосіб-підприємців (ФОП) пенсійного віку і деякі категорії самозайнятих українців від сплати ЄСВ.

 • Як повідомив «Главком», згідно із проектом закону № 3329-д, депутати до 30 червня звільнили від оподаткування ПДФО 300% доплати медикам (але без втрат для місцевих бюджетів), допомогу щодо часткового безробіття – від оподаткування ПДФО і військового збору, а також надали можливість отримувати допомогу щодо часткового безробіття фізичним особам-підприємцям.
 • Крім того, в законі до кінця останнього місяця карантину продовжили термін пільг для виробництва дезінфекторів, призупинили терміни розгляду скарг платників податків, надання індивідуальних податкових консультацій та відповідей платників на запити податкової і продовжили звільнення від штрафів та пені за прострочення споживчого кредиту.
 • Іще документ передбачає звільнення ФОП від сплати ЄСВ за себе до 31 травня, мораторій на перевірки і незастосування штрафів і пені за порушення податкового законодавства та законодавства з ЄСВ до кінця карантину, продовження спрощеної процедури капіталізації банків.
See also:  Внеплановая проверка гаска. как законно не допустить контролирующий орган к внеплановой проверке + пример письменных пояснений, на основании которых внеплановая проверка гаска не состоялась

На пленарному засіданні 13 травня Верховна Рада також ухвалила в другому читанні та в цілому законопроект №2166 про внесення змін до закону про збір та облік ЄСВ. Він удосконалює норми законодавства щодо нарахування і сплати ЄСВ особами, які здійснюють незалежну професійну діяльність, повідомила «Економічна правда».

Зокрема, перелік осіб, звільнених від сплати ЄСВ, доповнили особами, які ведуть незалежну професійну діяльність, якщо вони отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю. Вони зможуть бути платниками ЄСВ лише за умови добровільної участі.

Також від сплати ЄСВ за себе звільнять осіб, які провадять незалежну професійну діяльність – за умови взяття їх на облік як ФОП та провадження ними одного виду діяльності одночасно як ФОП.

Окрім того, від сплати податку звільнили осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, а саме – наукову, літературну, артистичну, художню, освітню або викладацьку, а також медичну, юридичну практику, зокрема адвокатську, нотаріальну діяльність, та ос, які провадять релігійну (місіонерську) діяльність, іншу подібну діяльність та отримують дохід від неї. Фактично це означає, що відтепер платники єдиного внеску розмежовані на фізичних осіб-підприємців та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність.

 1. Крім цього, ФОП скасували зобов'язання (крім тих, які обрали спрощену систему оподаткування, обліку та звітності) сплачувати мінімальний розмір ЄСВ за місяці, упротягом яких вони не отримали прибутку.
 2. «Законопроект №2166 розроблений для удосконалення норм законодавства щодо нарахування ЄСВ особам, які ведуть незалежну професійну діяльність, усунення дискримінації платників ЄСВ та припинення несправедливої сплати ЄСВ самозайнятими особами та ФОП, якщо вони не отримали дохід, і штрафних санкцій за його несплату», – пояснив автор законопроекту депутат Євген Петруняк, поінформував «Інтерфакс-Україна».
 3. Як йдеться в супровідних документах до законопроекту, через законодавчі колізії деяким категоріям підприємців двічі нараховують ЄСВ, тоді як закон має унормувати це питання.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть
Ctrl+Enter

Источник: https://zaxid.net/pilgi_dlya_biznesu_ta_fop_v_umovah_karantinu_2020_v_ukrayini_n1502152

Як законно працювати в умовах карантину: актуальні зміни законодавства | БІЗНЕС

 • 30 березня Верховна Рада прийняла в цілому законопроект №3275 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019)», яким доповнила перелік заборон та пільг для бізнеса.
 • Що робити підприємцям, які з 17 березня опинилися «в ізоляції» та в один момент втратили джерело доходу, але як і раніше несуть зобов'язання перед працівниками, орендодавцями, постачальниками?
 • Нижче декілька юридичних порад для бізнесу, як законно працювати в нових законодавчих умовах.
 • Законодавці вирішили реалізувати в законопроекті №3275 найочікуванішу норму законопроекту №1210 про збільшення лімітів обсягу річного доходу для ФОП на єдиному податку:
 • I група: було 300 тис. грн., стало 1 млн. грн.
 • II група: було 1 млн. 500 тис грн., стало 5 млн. грн.
 • III група: було 5 млн. грн., стало 7 млн. грн.

Зміни набувають чинності з моменту опублікування Законопроекту №3275.

Нове в трудовому законодавстві

Ввели визначення дистанційної (надомної) роботи та гнучкого режиму трудового часу. У випадку введення на підприємстві новацій під час карантину, такий режим дозволено вводити наказом (розпорядженням) працедавця без обов'язкового переукладення трудових договорів.

Гнучкий режим трудового часу може передбачати фіксований час перебування на роботі, змінний час, коли працівник сам вирішує періоди роботи і час для відпочинку та харчування. Встановлено винятки, на яких підприємствах гнучкий час, як правило, не застосовується, зокрема, торгівля, побутове обслуговування населення, вантажно-розвантажувальні роботи, робота транспорту, інше.

При дистанційній формі – робота виконується працівником за місцем його проживання чи в іншому місці за його вибором, але поза приміщенням роботодавця. При цьому загальна тривалість робочого часу повинна не перевищувати 40 годинного робочого тижня.

 1. Інші нововведення:
 2. До часу простою, що має оплачуватися не нижче 2/3 тарифної ставки, включили простій з причин карантину.
 3. З визначення трудового договору прибрали обов'язковість підпорядкування працівників внутрішньому трудовому розпорядку.
 4. Щоб зберегти колектив, в умовах патової фінансової ситуації, можна:
 • Надати працівникам, виключно за їх згоди, відпустку за власний рахунок на період карантину.
 • Оголосити простій. При цьому працівникам виплачується зарплата у розмірі 2/3 від окладу без виконання ними своїх посадових функцій.
 • Встановити працівникам неповний робочий час, гнучкий робочий час чи дистанційну форму роботи.
 • Зупинити або скоротити виробництво.

Нове при виплаті допомоги по частковому безробіттю

Законопроект №3275 вніс зміни до Закону “Про зайнятість населення”. Нові зміни встановлюють порядок звернення роботодавців, які є малими та середніми підприємцями, за компенсації виплати допомоги по частковому безробіттю.

Разом із заявою до служб зайнятості подаються: копія наказу із зазначенням дати зупинення (скорочення) виробництва та переліком заходів щодо запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), передбачених карантином, встановленим Кабінетом Міністрів України; перелік працівників (тільки тих, що працюють за трудовими договорами); довідка про відсутнсіть заборгованості з виплати зарплат та ЄСВ.

Допомога по частковому безробіттю встановлюється за кожну годину, на яку працівникові було скорочено передбачену законодавством тривалість робочого часу, із розрахунку двох третин тарифної ставки (окладу), встановленої працівникові відповідного розряду. Розмір допомоги визначається виходячи з фінансових можливостей Фонду і не може перевищувати розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом.

Роботодавець може звернутися за отриманням коштів для виплати працівникам допомоги по частковому безробіттю протягом 30 календарних днів з дня зупинення (скорочення) виробництва.

Рішення про надання допомоги по частковому безробіттю приймається територіальним органом центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції на регіональному рівні протягом трьох робочих днів з дня подання роботодавцем відповідних документів.

Допомога не надається підприємствам, які є державними та у яких є заборгованість по виплаті зарплат.

Захист персоналу та приміщення

Нагадаємо про законодавчо встановлені обмеження: кількість відвідувачів має обмежуватись однією особою на 10 кв.м., а в черзі потрібно дотримуватись дистанції 1,5 м.

Законодавство зобов'язує забезпечити працівників засобами індивідуального захисту (ЗІЗ): маски (в обов'язковому порядку), рукавички та індивідуальні антисептичні засоби (рекомендуємо для тих працівників, які постійно контактують із людьми, наприклад, кур'єрам, продавцям). Зверніть увагу на строк дії масок, які зазначає виробник. Як правило, строк безперервного використання маски 2-3 години. Якщо ваші працівники забезпечені меншою кількістю масок, ніж потребує робочий день, то можна отримати штраф до 170 000 грн. (ст. 44 – 3 КУПаП).

 • Рекомендуємо ввести особливий режим допуску до роботи: кожного ранку виконуйте термометрію персоналу, а працівника із ознаками захворювання негайно ізолюйте (направляйте на самоізоляцію) із повідомленням органів охорони здоров'я про можливий випадок зараження.
 • Окремі рекомендації, застосування яких не передбачено законодавством, але вони можуть захистити персонал від можливого зараження:
 • – встановіть окремий контейнер для збору засобів індивідуального захисту для їх подальшої утилізації;
 • – при вході у приміщення покладіть килимок, оброблений дезінфікуючим розчином.
 • Доцільним буде розміщення на видному місці інформаційних брошур із правилами поведінки та комунікації під час карантину, отримати які можна на офіційному сайті МОЗ України.
 • Більше інформації про те, як попередити кризові ситуації бізнесу вже сьогодні отримуйте у системах ЛІГА:ЗАКОН.
 • Нове в податковому законодавстві
 • Законопроект №3275 вніс додаткові корективи до мораторію на перевірки.
 • З 1 березня до 31 травня не застосовуються штрафні санкції за порушення податкового законодавства, крім окремих видів порушень (доповнили порушеннями, в основному пов'язаними зі обліком, виробництвом, зберіганням, транспортуванням та реалізацією спирту етилового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів).
 • Мораторій на проведення документальних та фактичних перевірок податківцями з 18 березня по 31 травня 2020 року доповнили новими випадками, коли перевірки дозволені.
 • Дозволені фактичні перевірки в частині порушення вимог законодавства в частині:
 • обліку, ліцензування, виробництва, зберігання та транспортування пального, спирту етилового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів;
 • цільового використання пального та спирту етилового платниками податків;
 • обладнання акцизних складів витратомірами-лічильниками та/або рівномірами-лічильниками;
 • здійснення функцій, визначених законодавством у сфері виробництва і обігу спирту етилового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, пального з підстав визначених підпунктами 80.2.2, 80.2.3 та 80.2.5 пункту 80.2. статті 80 Податкового кодексу).

До 31 червня (було 31 травня) заборонили проведення органами державного нагляду (контролю) планових заходів із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, крім державного нагляду (контролю):

 • за діяльністю суб'єктів господарювання, які відповідно до затверджених Кабінетом Міністрів України критеріїв оцінки ступеня ризику від провадження господарської діяльності віднесені до суб'єктів господарювання з високим ступенем ризику.

Можна прогнозувати, що «ризикових підприємств», на думку податкової, стане більше. Можуть збільшитися випадки блокування податкових накладних з причини ризиковості

 • у сфері дотримання вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін;
 • у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення.

Камеральна перевірка податкової декларації (крім податкової декларації з податку на додану вартість) за звітні (податкові) періоди березень – травень 2020 року, або уточнюючих розрахунків (крім уточнюючих розрахунків з податку на додану вартість), що були подані платниками податків протягом березня-травня 2020 року, може бути проведена лише протягом 60 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку їх подання, а якщо такі документи були надані пізніше, – за днем їх фактичного подання.

See also:  Стягнення приватбанком кредитного боргу є незаконним, якщо вас обікрали інтернет-шахраї

До 31 травня зупинили перебіг строків на адміністративне оскарження податкових рішень, крім певних видів порушень. Штрафи за несплату ЄСВ та неподання звітності не стягуються тепер до 31 травня 2020 року (було 30 квітня). До 31 травня тимчасово не розглядаються скарги платників по ЄСВ та продовжується строк подання таких скарг.

Змінили період, за який не сплачується плата за землю. Був з 1 березня по 30 квітня 2020 року, став з 1 березня по 31 березня 2020 року.

Змінили період, за який не сплачується податок на нежитлову нерухомість. Був з 1 березня по 30 квітня 2020 року, став з 1 березня по 31 березня 2020 року.

Зміни, що стосуються договорів

Законодавець ввів пряму норму до Цивільного Кодексу, якою протягом дії карантину орендарів звільнили від плати за користування майном. Відповідно, ця норма розповсюджується і на оренду нежитлових приміщень.

 1. На строк дії карантину подовжили строки застосування штрафних господарських санкцій, строки пред'явлення претензій по неякісним товарам, строки позовної давності по капітальному будіництву та проектно-досліджувальним роботам.
 2. На строк дії карантину подовжили загальний та спеціальні строки позовної давності, строк припинення поруки, строки на пропозицію майна, що є у спільній частковій власності.
 3. Ввели заборону на строк карантину підвищувати процентні ставки за кредитними договорами.
 4. Ставте на моніторинг необхідні компанії у CONTR AGENT та оперативно дізнайтеся про зміну керівного складу контрагента, початок процедури банкрутства чи заборгованість.
 5. Важливо стежити за КВЕД
 6. Вето накладене не на всі підприємства, що приймають відвідувачів. Можуть продовжувати свою діяльність заклади:
 • торгівлі продуктами харчування
 • лікарськими засобами та виробами медичного призначення
 • ветеринарними препаратами, кормами
 • пестицидами та агрохімікатами
 • насінням і садивним матеріалом, засобами зв'язку
 • автомайстерні та майстерні по ремонту комп'ютерної та побутової техніки.
 • Можливо, настав час розширити асортимент товарів і потрапити до категорії закладів, що вправі продовжувати господарську діяльність? Однак, викладаючи нові товари на полиці, переконайтеся, що у вас є потрібні КВЕДи.

Відсутність потрібних КВЕД для ФОП 1 та 2 групи можуть призвести до того, що податкова переведе таких платників на загальну систему оподаткування. ФОП 3-ї групи та юридичним особам – платникам єдиного податку також доцільно звернути увагу на КВЕД, оскільки можуть бути проблеми з виконанням зовнішньоекономічних контрактів або визнанням операцій реальними.

«Адресна доставка» – не все просто

Заклади громадського харчування та решта магазинів можуть продовжити роботу в режимі «адресної доставки»

Це означає, що самі заклади повинні бути зачинені для відвідувачів, а продажі здійснюються онлайн через сайт, сторінки в соціальних мережах чи по телефону. Клієнти можуть оплатити замовлення банківською карткою або готівкою кур'єру при отриманні замовлення. При цьому, працівники закладів обов'язково повинні бути забезпечені засобами індивідуального захисту.

Деякі ресторани дозволяють відвідувачам зачекати замовлення «на виніс», а магазини, розмістивши на дверях оголошення «про роботу в режимі адресної доставки», продовжують запускати відвідувачів.

В цьому випадку підприємці ризикують отримати штраф від 34 000 грн. до 170 000 грн. за порушення правил щодо карантину людей (ст. 44-3 КУпАП) у разі візиту правоохоронців.

За час карантину працівниками правоохоронних органів складено вже більше 3000 протоколів про адміністративні правопорушення.

Для того, щоб легально здійснювати доставку, потрібно додати відповідні КВЕДи:

 • 56.29 «Постачання інших готових страв.» Цей клас також включає послуги промислового кейтерингу
 • 56.21 «Постачання готових страв для подій»
 • 47.99 «Інші види роздрібної торгівлі поза магазинами»
 • 47.91 «Роздрібна торгівля, що здійснюється фірмами поштового замовлення або через мережу Інтернет»

Якщо ви ФЛП 1 або 2 групи, то ви маєте право працювати тільки в рамках ваших КВЕД. Якщо ви здійснюєте інші види діяльності, ви зобов'язані перейти на загальну систему оподаткування.

Важливі строки подачі інформації в податкову про зміну КВЕД. Для ФОП 1, 2 групи – не пізніше 20-го числа місяця, наступного за місяцем, в якому відбулись зміни. Це означає, що якщо ви внесли зміни в КВЕД в березні, то подати інформацію в податкову потрібно до 20 квітня 2020 року, якщо в квітні – то до 20 травня 2020.

Як підприємцям мінімізувати ризики накладення штрафних санкцій?

Щоб не отримати штраф до 170 000 грн. за порушення правил карантину, потрібно перевірити структуру свого підприємства, наявність необхідної розпорядчої документації (Журналів видачі засобів індивідуального захисту тощо), договорів та надати відповідні інструкції персоналу на випадок візиту правоохоронних органів.

Пам'ятайте, що ті форми роботи, які не викликали інтерес у правоохоронців до карантину, зараз можуть викликати питання. Наприклад, торгівля в магазинах, де товар належить ФОПам, а реалізація здійснюється через сайт, який належить третій особі, повинна бути оформлена відповідними договорами з власниками товару та власником сайту.

 • Якщо магазин працює в режимі адресної доставки, то працівники повинні знати, яким чином доставляють товар, з якими кур'єрськими службами оформлені договори тощо.
 • Руслан Редька, керуючий партнер ЮК Legal House
 • Читайте також:
 • Покарання за порушення правил карантину не уникнути: судові рішення за березень
 • Як отримати сертифікат про форс-мажорні обставини
 • ТОП-5 судових рішень щодо форс-мажорних обставин
 • Бізнес в період форс-мажору: ТОП-5 особливостей
 • Забезпечте себе надійною базою для підготовки до судових спорів та перевірок на підприємстві та створення договорів будь-якої складності та тематики, робіть детальний аналіз судової практики щодо необхідних питань і швидко реагуйте на типові юридичні ситуації та майте завжди під рукою повну правову картина дня, судові рішення з правовими позиціями ВС та алгоритми дій у різноманітних ситуаціях разом з АНТИКРИЗОВИМ ПАКЕТОМ від ЛІГА:ЗАКОН.

Источник: https://biz.ligazakon.net/ua/analitycs/194180_yak-zakonno-pratsyuvati-v-umovakh-karantinu-aktualn-zmni-zakonodavstva

Детально про податкові пільги на період карантину та оплати лікарняних

На 3 місяці відтерміновується обов’язкове введення РРО для всіх категорій «спрощенців»

 • Звільнюються від ЄСВ всі ФОПи та ті, хто займаються незалежною профдіяльністю за періоди з 1 по 31 березня та з 1 квітня по 30 квітня 2020 року

Такі особи можуть прийняти рішення про сплату єдиного внеску за періоди з 1 по 31 березня та з 1 квітня по 30 квітня 2020 року у розмірах та порядку, визначених цим Законом. У такому разі, інформація про сплачені суми зазначається у звітності про нарахування єдиного внеску, за звітний період, визначений для таких осіб цим Законом.

 • ОБМЕЖУЄТЬСЯ застосування більшості штрафів за порушення податкового законодавства за період з 1 березня до 31 травня 2020 (відповідальність за порушення нарахування, декларування та сплати податку на додану вартість, акцизного податку, рентної плати зберігається)

Протягом періоду з 1 березня по 31 травня 2020 року платникам податків не нараховується пеня, а нарахована, але не сплачена за цей період пеня підлягає списанню.

 • Забороняються перевірки з 18 березня по 31 травня
 • Не нараховується та не сплачується у період із 1 березня року до 30 квітня 2020 року плата за землю

При цьому платники плати за землю (крім фізичних осіб), що відповідно до пункту 286.2 статті 286 цього Кодексу подали податкову декларацію мають право подати уточнюючу податкову декларацію в якій відобразити зміни податкового зобов’язання із сплати плати за землю за відповідні місяці.

Фізичним особам – платникам плати за землю  перерахунок здійснюється контролюючим органом.

 • До 1 липня 2020 року продовжується термін подання річної декларації про майновий стан і доходи
 • Установлюється мораторій на проведення документальних та фактичних перевірок на період з 18 березня по 31 травня 2020 року крім перевірок що стосуються сум бюджетного відшкодування з ПДВ

Інформація про перенесення документальних планових перевірок, які відповідно до плану-графіку проведення планових документальних мали розпочатися у періоді з 18  березня  по  31  травня  2020 не були розпочаті, включається до оновленого плану-графіку, який оприлюднюється на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, до 30 березня 2020 року.

Документальні та фактичні  перевірки, що були розпочаті до 18 березня 2020 року та не були завершеними, тимчасово зупиняються на період до 31  травня 2020 року.  Таке зупинення перериває термін проведення перевірки та не потребує прийняття будь-яких додаткових рішень контролюючим органом.

На період з 18 березня по 31 травня 2020року  зупиняється  перебіг  строків давності, передбачені статтею  102  цього  Кодексу.

Документальні  перевірки правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску,  що  були розпочаті до 18 березня 2020 року та не були завершеними,  зупиняються до 18 травня 2020  року.

 • Умови надання допомоги по тимчасовій непрацездатності та тривалість її виплати
 • Допомога по тимчасовій непрацездатності надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату заробітної плати (доходу), у разі настання в неї одного з таких страхових випадків:….
 • ….5-1) на період перебування в спеціалізованих закладах охорони здоров’я, а також й на самоізоляції під медичним наглядом у зв’язку з проведенням заходів, спрямованих на запобігання виникнення та поширення коронавірусної хвороби (COVID-19), а також локалізацію та ліквідацію її спалахів та епідемій
 • Допомога по тимчасовій непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві та професійним захворюванням, перебування в спеціалізованих закладах охорони здоров’я, а також й на самоізоляції під медичним наглядом у зв’язку з проведенням заходів, спрямованих на запобігання виникнення та поширення коронавірусної хвороби (COVID-19), а також локалізацію та ліквідацію її спалахів та епідемій, виплачується Фондом застрахованим особам починаючи з шостого дня непрацездатності за весь період…
See also:  Особа стягувача у виконавчому листі може бути замінена спадкоємцем за законом, - рішення 7аас

Розмір допомоги по тимчасовій непрацездатності

Особам, які перебувають  в спеціалізованих закладах охорони здоров’я, а також й на самоізоляції під медичним наглядом у зв’язку з проведенням заходів, спрямованих на запобігання виникнення та поширення коронавірусної хвороби (COVID-19), а також локалізацію та ліквідацію її спалахів та епідемій — 50 відсотків середньої заробітної плати (доходу) незалежно від страхового стажу.

Источник: https://www.buh24.com.ua/detalno-pro-podatkovi-pilgi-na-period-karantinu-ta-oplati-likarnyanih/

Ведення бізнесу в умовах карантину

У зв’язку з введенням карантину в Україні з 12. 03. 2020 року по 03. 04. 2020 року у власників бізнесу виникло не мало питань, які пов’язані з порядком ведення бізнесу, зокрема, сплатою податків, оплатою орендованих приміщень, заробітної плати працівникам,  виконанням укладених договорів та багато іншого.

Що робити з податками?

17. 03. 2020 р. ВРУ було прийнято Закон України № 3220 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (СОVID-19)», яким передбачено ряд податкових заходів.

 • По-перше, з 1 березня по 31 травня 2020 року  за порушення законодавства штрафні санкції не застосовуватимуться. Виключення становлять санкції за:
 • – порушення вимог до договорів довгострокового страхування життя чи договорів страхування в межах недержавного пенсійного забезпечення, зокрема, страхування додаткової пенсії
 • – відчуження майна, яке перебуває у податковій заставі, без згоди контролюючого органу;
 • – порушення правил обліку, виробництва та обігу пального або спирту етилового на акцизних складах, які застосовуються на загальних підставах;
 •  – порушення нарахування, декларування та сплати податку на додану вартість, акцизного податку, рентної плати.

До того ж у вказаний період платникам податків пеня не нараховуватиметься. А якщо ж все-таки пеню буде нараховано, то вона підлягатиме списанню.

 1. По-друге, річна декларація про майновий стан і доходи за 2019 рік ФОПами має бути подана до 1 липня 2020 року.
 2. По-третє, якщо Ви є власником або орендарем земельної ділянки, то з 1 березня 2020 року по 30 квітня 2020 року Вам не буде нараховуватися земельний податок та орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності.
 3. По-четверте, Якщо Ви маєте у власності об’єкт нежитлової нерухомості, то у період з 1 березня по 30 квітня 2020 року відповідний об’єкт не оподатковується податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

По-п’яте, ФОП-и (в т. ч. ті, які обрали спрощену систему оподаткування), особи, які провадять незалежну професійну діяльність та члени фермерських господарств на період з 1 квітня по 31 березня 2020 року та з 1 квітня по 30 квітня 2020 року звільняються від нарахування  та сплати ЄСВ.

Також тимчасово на вказаний попередньо період не будуть застосовуватися штрафні санкції за: несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску; неповну сплату або несвоєчасну сплату суми єдиного внеску одночасно з видачею сум виплат, на які нараховується єдиний внесок (авансових платежів); несвоєчасне подання звітності до податкових органів. Також не буде здійснюватися нарахування пені.

Які наслідки невиконання зобов’язання  у зв’язку з запровадженням карантину? 

В законодавстві існує поняття форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили) у зв’язку з якими невиконання певних зобов’язань, в т. ч. за договором оренди приміщення, буде вважатися таким, яке відбулося з поважних причин, і як наслідок такі обставини є підставою звільнення від відповідальності за порушення зобов’язання. 

В першу чергу, слід уважно дослідити умови укладено з контрагентом договору. Якщо введення карантину прописано в договорі в якості застереження як форс-мажорна обставини, то додаткового визначення карантину як такої обставини не виникає потреби.

Якщо ж введення карантину не прописано в договорі як форс-мажорна обставини, то відповідно до Закону України № 3219 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID)» введення карантину вважається форс-мажорною обставиною (дане положення буде поширюватися на всі випадки невиконання зобов’язань з моменту опублікування вказаного Закону). 

При цьому для офіційного встановлення карантину як форс-мажорної обставини конкретно у Вашому випадку Вам потрібно буде звернутися до Торгово-промислової палати України для отримання сертифікату. Оформити сертифікат про форс-мажорні обставини Ви зможете протягом семи днів з дня звернення до Торгово-промислової палати.

Варто бути уважними, що має бути підтверджено те, що коронавірус або заходи щодо боротьби з його поширенням є обставинами, які стати причиною неможливості виконання зобов’язань. Тому варто збирати та зберігати всі документальні підтвердження впливу коронавірусу на можливість виконання договірних зобов’язань.

Чи виплачувати заробітну плату під час карантину на підприємстві?

 • Якщо Ваш бізнес пов'язаний з господарською діяльністю, яка підпадає під перелік тих суб’єктів господарювання, діяльність яких на період карантину є забороненою, то варіантів вирішення даної проблеми декілька. 
 • По-перше, якщо у вас є працівники, у яких наявні невикористані оплачувані відпустки, то Ви можете скористатися цією можливістю і оформити такім працівникам оплачувану відпустку.
 • По-друге, на період оголошення карантину відповідним працівникам Ви можете надавати відпустку без збереження заробітної плати (за згодою працівника)
 • І по-третє, Ви можете, якщо це дозволяє характер виконуваної працівником роботи, перевести такого в надомний режим роботи.

Чи є законними перевірки органів державного нагляду (контролю) у зв’язку з введенням  карантину, обумовленого розповсюдженням коронавірусу СОVID-19?

Закон України № 3219, передбачає заборону проведення органами державного нагляду (контролю) планових заходів із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності. Слід звернути увагу, що заборона проведення перевірок в даному випадку стосується лише планових перевірок.

Проведення позапланових перевірок має вичерпно визначені підстави і залежать від того, яким конкретно органом державного нагляду (контролю) проводиться така перевірка.

Системний аналіз чинного законодавства дає підстави стверджувати, що карантин не є окремою підставою для проведення тієї чи іншої перевірки, що приводить до висновку, що проведення перевірки у зв’язку з введенням  карантину обумовленого розповсюдженням коронавірусу СОVID-19 є безпідставним, а отже незаконним.

Раніше згадуваним Законом № 3220 одним із ключових заходів, які запропоновані вказаним Законом для підвищення ефективності боротьби з коронавірусом, названо встановлення мораторію на перевірки бізнесу. 

Так, згаданий мораторій стосується податкових перевірок, а саме передбачається встановлення мораторію на проведення документальних та фактичних перевірок.

  Виключення становить проведення документальних позапланових перевірок, якщо платником подано декларацію з від’ємним значенням з ПДВ, яке становить більше 100 тис.

грн, або декларацію, в якій заявлено до відшкодування з бюджету ПДВ, якщо розрахунок суми бюджетного відшкодування було зроблено за рахунок від’ємного значення, сформованого за визначеними ПК України операціями.

Документальні планові перевірки, що припадають на період з 18 березня по 31 травня 2020 року, будуть включені до оновленого плану-графіку, що буде оприлюднений до 30 березня 2020 року. Розпочаті до 18 березня 2020 року та не завершені документальні та фактичні перевірки тимчасово зупиняються на період до 31 травня 2020 року.

Мораторій на перевірки бізнесу також стосується перевірок правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на період з 18 березня по 18 травня 2020 р. Відповідні перевірки, що були розпочаті до 18 березня та не були завершеними, зупиняються до 18 травня 2020 року.

Окремо виникає питання законності проведення санітарно-епідеміологічних перевірок в рамках здійснення державного санітарно-епідеміологічного нагляду.

Такий нагляд здійснюється вибірково згідно з планами органів державної санітарно-епідеміологічної служби, а також позапланово залежно від санітарної, епідемічної ситуації та за заявами громадян.

Планові перевірки у нашому випадку матимуть незаконний характер, оскільки вони підпадають під загальну заборону проведення планових заходів. Що ж стосується позапланових, то їх проведення можливе виключно за письмовою заявою суб’єкта господарювання.

Таким чином, зважаючи на викладене вище, планові перевірки, а також ініційовані не Вами позапланові перевірки під час введення карантину є цілком незаконними.

Якщо ж до Вас, все-таки, прийшли з перевіркою, рекомендуємо одразу перевіряти законність підстав проведення останньої, зокрема шляхом ознайомлення з направленням на перевірку, копією наказу про проведення перевірки та службовими посвідченнями перевіряючих.

У випадку якщо Вами виявлено порушення, то вже на цьому етапі реагувати та не допускати посадових осіб контролюючого органу до такої перевірки.

Для правильної оцінки законності підстав проведення перевірки правильніше за все залучати компетентних в даних питаннях юристів, які будуть представляти Ваші інтереси.

Якщо до Вас нагрянули представники органів державного нагляду (контролю) з перевіркою під час введеного режиму карантину, то звернутися за юридичним супроводом Ви можете звернутися до юристів АО «Neofelis Law Group» за вказаними нижче контактними даними.

Також Ви можете звертатися до нас за всіма іншими питаннями, що у Вас виникають у зв’язку з введенням карантину: Ваш контрагент не виконує договір, бажаєте офіційно встановити факт форс-мажору або ж хочете зрозуміти як зміниться оподаткування конкретно у Вашому випадку та ін.

Ми завжди тримаємо руку на пульсі чинного законодавства і готові відповісти на будь-які Ваші питання.

Источник: https://www.057.ua/news/2699775/vedenna-biznesu-v-umovah-karantinu

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*